22004925 021

مشاوره پیش از طلاق در تهران

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(18 رای)
مشاوره پیش از طلاق در تهران

جهت تعیین وقت برای مشاوره پیش از طلاق در تهران و اطلاع در مورد هزینه مشاوره قبل از طلاق و تعداد جلسات مشاوره طلاق با مرکز مشاوره مکث تماس حاصل کنید. نکته؛ در نظر داشته باشید بسیاری از زوج ها در مرکز مشاوره طلاق و در جلسات مشاوره پیش از طلاق توانسته اند دوباره به زندگی برگردند، پس این شانس بزرگ را از دست ندهید. (طبق آمار در ازدواج های دوم معمولا شرایط در 90% موارد بدتر از) ازدواج اول شده است. چه زمانی زوج ها نیازمند مشاوره پیش از طلاق هستند؟ و شرکت نکردن در جسلات مشاوره طلاق چه عواقبی دارد؟ در نظر داشته باشید که پیشگیری همیشه بهترین اتفاقی است که می تواند رخ دهد.

چه تعداد مراجعان پیش از طلاقیبودند که تا دمه لبیه تیغ طلاق رفتند ولی با مشاوره زوج درمانی و مشاوره پیش از طلاق در تهران مکث به زندگی برگشتند. البته برگشتی که با اصلاح رفتارهای اشتباه گذشته برای هر دو نفر بسیار بهتر و دلنشین و جذاب شد. کاری که باعث شد اسم فرزند طلاق بر روی بچه هایشان نماند، کاری که باعث شد وارد اشتباه بعدی نشوند و حل مسئله را یاد بگیرند نه کات کردن را. دکتر سهیلا عیسایی و دکتر آزیتای دریای لعل متخصص مشاوره پیش از طلاق در تهران می باشند.

مشاوره پیش از طلاق در تهران با مکث

زمانی که زوجی به این اتفاق نظر میرسند که دیگر نمیتوانند در کنار یکدیگر با تفاهم ازدواج خود را ادامه دهند. یا در کنار یکدیگر نمیتوانند آرامش لازم را داشته باشند و موجبات خشم و نارضایتی را در یکدیگر به وجود می آورند قطعاً پیش از هر اقدامی نیازمند مشاوره پیش از طلاق هستند. این مشاوره پیش از طلاق در تهران ها باعث می شود که زوج ها یا مجدد به زندگی برگردند یا حداقل بدون شکایت و دعوا از هم دیگر جدا شوند. همچنین در صورت داشتن فرزند آموزشهای لازم برای آگاه سازی فرزندان و پروتوکل های لازم به دو طرف آموزش داده می شود.

چه زمانی یک ازدواج رشد میکند

اگر بخواهیم ملزومات یک رابطه سالم و رو به رشد را در نظر بگیریم باید بدانیم حفظ چندین اصل در آن الزامی است.

مشاوره پیش از طلاق

زوج ها در کنار یکدیگر باید

با صداقت کامل رفتار کنند، آنچه که در گذشته اتفاق افتاده است اگر اثر مخربی در رابطه فعلی زوج ها نداشته باشد باید در گذشته باقی بماند و نیاز به کنکاش بیش از حد ندارد. اما پس از ازدواج هر آنچه که مربوط به خود فرد و طرف مقابل او و خانواده او است باید در صداقت تمام مطرح شود.

شفافیت در طول زندگی

یکی از پایه های اساسی صداقت، شفافیت در کار و زندگی است. لازم است بدانیم در یک رابطه پایدار، زوج ها نیازمند شفافیت به معنای مواجه روشن ما با خودمان و خواسته های قلبیمان دارند.

اگر بدانیم چه میخواهیم و به دنبال چه چیزی هستیم قطعاً با خودمان شفاف عمل کرده ایم و در پذیرش خودمان متعهدانه عمل کرده ایم. بنابراین میتوانیم با زوج خود نیز واضح و با روشنی عمل کنیم.

/// شماره های تماس ///

اهمیت رازداری در طول ازدواج و پس از آن

یکی از مهمترین ضوابط ازدواج رازداری بین طرفین است. رازداری به معنای حفظ رازها و آنچه که بین زوج ها در جریان است میباشد. به طور مثال هیچ زوجی نمیتوانند بدون حضور دیگری و بدون خواسته قلبی دیگری مطلبی از رابطه بین فردیشان را حتی برای خانواده شان و پدر و مادرشان مطرح کنند. رازداری در یک رابطه دو نفره یک اصل است و این اصل باید حفظ شود زیرا باعث رشد یک رابطه میباشد.

احترام متقابل و احترام به خانواده ها

قطعاً احترام به هر فرد، کودک و یا غریبه یکی از ملزومات رفتاری انسانی است. هیچ فردی در بی احترامی نمیتواند عزت نفس خود را حفظ کند و یا به یک رابطه دو نفره با میل تمام نگاه کند و به دنبال رشد در آن رابطه باشد. احترام در یک رابطه دو نفره در هر لحظه تنهایی و در هر لحظه روابط و معاشرت با دیگران باید حفظ شود و مهمترین نکته در حفظ احترام یک احترام و بدون شوآف و جلب توجه دیگران است. افرادی که احترام به یکدیگر را وسیله ایی برای جلب توجه میدانند. قطعاً با نخستین دلخوری ها از نقش خود خارج میشوند و میتوانند رابطه شان را به بدترین شکل تخریب کنند.

حفظ حریم یکدیگر

شاید برخی به اشتباه برداشت کنند حفظ حریم یکدیگر در یک رابطه دو نفره به معنای داشتن روابط خارج از همسری است که باید نادیده نیز گرفته شود. اما لازم است بدانیم منظور از حفظ حریم ها حفظ حریم های اخلاقی یکدیگر است. به طور مثال اگر در زمانی فردی نیاز به خلوت و پیدا کردن احساس آرامش در خود دارد میتواند لحظاتی را در خانه و یا یک مکان آرامش بخش به آرامش بگذراند، سکوت کند و همسر او قطعاً باید به آرامش و احساس نیاز زوج خود برای تنها بودن احترام بگذارد.

مشاوره قبل از طلاق

با چنین شرایطی قطعاً میتوانیم بدانیم یک ازدواج هر چند به پایان نخواهد رسید بلکه رشد و احساس آرامش و اعتماد نیز در آن به وجود خواهد آمد.

مشاوره پیش از طلاق چه تأثیری در انسجام یک رابطه دارد

کلمه مشاوره پیش از طلاق ممکن است این ذهنیت را در افراد به وجود بیاورد که مشاوران پیش از طلاق راه را برای طلاق و جدایی آسان تر میکنند. اما در اصل مشاوره پیش از طلاق باعث میشود زوج هایی که دیگر امکان برقراری یک رابطه هدفمند را در خود از دست داده اند میتوانند با مشاوره گرفتن از یک روانشناس پیش از اقدام به طلاق به راهکارهای جدید دست پیدا کنند. تا بتوانند با اقدامات جدید استحکام بیشتری به روابط خود ببخشند.

چه زمانی زوج ها نیازمند مشاوره پیش از طلاق هستند

به طور قطع هر زوجی پیش از آنکه احساس کند رابطه شان به بن بست رسیده و در هر زمانی مذاکراتشان و در هر مرحله ایی به بحث و جدال های بی پایان میرسد نیازمند مشاوره گرفتن از یک روانشناس زوج درمانگر هستند. درواقع روانشناسان زوج درمانگر میتوانند رابطه هایی را که نیازمند ترمیم و بهبود است را درمان کنند تا پیش از آنکه زوج ها خواستار طلاق و پیش کشیدن بحث طلاق باشند.

/// شماره های تماس ///

در این صورت اگر زوجی کوتاهی کند و مشکلات خود را با زوج درمانگر مطرح نکند ناچاراً برای اقدام به طلاق نیازمند گذراندن دوره هایی مشاوره از مشاوره پیش از طلاق است.

این گروه از مشاوره ها میتوانند به آسانی با تحلیل و بررسی شرایط زوجین و بیان آسیب های طلاق نگرش جدیدی به زوج درباره طلاق بدهند. همچنین یک مشاوره پیش از طلاق با کارآمدی خوب میتواند زوج ها را به زندگی در صلح با یکدیگر تشویق کند و راهکارهایی برای این سطح از زندگی به مراجعین خود ارائه دهد.

عجول بودن در طلاق

قطعاً یکی از کاربردهای مشاوره پیش از طلاق جلوگیری از تصمیمات عجولانه زوج ها در مورد طلاق است. شرایط مختلفی در یک زندگی ناسازگارانه وجود دارد که زوج ها مایل باشند به طلاق روی بیاورند. اما نکته مهم در این اقدام عجول نبودن است و این عجول نبودن و دستیابی به هدف صحیح تر صرفاً با حضور یک شخص متخصص میتواند ترفیع شود.

طلاق

اگر هر زوجی بتواند در مورد این اقدام و پیش از طلاق با یک متخصص روانشناس گفتگو کند نه تنها عجول نبوده بلکه به راهی صحیح تر دست پیدا کرده است.

مشاوره پیش از طلاق در تهران

در واقع مشاوره پیش از طلاق در تهران شامل (زوج درمانی، خانواده درمانی، سکس تراپی، آموزش مهارتهای زندگی به زوجین، آموزش مهارت حل مسئله) می گردد. با توجه به آمار و این موضوع که بسیاری از طلاقها بسیار پیش پا افتاده بوده اند پس با به دست آوردن مهارت های لازم می توان از آن جلوگیری کرد. جهت تعیین وقت برای مشاوره پیش از طلاق در تهران با مرکز مشاوره مکث تماس حاصل کنید.

چه زمانی زوج ها نیازمند مشاوره پیش از طلاق هستند؟

 1. مشکلات و مسائل جنسی
 2. فهمیدن این موضوع که دیالوگ مشترک ندارند
 3. خیانت جنسی
 4. خیانت مالی
 5. اعتیاد
 6. دروغ های متداول
 7. بدبینی و شکاکیت
 8. مشکلات با خانواده خود یا همسر
 9. مشکلات فرزندان که به والدین آسیب می زند
 10. یار کشی خانوادگی
 11. دخالت زیاد خانواده ها
 12. اختلال های شخصیت
 13. افسردگی و اضطراب همسر
 14. ورشکستگی یکی از زوج ها
 15. بیماری های جسمی مزمن که به روابط آسیب زده است

نکته آخر

طلاق همیشه آخرین اقدام و اثر بخش ترین روش در جدا شدن از شرایط سخت و ناهموار نیست. اگر هر زوجی بتواند در مشاوره پیش از طلاق قرار بگیرد قطعاً در خیلی از موارد میتواند به ایرادات و اشکالات ذهنی خود نیز واقف شود و باید سعی در بهبود رفتار و شخصیت خود نیز داشته باشد. جهت تعیین وقت برای مشاوره پیش از طلاق در تهران با مرکز مشاوره مکث تماس حاصل کنید. نکته؛ توجه داشته باشید بسیاری از زوجین در مرکز مشاوره مکث و پیش از طلاق توانسته اند دوباره به زندگی برگردند، پس این شانس بزرگ را از دست ندهید.

نظرات کاربران:
نازنین
پاسخ به این نظر
10:46 - 12 مرداد 98

سلام من 12 ساله ادواج کردم و ه پسر 10 ساله دارم الان چند ساله با همسرم شبیه دوتا همکار و همخونه شدیم.دلم میخاد ازش جدا بشم ولی به بودنش عادت کردم درحالی که علاقه ای بهش ندارم از طرفی اصلا حاضر نیست به مشاور مراجعه کنیم.لطفا راهنماییم کنید.

2 0
بهناز
پاسخ به این نظر
11:07 - 15 مهر 99

شوهرم درین ۸ سال ، چندمین باره بصورتم نگاه کرده و اسم زن دیگر را بجای من خطاب کرده، وبعد میگه اسم دختر فلانی را اشتباه گفتم. چقدر باید آدم اسم یکی رو بزبان تکار کرده باشه که یکباره بجای اسم زنش ، اسم دیگری رو بزبان بیاره؟ یعنی من خرم؟!!

2 0
نسیم
پاسخ به این نظر
11:19 - 18 مهر 99

منم شوهرم بارها خیانت کرده، دوستانه باهش صحبت کردم که مشکل رفتاری من کجاست که با دیگری میخوای پوشش بدی؟ اما فقط تمجید میکنه. با مشاوری صحبت کردم، گفت کسانیکه رابطه های موازی همرمان پیش میگیرند، اختلال روانی دارن، ولی پیش روانشناس نمیره که! حاضر به جدایی هم نیست!

0 0
افزودن نظر:
captcha