22006198 021

ارائه خدمات چند بعدی توسط مرکز مشاوره

دکتر لیلا رضایی - دکتری تخصصی روانشناسی سلامت دانشگاه تهران

لیلا رضایی
تهران

بهزاد متین: روانشناس، مشاوره فردی از جمله درمان افسردگی، اضطراب و توسعه فردی، روانشناسی صنعتی و سازمانی، روانشناس ورزشی و درمان تخصصی اعتیاد به قمار

بهزاد متین
تهران

مهسا بشار شماره عضویت سازمان نظام روانشناسی ۲۵۸۶۱ - عضو انجمن روانشناسی ایران

مهسا بشار
تهران

سوسن میرزایان: روانشناس بالینی و روان درمانگر فردی و زوج درمانی و نوجوان

سوسن میرزایان
تهران

ساراناز مقیمی - روانشناس، روان درمانگر تحلیلی یونی برای درمانی مشکلات فردی، خانواده و زوجی و همچنین آموزش مهارت های زندگی WHO

ساراناز مقیمی
تهران

دکتر ژاله بحرایی - دکتری روانشناسی و دارای پروانه تخصصی از سازماننظام روانشناسی

ژاله بحرایی
تهران

زهرا شاهین کارشناسی ارشد روانشناسی - عضو سازمان نظام روانشناسی و انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران

زهرا شاهین
تهران

امیر میرزانیا روانشناس بالینی روان پویشی کوتاه مدت (ISTDP)- فارغ التحصیل دانشگاه تهران

امیر میرزانیا
تهران

نسیم رضایی جوان - دکتری روانشناسی شناختی

نسیم رضایی جوان
تهران

دکتر مریم موسوی نیک: روانشناس بالینی از انستیتو روانپزشکی تهران و دانشگاه میسور

مریم موسوی نیک
تهران

النا باقر زاده روانشناس بالینی و سکس تراپیست: رزومه کاری و حرفه ای، برگزاری دوره ها و سمینارها، بخشی از دوره های گذرانده شده و سوابق کاری

النا باقر زاده
تهران

نفیسه سادات نکویی - کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی

نفیسه سادات نکویی
تهران

‫دکتر سمانه حقیری‬ دکتری تخصص روانشناسی ‫مدرس، تراپیست، کوچینگ و منتور گروه روانشناسی مکث و سازمان مدیریت صنعتی.

سمانه حقیری
تهران

پدرام محسنی: مشاور شغلی | کوچینگ فردی | استعدادیابی شغلی - مرکز مشاوره مکث

پدرام محسنی
تهران

دکتر مژگان رضائیان روانشناس و رواندرمانگر در زمینه (ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات) مشاوره توسعه فردی و زوج درمانی خدمات خود را به شما ارائه می دهد.

مژگان رضائیان
تهران

منا ادیبی فر:روانشناس بالینی متخصص در درمان انواع افسردگی و اضطراب

منا ادیبی فر
تهران
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(2 رای)
ارائه خدمات چند بعدی توسط مرکز مشاوره

همه ما به خوبی می دانیم که در دنیایی زندگی میکنیم که روز به روز تمام فعالیت ها در زمینه های مختلف، تخصصی تر می گردد و به هر میزانی که این تخصص بیشتر باشد، متقابلاً بازدهی و نتایج موفقیت آمیز نتایج امور زندگی نیز بیشتر و بهتر خواهد بود. در رابطه با فعالیت های یک مرکز مشاوره نیز این موضوع کاملاً صحت دارد و باید این مراکز نیاز های مختلف جامعه در سنین گوناگون، موضوعات مختلف، مشکلات و اختلالات متفاوت مراجعان را به صورت تخصصی مورد بررسی قرار دهند.

به همین منظور نیز امروزه مرکز مشاوره در تهران یا همان مرکز مشاوره اینجا مکث برای امورات مختلف با توجه به نیاز مراجعان، از مشاوران متخصص و خبره ای استفاده می کند که در انجام امور مختلف مشاوره ای دارای تخصص و تجربه می باشند؛ چرا که همه ما به خوبی می دانیم که نیاز های مشاوره ای افراد در سنین گوناگون و با توجه به نیازهای متفاوتی که دارند با یکدیگر فرق دارد.

نکته مهم در مورد مراکز مشاوره

به صورت یک نتیجه گیری کلی میتوان گفت که ارائه تخصصهای گوناگون و مختلف برای خدمت رسانی به بیماران جز ضروریات یک مرکز مشاوره حرفه ای به حساب می آید و نمیتوان تنها از یک نوع تخصص برای رفع مشکلات تمامی مراجعان استفاده کرد. تخصصی بودن خدمات مراکز مشاوره به خوبی حاکی از آن می باشد که مرکز مذکور دارای تیمی قدرتمند و حرفه ای میباشد. یکی دیگر از مزایای تخصصی شدن خدمات مراکز مشاوره مانند مرکز مشاوره اینجا مکث این میباشد که تمام امور مشاوره ای با سرعت و کیفیت بیشتری انجام میگیرد و دیگر نیاز نیست تا مراجعان تایم بسیار زیادی را برای گرفتن وقت مشاوره صرف کننده از جهتی دیگر مشاوره تخصصی که قرار است پرونده آنان را بر عهده گیرد، دارای تجربه کافی در زمینه اختلال پیش آمده برای فرد مراجع می باشد میتواند به خوبی نیازهای این افراد را برطرف کند.

مرکز مشاوره تخصصی مکث میتواند در تمامی زمینه های زیر آماده خدمت رسانی به مردم باشد:

 1. مشاوره روانشناسی
 2. مشاوره فردی
 3. سکس تراپی
 4. مشاوره سنین مختلف (بارداری، نوزاد، کودک، نوجوان، جوان، سالمند)
 5. مشاوره برای حل اختلالات مختلف (اختلالات روانی)
 6. مشاوره شغلی
 7. مشاوره صنعتی و سازمانی اینجا مکث
 8. مشاوره زوج درمانییا خانواده درمانیبا رویکرد مینوچین
 9. مشاوره برای اختلالات جسمی
 10. مشاوره برای اختلالات یادگیری
 11. مشاوره برای اختلالات شخصیتی
 12. کوچینک فردی و سازمانی
 13. مشاوره برای اختلالات رفتاری در حوزه های تخصصی روانشناسی (افسردگی، وسواس، استرس، ترس، مشاوره فردی، خشم، مدیریت، انزوا)
 14. برای مشکلات خانوادگی (زناشویی، زندگی مشترک، ازدواج، طلاق، زنان، خانواده، مشاوره جنسی)

مرکز مشاوره

تجهیزات پیشرفته و مدرن مرکز مشاوره تخصصی

پیشرفت تکنولوژی در تمام نقاط جهان به سرعت در حال رشد میباشد و این موضوع منحصر به یک زمینه نمیباشد و تمامی ابعاد مختلف در اقصی نقاط جهان را فرا گرفته است؛ به طوریکه به خوبی میتوان به کارگیری از چنین تجهیزاتی را در مرکز مشاوره نیز مشاهده کرد و آن را جزیی از ملاک های یک مرکز مشاوره خوب و تخصصی مثل مرکز مشاوره اینجا مکث به حساب آورد.

اهمیت خدمات نوین در روانشناسی

مسلما تجهیزات گوناگون مانند نوروفیدبک، بیوفیدبک، TDS rTMST TMS QEEg و بسیاری از مواری که در ارزیابی و توسعه برای مراجع نقش بسیار گر رنگی دارد و مختلف برای تشخیص مشکلات و بیماری های روحی و روانی افراد وجود دارد که به درمان بسیاری از بیماری ها و اختلالات روانی کمک میکند و این تجهیزات و لوازم بر اساس سیستم مغزی و روانی انسان ها طراحی شده اند و کاملاً مجهز می باشد و احتمال وجود هرگونه عوارض و مشکلاتی که ممکن است باعث اختلال در روند سلامت بیماران شوند را به حد اقل میرسانند. به طور خلاصه میتوان گفت که وجود تجهیزات مدرن و پیشرفته در هر مرکز مشاوره ای باعث کمک به روش های درمان روانشناسی با کمک نوروفیدبک و بیوفیدبک و TDCS می شود و یکی از نیازهای اساسی هر مرکز مشاوره ای محسوب می شوند.

استفاده از روش های نوین درمان روانشناسی

مسلماً با یک مقایسه کلی میتوان تفاوت مراکز مشاوره در گذشته و انواع مختلف مرکز مشاوره در دنیای مدرنی که زندگی میکنیم را متوجه شویم. یکی از دلایل عمده ای که میتوان برای مدرن شدن و تاثیر گذارتر شدن انواع مختلف مرکز مشاوره بیان کرد، روش های نوین و مختلف درمان روانشناسی میباشد. از عمده ترین و رایج ترین این روش ها به موارد زیر تقسیم می شوند:

 1. روانکاوی
 2. روانپویشی
 3. شناختی و رفتاری
 4. طرحواره درمانی
 5. درمان مبتنی بر ذیرش و تعهد
 6. هیپنوتیزم درمانی
 7. درمان هیجان مدار
 8. ردیالکتیکال
 9. خانواده درمانی
 10. درمان رفتاری
 11. گروه درمانی
 12. درمان فردی
 13. گشتالت درمانی و …

ناگفته نماند که موارد مذکور تنها جزیی از رایج ترین روش هایی میباشد که در مراکز مشاوره مختلف از آنها استفاده میشود و نمیتوان گفت که تمامی روش های به کارگرفته شده در مراکز مختلف درمانی تنها به این موارد تقسیم میشوند. مسلماً همانطور که اشاره کردیم، مسئله مبسیر مهمی که باید حتماً به آن توجه شود آن میباشد که نیاز فرد مراجع در یک جلسه مشاوره چه میباشد و متخصص او نیز با در نظر گرفتن چنین نیازهایی اقدام به استفاده از یک روش مناسب برای درمان فرد میکند.

قابلیت دسترسی آسان به مرکز مشاوره

یکی دیگر از شرایط مهم و اساسی یک مرکز مشاوره خوب مانند مرکز مشاوره اینجا مکث این موضوع میباشد که تمامی افراد بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند و برای مراجعه به این مرکز و داشتن یک جلسه مشاوره حضور دچار مشکل نشوند و بتوانند به راحتی به این مرکز مشاوره رفت و آمد کنند. بنابراین یکی از ضروریات اساسی برای دسترسی آسان به یک مرکز مشاوره آن میباشد که در موقعیت مناسب شهری و جغرافیایی قرار گرفته باشد تا درمانجویان بتوانند به راحتی از طریق نزدیکی به ایستگاه های اتوبوس، مترو و ایستگاه های تاکسی، خود را به این مرکز برسانند و از خدمات آن استفاده کنند.

عصر جدید

امروزه با پیشرفت عصر فناوری و اطلاعات نیز فضای مجازی بستر مناسبی را برای برقراری ارتباطات راحت و آسان بوجود آورده است. به همین دلیل نیز برخی از مراکز مشاوره این امکان را برای تمامی افراد بوجود آورده اند تا با استفاده از گوشی تلفن و اینترنت برا استفاده از خدمات مشاوره ای اقدام کنند. افراد میتوانند بدون انکه دچار محدودیت مکانی و زمانی شوند، به راحتی از طریق اینترنت و تلفن همراه خود با مرکز مشاوره ارتباط برقرار کنند و از مزایای این مراکز استفاده کنند؛ بدون آنکه مسیری طولانی را بپیمایند با وقت و هزینه شان را صرف رفت و آمد در مسیر رسیدن به مرکز مشاوره کنند. لازم به ذکر است که تشخیص استفاده از جلسات مشاوره ای حضوری و غیر حضوری مسئله میباشد که بر عهده روانشناس و فرد متخصص میباشد و مراجعان نمیتوانند به تنهایی در مورد آن تصمیم بگیرند؛ چرا که بعضی اختلالات و مشکلات تنها در جلسات حضوری و بررسی های دقیق، قابلیت پیگیری و رسیدگی دارند.

پای بندی مشاوران و متخصصان مرکز مشاوره به منشور اخلاقی روانشناسی

این موضوع را در نظر داشته باشید که تمامی روانشناسان و متخصصانی که در زمینه روانشناسی تحصیل کرده اند، به صورت کاملاً عادی باید پس از اتمام تحصیلات و فارغ التحصیلی خود، قبل از آنکه مشغول به کار شوند، سوگند یاد کنند که از تمامی اصول اخلاقی کادر درمان پیروی کنند و در جهت حفظ منافع و اسرار مراجعان خود، کوشا باشند و تمام تلاش و تخصص خود را به کار گیرند و در این مسیر از ارائه هیچ نوع خدمتی کوتاهی نکنند. در یک مرکز مشاوره تخصصی روانشناسی باید تمامی مشاوران و متخصصان در اتاق خود، پروانه کار و مدرک دانشگاهی خود را به همراه یک تابلو منشور اخلاقی در اتاق کاری خود به دیوار نصب کنند، به گونه ای که تمام می مراجعات و بیماران آن را مشاهده کنند.

به تمامی مراجعانی که در جلسه مشاوره شرکت میکنند، توصیه میشود که تمامی مطالب ذکر شده در این منشور را به خوبی مطالعه کنند و با توجه و دقت کامل تمامی باید ها و نبایدهایی را که روانشناس آنان باید رعایت کند را بر اساس این منشور اخلاقی بررسی کنند؛ چرا که همین موضوع به خوبی نشان دهنده میزان تخصص و ملاک اعتماد به روانشناس مربوطه و مرکز مشاوره مکث میباشد.

بررسی قراردادها مرکز مشاوره با دیگر موسسات و شرکت های معتبر

جالب است بدانید که اصولاً مراکز دولتی و سازمان های خصوصی و معتبر از شیوه بستن قرارداد با انواع مختلف مرکز مشاوره استفاده میکنند تا میزان توانمندی سطح مدیریتی و شیوه حل مشکلات آنان افزایش پیدا کند. بر اساس آمار و اطلاعات بدست آمده در سال های اخیر به خوبی میتوان به این نکته پی برد که مراکز مشاوره ای که مورد قرارداد این موسسات معتبر و شرکت های دولتی قرار میگیرند، دارای کیفیت مناسبی در ارائه خدمات مختلف مشاوره ای می باشد و همین موضوع نیز باعث میشود تا این امتیاز جز ملاک های اساسی کارآمد بودن یک مرکز مشاوره مکث به حساب آید.

شما باید توجه داشته باشید که با استفاده از این روش، شرکت ها و موسسات دولتی نیز تا حد زیادی در مسیر فعالیت های خود پیشرفت خواهند کرد؛ چرا که از این طریق سلامت روانی و مدیریتی کارکنان و کارمندان بیمه می گردد و این موضوع در روند بهبود فعالیت ها کلی شرکت و موسسه مذکور تاثیر بسزایی دارد.

امروزه برای تشخیص اینکه یک مرکز مشاوره دارای اعتبار کافی می باشد و آیا میتوان به آن اعتماد کرد یا خیر شما میتوانید به مراجعین راضی از آن مراجعه دقت کنید.

برگزاری کارگاه های آموزشی در سطوح مختلف دانشگاهی و عمومی

همه ما به خوبی می دانیم که کارگاه های آموزشی در سطح دانشگاهی و عمومی می توانند اثرگذاری بسیار زیادی در سطح ارتقا آگاهی مردم داشته باشند و از این جهت باعث آمادگی بسیاری از اقشار جامعه در مقابل توانمند سازی و مقابله با انواع اختلالات روانشناسی میشوند. هنگامی که یک مرکز مشاوره کارگاه های آموزشی معتبری را در سطوح مختلف دانشگاهی و عمومی اجرا میکند، به گونه ای میزان توانایی خود را در ارائه خدمات مشاوره ای نشان میدهد و از تمام این جلسات میتوان متوجه میزان سطح علمی درمانگران و روانشناسان ان مجموعه شد.

در یک کلام میتوان برگزاری کارگاه های آموزشی در سطوح مختلف دانشگاهی و عمومی (به خصوص اگر از مدرسان دانشگاهی و مراکز بهزیستی استفاده شود) را دلیلی بر اعتبار بالای یک مرکز مشاوره و میزان توانایی یک مرکز مشاوره روانشناسی دانست.

ارائه خدمات چند بعدی مرکز مشاوره

مجوز فعالیت مرکز مشاوره در تهران

شاید شما نیز با برخی از مراکز مشاوره برخورد کرده باشید که دارای مجوز قانونی نمی باشند اما به فعالیت خود ادامه میدهند. حقیقت آن است که چنین مرکز مشاوره ای حتی اگر در ظاهر نیز استاندارد و مطلوب به نظر آید، قابل اعتماد نخواهد بود. چرا که هیچگونه تاییدیه ای از سمت دولت و مراکز قانونی برای فعالیت چنین مراکزی صادر نشده است و همین موضوع نیز باعث میشود تا میزان درجه کیفی خدمات و متخصصان این مراکز مشخص نباشد!

متاسفانه در صورت نبود پروانه فعالیت از جانب سازمان نظام روانشناسی باعث میشود تا مرکز مشاوره مربوطه بتواند بدون در نظر گرفتن استاندارد های لازم، اقدام به هرگونه عمل غیر قانونی مانند استفاده از مشاوران غیر متخصص و حرفه ای کند. این موضوع واقعا می تواند آسیب زا و خطرناک باشد، چرا که یک متخصص و مشاور خبره باید تحصیلات لازم را در این زمینه گذرانده باشد تا بتواند به خوبی از عهده درمان بیماران ومراجعان برآید. توجه داشته باشید که فعالیت یک مشاور با روان و سیستم اعصاب انسان ها مرتبط است و هرگونه خطا و اشتباه میتواند باعث ایجاد آسیب های جبران ناپذیر و خطرناکی شود و سلامت روحی افراد را به خطر بیاندازد.

روانشناس کیست؟

روانشناس یک متخصص بهداشت روان آموزش دیده است که به افراد کمک می کند راه های سالمی برای مقابله با چالش های سلامت روان بیاموزند. آنها می توانند به افرادی که با شرایط خاص زندگی می کنند، مانند افسردگی یا اضطراب، یا کسانی که دوران سختی را در زندگی سپری می کنند، مانند غم از دست دادن یک عزیز، کمک کنند.

تفاوت بین روانشناس و روانپزشک چیست؟

روانپزشکان پزشک هستند، روانشناسان نه. روانپزشکان دارو تجویز می کنند، روانشناسان نمی توانند. روانپزشکان بیماری را تشخیص می دهند، درمان را مدیریت می کنند و طیف وسیعی از درمان ها را برای بیماری های روانی پیچیده و جدی ارائه می دهند. روانشناسان بر ارائه روان درمانی (گفتار درمانی) برای کمک به بیماران تمرکز می کنند.

چه کسی روانشناسی می خواند؟

روانشناس کسی است که ذهن و رفتار را مطالعه می کند. در حالی که مردم اغلب با شنیدن کلمه روانشناس به گفتار درمانی فکر می کنند، این حرفه در واقع طیف گسترده ای از زمینه های تخصصی را در بر می گیرد، از جمله مواردی مانند تحقیقات حیوانات و رفتار سازمانی.

آینده روانشناسی چیست؟

ایده روانشناسی با ادامه تأثیرگذاری بر حوزه های مختلف، از سلامت روان تا ازدواج درمانی و آموزش، تکامل خواهد یافت. آینده روانشناسی ممکن است تحت تأثیر عوامل اجتماعی و سیاسی مانند مراقبت های بهداشتی باشد.

جمع بندی ارائه خدمات چند بعدی توسط مرکز مشاوره

تمام نکات گفته شده در مورد انواع مرکز مشاوره برای کلان شهرهایی همچون تهران ضروری تر و مهمتر از دیگر محیط های کوچک میباشد، چرا که تعداد جمعیت در کلان شهرها بیشتر میباشد و از طرفی دیگر نیز دغدغه ها و مشکلات زندگی مردم نیز بسیار متعدد و گوناگون است و نیاز به کمک و مشورت بیشتری با یک متخصص حرفه ای دارند تا آنان را در زمینه های مختلف، یاری کند و خدمات مشاوره ای مختلفی را ارائه دهد. بنابراین برای انتخاب یک مرکز مشاوره خوب مانند مرکز مشاوره اینجا مکث شما باید تمام ملاک های گفته شده را در نظر بگیرید و تنها به یک یا دو مورد از آنها اکتفا نکنید و برای سلامت روح و روان خود ارزش قائل باشید و حساسی های لازم را در انتخاب یک مرکز مشاوره مناسب به کار گیرید.

دکتر لیلا رضایی - دکتری تخصصی روانشناسی سلامت دانشگاه تهران

لیلا رضایی
تهران

بهزاد متین: روانشناس، مشاوره فردی از جمله درمان افسردگی، اضطراب و توسعه فردی، روانشناسی صنعتی و سازمانی، روانشناس ورزشی و درمان تخصصی اعتیاد به قمار

بهزاد متین
تهران

مهسا بشار شماره عضویت سازمان نظام روانشناسی ۲۵۸۶۱ - عضو انجمن روانشناسی ایران

مهسا بشار
تهران

سوسن میرزایان: روانشناس بالینی و روان درمانگر فردی و زوج درمانی و نوجوان

سوسن میرزایان
تهران

ساراناز مقیمی - روانشناس، روان درمانگر تحلیلی یونی برای درمانی مشکلات فردی، خانواده و زوجی و همچنین آموزش مهارت های زندگی WHO

ساراناز مقیمی
تهران

دکتر ژاله بحرایی - دکتری روانشناسی و دارای پروانه تخصصی از سازماننظام روانشناسی

ژاله بحرایی
تهران

زهرا شاهین کارشناسی ارشد روانشناسی - عضو سازمان نظام روانشناسی و انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران

زهرا شاهین
تهران

امیر میرزانیا روانشناس بالینی روان پویشی کوتاه مدت (ISTDP)- فارغ التحصیل دانشگاه تهران

امیر میرزانیا
تهران

نسیم رضایی جوان - دکتری روانشناسی شناختی

نسیم رضایی جوان
تهران

دکتر مریم موسوی نیک: روانشناس بالینی از انستیتو روانپزشکی تهران و دانشگاه میسور

مریم موسوی نیک
تهران

النا باقر زاده روانشناس بالینی و سکس تراپیست: رزومه کاری و حرفه ای، برگزاری دوره ها و سمینارها، بخشی از دوره های گذرانده شده و سوابق کاری

النا باقر زاده
تهران

نفیسه سادات نکویی - کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی

نفیسه سادات نکویی
تهران

‫دکتر سمانه حقیری‬ دکتری تخصص روانشناسی ‫مدرس، تراپیست، کوچینگ و منتور گروه روانشناسی مکث و سازمان مدیریت صنعتی.

سمانه حقیری
تهران

پدرام محسنی: مشاور شغلی | کوچینگ فردی | استعدادیابی شغلی - مرکز مشاوره مکث

پدرام محسنی
تهران

دکتر مژگان رضائیان روانشناس و رواندرمانگر در زمینه (ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات) مشاوره توسعه فردی و زوج درمانی خدمات خود را به شما ارائه می دهد.

مژگان رضائیان
تهران

منا ادیبی فر:روانشناس بالینی متخصص در درمان انواع افسردگی و اضطراب

منا ادیبی فر
تهران
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ