22006198 021

آیا افسردگی میتواند منجر به از دست دادن تمرکز شود؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(1 رای)
آیا افسردگی میتواند منجر به از دست دادن تمرکز شود؟

اگر به فهرستی از علائم افسردگی نگاه کنید، تقریباً همیشه در جایی از آن فهرست «مشکل تمرکز» را مشاهده خواهید کرد. اگرچه همیشه این مشکل وجود دارد، بسیاری از مردم تمایل دارند این علامت را نادیده بگیرند.

از این گذشته، به اندازه علائمی مانند درد فیزیکی یا از دست دادن علاقه به چیزهایی که زمانی دوست داشتید، نگران کننده به نظر نمی رسد. با این حال، از دست دادن تمرکز می تواند یکی از چالش برانگیزترین جنبه های افسردگی برای بسیاری از افراد باشد.

من نمی توانم تمرکز کنم، حالا چه باید کرد؟

افسردگی در یک طیف وجود دارد. برخی از افراد افسردگی بالینی شدیدی دارند که باعث می شود نتوانند از رختخواب خارج شوند یا در تمام زمینه های کلیدی زندگی فعالیت کنند. با این حال، اغلب اوقات، یک فرد مبتلا به افسردگی می تواند از پس آن بربیاید. آنها در بهترین حالت خود نیستند، احساس وحشتناکی می کنند، اما اغلب می توانند بلند شوند و به سرکار بروند یا برای فرزندانشان غذا درست کنند یا هر کاری که زندگی از آن ها می خواهد.

مهم است که زمانی که نمی توانید تمرکز کنید تخمین بزنید که چقدر انجام وظایف سخت تر زندگی، برایتان دشوار است. به احتمال زیاد نمی توانید زندگی خود را متوقف کنید. شما باید به مدرسه یا محل کار بروید، از خانواده خود مراقبت کنید و وظایف روزمره زندگی را انجام دهید.

افسردگی و از دست دادن تمرکز

رابطه بین افسردگی و از دست دادن تمرکز

از دست دادن تمرکز یکی از علائم افسردگی است. همچنین می تواند بخشی از یک چرخه بازخورد منفی باشد که در آن از دست دادن تمرکز افسردگی را بدتر می کند. تمرکز مستلزم این است که بخواهید به هدفی برسید که معتقدید ارزش رسیدن به آن را دارد. افسردگی با این کار تداخل دارد.

سایر علائم رایج افسردگی این است که احساس ناامیدی می کنید و علاقه خود را به فعالیت هایی که زمانی دوست داشتید از دست می دهید. به عبارت دیگر، افسردگی به خودی خود تمرکز را سخت تر میکند، زیرا شما به سادگی این موضوع را نمی بینید. سپس هر چه بیشتر به دلیل افسردگی تمرکز خود را از دست بدهید، سخت تر و بیهوده تر به نظر می رسد. شما در آن چرخه گیر می کنید.

به طور مشابه، اضطراب و افسردگی با هم مرتبط هستند. اگر احساس می کنید به دلیل از دست دادن تمرکز به اندازه کافی کار نمی کنید، ممکن است مضطرب شوید که تمرکز را سخت تر می کند. این بخش دیگری از آن چرخه منفی است.

چگونه در هنگام افسردگی روی کار یا مطالعه تمرکز کنیم؟

اگر به دلیل افسردگی تمرکز خود را از دست می دهید، مهمترین چیز درمان افسردگی زمینه ای است. با این حال، متاسفانه افسردگی همیشه حتی با درمان به راحتی از بین نمی رود. بنابراین، در این بین ممکن است مجبور شوید راه هایی برای تمرکز پیدا کنید، حتی اگر اختلال افسردگی اساسی دارید.

نکاتی برای تمرکز در هنگام افسردگی

ممکن است با وجود افسردگی به مدرسه یا کار ادامه دهید. اول از همه، به خودت تبریک بگو و به خودت افتخار کن که در این دوران سخت بهترین کار را انجام دادی. افراد مبتلا به افسردگی اغلب آنقدر نسبت به خود احساس سختی می کنند که فقط افسردگی را بدتر می کند. سعی کنید با خودتان ملایم باشید و به این افتخار کنید که هنوز در حال انجام کارهایی هستید، حتی اگر احساس کنید «کافی نیست.»

ممکن است به خودتان کمک کند که چگونه افسردگی به معنای واقعی کلمه مغز شما را تغییر می دهد. این می تواند به شما بینشی نسبت به این واقعیت بدهد که افسردگی تقصیر شما نیست. شما به دلیل ضعف، فقدان اراده یا هر مفهوم دیگری که ممکن است خود را با آن سرزنش کنید، تمرکز خود را از دست نمی دهید. این چیزی است که در مغز شما می گذرد.

با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا چند نکته برای تمرکز در هنگام افسردگی وجود دارد:

هر جا که می توانید مسئولیت ها را محول کنید

از اعضای خانواده بخواهید در خانه کمک کنند. عادات و روال ها را ایجاد کنید. هر چه کمتر به کارهایی که باید انجام دهید فکر کنید، هرچه بتوانید کارها را خودکارتر انجام دهید، همه چیز آسان تر خواهد بود.

یک لیست روزانه «کارها» تهیه کنید

هر کار را به کوچکترین کارهای فرعی ممکن تقسیم کنید. آنها را در اولویت قرار دهید و آنچه می توانید انجام دهید. فهرست را هرس کنید تا واقع بینانه باشد. این می تواند به دریافت بازخورد خارجی در مورد آنچه واقعاً باید انجام شود کمک کند.

افسردگی و عدم تمرکز

بهداشت خواب را به خوبی رعایت کنید

افسردگی اغلب خواب را مختل می کند. هرچه بیشتر بتوانید برای بهبود عادات خواب خود انجام دهید، تمرکز در طول روز راحت تر خواهد بود.

با رئیس خود (یا اساتید اگر دانشجو هستید) صحبت کنید

اغلب بیشتر از آنچه تصور می کنید در محل کار برای چالش های بیماری روانی حمایت می شود. دریابید که گزینه های شما برای حفظ وضعیت خوب در حین مراقبت از سلامت روان خود چیست.

کار و زندگی را از هم جدا کنید

این بسیار چالش برانگیز است، به خصوص در طول همه گیری ویروس کرونا. همچنین بسیار مهم است. شما باید بتوانید «مغز کار» را خاموش کنید تا بتوانید به طور کامل استراحت کنید و برای روز بعد بازسازی کنید.

اول از همه روز را با یک کار کوچک شروع کنید

کاری آسان انجام دهید تا بتوانید با احساس موفقیت شروع کنید.

استراحت کنید

استراحت کنید با انجام کارهای کوچکی که حواس شما را جمع می کند و به آرامش شما کمک می کند. رایحه مورد علاقه خود را استشمام کنید، سریع قدم بزنید یا به آهنگ مورد علاقه گوش دهید.

منبع: wellsanfrancisco.com

افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ