ورود / عضویت
021-22004925
تعیین وقت مشاوره
مرکز مشاوره مکث
تعیین وقت مشاوره

روانکاو دکتر سهیلا عیسایی

روانکاو دکتر سهیلا عیسایی

قبل از دانستن این که روانکاو دکتر سهیلا عیسایی در تهران چه کسی است، باید بدانیم آیا ما نیاز به یک مشاور روانشناس با گرایش روانکاوی داریم یا خیر و آیا پیش از آن روانکاوی شده ایم و چه شناختی به درمان روانکاوی داریم.

اگر پیش از این که به دنبال یک مشاور روانشناس خوب باشیم، دوره ایی از درمانمان را با یک مشاور روانشناس با گرایش روانکاوی گذرانده باشیم، با نحوه درمان با گرایش روانکاوی آشنا شده ایم و میتوانیم پس از آن درمان را با یک روانکاو دیگر نیز پیش بریم.

روانکاوی برای چه مشکلاتی مناسب می باشد؟

 1. افسردگی
 2. اضطراب
 3. وسواس
 4. اختلال شخصیت وسواسی
 5. فوبیا
 6. مشکلات جنسی
 7. آسیبهای عمیق کودکی
 8. اختلالات روانی مانند (اسکیزوفرنی، پارانویید، دو قطبی)
 9. اختلال پس از سانحه مانند (سوگ نزدیکان، سیل، زلزله، تجاوز)

روانکاو خوب در تهران

روانکاوی چه فوایدی برای افراد سالم دارد؟

 1. خودآگاهی
 2. بالا بردن خلاقیت
 3. بالا رفتن فعالیت مغز
 4. بهبود زندگی
 5. شناخت دیگران
 6. کاهش مقاومت ها
 7. بهبود ارتباط بین فردی
 8. بالا رفتن پذیرش
 9. موفقیت های کاری

در چه مواردی روانکاوی ممنوع است (منبع کاپلان و سادوک)

در بسیاری از موارد منع کاربرد روانکاوی در واقع نقطه مقابل کاربرد آن است.

 1. اگر فرد از مشکلات خود ناراحت نیست
 2. نمی تواند تکانه های خود را کنترل کند
 3. تاب و تحمل ناکامی و اضطراب را ندارد
 4. انگیزه ای برای شناخت خود ندارد
 5. با درمانگر خود رو راست نیست
 6. داشتن اختلال شخصیت ضد اجتماعی
 7. بودن در آشوب بزرگ زندگی در همان زمان

اما اگر با چنین گرایش درمانی آشنا نیستید، باید بدانیم گرایش روانکاوی یکی از مهمترین گرایشات درمانی است که در آن نیاز به شفافیت و وضوح در مراجعه کننده برای بیان مسائل و همچنین صبر و شکیبایی و گذراندن مراحل درمان به صورت آرام و مرحله ایی است.

/// شماره های تماس ///

تفاوت روانکاوی و دیگر درمان ها

در درمان های روانکاوی، مشاور روانکاو نمیتواند مسئله را متوجه شود و به کودکی، گذشته و خاطرات ورود نکند.

در واقع درمان های روانکاوی به اصل و ریشه هر مشکلی میپردازد و این پرداختن به هر آنچه که در گذشته بوده و باعث به وجود آمدن شرایط فعلی مراجع شده، زمان بسیار زیادی از مراجع و درمانگر میگیرد.

زیرا این درمان فقط خود مسئله را حل نمیکند بلکه تمام دلایل به وجود آمدن مسئله را جستجو میکند و پس از آن مسئله را به شما می شناساند و بعد مسؤلیت حل مسئله را هم به عهده خود مراجع میگذارد.

درمان های روانکاوی به طرزی ریشه ایی و بنیادی عمل میکنند بطوریکه مراجع پس از درمان، مجددا اضطراب و تنش‌ را از جایی دیگر احساس نمیکند، بلکه میداند و قبول کرده که این مسئله و مشکل او است و حالا در این شرایط چگونه باید با آن مواجه شود و یا آن را در ذهن خود حل و فصل کند.

البته یکی از مهم ترین وجوه تمایز بین مشاوره روانکاوی با دیگر گرایش ها مانند «رفتار درمانگری، شناختی، انسانگرایی و  غیره» در همین موضوع است که با حل شدن یک مسئله به صورت ریشه ایی و پیدا کردن ریشه مشکل در کودکی (بین سه تا پنج سالگی و یا پس از آن)، مشکل دیگر بروز و ظهور پیدا نمیکند.

اما در درمان های رفتارگرایی، فقط صورت مسئله تغییر میکند و بنحوی رفتار شخص در قالب مشکل، تغییر میکند.

مثال: فرد وسواسی که روزی ۱۰ بار خود را میشوید به تغییر رفتاری شستشوی خود در روزی دو بار رسیده است؛ این فرد در درمان رفتاری علل به وجود آمدن این رفتار و علت اضطرابی که باعث به وجود آمدن این رفتار وسواسی است را پیدا نکرده و فقط نوع رفتار را تغییر داده است؛ بنابراین ممکن است پس از تحمل میزانی از اضطراب به صورت مجدد به رفتار وسواسی قبل خود بازگردد.

روانکاوی در تهران و شناخت روانکاو خوب نیز مانند پیدا کردن هر دکتر زبده و با مهارت، به پیگیری، پرسش و جستجو نیاز دارد.

روانکاو

این که جویای این باشیم که مراجعین این روانکاو پس از درمان و نیز از خود درمان، احساس رضایت میکرده اند و حال خوبی را تجربه کرده اند و پس از پیدا کردن روانکاوی که تعریف او را بسیار شنیده ایم، برقراری و شروع یک رابطه دو طرفه بین درمانگر و درمانجو بسیار پر اهمیت است.

روانکاو میتواند مسیر درمانی خود را طی کند و درمانجو باید به روانکاو اعتماد کند و خود را به روانکاو بسپارد تا مراحل درمان طی شود و دوره خود را بگذراند.

صبور بودن در درمان، نداشتن انتظار های غیر واقعی مانند اتفاقات یکباره و به وجود آمدن احساس خوب و سلامت روانی پس از چندین جلسه اولیه، از انتظارات بی جای یک مراجع است که باید بداند هر درمانی، چه روحی و یا چه جسمی، دوره درمان و نقاهت و به دست آوردن سلامت دارد که باید با اعتماد به درمانگر و نیز صبر و شکیبایی، بهبود خود را به دست آورد.

در پایان، مرکز مشاوره مکث، دکتر عیسایی را برای شما مراجع محترم جهت پیدا کردن یک روانکاو خوب در شمال تهران پیشنهاد می دهد.

نویسنده: مرکز مشاوره مکث

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(7 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: روانکاو دکتر سهیلا عیسایی

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی