22006198 021

نحوه فراموش کردن عشق از دست رفته

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(21 رای)
نحوه فراموش کردن عشق از دست رفته

یکی از مسائل مهمی که برای اغلب قریب به اتفاقِ افرادی که رابطه عاطفی شان خاتمه یافته است، به وجود می آید، موضوع فراموش کردن عشق از دست رفته می باشد. افرادی که با این قضیه درگیر هستند، برای عبور از بحران رابطه عشقی که تجربه نموده اند و به منظور از سرگرفتن دوباره زندگی خود، به راه حل های مفید و مثمر ثمر نیاز مبرم دارند. به طور کلی، شکست عشقی از جمله هیجان های شدید به شمار می رود که در صورت درمان نشدن، سبب ایجاد اختلالات روحی و روانی مزمن می گردد.

شایان ذکر است که راهکارهای صورت گرفته برای درمان شکست عشقی لزوماً به مفهوم فراموش کردن و از یاد بردن آن نمی باشد، بلکه پذیرش واقع بینانه این مسئله ورای فضای احساسی لازمه فراموش کردن می باشد. بر همین اساس، افرادی که برای فراموش کردن عشق از دست رفته مقاومت و سرسختی نشان می دهند، به تدریج در این زمینه با مشکلاتی جدی مواجه می گردند. بنابراین اولین قدم در فراموش کردن این است که تلاش کنیم نگاهی عقلانی به موضوع داشته باشیم و مانع از خدشه دار شدن عزت نفس خود شویم. باید بپذیریم که رابطه عاطفی تمام شده و تلاش غیرمنطقی برای بازگشت رابطه، نتیجه ای به جز سرخوردگی و احساس تحقیر شدن در پی ندارد.

ناگفته نماند که فراموش کردن عشق از دست رفته امری آسان و راحت تلقی نمی شود. چرا که وابستگی شدیدی که فرد نسبت به شریک قبلی خود دارد، زمینه ساز بروز هیجانات و احساسات گوناگونی مانند افسردگی، اضطراب، غم و خشم می شود. در نتیجه، پذیرش منطقی و مدیریت این اوضاع بیش از پیش سخت و دشوار جلوه می نماید.

فراموش کردن عشق از دست رفته

روش ها و راهکارهای تاثیر گذار برای فراموش کردن عشق از دست رفته

به طور کلی، پذیرش و فراموش کردن عشق از دست رفته زمانی طولانی طلب میکند؛ البته این زمان برای هر فرد متفاوت است و بستگی به ویژگی های شخصیتی فرد دارد. در این مواقع، فرد انرژی روانی زیادی که برای ابراز احساس و عشق خود به شخص مدنظر، در خود نگه داشته است را در قالب افسردگی و اندوه بروز می دهد. پذیرش منطقی و معقول این مسئله یک راهکار مناسب و تاثیر گذار به شمار می رود. بر همین اساس، برای مسلط شدن و خارج شدن از این وضعیت، ضمن پذیرش منطقی آن، زمان دادن به خود نیز بسیار تاثیر گذار و مؤثر می باشد. نباید توقع داشت که در زمان کوتاه بتوان با این مسئله به خوبی کنار آمد زیرا گاهی تلاش بیش از حد برای زودتر فراموش کردن و سرکوبِ ناراحتی، نتیجه عکس دارد.

بدون تردید، فراموش کردن عشق از دست رفته با ناراحتی و اندوه قابل ملاحظه ای گره خورده است. هرچقدر هم که فرد خودساخته و قوی باشد، باز هم غم و اندوه ناشی از این موضوع در سراسر وجود او رخنه می کند. در این شرایط رسیدن به تقارن و هماهنگی در هیجانات و احساسات به نحو مطلوب صورت نمی گیرد.

بر همین اساس، یکی دیگر از راهکارهای مؤثر و کاربردی برای فراموش کردن عشق از دست رفته، مراجعه به روانشناس و آغاز جلسات درمانی منظم و مناسب می باشد. در این شرایط، روانشناس با هدف کمک و راهنمایی فرد، به سوی رسیدن به یک درک مناسب و منطقی از زندگی قدم بر می دارد. به همین جهت، مشاور می کوشد تا شکست عشقی به منزله قسمتی از جریان زندگی، مورد پذیرش فرد واقع شده تا بدین وسیله شخص بتواند از این طریق ضمن کمک گرفتن برای انجام یک انتخاب مناسب تر، ظرفیت روانی خود را نیز افزایش دهد.

باید دانست که مشکلات و رنج ها از زندگی ما جدا نمی شوند و همواره در مسیر زندگی با مشکلات زیادی برخورد خواهیم کرد، پذیرش این موضوع که زندگی و رنج به یکدیگر گره خورده است میتواند راهگشا باشد زیرا تصور برخی افراد از زندگی خوب، یک زندگی ایده آل و بدون هیچگونه ناراحتی است اما حقیقت اینطور نیست. گاهی همان مسائلی که موجب ناراحتی و غم ما می شوند، باعثِ گرفتن درس های زیادی از زندگی می شود که در آینده موجب رشد شخصی ما خواهد شد.

عشق از دست رفته

لزوم فراموش کردن عشق از دست رفته

اگر چه فراموش کردن عشق از دست رفته با مشکلات و معضلاتی روحی و حتی جسمی همراه می باشد، اما برای برگشتن به روال عادی زندگی و پیش بردن امور روزانه، این امر بیش از پیش اهمیت و ضرورت می یابد.

به طور کلی، یکی از احساسات عمیق بشری، عشق می باشد. این احساس عمیق می تواند زمینه ساز هیجانات و احساسات قوی دیگر در وجود فرد شود. بر همین اساس، به هر میزانی که عمق و وسعت این احساس بیشتر شود، شکست عشقی خوردن نیز به همان میزان رنج و تبعات شدیدتری را با خود به دنبال دارد. در این حالت، چنانچه فرد در زمینه فراموش کردن عشق از دست رفته تمهیدات لازم را در دستور کار قرار ندهد، علاوه بر شکل گیری مشکلات عاطفی و روحی، به تدریج اضطراب و افسردگی مزمن نیز خودنمایی می کنند. بر همین اساس و به منظور جلوگیری از این مشکلات باید اقدامات مقتضی و تمهیدات لازم را انجام داد.

بسیاری از افراد برای فراموش کردن عشق از دست رفته و کنار آمدن با آن، در حدود شش ماه زمان نیاز دارند. اما برای برخی دیگر، نه تنها گذشت زمان کمکی در این زمینه نمی نماید، بلکه فرد را به میزان بیشتری در خاطرات خود با شخص مدنظر غرق می کند. در این شرایط، مشورت و کمک گرفتن از یک درمانگر، از درجه اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

شیوه های درمان و فراموش کردن عشق از دست رفته

برای درمان و فراموش کردن عشق از دست رفته، استفاده از چند شیوه در این زمینه کمک شایانی می کند. به همین جهت، در ابتدای امر و در هنگام مواجه شدن با شکست عشقی، از سرکوب کردن احساسات و عواطف خود اجتناب نمایید. قلمداد کردن شکست عشقی به منزله یک تجربه دشوار و سخت می تواند بستر مناسب برای انتخاب مطلوب در آینده را امکان پذیر سازد.

نحوه فراموش کردن عشق از دست رفته

بخشیدن و شادی طلب کردن برای فرد مورد نظر نیز در زمینه فراموش کردن عشق از دست رفته تاثیر گذار و مؤثر می باشد. مدیریت و کنترل احساسات و عواطف هم می تواند در این رابطه مثمر ثمر واقع شود. در نهایت مراجعه به یک روانشناس و درمانگر، یک گام مفید و مثبت در موضوع فراموش کردن عشق از دست رفته تلقی می شود.

افزودن نظر:
captcha