22006198 021

درمان خانگی توده های تناسلی در زنان

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(2 رای)
درمان خانگی توده های تناسلی در زنان

آیا تا به حال برآمدگی یا جوش غیرعادی را در ناحیه خصوصی خود تجربه کرده اید؟ اگر چنین است، شما تنها زن با توده های تناسلی در دنیا نیستید. توده های روی اندام تناسلی، اگرچه به اندازه سایر نگرانیهای پوستی در مورد آن صحبت نمیشود، مشکل رایجی است که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند. جوش میتواند در هر زمان و در هر قسمت از بدن ظاهر شود. ممکن است فکر کنید پوست صورت، آسیب پذیرترین ناحیه در برابر آکنه و جوش باشد، اما ناحیه تناسلی نیز می تواند مشکلات پوستی ایجاد کند. این یک تجربه ناراحت کننده برای بسیاری از افراد، به خصوص زنان است، اما بهتر است بدانید که آنها غیر معمول نیستند.

غده های چربی در ناحیه تناسلی زنان

اگرچه ممکن است توده های تناسلی، موضوع جذابی برای بحث نباشد، اما باید اذعان کنیم که زائده های روی اندام های خصوصی می تواند بسیاری از افراد را تحت تاثیر قرار دهد و شما می توانید با مراقبت و توجه مناسب این موضوع را به طور موثر درمان کنید. اگر با زائده های اندام تناسلی سر و کار دارید، خجالت نکشید، ادامه مطلب را بخوانید تا بهتر بدانید که چه چیزی باعث آنها می شود و چگونه می توانید از آنها مراقبت کنید تا هر گونه ناراحتی را کاهش دهید و به احساس اعتماد به نفس و راحتی در پوست خود برگردید. بیایید بفهمیم که چرا توده های تناسلی ایجاد می شوند و چه درمان های خانگی برای درمان آن ها وجود دارد.

توده تناسلی زنان چه شکلی است؟

این زائده، توده ای پر از چرک است که در خارج از مجاری دستگاه تناسلی به دلیل مسدود شدن فولیکول مو یا غده چربی ایجاد می شود. این زائده مانند هر جوش دیگری است که ممکن است روی صورت یا بدن شما ایجاد شود. این توده ها می توانند (قرمز، سفید یا حتی سیاه) باشند و ممکن است دردناک باشند یا باعث خارش شوند.

درمان خانگی توده های تناسلی در زنان

آیا می توانید توده های تناسلی را از بین ببرید؟

به یاد داشته باشید، در حالی که ممکن است فشردن یک جوش وسوسه انگیز باشد، اما انجام این کار می تواند بیشتر از اینکه مفید باشد، ضرر داشته باشد. شما باید در مقابل میل به بیرون زدن این توده ها مقاومت کنید زیرا:

  • دردناک است: پوست روی اندام تناسلی شما حساس است. برداشتن یا فشار دادن این توده ها می تواند باعث آسیب به پوست شود و منجر به ناراحتی بیشتر یا حتی زخم شود.
  • باکتری ها می توانند پخش شوند: ترکیدن و بیرون آمدن این زائده ها می تواند باعث گسترش باکتری و چرک داخل آن شود و خطر عفونت در ناحیه اطراف واژن را افزایش دهد و درمان آن را سخت کند.
  • می تواند درد تحریک شده اطراف واژن یا وستیبولودینیا (PVD) یا فردی که دچار واژینیسموس است را در در شرایط بدتری قرار دهد.

درمان های خانگی برای توده های تناسلی

اگر در حال خواندن مقاله درمان خانگی توده های تناسلی در زنان هستید، به احتمال زیاد می خواهید در مورد توده های تناسلی بدانید و به دنبال درمان های خانگی آسان هستید. خوب، شما به جای درست آمده اید! زائده های ناحیه تناسلی می توانند ناراحت کننده و شرم آور باشند، اما خبر خوب این است که می توانید با درمان های ساده در خانه، با این وضعیتمقابله کنید. بیایید برخی از بهترین روش ها را بررسی کنیم:

1. ناحیه تناسلی خود را به درستی بشویید

ناحیه تناسلی خود را کاملاً بشویید تا اجازه ندهد، عفونت قارچی ایجاد شود. اگر اغلب این وضعیت را تجربه می کنید، از صابون ضد باکتری استفاده کنید، اما با نظر پزشک.

2. ناحیه تناسلی را خشک نگه دارید

عرق کردن یکی از شایع ترین دلایل ایجاد مشکلات پوستی است، بنابراین مطمئن شوید که لباس های مرطوب یا عرق کرده را عوض کرده و محل آن را تا حد امکان خشک نگه دارید. که این شامل لباس های زیر مرطوب نیز میشود.

درمان توده های تناسلی در زنان

3. هنگام برداشتن موهای ناحیه تناسلی مراقب باشید

اگر می خواهید موهای ناحیه تناسلی را از بین ببرید، باید روش مناسبی را انتخاب کنید. خلاص شدن از شر موهایی که در ناحیه اندام تناسلی وجود دارد، که منجر به ایجاد مشکلات پوستی ناخوشایند مانند جوش ها و زائده ها می شود، بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد این مشکلات در آینده است. این کار مستلزم استفاده از کرم های اصلاح، به جای آب و صابون برای اصلاح است. لیزر موهای زائد روشی ایده آل برای از بین بردن موهای تیره و ضخیم تر است. اگر می خواهید اپیلاسیون کنید، قبل از شروع، مطمئن شوید که آن ناحیه تمیز است و بعد از آن لایه برداری کنید تا از رویش موها جلوگیری کنید.

4. هر وسیله ای که روزانه با بدن شما تماس پیدا می کند باید کاملا تمیز باشد

حمام مرکز بسیاری از وسایلی است که باکتری ها را همراه دارند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که همه چیز را به درستی ضد عفونی کنید.

5. بنزوئیل پراکسید را امتحان کنید

برای درمان این توده ها می توانید بنزوئیل پراکسید را به صورت خارجی در ناحیه تناسلی بمالید. شوینده های بدن حاوی بنزوئیل پراکسید می تواند به درمان این توده ها کمک کند. اگر به طور کلی، پوست حساسی دارید، برای جلوگیری از جوش، و مشکلات پوستی دیگر، محصولاتی با بنزوئیل پراکسید 5 درصد یا کمتر انتخاب کنید.

6. مخلوطی از نشاسته ذرت و آب گرم را بمالید

این مخلوط را روی توده های ناحیه تناسلی بمالید و بگذارید حدود 15 دقیقه بماند. سپس با استفاده از آب گرم آن را بشویید. و بعد با یک حوله خشک، ناحیه را خشک کنید. نشاسته ذرت می تواند این زائده ها را از بین برده و از بروز زائده دیگر جلوگیری کند. همچنین، آب گرم می تواند رشد جوش ها را سرکوب کند.

7. لباس زیر نخی بپوشید

لباس زیر نخی تمیز می تواند به پوست اجازه تنفس بدهد. شما باید از پوشیدن لباس زیر تنگ که می تواند روی توده اندام خصوصی ساییده شود و آن را ملتهب کند، خودداری کنید.

8. روغن درخت چای را امتحان کنید

روغن درخت چای دارای خواص ضد باکتریایی طبیعی است و می توانید از آن به عنوان یک درمان خانگی موثر برای توده های تناسلی استفاده کنید. چند قطره روغن درخت چای را با یک روغن دیگر مانند روغن نارگیل یا زیتون مخلوط کنید و با استفاده از یک سواب پنبه ای روی زائده بمالید. قبل از اینکه آن را با آب گرم بشویید، بگذارید 10-15 دقیقه روی پوست بماند.

درمان خانگی توده های تناسلی زنان

9. جادوی آلوئه ورا را امتحان کنید

آلوئه ورا دارای خواص ضد التهابی است که می تواند به تسکین پوست تحریک شده و کاهش تورم کمک کند. به سادگی مقدار کمی از ژل آلوئه ورا را روی زائده بمالید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس آن را با آب گرم بشویید.

10. سرکه سیب را امتحان فراموش نکنید

سرکه سیب یک قابض طبیعی است که می تواند به خشک شدن جوش ها و جلوگیری از عفونت کمک کند. مقدار مساوی از سرکه سیب و آب را با هم مخلوط کرده و با استفاده از پنبه روی ناحیه بمالید. اجازه دهید این مخلوط تقریباً 10 دقیقه روی پوست بماند، سپس آن را بشویید.

11. استفاده از حوله های گرم و صبر کردن تا ناپدید شدن این توده ها بهترین اقدام شما خواهد بود

کمپرس گرم یکی دیگر از درمان های موثر برای توده های تناسلی است. قبل از مراجعه به پزشک، زائده در حال رشد را برای چند روز گرم نگه دارید. اگر توده در ناحیه تناسلی از بین نرفت یا بزرگ شد، احتمالا باید برای بررسی تخصصی تر به پزشک مراجعه کنید. همچنین در صورت بروز درد، تب یا بثورات پوستی باید به پزشک مراجعه کنید.

وقتی در مورد این توده تناسلی شک دارید، بهتر است به پزشک متخصص یا پزشک زنان مراجعه کنید. ممکن است احساس کنید که تمایز بین موهای رشد کرده، آکنه واژن، کیست چربی، زگیل و شرایط شدیدتر مانند STD دشوار است. پیش از امتحان کردن موارد بالا بهتر است که یک متخصص داخلی زنان یا پزشک پوست مشورت بگیرد. این مقاله تناه جنبه اطلاعات عمومی دارد و به هیچ عنوان جایگزینی برای تجویز پزشگ متخصص نمی باشد. اگر روش هایی بالا را قبلا امتحان کرده اید و متوجه تغییری در زائده موجود در ناحیه تناسلی خود نشدید، وقت آن رسیده است که به یک پزشک متخصص مراجعه کنید.

منبع: healthwire.pk

افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ