22004925 021

راه و روش های جذب همسر چیست؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(2 رای)
راه و روش های جذب همسر چیست؟

پایداری روابط زناشویی در گرو عوامل بسیار زیادی است. با توجه به اینکه بعد از ازدواج عشق و جذابیت ها رو به افول می رود لازم است زوج ها وقت بیشتری را صرف حفظ عاشقانه های روابط خود کنند. راه های بسیار زیادی برای جذب همسر وجود دارد که بسته به هر فرد می تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی راه های جذب همسر در چهار دسته قرار می گیرد که در زیر به آنها اشاره می شود.

4 مورد از راه های جذب همسر

فیزیکی

بدون شک وجود جذابیت های ظاهری می تواند در جذب طرف مقابل و بهبود روابط زناشویی اثرگذار باشد. بهتر است بهترین ها را برای همسر خود بخواهید و زیباترین بخش وجودتان را به او عرضه کنید. کیفیت روابط زناشویی بر کیفیت کل زندگی اثر غیر قابل انکاری دارد بنابراین دو طرف باید به خواسته های هم توجه کنند.

احساسی

زن و شوهر باید رفیق و دوست هم باشند. بسیاری از افراد بعد از ازدواج گرفتار حواشی زندگی می شوند و همین امر سبب غافل شدن آنها از صمیمیت رابطه می شود. لازم است که بعد از ازدواج اعتماد و محبت افزایش یابد. باید خانه به مامن امن و دلپذیری تبدیل شود به طوری که زوج ها بودن در خانه را به هر چیزی ترجیح دهند.

تفاهم

از کلمه تفاهم تعبیرهای گوناگونی می شود. تفاهم بعد از ازدواج به معنای پذیرفتن تفاوت ها و احترام به اندیشه و سبک زندگی طرف مقابل است. در قبل از ازدواج به قدر کافی فرصت برای آنالیز رفتاری طرف مقابل وجود دارد پس اگر رابطه ای به ازدواج ختم می شود نشان دهنده این است که دو طرف یکدیگر را با تمام کم و کاستی ها پذیرفته اند. پذیرش مسئولیت انتخاب به این امر بسیار کمک می کند. باید بدانیم هیچکس توان تغییر کس دیگری را ندارد پس با این تفکر هرگز نباید وارد زندگی زناشویی شد.

جذب همسر

احترام

صمیمیت زوج ها نباید سبب کاهش احترام بین آنها شود. زن و شوهر باید قدردان یکدیگر باشند و خوبی های هم را به ذهن بسپارند. همچنین فرصت اشتباه دادن نیز امری ضروری است زیرا همه ما اهل خطا هستیم و گاهی تحت تاثیر شرایط محیطی قرار می گیریم (منظور اشتباهات سهوی است وگرنه اشتباهاتی همچون خیانتنیازمند زوج درمانی و بررسی های عمیق است).

راه های جذب همسر در دوران عقد

دوران عقد در فرهنگ ما بسیار رواج دارد. این دوران با محاسن و معایب زیادی روبرو است. شاید یکی از مهمترین محاسن دوران عقد، آمادگی دو طرف برای پذیرفتن مسئولیت زندگی مشترک است. به هر حال این دوران را میتوان دوران طلایی زندگی دانست بنابراین رعایت نکات زیر در آن بسیار ارزشمند است:

 • دوران عقد بهتر است طولانی نباشد. بسیاری از زوج ها به دلایل واهی ازدواج خود را به تاخیر می اندازند و از عواقب این امر بی خبرند. هر چه دوران عقد کوتاهتر باشد جذابیت زوج ها برای یکدیگر بیشتر است.
 • بهتر است خانم ها در این دوران همه داشته های خود را عرضه نکنند. به هر حال عمر زندگی زناشویی بسیار طولانی است پس دو طرف به اندازه کافی فرصت با هم بودن را دارند.
 • کشش عاطفی در کنار دوری سبب می شود که زوج ها برای چندین روز به خانه یکدیگر بروند. این امر بلامانع است اما در حد متعادل. رفت و آمد زیاد سبب صمیمیت هایی می شود که گاه به علت شناخت کم ایجاد سوء تفاهم می کند. بهتر است که کمی در این زمینه زوج ها صبورتر رفتار کنند تا احترام آنها در بین خانواده ها نگه داشته شود. از طرفی دیگر با اینکه همسر هر فردی همدم او به حساب می آید اما نباید دو طرف در جریان ریز ماجراهای خانوادگی هم قرار گیرند.
 • بهتر است فردی کنترلگری نباشید. نامزد شما اگرچه در کنار شما نیست ولی حق دارد با دوستان و اقوامش رفت و آمد داشته باشد.
 • ارتباط تلفنی و یا چت نباید در این دوران بیش از اندازه باشد. بهتر است در طول روز مدت تعریف شده ای را به یکدیگر اختصاص دهید. هر فردی نیازمند زمانی برای خلوت کردن با خود و یا رسیدگی به امور شخصی است. از طرف دیگر دوری سبب دلتنگی می شود و این دلتنگی لازمه این دوران است.
 • به علت اینکه در دوران نامزدی دو طرف مدت کمتری را در کنار یکدیگر هستند بهتر است آن مدتی را که با هم هستند را به گله، شکایت، ناراحتی و بحث های بیهوده نگذرانند. دوران نامزدی شیرین ترین بخش زندگی مشترک است پس نباید با عوامل بیهوده شیرینی آن به تلخی تبدیل شد.
 • خودسانسوری نکنید. این دوران در واقع دورانی طلایی برای سازگار شدن اخلاق ها و عادت ها است پس بهتر است خود واقعیتان باشید. باید نباید های خود را نشان دهید و یاد بگیرید به جای چالش های بیهوده اهل گفتگو باشید. بپذیرید در تمام روابط اختلاف و بحث وجود دارد ولی یاد بگیرید این اختلافات نباید منجر به بی احترامی و جدایی شود.
/// شماره های تماس ///

راه های جذب همسر زن

مردان بسیاری دنیای زنان را پیچیده می دانند و این تفکر سبب سرگردانی آنها در جذب همسرانشان شده است. اما مردها باید بدانند که راه های ساده ای وجود دارد که رعایت آنها می تواند به جذب همسر کمک کند.

 • نیاز عاطفی همسرتان را تامین کنید. زنان بسیار زیاد تحت تاثیر محبت کلامی قرار می گیرند. به همسرتان به طور مداوم یادآوری کنید که برایتان مهم است. خریدن یک هدیه کوچک و یا یک شاخه گل معجزه می کند.
 • از تفاوت دنیای زنانه با دنیای مردانه آگاهی داشته باشید. بهتر است گاهی از دید زنان به ماجرا نگاه کنید.
 • مقایسه نکنید. زنان نسبت به همسران خود تعصب دارند و توجه همسرشان به فرد دیگر موجب دلشکستگی آنها می شود. هر فردی قابلیت های مختص به خود را دارد و همانطور که شما ممکن است شوهر کاملی نباشید او نیز حق دارد زن کاملی نباشد.
 • محاسن همسرتان را به او یادآوری کنید. بدانید یک زن اعتماد به نفسش را از همسرش دریافت می کند. پس اگر زن شاد و صبور می خواهید شوهری قدردان و عاشق باشید.
 • به دوران پریودی همسرانتان توجه کنید. دوران پریودی با تغییرات هورمونی توام است این تغییرات هورمونی علاوه بر درد ظرفیت روحی طرف مقابل را نیز کاهش می دهد. زنان در این دوران عصبی و حساس هستند پس از همسران خود انتظار همراهی و توجه بیشتری دارند.
 • زن ها به دنبال مردان حامی هستند. از همسرتان حمایت کنید. پشت همسرتان را خالی نکنید. هیچ وقت در جمع او را محکوم یا تحقیر نکنید.

راه های جذب مردان مغرور

مردان مغرور در صورت عاشق شدن به سختی ابراز احساسات می کنند. این دسته از مردان به علت غروری که دارند به گونه ای رفتار می کنند که احساسات و تفکر آنها غیر قابل حدس زدن است به همین دلیل همیشه سوالی مبنی بر نوع طرز فکر آنها بی جواب می ماند. اما هر انسانی فارغ از غروری که دارد تحت تاثیر احساسات قرار می گیرد بنابراین میتوان با راهکارهای زیر مردان مغرور را جذب کرد:

 • بسیاری از بانوان از قابلیت های خود غافل هستند همین امر ممکن است آنها را در روابط با جنس مخالف به چالش بکشاند. به آنچه هستید عشق بورزید و احترام بگذارید.
 • مردان جذب زنان شاد و با اعتماد به نفس می شوند. قابلیت های خود را ارتقا بدهید. به گونه ای زندگی کنید که فارغ از نظر دیگران شاد و خوشبخت باشید.
 • در ارتباط با مردان مغرور تمام توجه خود را معطوف به او نکنید. با نگاه و یا صحبت های کنایه آمیز سیگنال های خود را صادر کنید اما در عمل مغرورانه رفتار کنید.
 • همیشه حضور پررنگ نداشته باشید. اجازه بدهید متوجه جای خالی شما شود مخصوصاً بعد از آنکه طرف مقابل جذب شما شد.

راه های جذب همسر

ترفندهای زنانه برای جذب همسر

 1. رفیق دوران سخت همسر خود باشید. به او اعتماد داشته باشید و در هنگام نداری اقدام به سرزنش او نکنید. بالا و پایین های زندگی برای همه وجود دارد اما همراهی می تواند گذر از این قبیل بحران ها را آسان کند.
 2. به علایق و خواسته های همسرتان توجه کنید. این توجه باید به صورت کلی باشد چه در روابط زناشویی و چه در امور ساده ای مانند غذا.
 3. به زیبایی ظاهری و بهداشت شخصی خود توجه کنید. رنگ مو ها و سبک پوشش خودتان را با مشورت همسرتان انتخاب کنید.
 4. اطلاعات خود را به روز نگه دارید و سعی کنید همسری مدرن باشید. یک همسر و یا مادر نباید از دنیا عقب بماند زیرا دانش و آگاهی او در حفظ کانون خانواده بسیار اثرگذار است.
 5. زنان مستقل و با اعتماد به نفس به گونه ای رفتار می کنند که همسرانشان باور دارند که آنها بدون همراه نیز از پس زندگی خودشان بر می آیند به همین دلیل سعی می کنند حضورشان را پررنگ تر کنند.
 6. وقتی که یک زن به زیبایی، سلامت و ورزش خود اهمیت می دهد ناخودآگاه از جانب دیگران برای خود احترام کسب می کند. همچنین این زنان در جذب همسرانشان توانمندتر هستند.
 7. استقلال یک زن نباید در ایفای نقش او ایجاد خلل کند. زنان باید زنانگی و ظرافت خود را در مواجه با همسرانشان حفظ کنند.
 8. به خانواده همسر خود احترام بگذارید و هرگز در کنار همسرتان از آنها به بدی یاد نکنید.
افزودن نظر:
captcha