22006198 021

متخصص روانشناسی بزرگسال

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(46 رای)
متخصص روانشناسی بزرگسال

متخصص روانشناسی بزرگسال روانشناس درمانگری است که به درمان مشکلات جنسی، اضطراب، افسردگی و دیگر مشکلات ذهنی می پردازد. متخصص روانشناسی بزرگسالان مرکز مشاوره اینجا مکث با داشتن چندین کشاور روانشناس بزرگسال آماده ارائه مشاوره جهت حل مشکلات شما مراجعین محترم میباشد. متخصص روانشناسی بزرگسال بسته به نیاز با استفاده از رویکرد های مختلف از جمله رفتاری درمانی شناختی، طرحواره درمانی یا روانکاوی جلسات را پیش میبرد. هر پند در مشاوره رواندرمانی بزرگسالان معمولا پس از ارزیابی مراجع توسط ارزیابگر در جلسه اول فرد مذکور به متخصص رفتاری، شناختی یا روانکاوی ارجاع داد میشود.

متخصص روانشناسی بزرگسال در روانکاوی مسائل را از ریشه و اساس آنها بررسی و تحلیل میکند. مشکلات بصورت ریشه ایی و بنیادی ولی با زمان طولانی حل و فصل می شود. زیرا آنچه امروزه در روان به عنوان آسیب شکل گرفته، بدون شک ریشه در سالهای اولیه زندگی دارد. تفسیر و تحلیلی که در آن سالها بر روی مسائل پیرامونمان داشته افراد انجامم میگیرد و تصمیماتی که در همان سالها در ناخودآگاهمان یا در ذهن فرد به صورت بنیادی شکل می گیرد می تواند با روشی مانند طرحواره در مانی بر تله ها و با روامکاوی بر ناخودآگاه مشکلات عمیق تر حل کرد.

متخصص روانشناسی

آیاتثبیت در دوره مقعدی فروید باعث خسیس شدن در آینده خواهد شد؟

شاید برای افرادی که رشته تخصصی آنها روانشناسی نبوده کمی پیچیده باشد. یا به نظر بیاید که مثلا چگونه یک کودک سه ساله میتواند با رفتن و یا نرفتن به دستشویی در دو تا سه سالگی که گذر از دوره اصطلاحا «معقدی» برای کودک است. در آینده میتواند فردی خسیس و لجوجی شود و یا میتواند معتاد شود یا میتواند فردی همیشه خشمگین و پر از کینه باشد. هر چند این مراحل آنچنان که میبینیم بههمین راحتی و تفسید نیست پس بهتر است این گونه جملات در شکل افرادی که در فضای مجازی با آن آشنا شدن به خود بچه و یا دیگران برچسبی نزنند.

در واقع متخصص روانشناسی بزرگسال دارای یک علم فراگیر است. علم به معنای تثبیت و ارائه نظریاتی است که پیش از آن به تایید درآمده اند و سالها بر روی آنها فعالیت علمی انجام شده و بازتاب این علم بر روی افراد انسانی اثرگذار و قابل رؤیت است.

اما در علم روانکاوی آنچه که مهم است و باعث تفاوت چشمگیر گرایش روانکاوی با دیگر گرایشها میباشد. این است که با بررسی مشکلات از ریشه و اساس آنها و درمان و بهبود، بازگشت مشکلات تا حدی محال است. اما در دیگر گرایش ها بدلیل آنکه مشکلات بیشتر در سطح رفتار امروز ما و آنچه که انجام میدهیم یا آنچه که فکر میکنیم میباشد. پس از یک دوره درمانی و بهبود ممکن است به شکلی دیگر و با یک نمایش دیگر از ناخودآگاه بروز پیدا کند.

متخصص روانشناسی اضطراب

یک متخصص روانشناسی اضطراب ریشه اضطراب را مورد بررسی قرار میدهد و کم کم ممکن است به دوره ایی از کودکی فرد برسد که در چهار یا پنج سالگی در خانه تنها مانده و احساس تنهایی وجودش را فرا گرفته است. بنابراین تعبیر و تفسیر او در این سن میتواند این باشد که همیشه تنها خواهد ماند و کسی به داد او نخواهد رسید. این شکل از بررسی مسائل به زمانی مانند پنج تا پنجاه جلسه بسته به نوع اضطراب نیاز دارد که مراجع بتواند با تداعی آزاد (صحبت در مورد هر آنچه به ذهنش خطور میکند) به آن دست پیدا کند.

متخصص روانشناسی بزرگسال

اما یک متخصص روانشناسی بزرگسال با رویکردهای رفتار درمانی یا شناختی، وقتی با فرد مضطربی مواجه میشوند، ابتدا فرد را ارزیابی می کند و بعد از آن درمان میتواند بر اساس سطح اضطراب مراجع بررسی و اجرایی شود. همچنین درمان بزرگسالان می تواند به شکل روان درمانی یا دارو درمانی باشد که توسط روانشناس یا روانپزشک این کار انجام می شود.

متخصص روانشناسی افسردگی

متخصص روانشناسی افسردگی ممکن است دلیل اصلی افسردگی را در این نوع از درمان مشخص کند. یا باز هم غیر ممکن است افسردگی در ناخودآگاه با رفتاری دیگر و از جایی دیگر سر باز نکند. بنابراین درمان روانکاوی در دسته درمانهای سخت میباشد که نیاز به صبوری و همکاری صد در صد مراجع و وقت لازم و کافی دارد که در واقع یک پروسه درمانی کامل و بی عیب و نقص را پشت سر بگذارند و مسئله همیشگی را که ذهن و زندگی اش را مشغول کرده از بین ببرد و درمان و بهبود را به همراه آورند. شما می توانید با کمک گرفتن از متخصص روانشناسی بزرگسال مرکز مشاوره اینجا مکث، مشکلات خود را حل کرده و به نقاط قوت خود تبدیل کنید.

افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ