ورود / عضویت
021-22004925
تعیین وقت مشاوره
مرکز مشاوره مکث
تعیین وقت مشاوره

مرکز مشاوره شریعتی - قلهک

مرکز مشاوره شریعتی - قلهک

مرکز مشاوره شریعتی (قلهک) یا همان مرکز مشاوره مکث طرف قرارداد با بانک های صادرات، تجارت، سپه و صنعت و معدن به عنوان یکی از مراکز مشاوره مورد تایید در تهران مشغول فعالیت است. مرکز مشاوره شریعتی در زمینه مشاوره فردی، ازدواج، انواع اختلالات، درمان اضطراب، افسردگی و همچنین مشاوره کودک مشغول فعالیت است.

در این مرکز با بینش آگاهی دادن به همه اقشار جامعه در راه رسیدن به سلامت روانی، احساس خوشایند، بهبود و همچنین داشتن جامعه ایی شاد و سلامت، فعالیت خود را در زمینه مشاوره روانشناسی آغاز کرده و در این زمینه با همکاری مشاوران روانشناس مجرب و مسئول که هدف اصلیشان سلامت روانی مردم جامعه است، به این فعالیت ادامه میدهد.

مرکز مشاوره مکث

مرکز مشاوره مکث برای کسانی که مدت ها به دنبال مرکزی که در آن از مشاوران روانشناس مجرب و با مهارت استفاده میشود، بسیار آشنا است. از آنجایی که نوع فعالیت هر مرکز مشاوره ایی بسته به گرایش و رویکرد مشاوران روانشناس آن مرکز مشخص میشود، در مرکز مشاوره مکث روانشناسان با رویکرد های روانکاوی، رفتار درمانگر، شناخت درمانگر، طرحواره درمانگر نیز می باشند و بسته به نیاز مراجع و شناخت و تشخیص نوع اختلال و یا احساس نیاز هر فرد، مراجع به یکی از روانشناسان معرفی میشود.

از آنجایی که بحث روان و احساس خوشایند و یا مشکلات امروز و هزینه سنگین درمان بسیار زیاد است، توجه به این نکته که درمان خود را از چه مرکز مشاوره ایی شروع کنیم بسیار مهم است؛ زیرا بسته به هزینه های متداول امروز، یک مراجع نمیتواند هر مرکز مشاوره ایی و هر روانشناسی را امتحان کند تا به سلامت و بهبود برسد.

نکاتی برای شناخت یک مرکز مشاوره خوب

  1. مرکز مشاوره ایی که انتخاب میکنیم از لحاظ مسیر قابل دسترس باشد تا برای رسیدن به هر جلسه از درمان خستگی مداومی را تحمل نکنیم و با دیر رسیدن ساعت جلسه درمان را از بین نبریم (مرکز مشاوره مکث جنب مترو قلهک می باشد).
  2. قبل از شروع به جلسات مشاوره میتوانیم راجع به مشاوران روانشناس آن مجموعه سوالاتی داشته باشیم؛ مثل رویکرد مشاور روانشناس، نحوه درمان مشاور، زمانی که برای درمان لازم است. البته بسته به یک جلسه مشاوره حضوری مشاور و مراجع دارد.
  3. پیش از شروع جلسات میتوانیم به صورت تلفنی (برقراری مشاوره تلفنی) با روانشناس مجموعه و بررسی اجمالی موضوع مورد بحث بین مشاور و مراجع، بدانیم آیا میلی به شروع رابطه درمانی و شروع درمان داریم یا خیر.

مرکز مشاوره شریعتی (قلهک) یا همان مکث معتقد است که نکته مهم در درمانهای روانشناسی اینجاست که هر فردی به عنوان مراجع به هر طریقی که میل به درمان داشته باشد، از طرف ناخودآگاه خود مقاومتی در درمان نشدن دارد که این مقاومت دوره درمان و شروع درمان را مدام به تعویق می اندازد.

شناخت این مقاومت ها برای از بین بردنشان بسیار مهم است که بتوانیم درمان خود را هر چه زودتر شروع کنیم و احساس بهتری را تجربه کنیم. مقاومت ها در واقع دستور ناخودآگاه هر فرد که حتی با میلی قوی نیاز به درمان در خود را احساس میکند، وجود دارد.

دسترسی راحت به مرکز مشاوره شریعتی

  1. مترو: با توجه به این که مرکز مکث جنب مترو قلهک می باشد مراجعین می توانند از این وسیله با توجه به ترافیک تهران استفاده کنند.
  2. تاکسی: با توجه به بودن وسایل حمل نقل زیاد در محدوده شریعتی شما می توانید با این گونه وسایل به مرکز مکث مراجعه کنید.
  3. پارکینگ: افرادی که با وسیله شخصی قصد آمدن به مرکز مکث را دارند 2 گزینه را دارند استفاده از سینمای فرهنگ و یا پارک کردن در کنار رودخانه قلهک که ورودی آن از کوچه یزدانیان می باشد.

یک نکته جالب

شخصی به جستجوی روانشناس خوبی در یک مرکز مشاوره میگردد؛ با جستجو و آگاهی این مرکز را پیدا کرده و تماس میگیرد؛ وقت مشاوره تعیین میکند اما دقیقا در روزی که وقت مشاوره دارد، یا ساعت و یا روز وقت مشاوره را فراموش میکند و یا به شکلی دیگر فرد مراجع ساعت و روز و زمان را فراموش نمیکند اما در همان روز مشاوره هر چقدر تلاش میکند باز هم دیر به جلسه درمان میرسد و یا در همان روز احساس کسالت و سرماخوردگی میکند.

جالب است بدانیم همه این موارد از لحاظ روانی، مقاومت در درمان شناخته میشوند. این مقاومت ها دستوری از ناخودآگاه است برای تغییر نکردن و مسکوت ماندن در همان حالتی که سالها با آن درگیر بوده ایم و ریشه در ترس از تغییر در وجود هر آدمی دارد.

با شناخت مقاومت ها دیگر نمیتوانیم با خودمان به گفتگو بنشینیم که من هر کاری میکردم اما به جلسات درمان نمیرسیدم و یا اصلا جلسات درمان برای من کارگر نبود و تغییری احساس نکردم.

نکته مهم دیگر این است که باید به این مسئله آگاه باشیم اگر در خودمان نیاز به تغییر و درمان میکنیم حتی اگر با یک روانشناس خوب نتوانستیم این احساس را تجربه کنیم، ایرادی ندارد که روانشناس دیگری را با مطالعه انتخاب کنیم. زیرا ممکن است دو پزشک عمومی هم تشخیصشان از یک سرماخوردگی معمولی نیز متفاوت باشد. بحث درمان روان که مسئله ایی بسیار پیچیده تر از جسم و درمان آن نیز سخت تر میباشد.

بنابراین شناخت یک مرکز مشاوره خوب، با راهنمایی گرفتن از اینترنت، اطرافیان، سوال در مورد نحوه درمان و رویکرد یک مشاوره، حق طبیعی یک مراجع است و نیز میتواند با حضور یک جلسه ایی در یک مرکز مشاوره و تعیین وقت ملاقات، تصمیم به ادامه درمان خود بگیرد. البته مسئله مقاومت در درمان را نیز به هیچ عنوان نباید فراموش کند.

سوالات متداول

1. یک مرکز مشاوره خوب چه ویژگی هایی دارد؟
قابل دسترس بودن، مشاوران مجرب، انواع تجهیزات و رویکردهای روانشناسی و فضای مناسب و راحت.

2. شناخت یک مرکز مشاوره خوب چگونه می تواند صورت گیرد؟
با راهنمایی گرفتن از اینترنت و اطرافیان، سوال در مورد درمانگران و نیز با حضور آزمایشی یک جلسه ایی در یک مرکز مشاوره معتبر.

نویسنده: مرکز مشاوره مکث

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها:
(11 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: مرکز مشاوره شریعتی - قلهک

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی