22004925 021

چرا خیانت در زندگی زناشویی امروزه بیشتر است؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(26 رای)
چرا خیانت در زندگی زناشویی امروزه بیشتر است؟

خیانت در لغت به معنای سوء استفاده و عدم اعتماد به اطمینان دیگری در قبال خودمان است. خیانت در زندگی زناشویی جمله ای است که شاید هر کدام از ما امروزه بارها و بارها آن را شنیده باشیم. یا در این هجمه شلوغ احساس کرده باشیم که به ما خیانت شده و یا کسی به کسی دیگر خیانت کرده است. اما موضوعی که در روزگار امروزی بیشتر شده است، خیانت در فضای مجازی است. مانند خیانت در اینستاگرام و یا خیانت در واتساپ، تلگرام و غیره، زیرا قبل از پیدایش فضای مجازی برقرار ارتباط با فرد غیر همجنس به همی راحتی و به این سادگی نبود.

چند سوال متداول در مورد خیانت که به آن پاسخ می دهیم

 • اما راهکار چیست؟
 • چرا خیانت در زندگی زناشویی امروزه بیشتر است؟
 • حال مرد بعد از خیانت چگونه است؟
 • حال زن بعد از خیانت چگونهاست؟
 • علت توجه زن به مرد دیگر یا بلعکس در چیست؟ جواب تمام این سوالها به سه موضوع برمی گردد. (میزان صمیمت زوجین، ارتباط جنسی زوجین و شخصیت فرد خیانت کار).

چرا امروزه خیانت در زندگی زناشویی آسان تر از همیشه اتفاق میافتد؟

در دنیای امروزه و دسترسی آسان به وسایل ارتباط جمعی، احتمال آشنایی های پیاپی و خواستن هر چیزی به آسانی امکان پذیر است. به این نحو که شاید سالها پیش از این اگر کسی احساس میکرد فردی را دوست دارد. برای به دست آوردن احساس متقابل در آن فرد و همچنین ایجاد و برقراری ارتباط با آن فرد باید زحمت زیادی میکشید.

توضیح این گونه از روابط به آن دلیل است که امروزه دسترسی به هر فردی، آشنایی با نوع زندگی آن فرد، سبک و روش او، مدل اخلاقی او، نیازها و خواسته هایش به آسانی کلیک کردن بر روی یک صفحه مجازی است. تا حتی بتوانیم اتاق خواب و غذایی که یک فرد در طول روز میخورد را ببینیم. این دسترسی باعث میشود آدم های اطراف ما شبیه یک جعبه شکلات خوش طعم باشند. که هر گاه دلمان را زد دیگری را امتحان کنیم و برای از دست دادن انواع شکلات ها و به دست آوردن جعبه شکلات جدید هیچ هراسی نداشته باشیم. خیانت در زندگی زناشویی امروزه با خیانت در اینستاگرام پیوند خورده است. حالا چه کار کنیم؟ بهتر است آموزشهای لازم را ببینیم اما چگونه؟ با کمک یک زوج درمانگر می توان از خیانت زناشویی پیشگیری کرد.

خیانت در زندگی زناشویی

این سبک از زندگی که تمام دنیا و محیط پیرامون ما را فرا گرفته است. ازدحامی در دنیای امروز و ارتباط های انسانی ایجاد کرده که هر کسی در هر موقعیتی، میتواند به امتحان جعبه شکلات خود مشغول بشود. به همین منوال روابط انسانی دستخوش خیانت و رابطه های زناشویی، پر از روابط فرا زناشویی میشود که ممکن است هر کسی خودش را محق نیز بداند و فرض کند دنیا به او سخت گرفته پس او میتواند نیازهای خودش را با روابط فرا زناشویی مرتفع کند و احساساتش را با کسی دیگر در میان بگذارد.

شروع خیانت در زندگی زناشویی

خیانت در زندگی زناشویی در واقع از فکر کردن به شخصی دیگر شروع میشود. فکر کردن به شخصی دیگر، مسیج زدن، چت کردن، کافه رفتن، خیانت در اینستاگرام و در آخر منجر به روابطی که دیگر به کلی آلوده یک رابطه سه نفره میشوید. که گریزی از آن نیست و در اکثر مواقع به از دست دادن زندگی مشترک منجر میشود.

از آنجایی که معتقدیم خیانت در زندگی زناشویی از فکر کردن به شخصی دیگر آغاز میشود. باید این اطمینان را داشته باشید که هر رفتاری که باعث جلب توجه شخصی دیگر باشد که منجر به شروع و ایجاد یک رابطه جداگانه از روابط انسانی دو نفره و یا زناشویی شود. شروع خیانت شکل گرفته و نمیتوانیم مدام به خودمان دروغ بگوییم که من فقط با او حرف میزدم و یا فقط یک بار او را در کافه دیدم و یا فقط با او چت میکردم.

مهم است بدانید شروع هر رابطه ایی از همین جا است، پس با مهم دانستن احساس اعتماد فردی، دیگر به خودمان نمیتوانیم شخصی دیگر را به واسطه کمبودهایمان وارد زندگیمان کنیم و شروع به خیانت کنیم.

خیانت در زندگی زناشویی و روابط فردی، در تمام دنیا و نه کشور ما، رفتاری غیر انسانی و توجیح ناپذیر است. همچنین هیچ کسی حق ندارد تا زمانی که از یک زندگی و یا یک رابطه خارج نشده، با توجیح خود و اطرافیان خود، به شخصی دیگر فکر کند.یا رابطه ایی را هر چند جزیی با او شروع کند.

اگر تأکید بر روی حتی فکر کردن به دیگری است به این دلیل است که شاید کسانی به اشتباه فکر کنند کلمه خیانت از همبستری شدن با شخصی به غیر از همسر و یا دوست ما است. به همین دلیل باید بدانیم که تعهد به هر کسی، چه زبانی و قلبی، چه محضری و با امضاء قرار داد زناشویی به معنای صداقت محض، دروغ نگفتن و روابط پنهانی نداشتن است. ما به عنوان انسانی آزاد میتوانیم هر گاه از یک رابطه خارج شدیم به ایجاد روابط دیگری فکر کنیم. پیشگیری خیانت در زندگی زناشویی با دکتر روانشناس مرکز مشاوره مکث.

/// شماره های تماس ///

شاید ساده ترین مثال برای خیانت این باشد

مادری که متعهد میشود فرزندی به دنیا بیاورد و او را بزرگ کند، نمیتواند اگر جای دیگری دختر و یا پسر بچه زیبایی دید، با فرزند خود عوضش کند و یا هفته ایی یک بار او را به عنوان فرزندش دوست داشته باشد. مسئله در فعل خیانت، قبول مسئولیت رابطه ایی است که به هر شکلی به آن متعهد شده ایم و تا زمانی که طرف مقابل ما در این فکر است که رابطه ایی صادقانه و بدون دروغ و خیانت داریم، حق نداریم به ایجاد ارتباط با شخصی دیگر فکر کنیم و اگر مایل به انجام این عمل باشیم.

باید بدون پنهان کاری و با صداقت، موضوع را مطرح کنیم و عواقب جدایی را بپذیریم و خودمان را در راهی جدید که خواستار آن هستیم، بیندازیم. به این شکل حداقل از به وجود آمدن فعل خیانت و دروغ گفتن، دور بوده ایم و مسئولیت رفتارمان را قبول کرده ایم که این موضوع باعث می شود از آسیبهای خیانت در زندگی زناشویی در امان بمانیم.

خیانت آنلاین یا خیانت در اینستاگرام

آیا می دانستید خیلی از زنان و مردان در فضای مجازی در حالی که کنار هم هستند با همکار یا دوستان مجازیشان در حال صحبت هستند. بله این موضوع متأسفانه یک سم است و کم کم باعث جدایی احساسی و عاطفی بین زن شوهر می شود.

خیانت آنلاین در زندگی زناشویی

ممکن است افراد بگویند که ما هیچ وقت با هم قرار نمیگذاریم و به این روش خود را گول بزنند ولی صحیح نیست زیرا بعد از مدتی رفتار ارتباطی به صورت دوستانه با غیر هم جنس عادی می شود.

راهکارهای جلوگیری از خیانت آنلاین

 1. زن و شوهر هر دو به فضای مجازی هم دسترسی داشته باشند.
 2. هر دو از یک اکانت مجازی استفاده کنند.
 3. عاشقه شبانه را افزایش دهند.
 4. پادکست گوش کنند.
 5. پیاده روی شبانه با همدیگر.
 6. درست کردن شام به صورت مشترک.
 7. ارتباط های خانوادگی را قوی تر کنند.
 8. شبها با هم به جای رفتن به گوشی فیلم ببینند.
 9. بیشتر با هم صحبت کنند.
 10. کتاب خوانی کنند.
 11. شبها سریالی مشترک ببینند و آن را ادامه دهند.

سوالات متداول

1. چرا خیانت در زندگی زناشویی امروزه بیشتر است؟
یکی از علت های مهم آن فضای مجازی و عدم داشتن مهارت های ارتباطی بین زوج ها می باشد.

2. حال مرد بعد از خیانت چگونه است؟
معمولا مردها بعد از خیانت وارد فضای گارد و دفاعی می شوند و پس از آن دچار عذاب وجدان و افسردگی.

3. علت توجه زن به مرد دیگر یا بلعکس در چیست؟ جواب تمام این سوالها به سه موضوع برمی گردد. (میزان صمیمت زوجین، ارتباط جنسی زوجین و شخصیت فرد خیانت کار).
جواب تمام این سوالها به سه موضوع برمی گردد. (میزان صمیمت زوجین، ارتباط جنسی زوجین و شخصیت فرد خیانت کار).

4. آیا خیانت قابل درمان است و بخشش است؟
با توجه به نوع خیانت و کمک گرفتن از زوج درمانگر این امکان فراهم است که از طلاق جلوگیری کرد و مشکل های قبلی را حل کرد.

افزودن نظر:
captcha