22006198 021

متخصص روانشناسی بزرگسال

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(24 رای)
متخصص روانشناسی بزرگسال

متخصص روانشناسی بزرگسال روانشناس درمانگری است که به درمان اضطراب، افسردگی و دیگر مشکلات روحی و روانی را در حوزه تخصصی خود را درمان می کند. متخصص روانشناسی بزرگسالان مرکز مشاوره مکث دکتر سهیلا عیسایی، با چندین سال سابقه درمان، آماده اریه مشاوره جهت حل مشکلات شما مراجعین محترم در تابستان سال 1399 می باشد. متخصص روانشناسی بزرگسال بسته به نیاز با استفاده از رویکرد طرحواره یا رفتاری جلسات را پیش میبرد. معمولا پس از ارزیابی مراجع توسط ارزیابگر فرد مذکور به متخصص رفتاری یا روانکاوی ارجاع داد میشود.

متخصص روانشناسی بزرگسال در روانکاوی مسائل را از ریشه و اساس آنها بررسی میکند. مشکلات بصورت ریشه ایی و بنیادی حل و فصل می شود. زیرا آنچه امروزه در روان ما به عنوان آسیب شکل گرفته، بدون شک ریشه در سالهای اولیه زندگیمان دارد. تفسیر و تحلیلی که در آن سالها بر روی مسائل پیرامونمان داشته ایم و تصمیماتی که در همان سالها در ناخودآگاهمان گرفته شده بر رفتارهای امروز و عملکرد فعلی مان مؤثر است.

متخصص روانشناسی

آیا می دانید تثبیت در دوره مقعدی فروید باعث خسیس شدن شما در آینده خواهد شد؟

شاید برای افرادی که رشته تخصصی آنها روانشناسی نبوده کمی پیچیده باشد. یا به نظر بیاید که مثلا چگونه یک کودک سه ساله میتواند با رفتن و یا نرفتن به دستشویی در دو تا سه سالگی که گذر از دوره اصطلاحا «معقدی» برای کودک است. در آینده میتواند فردی خسیس و لجوجی شود و یا میتواند معتاد شود یا میتواند فردی همیشه خشمگین و پر از کینه باشد.

در واقع متخصص روانشناسی بزرگسال دارای یک علم فراگیر است. علم به معنای تثبیت و ارائه نظریاتی است که پیش از آن به تایید درآمده اند و سالها بر روی آنها فعالیت علمی انجام شده و بازتاب این علم بر روی افراد انسانی اثرگذار و قابل رؤیت است.

اما در علم روانکاوی آنچه که مهم است و باعث تفاوت چشمگیر گرایش روانکاوی با دیگر گرایشها میباشد. این است که با بررسی مشکلات از ریشه و اساس آنها و درمان و بهبود، بازگشت مشکلات تا حدی محال است. اما در دیگر گرایش ها بدلیل آنکه مشکلات بیشتر در سطح رفتار امروز ما و آنچه که انجام میدهیم یا آنچه که فکر میکنیم میباشد. پس از یک دوره درمانی و بهبود ممکن است به شکلی دیگر و با یک نمایش دیگر از ناخودآگاه بروز پیدا کند.

متخصص روانشناسی اضطراب

یک متخصص روانشناسی اضطراب، ریشه اضطراب را مورد بررسی قرار میدهد و کم کم ممکن است به دوره ایی از کودکی فرد برسد که در چهار یا پنج سالگی در خانه تنها مانده و احساس تنهایی وجودش را فرا گرفته است. بنابراین تعبیر و تفسیر او در این سن میتواند این باشد که همیشه تنها خواهد ماند و کسی به داد او نخواهد رسید. این شکل از بررسی مسائل به زمانی مانند پنج تا ده جلسه نیاز دارد که مراجع بتواند با تداعی آزاد (صحبت در مورد هر آنچه به ذهنش خطور میکند) به آن دست پیدا کند.

متخصص روانشناسی بزرگسال

اما یک متخصص روانشناسی بزرگسال با رویکردهای رفتار درمانی یا شناختی، وقتی با فرد مضطربی مواجه میشوند، ابتدا فرد را ارزیابی می کند و بعد از آن درمان میتواند بر اساس سطح اضطراب مراجع بررسی و اجرایی شود. همچنین درمان بزرگسالان می تواند به شکل روان درمانی یا دارو درمانی باشد که توسط روانشناس یا روانپزشک این کار انجام می شود.

متخصص روانشناسی افسردگی

متخصص روانشناسی افسردگی ممکن است دلیل اصلی افسردگی را در این نوع از درمان مشخص کند. یا باز هم غیر ممکن است افسردگی در ناخودآگاه با رفتاری دیگر و از جایی دیگر سر باز نکند. بنابراین درمان روانکاوی در دسته درمانهای سخت میباشد که نیاز به صبوری و همکاری صد در صد مراجع و وقت لازم و کافی دارد که در واقع یک پروسه درمانی کامل و بی عیب و نقص را پشت سر بگذارند و مسئله همیشگی را که ذهن و زندگی اش را مشغول کرده از بین ببرد و درمان و بهبود را به همراه آورند.

شما می توانید با کمک گرفتن از متخصص روانشناسی بزرگسال مرکز مشاوره مکث، مشکلات خود را به نقاط قوت خود تبدیل کنید.

سوالات متداول

1. آیا روانشناس سکس تراپیست دارید؟
مرکز مشاوره مکث دارای چندین روانشناس سکس تراپ می باشد. که در زمینه اختلالات جنسی و انحرافات جنسی به مراجعین مشاوره می دهند.

2. آیا مرکز مشاوره مکث روانپزشک دارد؟
مرکز مشاوره مکث دارای روانپزشک جهت تجویز داروهای مربوطه در جهت لزوم می باشد.

3. آیا درمانگر و یا روانشناس افسردگی، اضطراب یا وسواس دارید؟
بله مرکز مشاوره مکث برای هر کدام از مشکلات روانشناس جداگانه دارد که در آن زمینه به صورت تخصصی مشاوره می دهد.

افزودن نظر:
captcha