ورود / عضویت
021-22004925
تعیین وقت مشاوره
مرکز مشاوره مکث
تعیین وقت مشاوره

روانشناس زن شمال تهران

روانشناس زن شمال تهران

روانشناس زن در شمال تهران در واقع روانشناسانی هستند که در مجموعه های روانشناسی و در مراکزی که در منطقه های شمالی تهران مشغول فعالیت هستند میباشند.

برای پیگری از روانشناسان مجموعه های شمالی تهران که خانم هم باشند باید از روانشناسان مجربی که در این منطقه ها مشغول فعالیت هستند، کمک گیریم.

در واقع روانشناس زن در تمامی مناطق تهران مشغول فعالیت هستند و هر فردی به عنوان مراجع در هر منطقه ایی میتواند به مشاور روانشناس مورد علاقه خود مراجعه کند اما از آنجایی که مشاوره روانشناسی در مناطقی که در محدوده زندگی یا محل کار ما هستند فرصت مناسب تری است، میتوانیم از مشاوران روانشناس همان منطقه کمک بخواهیم.

محل مشاوره

هر چقدر که مجموعه روانشناسی که بخواهیم به آن مراجعه کنیم، مسیر کوتاه تر و مناسب تری داشته باشد، از بار مقاومت ما در درمان به میزانی کم میکند.

پیش از این از مقاومت در درمان صحبت کرده بودیم؛ مقاومت در درمان به نوعی رفتار گفته میشود که به صورت ناخودآگاه در درمان هر فردی که احساس نیاز به درمان دارد تاثیر میگذارد.

روانشناس زن شمال تهران

هر فردی که با میل قلبی خود برای درمان اقدام میکند، پس از یک یا دو جلسه، دلایلی برای خود میآورد که جلسات درمان را یا نادیده میگیرد و یا به کل ساعت جلسات را فراموش میکند و یا دیر به جلسات خود میرسد و این اتفاقات هر چند برای خود مراجع عادی به نظر بیاید اما یک روانشناس زبده تشخیص میدهد که این رفتار مقاومت در درمان است که به صورت ناخودآگاه در مراجع حضور پیدا کرده است.

از این رو به دلایلی که توضیح آن برای مراجعی که با مباحث روانشناسی به خوبی آشنا نیست، نمیتوانیم بحث ناخودآگاه و یا مقاومت در درمان را توضیح دهیم.

توصیه میکنیم که اگر مشاور روانشناسی که انتخابشان بوده و با او میتوانند ارتباط مؤثری برقرار کنند، هر چقدر به محل سکونت و یا محل کارشان نزدیک تر بوده باشد، برای کل مجموعه درمانیشان بهتر خواهد بود.

به غیر از این نکته، در شرایطی که بیشتر به چشم می آید، مشاوران روانشناسی که انتخاب میکنیم و یا میل به درمان با او را داریم ممکن است به مسیر کار و یا محل سکونت ما نزدیک نباشند اما اگر بحث مقاومت در درمان را بشناسیم و بدانیم هر حلسه ایی که دلیلی واقعی و یا غیر واقعی برایمان پیش می آید که دقیقه ایی از درمان را از دست دهیم، میتوانیم با این شناخت، مشاور مورد علاقه مان را در هر منطقه ایی از تهران انتخاب کنیم.

شناخت و آگاهی

از آنجایی که شناخت و آگاهی اولین قدم در درمان است، آگاهی از اینکه مقاومت ناخودآگاه ما در درمانمان تاثیر گذار است، میتوانیم این مقاومت را کم کنیم و به خودمان بگوییم این رفتار مقاومتی است و هر چه زودتر برای رفتن به جلسات مشاوره ایی اقدام کنیم.

انتخاب روانشناس

نکته مهم دیگر انتخاب روانشناس زن است؛ توصیه ایی که در این مورد برای درمان صورت میگیرد این است که انتخاب روانشناس زن یا مرد ابتدا به نظر خود مراجع است.

بعضی از مراجعین از ابتدا احساس میکنند با یک روانشناس زن بهتر میتوانند ارتباط برقرار کنند و حرفشان را شفاف تر بزنند و برخی احساس میکنند با یک روانشناس مرد رابطه مؤثرتری را ایجاد میکنند؛ از این رو انتخاب اولیه به دست خود فرد مراجع است.

در مواردی افرادی که خشم پنهانی زیادی به مرد و یا زن داشته باشند و این خشم ریشه در کودکیشان دارد، برقراری ارتباط با مشاور زن یا مرد (به تشخیص مشاور روانشناس) مؤثر نمیباشد.

بر فرض مثال مردی که در کودکی مورد بی مهری مادر واقع شده، در بزرگسالی هر چند با مادر خود مهربان باشد اما در رابطه با زن ها همیشه مشکل خواهد داشت؛ از این رو به روانشناس زن مراجعه میکند و طی دوره درمان به صورت ناخودآگاه همچنان رابطه قهرآمیز و پر از خشمی را با روانشناس خود برقرار میکند.

بنابراین اگر این خشم کنترل نشود و مقاومت درمانی فرد هم زیاد باشد، بهتر است به توصیه خود روانشناس، فرد مراجع با یک روانشناس مرد ادامه درمان خود را پیگیری کند.

به این دلیل که در جلسات درمان، مراجع کمتر از قبل درگیر فرافکنی احساس ناخوشایند و خشم خود از زنان به مشاور زن میشود؛ بنابراین باید به تشخیص مشاورمان اعتماد کنیم و خودمان را برای درمان و بهبود به مشاوران سپاریم و قلبا به آنها اعتماد کنیم.

نویسنده: مرکز مشاوره مکث

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(15 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: روانشناس زن شمال تهران

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی