ورود / عضویت
021-22004925
تعیین وقت مشاوره
مرکز مشاوره مکث
تعیین وقت مشاوره

در مشاوره ازدواج چه سوالاتی میپرسند؟

در مشاوره ازدواج چه سوالاتی میپرسند؟

در اینجا 10 سوال برتر در زمینه مشاوره ازدواج وجود دارد که می توانید در طول جلسات درمانی از همسر خود بپرسید. لازم به ذکر این سوالات در مشاوره ازدواج همیشه قبل یا هنگام مشاوره های پیش از ازدواج پرسیده نمی شود زیرا قبل از ازدواج شما شاید جواب تعدادی از آنها را بدانید.

1. بزرگترین مشکلات در راه ازدواج ما چه چیزهایی است؟

ممکن است شما و همسرتان دیدگاه های مختلفی در مورد وضعیت ازدواج خود داشته باشید. از زن یا شوهر خود بپرسید که فکر می کند بزرگترین مسائل در رابطه شما چه چیزهای هستند. شما ممکن است نگران استرس مالی و خیانت باشید، در حالی که همسرتان نگران مسائل اعتماد و فاقد ارتباط است. با جواب های همسرتان نجنگید. آنها را از نزدیک گوش دهید تا بتوانید از آنها یاد بگیرید و به عنوان یک زوج رشد کنید.

مشاوره ازدواج

2. از چه زمانی مشکلات شروع شد؟

ببینید آیا می توانید لحظه ای که رابطه شما به یک چرخه اشتباه رفته است را مشخص کنید. آیا این مسیری بود که شما می خواستید، تصمیمی که گرفتید، فردی که به زندگی خود راه داده اید همان فرد نیست؟ اگر بتوانید عوامل و اختلاف نظرهای خود را به طور کلی تعیین کنید، ممکن است بتوانید موضوعات را معکوس کنید و به یک مسیر موفق برگردید.

اگر نمی توانید زمان شروع مشکلات را انتخاب کنید، سعی کنید به آخرین باری فکر کنید که واقعاً خوشحال شدید. ممکن است بتوانید از این امر به عنوان یک ساختمان سازنده برای خوشبختی در آینده استفاده کنید.

3. چه کاری انجام دهم اعصاب شما به هم می ریزد؟

خیلی مهم نیست که چقدر در ازدواج خود خوشحال باشید، هر دو سرانجام خواهید آموخت که چگونه دکمه های یکدیگر را فشار دهید و اغلب حتی بدون درک اینکه چه کاری انجام می دهید همدیگر را پیدا می کنید. از همسرتان بپرسید که اگر چه کاری انجام دهید اعصاب او آرام می شود و ببینید آیا این چیزی است که می توانید آن را اصلاح کنید. امیدوارم همسرتان با انجام ندادن کاری که اعصاب شما را بهم میریزد تلافی نکنید. هدف در هر بخش از مشاوره ازدواج و سوالات مشاوره ازدواج رسیدن به سازش است که به نفع هر دو شماست.

/// شماره های تماس ///

4. چه چیزی را از همسر آینده ات بیشتر دوست داری؟

تمرکز روی سوالات منفی در جلسات مشاوره ازدواج آسان است، اما بررسی مثبت ها نیز مهم است. به ویژگیهایی که باعث عاشق شدن همسرتان شده است، بیاندیشید و به مواردی که تا به امروز شما را بهم ریخته اند فکر کنید. در عوض از همسر خود بپرسید که چه چیزی او را بیشتر دوست دارد. اگر با عزت نفس پایین می جنگید، این می تواند به سرعت اعتماد به نفس به شما بدهد و به شما یادآوری کند که چقدر برای افراد اطراف خود ارزشمند هستید.

5. آیا به من اعتماد دارید؟

اعتماد یک مؤلفه اساسی در هر رابطه موفق است. اگر همسر شما به شما اعتماد دارد، از همسر خود بخواهید و اگر دیگر قادر به اعتماد به همسر خود نیستید، صحبت کنید. اگر هرکدام از شما در اعتماد به دیگری مشکل دارید، با مشاور حاضر در رابطه با آن صحبت کنید. این که آیا دروغ، خیانت، اقدامات مشکوک یا هر چیز دیگری در این زمینه است، مشاور شما می تواند به شما کمک کند مشکلات خود را برطرف کنید و امیدواریم با سوالات مشاوره ازدواج اعتماد متقابل خود را نسبت به یکدیگر بدست آورید.

6.  چه چیزی شما را تشویق به انجام مشاوره ازدواج کرده است؟

این سوالی است که می توانید بپرسید آیا شما کسی بودید که برای مشاوره ازدواج خود وقت گرفته اید یا شما کسی بودید که موافقت کردید با نامزد خود بیاید. دریابید که چرا همسرتان تصمیم گرفته است که به دنبال کمک حرفه ای باشد.

مشاوره پیش از ازدواج

  • از او بپرسید که اهداف وی در این روند چیست؟
  • همسر شما می خواهد ازدواج شما را نجات دهد؟
  • آیا او نگران طلاق است؟
  • آیا اعتیاد، استرس مالی، مدیریت خشم یا هر چیز دیگری باعث ایجاد شکاف بین شما می شود؟

با درک دلیل رفتن همسرتان به مشاوره، ممکن است احساس بهتری نسبت به دیدگاه او در مورد ازدواج خود به عنوان یک فرد بدست آورید.

7. چه کاری می توانم انجام دهم تا ازدواجمان بهتر شود؟

در مشاوره ازدواج چه سوالاتی می پرسن؟ یکی دیگر از سوالات همین است، به همان اندازه که ممکن است بخواهید همه سرزنش ها را به همسرتان وارد کنید، واقعیت این است که دو نفر طول می کشد تا بتوانند به ازدواج برسند. حتی اگر احساس می کنید در یک رابطه یک طرفه هستید، باید از همسرتان سؤال کنید که چه کاری می توانید برای بهتر شدن ازدواج خود انجام دهد. البته همسر شما باید مایل باشد همین موضوع را از شما بپرسد. اگر اینگونه نباشد، مشاور ازدواج شما به احتمال زیاد عدم تعادل در پاسخگویی را بیان خواهد کرد و این سوال را از طرف همسرتان می پرسد. صادقانه جواب دهید، اما احترام خود را برای همسرتان در این روند نشان دهید.

/// شماره های تماس ///

8. آیا از نظر جنسی نسبت به خود شناخت دارید؟

رابطه جنسی ممکن است سنگ بنای یک ازدواج خوب نباشد، اما می تواند یک مؤلفه اصلی در موفقیت کلی یک رابطه باشد. از صحبت کردن در مورد سکس در مقابل مشاور خود خجالت نکشید، خصوصاً اگر این یکی از اصلی ترین موضوعات ازدواج شما باشد. اگر در مورد احساسات خود در یک فضای آزاد و صادقانه صحبت کنید، می توانید یاد بگیرید که چگونه صمیمیت خود را بهبود بخشیده و پیوندهای زناشویی خود را تقویت کنید.

9. چند سال بعد از ازدواج در چه جایی قرار داریم؟

در مورد آینده با همسر خود صحبت کنید. ما را در 5، 10 و یا 20 سال کجا هستیم؟ اگر با روشی که الان درست کردیم ادامه دهیم، آیا حتی در آن چارچوب زمان هم پیشرفت خواهیم کرد، اگر اینطور نیست، چه کاری می توانیم انجام دهیم تا مشکلاتمان برطرف شود و مجدداً ازدواج خود را درست انجام دهیم؟ 

اهداف خود را به عنوان یک زن و شوهر (یا به عنوان یک خانواده) تنظیم کنید و به توافق برسید که در هنگام پیشرفت شما باید در کجای زندگی قرار بگیرید.

سوالات مشاوره ازدواج

10.  آیا می دانید چقدر من شما را دوست دارم و از شما قدردانی می کنم؟

در مشاوره ازدواج چه سوالاتی می پرسن؟ یکی دیگر از سوالات مهم همین است. در پایان روز، مهم است که به همسرتان اطلاع دهید که چقدر شما او را دوست دارید و چقدر می خواهید رابطه برقرار شود. اگر همسرتان احساس کم ارزش و یا بی ارزشی می کند، باید از این امر آگاه باشید. سپس می توانید تلاش کنید تا عشق خود را آزادتر نشان دهید.

منبع: perspectivesoftroy

نویسنده: مرکز مشاوره مکث

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها:
(2 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: در مشاوره ازدواج چه سوالاتی میپرسند؟

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی