22006198 021

بهترین دکتر روانشناس زن شمال تهران

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(16 رای)
بهترین دکتر روانشناس زن شمال تهران

بهترین دکتر روانشناس زن شمال تهران دکتر روانشناس سهیلا عیسایی و دکتر روانشناس بالینی مریم موسوی نیک در مرکز مشاوره مکث می باشد که جهت تعیین وقت شما می توانید با مکث تماس بگیرید.

برای پیگیری از روانشناسان مجموعه های شمالی تهران که خانم هم باشند باید از روانشناسان مجربی که در این منطقه ها مشغول فعالیت هستند، کمک بگیرید.

در واقع دکتر روانشناس زن شمال تهران که در تمامی مناطق تهران مشغول فعالیت هستند و هر فردی به عنوان مراجع در هر منطقه ایی میتواند به مشاور روانشناس مورد علاقه خود مراجعه کند. اما از آنجایی که مشاوره روانشناسی در مناطقی که در محدوده زندگی یا محل کار ما هستند فرصت مناسب تری است، میتوانیم از مشاوران روانشناس همان منطقه کمک بخواهیم.

بهترین دکتر روانشناس زن شمال تهران

هر چقدر که مجموعه روانشناسی که بخواهیم به آن مراجعه کنیم، مسیر کوتاه تر و مناسب تری داشته باشد، از بار مقاومت ما در درمان به میزانی کم میکند. دکتر روانشناس زن شمال تهران سهیلا عیسایی در زمینه های افسردگی، اضطراب، وسواس و سکس تراپی می تواند به شما مشاوره های بسیار اثر بخشی دهد. لطفا جهت اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره مکث تماس حاصل کنید.

پیش از این از مقاومت در درمان صحبت کرده بودیم. مقاومت در درمان به نوعی رفتار گفته میشود که به صورت ناخودآگاه در درمان هر فردی که احساس نیاز به درمان دارد تاثیر میگذارد.

روانشناس زن شمال تهران

راهکارهای حفظ کردن انگیزه

افرادی که برای شغل هایی نام نویسی می کنند که روی کاغذ ایده آل است اما در کل برای آن ها زیاد جالب نیست تعجب برانگیز هستند زیرا علاقه آن ها به سرعت تمام می شود و به زودی خسته می شوند. زیرا هیچ حس الهام و اشتیاقی که آن ها را با انگیزه نگه دارد به ویژه در دوره های سختی که به عنوان صاحبان مشاغل با آن ها روبرو هستند ندارند.

الهام و اشتیاق برای یافتن و حفظ انگیزه بسیار حیاتی است. اگر کسب و کار شما علاقه شما را به اوج نرساند، سطح انگیزه شما هرگز به درجاتی که می توانستید با مشاغلی که الهام بخش شماست کسب کنید، نخواهد رسید و علاقه شما به سرعت محو می شود.

هر فردی که با میل قلبی خود برای درمان اقدام میکند، پس از یک یا دو جلسه، دلایلی برای خود میآورد که جلسات درمان را یا نادیده میگیرد و یا به کل ساعت جلسات را فراموش میکند و یا دیر به جلسات خود میرسد و این اتفاقات هر چند برای خود مراجع عادی به نظر بیاید اما یک روانشناس زبده تشخیص میدهد که این رفتار مقاومت در درمان است که به صورت ناخودآگاه در مراجع حضور پیدا کرده است.

از این رو به دلایلی که توضیح آن برای مراجعی که با مباحث روانشناسی به خوبی آشنا نیست، نمیتوانیم بحث ناخودآگاه و یا مقاومت در درمان را توضیح دهیم.

توصیه میکنیم که اگر مشاور روانشناسی که انتخابشان بوده و با او میتوانند ارتباط مؤثری برقرار کنند، هر چقدر به محل سکونت و یا محل کارشان نزدیک تر بوده باشد، برای کل مجموعه درمانیشان بهتر خواهد بود.

به غیر از این نکته، در شرایطی که بیشتر به چشم می آید، مشاوران روانشناسی که انتخاب میکنیم و یا میل به درمان با او را داریم ممکن است به مسیر کار و یا محل سکونت ما نزدیک نباشند اما اگر بحث مقاومت در درمان را بشناسیم و بدانیم هر حلسه ایی که دلیلی واقعی و یا غیر واقعی برایمان پیش می آید که دقیقه ایی از درمان را از دست دهیم، میتوانیم با این شناخت، مشاور مورد علاقه مان را در هر منطقه ایی از تهران انتخاب کنیم.

شناخت و آگاهی

از آنجایی که شناخت و آگاهی اولین قدم در درمان است، آگاهی از اینکه مقاومت ناخودآگاه ما در درمانمان تاثیر گذار است، میتوانیم این مقاومت را کم کنیم و به خودمان بگوییم این رفتار مقاومتی است و هر چه زودتر برای رفتن به جلسات مشاوره ایی اقدام کنیم.

انتخاب روانشناس زن

نکته مهم دیگر انتخاب روانشناس زن است؛ توصیه ایی که در این مورد برای درمان صورت میگیرد این است که انتخاب روانشناس زن یا مرد ابتدا به نظر خود مراجع است.

بعضی از مراجعین از ابتدا احساس میکنند با یک روانشناس زن بهتر میتوانند ارتباط برقرار کنند و حرفشان را شفاف تر بزنند و برخی احساس میکنند با یک روانشناس مرد رابطه مؤثرتری را ایجاد میکنند؛ از این رو انتخاب اولیه به دست خود فرد مراجع است.

در مواردی افرادی که خشم پنهانی زیادی به مرد و یا زن داشته باشند و این خشم ریشه در کودکیشان دارد، برقراری ارتباط با مشاور زن یا مرد (به تشخیص مشاور روانشناس) مؤثر نمیباشد.

بر فرض مثال مردی که در کودکی مورد بی مهری مادر واقع شده، در بزرگسالی هر چند با مادر خود مهربان باشد اما در رابطه با زن ها همیشه مشکل خواهد داشت؛ از این رو به دکتر روانشناس زن شمال تهران مراجعه میکند و طی دوره درمان به صورت ناخودآگاه همچنان رابطه قهرآمیز و پر از خشمی را با روانشناس خود برقرار میکند.

بنابراین اگر این خشم کنترل نشود و مقاومت درمانی فرد هم زیاد باشد، بهتر است به توصیه خود روانشناس، فرد مراجع با یک روانشناس مرد ادامه درمان خود را پیگیری کند.

به این دلیل که در جلسات درمان، مراجع کمتر از قبل درگیر فرافکنی احساس ناخوشایند و خشم خود از زنان به مشاور زن میشود؛ بنابراین باید به تشخیص مشاورمان اعتماد کنیم و خودمان را برای درمان و بهبود به مشاوران سپاریم و قلبا به آنها اعتماد کنیم.

سوالات متداول

1. آیا سکس تراپیست خانم دارید؟
بله، مرکز مشاوره مکث دارای چندین سکس تراپیست زن می باشد.

2. آیا روانشناس خانم دارید؟
مرکز مشاوره مکث دارای چندین روانشناس خانم می باشد. جهت هماهنگی با کلینیک مکث تماس بگیرید.

3. روانشناس زن بهتر است یا روانشناس مرد؟
بستگی به نوع برقراری ارتباط شما دارد و در درجه اول علم و تجربه روانشناس است که مهم می باشد.

نظرات کاربران:
بیتا
پاسخ به این نظر
09:27 - 28 شهریور 00

بهترین هدیه ای که به خودم دادم این بود که تصمیم گرفتم به خودم بیام و برم روان درمانی . سالهاا بی حوصله و بی انگیزه بودم و نمیدونستم از زندگیم چی میخام درس خونده بودم به زور اما هیچ کاری نمیکردم و چند سال پیش هم یه شکست عاطفی داشتم که نمیتونستم باهاش کنار بیام یک روز اتفاقی توی اینستا یه پیج دیدم و تصمیم گرفتم زنگ بزنم و باعث شد شیش ماه هر هفته برم پیش یه روانشناس . خیلی طول کشید اما کم کم بهتر شدم و تصمیم گرفتم کار کنم البته همزمان دارو هم میخوردم و خیلی تاثیر داشت و همیشه همه جا میگم این بزرگترین لطفی بود که به خودم کردم چون فکر میکردم قراره حرفای کلیشه ای بشنوم اما اصلا اینجوری نبود و الان خیلی خوووووبممممم

0 0
افزودن نظر:
captcha