22006198 021

6 راه جلوگیری از خیانت همسر (از فانتزی تا واقعیت)

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(29 رای)
6 راه جلوگیری از خیانت همسر (از فانتزی تا واقعیت)

6 راه جلوگیری از خیانت همسر (از فانتزی تا واقعیت) آیا اصلا پیشگیری از خیانت امکان پذیر است؟ در انتهای این مقاله این 6 راهکار طلایی را برای جلوگیری از خیانت را با راه حل بررسی کرده ایم. اما مهم است که بدانید روانشناسان و زوج درمانگران گاهی برای کشف خیانت به همسر باید سالهای گذشته زندگی فرد را هم بررسی کنند. در توضیح علت خیانت به همسر عوامل متعددی چون شخصیت، نوع ارتباط و نگرش ها، کمبود عزت نفس، عادات فرهنگی و انحرافات جنسی یا اختلالات جنسی در این زمینه می توانند دخیل باشند. پاسخ به چرایی خیانت همسر این جریان را سخت می کند. مدل های مختلف خیانت به عامل هایی از قبیل مشکلات همیشگی، سرخوردگی، ارتباطات ضعیف، شخصیتهای تکانشی، نارضایتی جنسی، عادتهای تنوع طلبی، نقص عملکرد اجرایی ذهن، عدم همدلی، خستگی و نیازهای عاطفی برآورده نشده مرتبط است.

دنیس باگارزی: (زوج درمانگر معروف) و روانشناس بعد از خیانت به شما می گوید که بعد از خیانت همسر باید چه کار کنید. اما پیش از آن بهتر است بدانیم که ما با نظم بخشیدن به این فاکتورها بدنبال یافتن انواع خیانت هستیم که دریابیم که چه چیزی افراد را از راه به در می کند و به سمت خیانت به همسر می کشاند. هر یک از موقعیت هایی که خیانت به همسر در آن رخ می دهد از بر هم خوردن یک یا چند عامل خاص تشکیل شده است. دنیس باگارزی معتقد است برای جلوگیری از خیانت همسر روش های مختلفی وجود دارد. ایشان راه حل های مختلفی را برای هر یک از علل خیانت همسر را توصیه کرده است. بدیهی است که این علل تنها اولین قدم های ممکن هستند ولی ما امیدواریم که شما در صورت بروز خیانت به دنبال درمان آن باشید.

خیانت به همسر

در ادامه شش راه برای شناسایی و جلوگیری از خیانت همسر در روابط بلند مدت بررسی و بحث میشود.

6 راه جلوگیری از خیانت همسر (از فانتزی تا واقعیت)

  • اولین گام ملاقات های کوتاه است:

ملاقات های کوتاه مدت توافقی به خاطر ارتباط جنسی. ارتباط یک شبه و یا ارتباطی که برای چند هفته کوتاه به طول می انجامد، عمدتا متاثر از مصرف الکل یا مواد مخدر دیگر است که با غریبه ها رخ می دهد. این موارد گاهی دور از خانه پیش می آید و بعید به نظر می رسد که فاش شود. معمولا طرفین توافق دارند که این ارتباط مدت زمان محدودی خواهد داشت.

راه حل ممکن

به نظر می رسد که افراد درگیر در این ارتباط در یک برخورد کوتاه به دنبال تازگی، ماجراجویی و فرار از تنهایی هستند. آنها در آن زمان فکر می کنند که این رابطه، تاثیری دائمی بر روی رابطه بلندمدت آنها نخواهد گذاشت اما این خیانت باعث ایجاد آشفتگی درونی می شود که در نهایت بر کیفیت ارتباط بلند مدت فرد تاثیر می گذارد. بنابراین اگر چه به نظر می رسد که این رابطه «بی ضرر» است ولی توجه کنید که این رابطه می تواند آغاز از هم پاشیدن ارتباط دراز مدت شما باشد. اگر در یکی از این سناریوها دخالت دارید، شناخت خطرات این ارتباطات گام مهمی برای تغییر رفتار شما خواهد بود. پس برای جلوگیری از خیانت همسر سعی کنید صمیمیت را افزایش دهید نه کنترل گری را.

2. روابط جنسی دوره ای

برخلاف روابط یک شبه و کوتاه مدت، این نوع از روابط بصورت دوره ای در یک فاز تکانشی هر چند وقت یکبار اتفاق می افتد. که می تواند به دلیل وجود فانتزی خاص در فرد یا تیپ شخصیتی او یا عدم داشتن مهارت مدیریت هیجانات باشد.

راه حل ممکن

اگر شما تکانشی هستید، بهترین روش برای شما این است که شانس خیانت را با کاهش عواملی که موجب تحریک بیشتر شما می شود. بعد از مدتی همچون مصرف مواد مخدر یا الکل، کاهش دهید. اگر ارتباطات اینگونه باعث رفع نیازهای جنسی برآورده نشده شما می شود، از درمان های سکس تراپی و یا زوج درمانگر کمک بگیرید که عوامل درگیر در تمایلات جنسی پیچیده شما را شناسایی کند و به تغییر الگوهای تمایلات و تحریکات شما پرداخته شود. همیشه بهترین راه برای راه جلوگیری از خیانت همسر آموزش خود فرد است.

3. خیانت به همسر (ابزاری و سود آور)

آیا نیاز به ارتقائ موقعیت دارید؟ شما ممکن است تصمیم بگیرید که با فردی با موقعیت بالاتر، ارتباط جنسی برقرار کنید. استفاده از این نوع خیانت معمولا برای سود مالی یا منفعت کاری و یا مادی است که تمایل به این ارتباط نسبت به تمایل به خیانت کمتر است. گرچه ممکن است که خیانت ابزاری جهت تنبیه و یا برانگیختن حسادت زوج فرد نیز اتفاق بیافتد.

راه حل ممکن

خطرات قابل توجهی در این نوع از خیانت همسر چه در محل کار و چه در خانه وجود دارد. روابط کاری که با ارتباط جنسی آمیخته شود، معمولا نتیجه معکوس می دهد و ممکن است به طور کل، کارتان را از دست بدهید. حتی اگر احتمال دارد که ارتقا بگیرید، شما ناچارید که تصمیم بگیرید که این مسیر را پیش نگیرید. اگر رئیس هستید باید این را بخوبی بدانید! چرا که آزار و اذیت جنسی، ممکن است موجب شود از کارتان اخراج شوید و یا حتی اتفاقی بدتر برایتان بیافتد. بعلاوه استفاده از ارتباط جنسی برای شماتت و یا انتقام گرفتن از همسرتان می تواند باعث از هم پاشیدن رابطه شود. اگر در یکی از این شرایط هستید باید خطرات موجود را شناسایی کنید و کاری را انجام دهید که موجب اصلاح رابطه اولیه تان شود.

خیانت

4. خیانت کوتاه مدت ناشی از شرایط زندگی

با در نظر گرفتن مسئولیت های افراد، گاهی مقابله با تغییرات مربوط به پیری، از دست دادن شغل و تغییرات شدید در وضعیت مالی، عدم کنترل تکانه و عدم مهارت در داشتن مدیریت هیجانات می تواند میل به خود ارزشمندی را از طریق خیانت تحریک کند. افرادی که به این نوع خیانت ورود می کنند، تلاش می کنند تا نیاز به کنترل خود را با خیانت اعمال کنند، چرا که قادر به کنترل اموری که در زمینه های دیگر زندگی اتفاق افتاده است، نیستند.

راه حل ممکن

درمان استرس و یادگیری مهارت های زندگی برای جلوگیری از خیانت همسر؛ توجه کنید که استفاده از ارتباط جنسی برای مقابله با استرس های ناشی از شرایط زندگی خود استرس جدیدی را ایجاد خواهد کرد. اگر در این موقعیت هستید باید به جای انجام کارهایی که ریسک بالا دارد و رفتارهای آسیب رسان، شیوه های خوبی برای ارتقاء اعتماد به نفس و مهارت های مقابله ای خود پیدا کنید. استرس های تغییرات زندگی بهتر است با ترکیبی از گام های عملی در جهت تغییر، اصلاح مثبت و یافتن حمایت های اجتماعی (نه جنسی) مدیریت شوند.

5. خیانت های به همسر مربوط به درگیری های ناخودآگاه

افرادی که مبتلا به انحرافات جنسی هستند و نمیتوانند میل جنسی خود را در روابط اولیه خود رفع کنند. معمولا ممکن است به دنبال شرکایی باشند که این نیازها را برآورده کنند. سکس تراپیست ها معتقدند رفتارهای پارافیلایی، رفتارهای اجباری را بروز می دهند که بیشتر برای کاهش شدید درد روانی، اضطراب و ناراحتی است تا نیاز به میل جنسی.

راه حل ممکن

داشتن انحراف جنسی به خودی خود باعث نمی شود که فرد بدنبال کمک تخصصی از یک درمانگر باشد. با این حال هنگامی که افراد روزانه مجبور به انجام فعالیت می شوند که قادر به انجام وظایف روزانه خود نیستند یا احساس ناراحتی می کنند، این می تواند نشانه هایی از اختلال روانی باشد. درمان با تمرکز بر این درگیری ها، می تواند بر کاهش فشار های فرد تمرکز کند. درمان های شناختی همچنین می تواند به افراد کمک کند تا افکار مربوط به این کشش ها را شناسایی کرده و الگوهای رفتاری متعاقب این کشش ها را تغییر دهند. سکس تراپیست می تواند یکی از گزینه های مهم جلوگیری از خیانت همسر باشد.

6. روابط پیچیده و ادامه دار

خیانت ادامه دار ممکن است سال ها به طول انجامد. کسانی که در مراحل پیش از طلاق هستند، برخلاف پنج نوع اول خیانت دیده می شود که در واقع پیش درآمد یک رابطه طولانی مدت دیگر را ایجاد کرده اند. با این حال، این فرد حاضر به پایان دادن ارتباط دیگر خود نیست. این سبک از خیانت معمولا بخاطر ازدواج اجباری و یا احساس نارضایتی جنسی ایجاد می شود. در این ارتباط سه گانه، همسر خیانت دیده بصورت ناخودآگاه می پذیرد که با وضعیت موجود کنار آید؛ از آنجایی که مشکلات اقتصادی و طلاق گرفتن، زندگی جداگانه را از لحاظ مالی مشکل می کند، این نوع از خیانت شایع تر است.

در جوامع سنتی که طلاق بعنوان تابوی اجتماعی است، ارتباطاتی از نوع خیانت پیچیده و ادامه دار بسیار فراگیر است.

راه حل ممکن

زوج هایی که در حال خیانت هایی از این نوع هستند، ممکن است عشق واقعی خود را بیابند. قربانی این خیانت یعنی همسر که ترک می شود، حتما باید از مشاوره کمک گیرد تا بتواند با احساسات رها شدن، خیانت دیدن و ارزش به خود کنار آید.

سخن آخر

خیانت به همسر باعث در هم شکستن نیاز ریشه ای ما به اعتماد بین فردی می شود. اگر شما خیانت دیده باشید، ممکن است هرگز نتوانید همسر خود را ببخشید. اما ممکن است بتوانید رابطه خود را کماکان نجات و ادامه دهید. اگر شما زوجی هستید که خیانت کرده اید، ممکن است بتوانید این اعتماد را دوباره بدست آورید اما برای تضعیف خیانت، نیاز به تعهدی جدی خواهید داشت. اگر شانس آورید می توانید شهوتی که در دل و رفتارتان است را از بین ببرید. پس اگر فکر می کنید روابط بین فردی خوبی با هم ندارید بهتر است برای جلوگیری از خیانت همسر به زوج درمانگر مراجعه کنید.

بهترین راه برای جلوگیری از خیانت

وقتی پای صحبت کسانی که خیانت می کنند می نشینیم آن ها دائما از وجود مشکلات و اختلافات زیاد در زندگی مشترک سخت می گویند و دلیل کار خود را آن مشکلات می دانند. باید بدانید که بهترین راه برای از بین بردن مشکلات تلاش برای حل کردن آن هاست نه خیانت کردن. اگر درگیر هیجانات و احساسات هستید و نمی توانید مشکلات زندگی خود را حل کنید، بهترین راه حل مراجعه به یک زوج درمانگر و گرفتن مشاوره است.

سوالات متداول

1. علت خیانت های یک شبه چیست؟
بعضی از خیانت های یک شبه ناشی از عدم کنترل تکانه و داشتن مدییت در هیجانات است.

2. آیا راهکاری برای جلوگیی از خیانت وجود دارد؟
چندین راهکار مختلف برای جلوگیری از خیانت وجود دارد که در همین مقاله به آن پرداخته ایم.

3. آیا علت اصلی خیانت ارتباط جنسی است؟
نه در همه موارد، گاهیصمیمت و ضخصیت کار را به شمت خیانت می برد.

4. آیا بعد خیانت باید طلاق گرفت؟
بهترین کار کمک گرفتن از یم زوج درمانگر زبده پیش از طلاق است. زیرا ممکن است که بعد جدایی به دلیل داشتن تله های فکر مجدد در دام خیانت بیفتید.

نظرات کاربران:
mryam.m
پاسخ به این نظر
12:35 - 27 شهریور 00

سلام بنظر شما ایا میشه بعد از خیانت همسر اونو دوباره بخشید و زندگی رو ادامه داد؟ایا واقعا خیانت جای بخشش داره ؟ مشکلی که من دارم اینه که متوجه شدم همسرم با خانومی دوست شده و چند بار همو دیدن اما الان نمیدونم با توجه به اینکه دوتا بچه دارم ببخشم یا طلاق بگیرم . دیگهه هیچ حسی به همسرم ندارم اما میترسم که بچه ها بعد از طلاق ضربه بخورن نمیدونم خودمو باید اولویت قرار بدم یا بچه ها ؟ کسی میتونه منو راهنمایی کنه واقعا تو دوراهی موندم ...

0 0
افزودن نظر:
captcha