22006198 021

آثار و پیامدهای سکس چت چیست؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(17 رای)
آثار و پیامدهای سکس چت چیست؟

در این مقاله به داستان واقعی از یکی ماجرا پیرامون سکس چت اشاره خواهیم کرد. سکس چت یکی از رویدادهای جدید سال 2010 است که بسیار، وحشتناک و خطرناک است اینت کاز میتواند افراد را دچار اعتیاد به سکس ناهنجاری جنسی و در نهایت همراهی آن با فیلم پورن فرد را سمت پارافیلیا ببرد. در این مقاله 5 دسته از مضرات آنرا به شما معرفی خواهیم کرد. همان طور که میدانید سکس چت معمولا در جهت ارضای نیاز های جنسی میباشد که امروزه در بین نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به میزان متفاوت وجود دارد. طرفین با استفاده از فضای مجازی اقدام به سکس چت میکنند و با استفاده از (استیکر، فیلم، صدا، عکس و کلمات شروع به تحریک یکدیگر میکنند) و در نهایت ممکن است ارضا شوند.

داستانی واقعی از عوارض سکس چت

داستان مایکل و کاترین مدیر و پرستار

کاترین و مایکل ساکن شهر نیوجرسی شش سال است ازدواج کردند و یک فرزند دارند. شغل مایکل مدیر اجرایی پروژه های نفتی است که بسیار سخت و پر تنش بوده و هست. کاترین هم پرستار یکی از بیمارستان های معروف نیوجرسی است. کار او که همراه با استرس فراوانی برای او بود روان او را آسیب پذیر کرده بود. آشنایی کاترین و مایکل در بیمارستان محل کار کاترین شروع شد. آنها بعد از یک سال دوستی تصمیم به ازدواج گرفتند. کاترین بعد از اینکه بچه اش به سن 2 سالگی برسد با کمک پرستاری خانگی توانست به کار خود برگردد. هر دو در مورد شرایط و کار سخت هم آگاه بودند معمولا مایکل در ماه دوهفته به ماموریت میرفت و کاترین هم تایم مشخصی داشت که به واسطه حضور مایکل تنش استرس او کمتر شده بود. در زمان دوستی، کاترین هم با ماموریت های مایکل مشکلی نداشت هر چند در درون اضطراب تنهایی را احساس میکرد.

برای این دو زوج در طول 6 سال چه اتفاق هایی افتاد؟

مایکل به واسطه ویژگیها و شغلی که داشت هنر بسیار زیادی در فنون مذاکره، هنر گوش کردن و نشان دادن انواع زبان بدن داشت بطوری که کاریزمای او دیگران را به سرعت به خود جذب میکرد. به همین دلیل در شرکت به سرعت پیشرفت میکرد، همچنین او یک نیروی مهم برای مدیر عامل آن شرکت خانم مارگارت شیفر بود. با وجود تمام مهارتهای مایکل یک مشکل وجود داشت او تنها در جهت منافع خود از این تکنیک ها ذهنی و رفتاری استفاده میکرد ولی با همه این شکلی نبود. میتوانست همدلی کند مهرورزی کند، تشویق کند حس های خوب بدهد و تمام این موارد ولی خود واقعی او این نبود بلکه پرسونا بود. مایکل به شدت جاه طلب بود و برای رسیدن به اهداف خودش هر کاری که میتوانست میکرد فردی مانند ری کراک توسعه دهنده (مک دونالد) را فرض کنید. اما کاترین زن بسیار زیبا و جذاب با ویژگی های اخلاقی ایثارگری و وابستگی عاطفی که تنها و تنها به مایکل فکر میکرد.

شروع چت کردن های مایکل

مایکل بعد از مدتی به فکر گرفتن پست معاونت ریاست شرکت بود که به نوعی او را جزو چند نفر رده بالای شرکت میکرد. در این مسیر مدیر عامل مارگارت شیفر نقش بسیار پر رنگی داشت و مایکل هم ارتباط خوبی با او داشت. مارگارت از همسر خود چهار سال پیش جدا شد و با توجه به اینکه 50 سال داشت دیگر به ارتباط جدیدی فکر نمی کرد. اما مایکل در فکر گرفتن رابطه احساسی با مارگارت بود تا پشتی بانی کامل او را بدست بی آورد. خوب مایکل و مارگارت در مورد موضوعات کاری پیام به هم میدادند اما چت خارج کاری هم میکردند. پس از مدتی مایکل پس از پیامهای مارگارت استیکری ارسال میکرد و نکته جال این است که مارگارت هم بصورت ناخودآگاه وارد بازی او شد. پس از بازی استیکر فضا به سمت ارسال جوکهای با مزه شد البته بدون ماهیت جنسی. ولی در ادامه کم کم مایکل روند جوکها را بصورت تدریجی جهت دار کرد، نوع نگاه خودش را در شرکت با مارگارت متفاوت کرده بود. مارگارت در ذهن خود میدانست که مایکل میخواهد به او نزدیک شود حتی میدانست دلیل کارهای مایکل چیست. اما به روی خودش نمی آورد، گویی دست و پا زدن مایکل کاریزماتیک برایش حس بودن را ایجاد میکرد.

شروع ارتباط حضوری

پس از مدتی استیکرها و جملات تبدیل به سکس چت شده بود و بعد از آنراه برای دیدار واقعی فراهم شد. این دو وارد فضای جنسی شدن، ارتباط های جنسی زیادی داشتند که برای مایکل سخت حوصله سر بر ولی برای مارگارت بسیار جذاب بود. مارگارت که هدف مایکل را میدانست او را تبدیل به برده جنسی خودش کرده بود، بازی های روانی مختلف و هر کاری که می خواست می کرد. پس از چند ماه مارگارت دچار عفونت دستگاه تناسلی خود شده بود.

به پیش پزشک رفت و پس از آزمایش متوجه شد که دچار بیماری مقاربتی و زیگیل تنسلی شده است. مارگارت تنها با مایکل ارتباط داشت و حتی استخر هم نمی رفت، با وجود استفاده از وسایل پیشگیری این موضوع او را وحشت زده کرده بود. مارگارت که به شدت عصبی شده بود خشم خودش را مدیریت کرد و تا آخر هفته که قرار بود مایکل را ببیند صبر کرد. در هنگام خواب مارگارت با دستگاه ویژه رمز مایکل را شکوند و شوک شد، او با بسیاری از زنها چت های جنسی داشت و گویی مایکل اعتیاد به چت سکسی و ارتباط جنسی دارد.

پایان ویرانگر رابطه مایکل

پس از مدتی تمام موضوع ها نمایان شد، مایکل از شرکت اخراج و دچار افسردگی گردید. کاترین که دچار طرحواره رهاشدگی بود با وجود خیانت مایکل از او جدا نشد. مارگارت به کار خودش ادامه داد ولی دچار اختلال در عملکرد به واسطه مشکلات جسمی و روحی شد. اما مایکل پس از مدتی دوباره از جای خود بلند شد و پیشنهاد کاترین به پیش یک روانشناس رفت.

اما مشکل واقعی چه بود؟ تمام مشکلات و آسیب ها به کمالگرایی مایکل بر میگشت که توان مدیریت استرس آنرا نداشت و برای آرام کردن خودش به سمت رابطه های جنسی و جاه طلبی افراطی کاری رفته بود. تمام موضوعات را روانشناس خود و مطرح کرد و با اجازه او و استفاده از اسمهای غیر واقعی در مجله ای چاپ کرد. در نظر داشته باشید که هر سه دچار مشکل بودند ولی نسبت به آن بینش نداشتند. پس از مدتی مارگارت بدلیل ضعف در سیستم ایمنی بدن جان خودش را از دست داد و احساس گناه مایکل به اعتیاد جنسی او نیز اضافه شد.

آثار و پیامدهای سکس چت چیست؟

 1. افزایش خود ارضایی در نوجوانان
 2. افزایش عورت نمایی یا نمایشگری جنسی
 3. افزایش تمایل به تماشاگری جنسی
 4. افزایش انواع فتیش
 5. کاهش علاقه جنسی در زنان
 6. کااهش میل جنسی در مردان
 7. ایجاد زود انزالی
 8. درمان واژینیسموس
 9. ایجاد اختلالات ارگاسمی در زنان
 10. برده خواهی و مازوخیسم جنسی
 11. افزایش تمایل مالش دوستی
 12. افزایش تمایل جنسی به کودکان
 13. افزایش اعتیاد جنسی
 14. افزایش خود ارضایی در بزرگسالان
 15. افزایش اختلال نعوظ
 16. افزایش انواع انحرافات جنسی پارافیلیا

درمان اعتیاد به سکس چت با مرکز مشاوره اینجا مکث

مرکز مشاوره اینجا مکث در زمینه تمام مشکلاتی که به اختلالات جنسی و انحرفات جنسی پارافیلیا بر میگردد در کنار شما است. کلینیک مکث با داشتن تیمی تخصصی متشکل از روانشناس و روانپزشک که با آخرین روشهای سکس تراپی دنیا همراه است، مشکلات جنسی ایجاد شده را درمان میکنند.

علت روی آوردن افراد به سکس چت چه عواملی میباشد؟

افرادی که به سکس چت روی می آورند چند دسته میباشند که در ادامه مطلب به آنها می پردازیم و آنها را بررسی میکنیم.

دسته اول:

آن دسته از افرادی هستند که از همسر خود بدلیل مسائل کاری و یا مسافرت دور هستند و نمیتوانند زیاد یکدیگر را ببینند و برای ارضای نیاز های جنسی خود به سکس چت روی می آورند و در نتیجه یکدیگر را ارضا میکنند.

دسته دوم:

افراد متاهلی هستند که فکر میکنند سکس چت بدلیل اینکه از نظر جسمی به یکدیگر نزدیک نیستند و کاری نمیکنند خیانت محسوب نمیشود و برای ارضای نیازهای خود و خوش گذرانی به سکس چت روی می آورند و دور از چشم همسر خود این کار را انجام میدهند. اما خوب است بدانید که سکس چت به غیر از همسر خود با افراد دیگر یک خیانت محسوب میشود. پس در ادامه ممکن است کار به طلاق رسمی یا طلاق عاطفی بینجامد.

دسته سوم:

آن دسته از افرادی هستند که نمیتوانند یک رابطه واقعی را با فرد مورد نظر خود ایجاد کنند و به رابطه های مجازی روی می آورند این افراد ممکن است دچار کمبود اعتماد به نفس، مشکلات جسمی، ترس از جنس مخالف را داشته باشند بنابراین برای ارضای نیازهای روحی و روانی و جنسی خود به رابطه های مجازی روی می آورند.

پیشنهاد میکنیم انجام دهید: تست شخصیت جنسی

دسته چهارم:

آن دسته از افرادی هستند که برای تنوع و وقت گذرانی به رابطه های مجازی روی می آورند زیرا در رابطه مجازی مسئولیت پذیری کمتر میباشد و فرد فقط برای اینکه برای چند ساعت لذت ببرد و خوش گذرانی کند به رابطه های مجازی و سکس چت روی می آورد.

دسته پنجم:

آن دسته از افرادی هستند که بدلیل مشکلات اقتصادی و نداشتن شرایط کافی نمیتوانند اقدام به ازدواج کنند و برای رفع نیاز های جنسی خود به رابطه های مجازی و یا سکس چت روی می آورند و این رابطه برای آنها جایگزین خوبی برای رابطه جنسی واقعی میشود. ولی نکته در اعتیاد به این عمل است که پس از ازدواج دیگر به حالت طبیعی قادر به انزال نخواهند بود.

پیامدهای سکس چت

آیا سکس چت مضر است و پیامد های منفی دارد؟

 • رابطه مجازی برای زن و شوهر هایی که بدلیل تحصیل، اشتغالاز هم دور هستند اصلاً مضر نمیباشد زیرا آنها برای رفع نیاز های جنسی خود چون از هم دور هستند مجبورند که رابطه مجازی و یا سکس چت داشته باشند.
 • اما برای افرادی که متاهل هستند و به غیر از همسر خود وارد رابطه مجازی با افراد دیگر میشوند علاوه بر اینکه نوعی خیانت محسوب میشود بسیار زیان آور میباشد.
 • زمانی که افراد به رابطه مجازی روی می آورند به مرور زمان به آن اعتیاد پیدا میکنند و دیگر نمیتوانند رابطه های واقعی را تجربه کنند.
 • زیاده روی در این رابطه ها آسیب های فردی و اجتماعی زیادی را به همراه دارد.
 • این رابطه ها باعث کاهش اعتماد به نفس در افراد میشود و در نتیجه افراد در دنیای واقعی نمیتوانند با جنس مخالف خود وارد رابطه شوند.
 • این رابطه ها باعث میشود که بسیاری از افراد از عکس های شما سوء استفاده کنند و در نتیجه با عکس هایتان از شما اخاذی کنند.
 • با گذشت زمان این رابطه ها به شکل یک اختلال ایجاد میشوند و فرد بدون سکس چت به هیچ عنوان نمیتواند ارضا شود.
 • به عنوان یک روش خیانت به همسر در آمده است.
 • سکس چت میتواند باعث به وجود آمدن انحرافات جنسی شود زیرا فانتزی ها و قسمت ناخودآگاه مغز را فعال میکند. همچنین سکس چت ذهن فرد را دچار مشکل میکند.
 • از دیگر اعوامل آسیب زای سکس چت میتوان به اختلال عملکرد کاری و زندگی اشاره کرد. زیرا باعث میشود که توجه و تمرکز افراد بر هم بخورد.
 • سکس چت ممکن است در ابتدا به ارضای نیازهای شما کمک زیادی کند و همانطور که میدانید در این رابطه ها فرد اقدام به خود ارضایی میکند زمانی که رابطه شما طولانی شود و خود ارضایی فرد بیشتر شود فرد در آینده نمیتواند در رابطه واقعی با همسر خود ارضا شود و حتماً باید با خود ارضایی خودش را ارضا کند.
 • افراد را از ازدواج و رابطه واقعی بی نیاز میکند و افراد فکر میکنند که حتماً باید از طریق سکس چت ارضا شوند و کم کم از رابطه واقعی فاصله میگیرند.

اعتیاد پیدا کردن به رابطه های مجازی و سکس چت چه علائمی دارد؟

 • اعتیاد به رابطه مجازی علائم روانی زیادی دارد که در ادامه مطلب به آنها می پردازیم.
 • اعتیاد به رابطه های مجازی باعث میشود که فرد نتواند یک رابطه سالم با افراد دیگر برقرار کند.
 • فرد همیشه به تنها بودن تمایل دارد و از تنها بودن خود لذت می برد و با گذشت زمان فرد دچار افسردگی میشود.
 • فرد زمان زیادی از وقت خود را در چت روم ها سپری میکند.
 • ممکن است فرد هزینه های زیادی را برای خرید اینترنت و برقراری سکس چت بپردازد.
 • اعتیاد به رابطه های مجازی در زندگی شخصی و اجتماعی فرد اختلال ایجاد میکند.
 • اعتیاد به سکس چت باعث میشود که فرد با هر کسی بدون آنکه شرایط او را در نظر بگیرد رابطه مجازی داشته باشد.
 • اعتیاد پیدا کردن به رابطه های مجازی باعث میشود فرد در صورتی که در بعضی از مواقع به اینترنت دسترسی نداشته باشد اضطراب و بی قراری به سراغ او بیاید.
 • زمانی که افراد به رابطه های مجازی و سکس چت اعتیاد پیدا میکنند به راحتی عکس و فیلم هایی از خود انتشار میدهند که ممکن است باعث سوء استفاده شود.

اگر مدت هاست درگیر این رابطه ها شده اید و نمیتوانید آنرا ترک کنید و در حال اذیت شدن میباشید ما به شما پیشنهاد میکنیم که برای حل مشکل خود حتماً به یک روانشناس خوب مراجعه کنید تا با شما صحبت کند و راهکار های مختلفی برای رهایی از رابطه های مجازی و سکس چت به شما ارائه دهد تا شما از آن کناره بگیرید.

سکس چت

برای کنار گذاشتن رابطه های مجازی چه کارهایی باید انجام داد؟

در اولین قدم شما خودتان باید به خود کمک کنید تا بتوانید از آن رهایی یابید. باید سعی کنید هر چیزی که شما را به این سمت می کشد از خود دور کنید و خود را سرگرم کارهای دیگری کنید. وقتی بطور مداوم این کار را انجام دهید به مرور زمان از سر شما در می آید و تمایلات شما کم کم نسبت به رابطه های مجازی از بین می رود. سعی کنید وارد رابطه های واقعی شوید تا بتوانید رابطه های مجازی را کنار بگذارید. اگر مشکل شما خیلی حاد بود و خودتان نتوانستید به خود کمک کنید حتماً برای رفع مشکل به یک روانشناس خوب مراجعه کنید تا راهکارهای زیادی را در اختیار شما بگذارد و به شما کمک کند.

روانشناسان ابتدا علت اصلی این مشکل را پیدا میکنند و مشکل شما را ریشه یابی میکنند تا ببینند چه چیزی باعث شده است که شما به این رابطه ها روی بیاورید بنابراین بعد از پیدا کردن علت اصلی تلاش میکنند تا مشکل شما را در چندین جلسه حل کنند.

یکی از خطرات دیگر سکس چیست

طبق تحقیقات پیرامونی که صورت گرفته است افرادی که به سمت چتهای جنسی میروند امکان اشتباه آنها در ازدواج به شدت افزایش پیدا میکند، امکان طلاق و پارافیلیا و اختلالاتت جنسی نیز به خصوص در آقایان و واژینیسموس در خانم زیاد میشود. بعد از شکل گیری این مکشکلات بین فردی افراد به سمت اعتیاد مواد مصرفی یا غیر مصرفی میروند.

نظرات کاربران:
فاطمه ش
پاسخ به این نظر
1402/10/16

من یه پسر 14 ساله دارم ودر وواقع یک مادر مجردم چند روز پیش متوجه سکس چت توی گوشی پسرم شدم و از طرفی واقعا برام سخته گفتنش و میدونم اون با گفتن من اینکارو بازهم ادامه میده چون کلا رابطمون خوب نیست بنظرتون باید چیکار کنم

0 0
Minoo
پاسخ به این نظر
1402/10/11

همانطور که اشاره کردید برای زن و شوهر هوایی که از هم دوریم فقط خوبه اما متاسفانه مرد و زن های متاهل با بقیه وارد رابطه مجازی میشن و سکس چت میکنن و اون رو خیانت نمی‌دونن و معتقدند که به رابطشون ضربه نمیزنه

0 0
فاطی
پاسخ به این نظر
1401/8/27

واقعا جای تاسف داره

1 0
رضا
پاسخ به این نظر
1401/2/25

۷۰% خانم ها نمیتونن شوهراشونو سیر کنن چیکار باید بکنن بدبختا یا خیانت یا سکس چت

0 4
دانیال
1401/5/4

متاسفانه تکنیکهای مقاربتی رو به خوبی یاد نمیگیرن زوجین. البته این بخش کوچیکی از مشکل هست، مشکل اصلی از عدم تمرکز به دلایل فکری و روانی و روحی هست که خانم ها باهاش مواجه هستن. بها دادن به حقوق خانمها، اطمینان دادن و آرامش خانم ها و معاشقه و مهربانی و از خودگذشتگی آقایون میتونه این معظلات خانم ها رو ساماندهی کنه.

1 0
پرهام
پاسخ به این نظر
1400/8/17

سلام من با این سکس چت و فیلم خود ارضایی خودم رو نابود کردم واقعا بدنم انرژی نداره دیگه بعدشم کلی غذا می خورم ولی بد تر دارم چاق میشم.

2 1
ستار
1401/3/27

واقعا باید خجالت بکشی

0 2
ایمان
پاسخ به این نظر
1400/6/28

سلام چرا شما پزشکان ، کارشناسان و روانشناسهای ایران اینهمه همه چیز را اختلال و حرام و نامتعارف و بد جلوه می آید؟ یا سر در میارید ، یا می ترسید واقعیت را بگید ، اینه که همه چی بد و منفی است. شما فکر میکنید همه باید رباط باشند و شمایک برنامه در آنها قراردهید و با همان پیش بروند.

3 1
نرگس
1401/4/6

دوست عزیز بد نیست چنتا مقاله خارجی هم بخونی بعد این حرف رو بزنی

1 3
معین
پاسخ به این نظر
1400/6/28

ببینید چرا درک نمی کنید انسان نیاز هایی داره حالا یکی کمتر یکی بیشتر شما گرسنت میشه غذا نمی خوری؟ من زن دارم اما همسرم اصلا بهم توجهی نداره از طرفی نیازم زیاده شما بگو چکار کنم؟ انقدر فیلم دیدم که حالم از فیلم بهم می خوره تنها راه سکس چت هست وگرنه مجبورم تو دنیای واقعی بهش خیانت کنم که اینم عواقبش خیلی بیشتر از مجازی هست

0 2
النا
1402/6/29

خب نهایتا ازش جدا شو!

1 1
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ