22006198 021

با مرکز مشاوره در میرداماد بیشتر آشنا شوید

بهزاد متین: روانشناس، مشاوره فردی از جمله درمان افسردگی، اضطراب و توسعه فردی، روانشناسی صنعتی و سازمانی، ورزشی و درمان اعتیاد به قمار.

بهزاد متین
تهران

مهسا بشار شماره عضویت سازمان نظام روانشناسی ۲۵۸۶۱ - عضو انجمن روانشناسی ایران و دارای پروانه از سازمان نظام روانشناسی و عضو انجمن روانشناسان آمریکا.

مهسا بشار
تهران

نسیم رضایی جوان - دکتری روانشناسی شناختی

نسیم رضایی جوان
تهران

سوسن میرزایان: روانشناس بالینی و روان درمانگر فردی و زوج درمانی و نوجوان

سوسن میرزایان
تهران

‫دکتر سمانه حقیری‬ دکتری تخصص روانشناسی ‫مدرس، تراپیست، کوچینگ و منتور گروه روانشناسی مکث و سازمان مدیریت صنعتی.

سمانه حقیری
تهران

امیر میرزانیا روانشناس بالینی روان پویشی کوتاه مدت (ISTDP)- فارغ التحصیل دانشگاه تهران

امیر میرزانیا
تهران

دکتر ژاله بحرایی - دکتری روانشناسی و دارای پروانه تخصصی از سازماننظام روانشناسی

ژاله بحرایی
تهران

دکتر مریم موسوی نیک: روانشناس بالینی از انستیتو روانپزشکی تهران و دانشگاه میسور

مریم موسوی نیک
تهران

النا باقر زاده روانشناس بالینی و سکس تراپیست: رزومه کاری و حرفه ای، برگزاری دوره ها و سمینارها، بخشی از دوره های گذرانده شده و سوابق کاری

النا باقر زاده
تهران

نفیسه سادات نکویی - کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی

نفیسه سادات نکویی
تهران

دکتر مژگان رضائیان روانشناس و رواندرمانگر در زمینه (ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات) مشاوره توسعه فردی و زوج درمانی خدمات خود را به شما ارائه می دهد.

مژگان رضائیان
تهران

زهرا شاهین کارشناسی ارشد روانشناسی - عضو سازمان نظام روانشناسی و انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران

زهرا شاهین
تهران

پدرام محسنی: مشاور شغلی | کوچینگ فردی | استعدادیابی شغلی - مرکز مشاوره مکث

پدرام محسنی
تهران

منا ادیبی فر:روانشناس بالینی متخصص در درمان انواع افسردگی و اضطراب

منا ادیبی فر
تهران
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(3 رای)
با مرکز مشاوره در میرداماد بیشتر آشنا شوید

برای درمان بالینی افراد نیاز به روانشناس می باشد. معمولاً در این نوع درمان پزشک از دارو استفاده نمی کند. بلکه با به دست آوردن اطلاعاتی از مشکلات بیمار اقدام به شناخت آنها و درمان بیمار می کند. روانشناس تلاش می کند تا به فرد آموزش دهد که چگونه ویژگی های شخصیتی خود را تغییر دهد و به دنبال تغییر دادن دنیای پیرامون خود نباشد. مرکز مشاوره در میرداماد دارای مشاورین و روانشناسان ماهر، خبره و با تجربه می باشد. این مرکز به حل مشکلات این افراد کمک می کند تا بتوانند برای رسیدن به اهداف خود راه های بهتری را امتحان کنند.

روش های درمان بالینی در مرکز مشاوره بالینی در میرداماد

روانشناسان در این مرکز با روش های مختلفی اقدام به درمان بیماران خود می کنند. رفتار درمان شناختی یا CBT یکی از این روش ها می باشد. در این روش روانشناس به افراد؛ کنترل شیوه های منفی یادگیری را آموزش می دهد. مرحله بعد از یادگیری کنترل شیوه های منفی این است که افراد یاد بگیرد؛ چگونه می توانند این گرایش را تغییر داده و فکر خود را به شیوه واقعی تری نزدیک کنند. این روش گزینه مناسبی برای افرادی است که دچار افسردگی شده اند.

مرکز مشاوره در میرداماد

روانکاوی

روانکاوی، روشی برای درمان اختلالات روانی، شکل گرفته توسط نظریه روانکاوی در مرکز مشاوره میرداماد، که بر فرایندهای ناخودآگاه تاکید دارد و گاهی اوقات به عنوان روانشناسی عمیق توصیف می شود. جنبش روانکاوی از مشاهدات بالینی و فرمول بندی های روان پزشک اتریشی زیگموند فروید، که اصطلاح روانکاوی را ابداع کرد سرچشمه گرفت. در طول دهه 1890، فروید با پزشک و فیزیولوژیست اتریشی یوزف بروئر در مطالعات بیماران روان رنجور تحت هیپنوتیزم کار کرد. فروید و بروئر مشاهده کردند که وقتی منابع ایده ها و تکانه های بیماران در طول حالت هیپنوتیزم به هوش می آیند، بیماران بهبود می یابند. فروید با مشاهده این که اکثر بیماران بدون هیپنوتیزم آزادانه صحبت کنند، تکنیک تداعی آزاد را تکامل داد. بیمار تشویق شد تا هر چیزی را که به ذهنش می رسد، بدون توجه به ارتباط یا مناسب بودن فرضی آن بیان کند. روانکاوی در مرکز مشاوره در میرداماد به صورت تخصصی انجام می شود.

درمان شناختی

روان درمانی با رویکرد شناختی بر باورها و افکار مراجع تمرکز می کند. درمانگران با این رویکرد تلاش می کنند تا باورها و افکار نادرست مراجع را اصلاح کنند. به طور مثال به مراجعینی که در هر شرایطی جنبه های منفی را می بینند کمک می کنند تا بتوانند دید مثبت تری نسبت به رویدادها داشته باشند.

گروه درمانی

معمولاً در مراکز مشاوره، گروه درمانی نقش موثری در بهبود بیماران دارد. به این طریق که گروهی از افراد که دارای مشکلات شبیه به یکدیگر هستند؛ به شکل گروه تشکیل جلسه می دهند. لازم به ذکر است در این گروه خود افراد به عنوان رهبر گروه می باشند. در این روش افراد از تجربیات یکدیگر بهره مند می شود. آن ها متوجه می شوند که فقط خودشان نیستند که به دچار مشکلاتی شده اند. بررسی ها نشان می دهد افرادی که به شکل گروه درمانی اقدام به مشاوره می کنند بعد از مدتی نسبت به یکدیگر از حمایت های عاطفی برخوردار می شوند.

عواملی که بر رابطه مراجع و درمانگر تأثیر می گذارد

هیچ فرمول جهانی ضد شکست برای انتخاب درمانگر وجود ندارد. با این حال، ما ده عامل را که فکر می کنیم برای نتایج درمانی کلیدی هستند، شناسایی کرده ایم و آنها را در اینجا گنجانده ایم تا در نظر بگیرید.

1. جو

اتاق های درمانگر بسیار متفاوت است. ما ممکن است به یک اندازه نسبت به محیط اطرافمان حساس نباشیم، اما همه ما تحت تأثیر قرار می گیریم. فقط متفاوت یک نفر که به مشاوره ازدواج می رود ممکن است اتاق کوچکی دنج و دلپذیر پیدا کند.

ممکن است شریک زندگی او در همان فضا احساس انقباض کند. دیوارهای با رنگ روشن ممکن است برای برخی ترسناک باشد و برای برخی دیگر ترجیح داده شود.

در حالی که محیط فیزیکی زمینه ای را برای برداشت کلی شما فراهم می کند، در نهایت این کیفیت حضور است که توسط درمانگر ایجاد می شود که صحنه را تنظیم می کند.

  • آیا آنها حضوری آرام و ریلکس را نشان می دهند؟
  • یا حضوری پرانرژی و پرشور؟
  • کدام سبک با شما همخوانی دارد؟

2. جنسیت

بسته به تجربه زندگی و دلایلی که برای جستجوی درمان دارند، جنسیت برای برخی افراد مورد توجه قرار خواهد گرفت، اما برای دیگران نه. برخی از ما احساس راحتی بیشتری می کنیم که با فردی از یک جنس خاص صحبت کنیم. اگر برای شما مهم است که با یک درمانگر مرد یا زن کار می کنید، این چیزی است که باید در هنگام انتخاب یک پزشک در نظر بگیرید.

3. سن

اگرچه تاریخ تولد بخشی از معادله درمانی است، اما نیازی نیست که نقش مهمی در پویایی یک رابطه داشته باشد.

درمان خوب مبتنی بر روابط خوب است. برخی از افراد ممکن است از تفاوت سنی که دیدگاه تازه یک درمانگر جوان تر را به ارمغان می آورد، یا بینش های جدیدی که توسط مشاوری با بلوغ و تجربه زندگی ارائه می شود، استقبال کنند. دیگران بیشتر به سمت تمرین کننده ای با سن مشابه جذب می شوند. هیچ قانونی وجود ندارد... فقط ترجیحات!

4. پیشینه فرهنگی

درمانگران برای کار با افرادی با پیشینه های فرهنگی و زبانی متنوع در رویکردهای شایسته فرهنگی آموزش دیده اند. اگر برای شما مهم است که با فردی با پیشینه قومی یا فرهنگی مشابه کار کنید، این چیزی است که باید در نظر بگیرید.

با این حال، همه درمانگران خوب به این نکته توجه خواهند داشت که چگونه هویت ها و دیدگاه های نژادی، قومی، فرهنگی و مذهبی یک فرد بر افکار و اعمال آنها تأثیر می گذارد. آنها درباره پیشینه فرهنگی، هویت و مفروضات خود تأمل خواهند کرد و از آن آگاه خواهند شد. و اینها را در عمل خود ادغام کنید.

گرچه سعی می کنم از نظر فکری جهانی باشم، اما از نظر غریزه و تمایل اروپایی هستم. -آلبرت انیشتین

5. گرایش فلسفی

هیچ دو نفر دقیقاً دیدگاه ها و ارزش های مشابهی ندارند، همه ما منحصر به فرد هستیم. به نظر نمی رسد این حقیقت مانع از این نمی شود که ما این باور را داشته باشیم که دیگران دقیقاً مانند ما هستند یا باید باشند. بسیاری از فرضیات ما زیرزمینی عمل می کنند. این فقدان آگاهی، دیدن تعصبات ما در کار را دشوار می کند.

  • آیا می خواهید درمانگر شما یک روح خویشاوند باشد؟
  • این به چه طریق ممکن است بر انتظارات شما در مورد چگونگی ادامه درمان تأثیر بگذارد؟

اگر از ایده به چالش کشیدن کسی که جهان بینی متفاوتی دارد ناراحت هستید، ممکن است به «خرید کردن» منجر شود تا زمانی که درمانگری را پیدا کنید که ایده هایش با شما سازگار باشد.

6. نگرش شخصی

تحقیقات نشان می دهد که شخصیت تأثیر قابل توجهی در نحوه ارزیابی درمان دارد. اگر فردی را که به نظر ما یک درمانگر می دانیم دوست نداشته باشیم، احتمال کمی وجود دارد که بخواهیم این شخص را در سطح معناداری درگیر کنیم. به خصوص اگر بیزاری به خصوص قوی باشد. این پاسخ ممکن است با این باور که درمانگر می تواند کمک کند، تعدیل شود. آیا درمانگر حس امید واقعی را القا می کند؟

7. ظاهر، طرز و صدا

چه بخواهیم آن را تصدیق کنیم و چه نخواهیم، قضاوتی که در مورد شخص دیگری انجام می دهیم تحت تأثیر نحوه درک ما از ظاهر، زبان بدن و کیفیت صدای او است. وقتی برای اولین بار توسط درمانگرتان به صورت حضوری از شما استقبال می شود، متوجه می شوید که به جلو کشیده می شوید یا می خواهید عقب بکشید؟

زمانی که با کسی آشنا می شویم، تغییر ادراک ما غیرعادی نیست. کسی که در ابتدا کاملاً معمولی به نظر می رسد ممکن است زمانی که در جمع او گذرانده ایم در نظر ما زیبا شود. البته این اتفاق می تواند برعکس هم بیفتد. فاصله استقامت اسب را می آزماید. زمان شخصیت یک مرد را آشکار می کند.

8. رویکرد درمانی

مکاتب فکری زیادی در درمان وجود دارد، و امکانات بی شماری می تواند دلهره آور باشد. با این حال، بسیاری از ما متوجه می شویم که روش ها و روش های خاص بیشتر از بقیه جذاب هستند.

چه ما با احساسات قوی انگیزه داشته باشیم، چه اشتیاق به درک تجربیاتمان داشته باشیم، چه تحت تأثیر عمل گرایی کاری که کار می کند، تمایل داریم به یک سبک خاص متمایل شویم. این ممکن است از زمان به زمان تغییر کند. آنچه قبلا برای ما جذاب بود ممکن است آن چیزی نباشد که اکنون می خواهیم.

اهداف درمان:

  • خودآگاهی
  • خودشکوفایی
  • شفقت به خود تحقیق شده و به طور گسترده در مورد آن نوشته شده است.

با این حال، فرآیندهای یادگیری، شفا، ادغام و فردیت ممکن است هرگز به طور کامل درک نشوند. بینش ها و جابجایی ها اغلب زمانی رخ می دهند که ما کمتر از آن انتظار داریم و به روش هایی که توضیح را به چالش می کشند. برای مروری جامع از رویکردهای درمانی مختلف، به انواع درمان مرکز مشاوره اینجا مکث مراجعه کنید.

9. اعتباربخشی

حتماً از یک درمانگر در مورد مدارک تحصیلی و آموزشی، ثبت نام آنها در ارگان های دولتی مربوطه و سطح عضویت در انجمن های حرفه ای سؤال کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مختلف درمانگران شاغل در استرالیا، به صفحه انواع درمانگران کلینیک مکث مراجعه کنید.

10. در دسترس بودن

در زندگی پرمشغله ما، مسائل عملی، مانند موقعیت مکانی، یافتن یک زمان قرار ملاقات مناسب برای دو طرف، و مذاکره در مورد هزینه قابل قبول، نگرانی های مهمی هستند. در درازمدت، نزدیکی، انعطاف پذیری و یا مقرون به صرفه بودن این پتانسیل را دارند که به عوامل بازدارنده اصلی برای ادامه درمان تبدیل شوند.

اگر موقعیت جغرافیایی یا ترفایک مانعی دارد، همیشه می توانید از راه دور یا از راه دور درمانی برای ارتباط با یک درمانگر استفاده کنید. در حال حاضر بیش از 10 درمانگر در فهرست راهنمای مرکز مشاوره اینجا مکث فهرست شده اند که مشاوره تلفنی و یا مشاوره آنلاین و روان درمانی ارائه می دهند. این به ویژه برای دانستن اینکه آیا در یک منطقه روستایی ایران زندگی می کنید. یا به هر دلیلی نمی توانید شخصاً در یک جلسه درمانی شرکت کنید بسیار مفید است.

جمع بندی...

"درمان خوب" به عنوان یک مفهوم معنادار است زیرا گاهی اوقات، علی رغم بهترین نیت همه، درمان چندان خوب نیست. اینکه هر فرد دقیقاً چگونه تعیین می کند که یک لحظه از درمان در چه نقطه ای از تداوم خوب. نه چندان خوب قرار می گیرد، حتی تیزبین ترین ذهن ها را نیز گیج می کند. این بدان معنا نیست که ما باید اشتیاق خود را برای درک نادیده بگیریم. برعکس: باشد که در مهربانی و راستی، با خود و با دیگران استقامت کنیم... باشد که با نیت در مسیر تفاهم حرکت کنیم.

نادیا بولانژر (آهنگساز، رهبر ارکستر و معلم فرانسوی که به بسیاری از آهنگسازان و نوازندگان برجسته قرن بیستم تعلیم داده است) در پاسخ به سوالی درباره تفاوت بین یک اثر خوش ساخت و یک شاهکار، پاسخ داد:

"من می توانم بگویم که آیا یک قطعه خوب ساخته شده است یا نه، و معتقدم شرایطی وجود دارد که بدون آنها نمی توان به شاهکارها دست یافت، اما همچنین معتقدم که نمی توان آنچه را که یک شاهکار را تعریف می کند، تعیین کرد. من نمی گویم که ملاک است. زیرا شاهکار وجود ندارد، اما من نمی دانم چیست.»

به دنبال یک درمانگر هستید؟ لطفاً قبل از استفاده از راهنمای مرکز مشاوره در میرداماد، این را بخوانید

فقط به این دلیل که یک پزشک نمایه ای در وب سایت مرکز مشاوره اینجا مکث دارد، به این معنی نیست که توسط کلینیک مکث استرالیا توصیه یا تأیید شده است. در حالی که ما درخواست های پزشکانی را که در کلینیک روانشناسی میرداماد ثبت نام می کنند بررسی می کنیم، نمی توانیم و نمی توانیم صلاحیت ها، خدمات یا شایستگی پزشکان را تضمین کنیم.

هنگامی که یک درمانگر درخواست می کند تا نمایه خود را به فهرست راهنمای مرکز مشاوره در میرداماد اضافه کند، ما بررسی های اولیه را انجام می دهیم

اگر یک پزشک یک روانشناس، کاردرمانگر سلامت روان یا پزشک باشد، بررسی می کنیم که آنها در فهرست سازمان تنظیم مقررات پزشکان سلامت استرالیا آمده باشند. هر کسی می تواند یک پزشک خاص را با نام خانوادگی یا شماره ثبت در وب سایتکلینیک روانشناسی میرداماد جستجو کند.

اگر یک پزشک مددکار اجتماعی سلامت روان باشد، بررسی می کنیم که در انجمن مددکاران اجتماعی استرالیا ثبت نام کرده باشد. وب سایت کلینیک مکث صفحه جستجویی را ارائه می دهد که هر کسی را قادر می سازد تا یک مددکار اجتماعی را با نام جستجو کند.

اگر یک پزشک مشاور یا روان درمانگر است، ما باید عضو حداقل یکی از انجمن های حرفه ای در لیست ما باشند. تعدادی انجمن روان درمانی و مشاوره استرالیایی و بین المللی وجود دارد که مستقل از یکدیگر فعالیت می کنند.

هدف یک انجمن حرفه ای تعیین استانداردهای حرفه ای برای آموزش و تمرین و اتخاذ گام هایی برای اطمینان از رعایت این استانداردها توسط اعضای آن است. انجمن ها چارچوبی را فراهم می کنند که در آن شاغلین عضو ملزم به ادامه تحصیل، نظارت، به روز بودن از پیشرفت های این رشته و همچنین پیروی از دستورالعمل ها و مقررات مربوط به اخلاق، بیمه غرامت حرفه ای و سایر موارد مهم هستند.

علاوه بر بررسی صلاحیت حرفه ای،کلینیک روانشناسی میرداماد به وب سایت پزشکان نگاه می کند تا مطمئن شود که مکان های تمرین، شماره تلفن، مدارک تحصیلی، عکس و اطلاعات عمومی آن ها همگی با کاربرد آن ها مطابقت دارند. همچنین ممکن است با آن ها تماس بگیریم تا درباره اعتبار، تجربه شان گپ بزنیم و هر سؤالی که ممکن است داشته باشیم بپرسیم.

اگرچه برای محافظت از افرادی که در فهرست راهنمای مزکز مشاوره و روانشناسی میرداماد نمایه می شوند، بررسی هایی انجام داده ایم، اکیداً توصیه می کنیم که بررسی های خود را انجام دهید.

رویه های روانشناسی بالینی در مرکز مشاوره بالینی

روانشناس بالینی ابتدا فرد را مورد ارزیابی قرار می دهد. ارزیابی رفتاری، مصاحبه تشخیصی و نتیجه تست روانشناسی در این مرحله می باشد. خدمات بالینی به فرد، خانواده و گروه های درمانی از دیگر رویه ها می باشد. تمرین و آموزش حرفه ای درونی فرد که شامل مشاوره می شود. بررسی دقیق علمی، استفاده از تحقیقات خاص و مهم، به کارگیری روش های مختلف درمانی که به عنوان تحقیق از فرد مورد استفاده روانشناس بالینی مورد استفاده قرار می گیرد. مرکز مشاوره در میرداماد به عنوان یکی از معتبرترین مراکز مشاوره با حضور روانشناسان ماهر و کاردان شما را در حل مشکلاتتان یاری می کند. در صورتیکه نیاز به مشاوره و بهبود وضعیت خود دارید؛ به این مرکز مراجعه کنید.

بهزاد متین: روانشناس، مشاوره فردی از جمله درمان افسردگی، اضطراب و توسعه فردی، روانشناسی صنعتی و سازمانی، ورزشی و درمان اعتیاد به قمار.

بهزاد متین
تهران

مهسا بشار شماره عضویت سازمان نظام روانشناسی ۲۵۸۶۱ - عضو انجمن روانشناسی ایران و دارای پروانه از سازمان نظام روانشناسی و عضو انجمن روانشناسان آمریکا.

مهسا بشار
تهران

نسیم رضایی جوان - دکتری روانشناسی شناختی

نسیم رضایی جوان
تهران

سوسن میرزایان: روانشناس بالینی و روان درمانگر فردی و زوج درمانی و نوجوان

سوسن میرزایان
تهران

‫دکتر سمانه حقیری‬ دکتری تخصص روانشناسی ‫مدرس، تراپیست، کوچینگ و منتور گروه روانشناسی مکث و سازمان مدیریت صنعتی.

سمانه حقیری
تهران

امیر میرزانیا روانشناس بالینی روان پویشی کوتاه مدت (ISTDP)- فارغ التحصیل دانشگاه تهران

امیر میرزانیا
تهران

دکتر ژاله بحرایی - دکتری روانشناسی و دارای پروانه تخصصی از سازماننظام روانشناسی

ژاله بحرایی
تهران

دکتر مریم موسوی نیک: روانشناس بالینی از انستیتو روانپزشکی تهران و دانشگاه میسور

مریم موسوی نیک
تهران

النا باقر زاده روانشناس بالینی و سکس تراپیست: رزومه کاری و حرفه ای، برگزاری دوره ها و سمینارها، بخشی از دوره های گذرانده شده و سوابق کاری

النا باقر زاده
تهران

نفیسه سادات نکویی - کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی

نفیسه سادات نکویی
تهران

دکتر مژگان رضائیان روانشناس و رواندرمانگر در زمینه (ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات) مشاوره توسعه فردی و زوج درمانی خدمات خود را به شما ارائه می دهد.

مژگان رضائیان
تهران

زهرا شاهین کارشناسی ارشد روانشناسی - عضو سازمان نظام روانشناسی و انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران

زهرا شاهین
تهران

پدرام محسنی: مشاور شغلی | کوچینگ فردی | استعدادیابی شغلی - مرکز مشاوره مکث

پدرام محسنی
تهران

منا ادیبی فر:روانشناس بالینی متخصص در درمان انواع افسردگی و اضطراب

منا ادیبی فر
تهران
نظرات کاربران:
فائزه
پاسخ به این نظر
1402/11/17

من و همسرم در مسائل زندگیمون با مشکلاتی مواجه شده بودیم که درروابط خودمون و ارتباط با پسرمون هم تاثیر منفی داشت به کلینیک اینجا مکث مراجعه کردیم با اقای دکترمتین جلسات مشاوره درحال انجامه و بسیار مفید و موثربوده ممنونم از کلینیک خوبتون و همینطور از شما اقای دکتر

0 0
شهناز
پاسخ به این نظر
1402/11/16

توصیه میکنم حتما به کلینیک اینجا مکث مراجعه کنید من هم خودم رفتم برای مشکلات فردی هم افرادی رو معرفی کردم برای مشکلات مختلف واقعاکمکمون کردن و بسیاربرامون مفید بود ادرس سایتشون رو میذارم براتون lnjamax.com

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ