22006198 021

بررسی انواع سادیسم جنسی و نشانه های آن

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(3 رای)
بررسی انواع سادیسم جنسی و نشانه های آن

یکی از دیگر اختلالات جنسی سادیسم نام دارد که در این بیماری فردی که دچار سادیسم می شود علاقه به اذیت کردن اشخاص دیگر به صورت روانی، جنسی و جسمی دارد به گونه ای که این آزار رساندن موجب به آرامش رسیدن و نهایت لذت در آن می شود. انواع سادیسم جنسی و ناهنجاری هایی که به طور معمول از عدم تعادل میان نیازهای جنسی و ارضای آن به وجود می آید در مدل هایی متفاوت و گوناگون در زندگی هر شخصی که دچار این بیماری می شود ظاهر می گردد.

بعضی از اشخاص در روابط زناشویی خود و برای تحریک کردن شریک جنسی خود اقدام به برخی رفتارهای آزار دهنده می نمایند. همین رفتارها موجب می شود تا به شخص و یا شریک جنسی آن آسیب های روحی و روانی و حتی جسمی وارد شود. انواع سادیسم جنسی مختلف در زندگی هر شخصی می تواند به روش های گوناگونی آشکار شود و منجر به ناهنجاری های زیاد در زندگی های فردی و اجتماعی فرد مبتلا شده گردد.

امروزه به دلیل شرایط محیطی موجود و عدم آموزش های اصولی و صحیح در مورد این بیماری و اختلال، موجب شده است که تعداد افراد مبتلا به این ناهنجاری بسیار گسترش یافته و روز به روز بیشتر شود. سادیسم جنسی که به آن دیگر آزاری نیز می گویند یک نوع اختلالی است که فرد مبتلا برای رسیدن به ارگاسم جنسی خود اقدام به انجام برخی فعالیت ها می شود که به فرد مقابل می تواند آسیب برساند. فردی که به بیماری سادیسم جنسی دچار می شود در زمان انجام رابطه جنسی و آمیزش، طرف مقابل خود را مورد آزار و اذیت بدنی و روحی، روانی قرار می دهد و این کار او موجب می شود که در حین رابطه به اوج لذت برسد. به عنوان نمونه کارهایی که موجب می شود که فرد مبتلا با شریک جنسی خود انجام داده تا به اوج لذت برسد به شرح زیر است:

 1. اهانت
 2. کتک زدن
 3. زخمی کردن
 4. تخیل و یا تماشای صحنه های ایجاد درد
 5. و حتی کشتن شریک جنسی خود

سادیسم جنسی

بررسی انواع سادیسم جنسی

اگر بخواهیم اقدام به بررسی انواع سادیسم جنسی نماییم باید بگوییم که به طور معمول سه نوع سادیسم جنسی وجود دارد که متاسفانه هر سه نوع این بیماری وحشتناک و اختلال روانی می تواند به صورت یکجا در یک فرد وجود داشته باشد. انواع سادیسم جنسی به شرح زیر است:

سادیسم ذهنی

یکی از انواع سادیسم جنسی، سادیسم ذهنی است که در این حالت فرد مبتلا به این ناهنجاری و اختلال، عوض این که به افراد دیگر و یا شریک جنسی خود آسیب بزند و یا صدمه ای وارد کند، اقدام به مجسم نمودن برخی صحنه های اعمال سادیسمی در تصور و ذهن خود می کند و از این تجسمات خود نیز نهایت لذت را کسب می کند.

سادیسم سمبولیک

یکی دیگر از انواع سادیسم جنسی سادیسم سمبولیک است که در این نوع از ناهنجاری های جنسی، فرد مبتلا به این بیماری سعی می کند تا با یک حالت انحرافی و غیر عادی روانشناختی، عوض وارد کردن شکنجه های بدنی و زجر به شریک جنسی خود یا افراد دیگر، اقدام به تحمیل حالات خراب و مخرب روانشناختی خود را به آنها نماید. به این صورت که با پایمال کردن شخصیت آن فرد، شخص دچار سادیسم جنسی اقدام به توهین و تحقیر فرد مقابل می کند و این کار را برای خود یک حالت ایجاد ارضاء روانشناختی می داند.

سادیسم بدنی

از دیگر انواع سادیسم جنسی، سادیسم بدنی است که در این نوع از انحرافات سادیسم واقعی و یا سادیسم بدنی، شخص مبتلا برای دستیابی به لذت بیشتر و شعف جنسی اقدام به آزار و اذیت بدنی برای شریک جنسی خود نموده و بر این باور است که با ایجاد دردهای جسمی برای آنها می تواند به اوج لذت برسد. بعضی از افراد مبتلا به سادیسم بدنی این کار را به اندازه ای شدت می دهند که در برخی مواقع تا مرحله قتل و کشتار شخص مقابل ادامه می یابد. البته در این راستا ذکر این موضوع از قاعده مستثنی نمی باشد که برخی از افراد با آزار و شکنجه حیوانات نیز به اوج لذت جنسی می رسند.

دلایل بروز سادیسم جنسی

سادیسم و ناهنجاری های جنسی اصولاً از عدم تعادل میان نیازهای جنسی و ارضای آنها نشات می گیرد و برخی فکرهای بیمار گونه ای که به روش های گوناگون در زندگی فرد مبتلا نمایان می شود و منجر به بروز برخی ناهنجاری های در طول زندگی فردی و اجتماعی شخص می گردد. در افرادی که به این بیماری و یا انواع سادیسم جنسی مبتلا می شود این امکان وجود دارد که زمان بچگی خود دارای تجربه هایی باشند که آنها را به متقاعد به درد کشیدن، به عنوان لازمه لذت جنسی نموده است. این عوامل ممکن است مانند تجاوز و یا تنوع گرایی و پورنوگرافی و آمیزش و ارتباط با اشخاص گوناگون باشد که زمینه ساز همچین میلی در شخص مبتلا به سادیسم شده است.

شروع این ناهنجاری و اختلال جنسی می تواند قبل از 18 سالگی برای فرد اتفاق بیافتد که اکثر افراد سادیسم جنسی آقایان هستند. با توجه به بررسی ها و تحقیقات انجام شده در این راستا، روانکاوها به این نتیجه رسیده اند که اشخاص مبتلا به آزارگری جنسی و انواع سادیسم جنسی با دیگران همان کاری را می کنند که ترس اتفاق افتادن آن را برای خود دارند به این صورت که از ابراز غریزه های پرخاشگرانه خود نهایت لذت را می برند.

انواع سادیسم جنسی

نشانه های سادیسم جنسی

برای شناسایی افراد مبتلا به انواع سادیسم جنسی برخی نشانه ها وجود دارد که در صورت مواجه شدن با چنین اشخاصی باید سعی نمود که نهایت فاصله را با آنها داشت، این نشانه های آزارگری جنسی به شرح زیر است:

 1. عدم تمایل به پیشنوازی و معاشقه
 2. برقراری رابطه جنسی با اشخاص گوناگون و آسیب رساندن فیزیکی به شریک های جنسی خود
 3. نگاه کردن و خیره شدن هوس آلود به جنس های مخالف در مهمانی ها و یا برانداز کردن اندام اشخاص در امکان عمومی و تصور کردن آن در ذهن
 4. تماشای فیلم های پورن و بازدید از آن فیلم ها و سایت های جنسی، ورود به گپ های جنسی در چت روم ها
 5. استفاده از کلمات و الفاظ رکیک و فحاشی های جنسی و متلک های جنسی
 6. تمایل به سوزاندن و صدمه زدن به اندام های جنسی طرف مقابل
 7. برقراری رابطه های جنسی غیر متعارف همراه با صدمه رساندن و ایجاد جراحات به خود و یا اطراف مقابل مانند بریدگی و بستن دست و پا و حتی ضربه زدن و یا شلاق زدن به فرد متقابل
 8. در سر داشتن برخی تفکرات زشت مانند داشتن رابطه جنسی با افراد محرم به خود و یا آزار جنسی کودکان و سوء استفاده جنسی از کودکان
 9. در ذهن داشتن بعضی خیال پردازی های جنسی مانند روابط جنسی گروهی و یا سهیم کردن شریک جنسی خود با افراد دیگر
 10. داشتن رابطه جنسی با روسپیان و اقدام به خیانت و تنوع طلبی و تجاوزهای جنسی
 11. در ذهن داشتن فکرهای مداوم پیرامون برقراری روابط جنسی به گونه ای که در طول روز بیش از اندازه، ذهن خود را راجع به مسائل جنسی درگیر می کنند. گویی که چیز مهمتری از این موضوع در زندگی آنها وجود ندارد.
افزودن نظر:
captcha