22006198 021

رفت و آمد ها با خانواده ها پس از ازدواج

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(2 رای)
رفت و آمد ها با خانواده ها پس از ازدواج

رفت و آمد ها با خانواده ها پس از ازدواج بسیار حائز اهمیت می باشد. همه افراد پس از ازدواج و شروع زندگی مشترک به نوعی علاقمند به ارتباط با خانواده ها هستند. این ارتباط باید دارای حد و مرز باشد. برخی اوقات کم تجربگی زوجین و دخالت بزرگتر ها سبب بروز اختلاف زن و شوهر در تعیین حد و مرزها می شود. بنابراین لازم است زوجین رفت و آمدها را مدیریت کنند. دیدارهای بدون برنامه، غیر ضروری و مداوم به عنوان یکی از مهمترین عوامل اختلاف زوج ها شناخته شده است.

پس از ازدواج سر و سامان دادن به زندگی مشترک بر عهده زوجین می باشد. اگر زوج ها هیچ تلاشی در این مورد نکنند و استقلال لازم را نداشته باشند؛ هرگز نمی توانند زندگی شیرین و مشترکی را تجربه کنند. زوجین باید با رفتار مناسب و منطقی برای حفظ حریم شخصی خود تلاش کنند. آنها باید ارتباط و رفت و آمد متعادل با خانواده ها را مانند کارهای دیگر در برنامه زندگی خود قرار دهند.

حد و حدود رابطه با خانواده شوهر

مشخص کردن حد و حدود رابطه با خانواده شوهر نقش مستقیمی در داشتن ارتباط خوب و دو سویه دارد. لازم است مرزبندی خود را در ارتباط با خانواده شوهر مشخص و درباره آن با شوهرتان صحبت کنید. در واقع هدف از مرزبندی به معنی قطع رابطه و رفت و آمد با خانواده شوهر نیست. به طور مثال مشخص کردن تعداد دفعات دیدار و ارتباط با خانواده شوهر در طول ماه، مشخص کردن تعداد تماس تلفنی در طول ماهاز جمله حد و حدود رابطه می باشد. اگر خانواده شوهرتان را همانگونه که هستند بپذیرید و سعی در تغییر دادن آنها نداشته باشید، در رفت و آمدها هرگز با مشکلی روبرو نخواهید شد.

رفت و آمد ها با خانواده ها پس از ازدواج

رفت و آمد با خانواده زن

شیوه برقراری و رفت و آمد با خانواده زن نیز دارای اهمیت می باشد. برخی مردان به طور غیر مستقیم، مستقیم و یا به بهانه های واهی سعی دارند ارتباط دختر با خانوادهاش را کم کنند. برخی مردان جهت حفظ کیان خانواده رفت و آمد با خانواده زن را محدود می کنند. چون تصور می کنند خانواده همسرشان در زندگی مشترک آنها دخالت می کنند. بهتر است به جای محدودیت و سخت گیری های نابجا، رفت و آمد با خانواده زن را مدیریت کنید. در واقع اگر زوجین با شروع زندگی مشترک از برنامه دقیق و میزان رفت و آمدهای خود صحبت کنند؛ کمتر با مشکلات روبرو می شوند. رفت و آمد ها با خانواده ها پس از ازدواج و رفت و آمد با خانواده زن باید متعادل باشد.

رفت و آمد با خانواده شوهر در دوران عقد

اگر زوج ها نحوه برخورد و رفتار صحیح و اصولی را از دوران نامزدی و عقد بیاموزند؛ پایه های زندگی آنها محکم خواهد شد. آنچه داشتن یک زندگی موفق و شاد را تضمین می کند روابط درست، محترمانه، مودبانهبا خانواده شوهر در دوران عقد می باشد. بهتر است در این دوران رفت و آمد کم باشد. برخی مواقع ممکن است خانواده شوهر آمادگی پذیرایی از عروس خود را نداشته باشند؛ بهتر است سرزده و بدون خبر قبلی به مهمانی نروید. به این نکته توجه کنید که رفت و آمد با خانواده شوهر در دوران عقد با رفت و آمدها با خانواده ها پس از ازدواج متفاوت می باشد.

اگر نسبت به خانواده شوهر شناختی ندارید، شیوه برخورد و رفتارتان را با توجه به توضیحاتی که همسرتان درباره خانواده اش به شما داده است تنظیم کنید تا از همان ابتدا از بروز مشکلاتی که ممکن است رخ دهد جلوگیری شود.

یکی از فاکتورهای مهم که در موفقیت زندگی مشترک شما نقش موثری ایفا می کند داشتن یک رابطه بدون تنش و خوب با خانواده شوهر می باشد. بنابراین اگر خشت اول را درست بچینید و ملاقات هایتان را مدیریت کنید، رفت و آمد با خانواده شوهر در دوران عقد شیرین و لذت بخش خواهد شد.

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید: چگونه میتوان با تبعات طلاق در دوران عقد کنار آمد؟

ارتباط با خانواده بعد از ازدواج

ازدواج به عنوان یک تعامل شناخته شده است که نه تنها زوج ها بلکه خانواده ها نیز در شکل گیری و ساخته شدن زندگی مشترک دختر و پسر نقش مهمی دارند. توجه به چند نکته جهت ارتباط با خانواده بعد از ازدواج ضروری است:

بعد از ازدواج تنها به دیدار خانواده همسرتان نروید. تعادل را رعایت کنید. اجازه دهید خانواده همسرتان نیز به منزل شما بیایند تا ارتباط دو طرفه باشد. لازم نیست با خانواده همسرتان زیاد صمیمی شوید. با مشخص کردن حد و حدود می توانید زندگی بهتر و بدون تنشی را تجربه کنید. توجه به تمام این نکات در رفت و آمدها با خانواده ها پس از ازدواج مهم و ضروری می باشد.

وابستگی به خانواده بعد از ازدواج

برخی از دختر و پسران بعد از ازدواج نیز به طرز عجیبی به خانواده خود وابسته هستند. به طوریکه پسر و دختر به مدت زمان طولانی به منزل خانواده خود یا خانواده همسرشان می روند و در منزل آنها ماندگار می شوند. وابستگی های مالی، عاطفی، فکری بیش از حد به خانواده ها در بروز انواع مشکلات تاثیرگذار می باشد.

برخی از زوجین در زندگی خود دچار مشکلاتی هستند که به جای حل مشکل از زیر بار مسئولیت شانه خالی می کنند و زندگی در خانه والدین خود را به زندگی دو نفره ترجیح می دهند. این نوع وابستگی و خامی به مرور زمان زندگی مشترک را دچار مشکلات زیادی میکند. همین امر پای خانواده ها را به موضوع می کشاند و اختلاف ها گسترده تر می شود.

بنابراین لازم است زوجین وابستگی خود به خانواده ها را کم و محدود کنند. به دلیل وابستگی اگر تماس طولانی با والدین خود دارند، تماس ها را کمتر کنند. لازم است زوجین اجازه نصیحت کردن، قضاوت کردن، دخالت کردنرا به خانواده ها ندهند. ضروری است که برای رفع این وابستگی به یکدیگر کمک کنند و حریم خصوصی خود را حفظ کنند.

رفت و آمد ها با خانواده ها بعد از ازدواج

رفت و آمدها با خانواده ها پس از ازدواج و مشکلات مربوط به آن

برخی مواقع در رفت و آمدها با خانواده ها پس از ازدواج زن یا مرد دچار مشکلاتی می شوند؛ از جمله این مشکلات میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • وابستگی شدید زن یا مرد به مادرشان
  • تمایل دو طرف جهت گذراندن اوقات فراغت با خانواده هایشان
  • دخالت خانواده ها در شیوه تربیتی فرزندان
  • مکالمه تلفنی دو طرف در ساعت های طولانی با خانواده هایشان
  • دخالت دادن خانواده ها در تصمیم گیری های مهم زندگی
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ