ورود / عضویت
021-22004925
تعیین وقت مشاوره
مرکز مشاوره مکث
تعیین وقت مشاوره

روانشناس و مشاوره روانشناسی

روانشناس و مشاوره روانشناسی

روانشناس ها درمانگرانی هستند که طبق تحصیلات خود میتوانند به افرادی که خواستار هستند تا در زمینه های مختلف زندگیشان به آنها راهنمایی و مشاوره داده شود، کمک کنند.

تاریخچه مشاوره در ایران

پیش از این در هر خانواده ایی ریش سفید و یا بزرگی وجود داشت که وقتی افرادی در خانواده به مشکل برمیخوردند، مشکلاتشان را با آنها مطرح کرده و در برخی موارد کاربردی عمل میکردند و نصیحت هایی میکردند و مشکلات تا حدی در سطحی ترین حالت خود حل میشد.

مشکلات خلقی و درمان آن با روانشناس

مشکلاتی نظیر استرس، اضطراب، بی خوابی، بی تابی، پر خوری و اختلالاتی که در شخصیت برخی از افراد بود، به هیچ عنوان به دست هیچ بزرگی در فامیل قابل حل نبود و اگر هر کسی در خانواده ایی فردی مضطرب و بی تاب داشت، یا با این بی تابی و افسردگی سر میکرد و یا این بیماری ها او را از پا در می آوردند؛ زیرا روانشناس در آن زمان نبود.

روانشناس

علم روانشناسی

علم روانشناسی بیش از ۱۰۰ سال است که در جهان شکل گرفته است. در واقع روانشناسی یک علم است و عالمان این علم کمک به روحیه و روان انسان مضطرب و بیمار و افسرده امروز را به عهده گرفته اند. در جامعه صنعتی امروز، کمتر کسی را میتوانیم پیدا کنیم که رنجی در درون خود نداشته باشد و یا اضطرابی را متحمل نشده باشد.

روانشناسان معتقدند دردها مربوط به مسائل و مشکلاتی هستند که امروزه برای ما به وجود می آیند و رنج ها همان درد های کهنه و قدیمی هستند که از سال ها پیش در روان ما جا گرفته اند و در واقع درد های قدیمی، امروز تبدیل به رنج میشوند.

رنج امروزی

همه ما به عنوان موجودی انسانی در خودمان رنجی داریم که پس از تمام تلاشمان برای داشتن یک زندگی خوب، ممکن است ذهنمان را درگیر خود کند. انسان امروز به لطف علم رولنشناسی و روانشناسان میتواند دردها و رنجهای خود را ببیند و بشناسد.

اما سوال اینجاست که این شناخت چه اثری در روان ما و بهبود حال ما دارد؟

شناخت اولین قدم درمان است. وقتی بدانیم از چه چیزی در رنجیم و علت واقعی و دقیق آنرا پیدا کنیم، به میزانی از تعارضاتمان کم میشود و احساس میکنیم این رنج دیگر همه زندگیمان را تحت والشعاع قرار نمیدهد؛ زیرا ریشه و علت اصلی آن را پیدا کرده ایم.

رنج های قدیمی به آسانی میتوانند امروز ما را ویران کنند؛ چون علت آنها را پیدا نکرده ایم و دچار اضطراب و یا هیجان های بی جهت میشویم و نمیدانیم چگونه کنترلشان کنیم و یا در مواقعی رفتاری از خود نشان میدهیم که قطعا دلیل آن را نمیدانیم و از آن پشیمان میشویم.

روانشناسان

در واقع روانشناسان این علم را آموخته اند و میدانند و یا میتوانند بنا به توضیحات مراجع متوجه شوند هر رفتار و یا هر واکنشی چه دلیلی دارد و یا پس از دوره مشاوره میتوانند بر ما آشکار کنند رنجش ما از چه موضوعی است و به درمان رنج ها و دردها و مشکلات ما بپردازند.

هر رفتاری واکنشی است از ناخودآگاه ما؛ ناخودآگاه ناشناخته ما قدرتمندترین عملکرد را بر روان هر انسانی دارد. با آشنایی و شناخت از ناخودآگاه میتوانیم به میزانی از رنج خود کم کنیم و توانایی رفتن به دنبال درمان را به دست آوریم که تمام این امکان به وسیله یک روانشناس با مهارت برای ما فراهم میشود.

نویسنده: مرکز مشاوره مکث

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(10 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: روانشناس و مشاوره روانشناسی

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی