22004925 - 021

هفت اشتباه زن ها در برابر مردها از نظر روانشناسی

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(29 رای)
هفت اشتباه زن ها در برابر مردها از نظر روانشناسی

از آنجایی که زبان درک و صحبت و شنیدن زن ها با مردها متفاوت است، زن ها آنطور که دنیا را میبینند، مردها نمیبینند. دائماً در تفسیر های اشتباه از رفتار مردان قرار میگیرند و اختلافات شروع میشود. در اینجا به هفت اشتباه زن ها در برابر رفتار مرد ها میپردازیم.

اشتباه اول زن ها در برابر مردها

روانشناسی مردان را یاد بگیرید. زن ها از آنجایی که فکر میکنند مردان موجودات بد اخلاق و بد رفتاری هستند و دائماً در این فکر هستند که آنها ضمخت، بی عاطفه و بی حوصله اند. در صورتی که این مقیاس اشتباه است و مردها فقط در مقایسه با زن ها گاهاً میتوانند نسبت به خاصیت ژنتیکی و آناتومی خودشان ضمخت تر و غیر عاطفی تر باشند ولی در موجودیت خودشان به عنوان مرد شکل مردانه خودشان را حفظ کرده اند. در صورتی که زن ها همه چیز را شخصی قلمداد میکنند.

/// شماره های تماس ///

مثلاً اگر زن چیزی از مرد بخواهد و او این کار را انجام ندهد، آنرا به حساب بی اهمیتی و بی توجهی میگذارد. در صورتی که در آن لحظه مرد از نظر خودش درست ترین کار را انجام میدهد؛ علم روانشناسی این موضوع را برای بسیاری تایید کرده است.

در واقع مردها، بخشش بیشتری نسبت به زن ها دارند و بیشتر رفتار اشتباه زن ها را به حساب عجیب بودن زن ها میگذارند. در صورتی که زن ها مدام در حال قضاوت کردن رفتار و حالات مردها هستند.

گویی زن ها مردی میخواهند با ظرافت ذهنی زنانه و سر و شکل مردانه!

اشتباه دوم

زن ها تعبیرهای خودشان را از صحبت های یک مرد، واقعی میدانند. مثلاً یک مرد وقتی میگوید خسته است، یعنی خسته است، نه این که حوصله ما را ندارد. وقتی میگوید گرسنه نیستم، به معنی این نیست که غذایی را که زن برای او پخته دوست ندارد؛ در واقع واقعا گرسنه نیست. زن ها در این زمینه مدام در حال تعبیر اشتباه خود هستند.

اشتباه سوم

زن ها اینگونه فکر میکنند که مرد ها بعد از ساعت کار، تمام وقتشان را باید برای آنها اختصاص دهند. در صورتی که مرد ها اینگونه فکر نمیکنند و مایل هستند بعد از ساعت کار وقت آزاد و مشغولیت خودشان را داشته باشند. مردان دوست دارند برای زمان و وقتشان خودشان بتوانند برنامه ریزی کنند.

زن ها فکر میکنند مرد ها باید برنامه روزانه شان را با برنامه آنها تغییر بدهند. بر فرض مثال هر وقت تماس گرفتند یا پیام فرستادند، مرد جوابگو باشد و دیدارها، قرارهای ملاقات و تفریح ها به میل خانم ها باشد. در صورتی که این رفتارها از لحاظ علم روانشناسی می تواند آسیب زننده باشد.

اشتباه زنان در برابر مردان

اشتباه چهارم

از بزرگ ترین اشتباه زن ها در تعامل و معاشرت با مردها پریدن وسط حرف آنهاست. مثلاً موضوع مهمی را مطرح میکنیم و سوال میکنیم، اما مدام میان کلامشان میپریم و نظر قطعی خودمان را میدهیم: اشتباه میکنی، دروغ میگویی، این را نمیخواستی بگویی

در این حالت عکس العمل مردها به دو حالت است:

  1. عصبانی میشوند و داد میزنند.
  2. سکوت میکنند و از محیطی که در آن هستند خارج میشوند.

در هر دو صورت، زن ها به اشتباه متقاعد میشوند که مردها صحبت کردن بلد نیستند. زن ها میتوانند برای جلوگیری از پریدن میان صحبت آقایان، نت برداری کنند، در آخر کمی مکث کنند و سوال کنند: اگر چیز دیگری هست مایلم که بشنوم. اینجاست که متوجه میشویم مردها حرفایی برای گفتن دارند.

اشتباه پنجم

زن ها به دلیل آنکه از حواس پراکنده و چند کاره برخوردارند، فکر میکنند که مرد ها هم میتوانند چندین کار را انجام بدهند ولی در انجام کارها تنبلی میکنند. درصورتی که مرد ها به دلیل برنامه ریزی ذهنیشان و خاصیت شکارچی بودنشان و تمرکز بر روی یک موضوع واحد، نمیتوانند مانند زن ها فکر کنند و عمل کنند. علت این امر از لحاظ علم روانشناسی و عصب شناسی بدلیل ساختار متفاوت و پینه ای مغز مردان می باشد. زن ها میتوانند در آن واحد هم غذا درست کنند، هم حرف بزنند، هم حواسشان به کودکشان باشد و هم یک فیلم را دنبال کنند.

اشتباه ششم

باور بر این است که مرد ها به زن ها بی توجه هستند. اگر یک مرد در حال دیدن تلویزیون است، در واقع فقط همان کار را انجام میدهد. اگر روزنامه میخواند، فقط روزنامه میخواند و این به معنی بی توجهی نیست و علت این حس زنان، باور و تصورات اشتباه است.

اشتباه هفتم

زن ها به اشتباه فکر میکنند هر آنچه که برای یک مرد مهم است و در درجه بالایی قرار دارد مانند کار، حرفه و علایق شخصی، چیزی است که زن ها باید با آن به رقابت بپردازند. این در صورتی است که ما در ذهنمان جایگاه خوبی را برای خودمان متصور نمیشویم و همیشه در حال رقابت و جدال با آنچه که برای مردان مورد علاقه است، میپردازیم که این باعث می شود مرد خود را در وضعیت بد و اشتباهی قرار دهد.

توجه به این هفت نکته ساده و در عین حال کلیدی در علم روانشناسی، میتواند راهگشا و بازدارنده از اختلافات بزرگ و مانع از اشتباه زن ها در برابر مردها باشد.

سوالات متداول

1. اشتباه اول زنان در مورد مردان چیست؟
نسبت به شخصیت شناسی مردان اطلاعات کاملی ندارند.

2. اشتباه دوم زنان در مورد مردان چیست؟
معمولا نسبت به مردان تعبریهای اشتباه خود را می کنند. زیرا شاید فکر می کنند صحبتهای مردان مانند زنان دارای پیچیدگی است.

3. اشتباه سوم زنان در مورد مردان چیست؟
زنان فکر می کنند که مردان بعد از تایم کاری تمام وقت خود را باید به آنها اختصاص بدهند.

4. اشتباه چهارم زنان در مورد مردان چیست؟
قطع کردن مدام صحبتهای مردان یکی دیگر از اشتباهات زنان است. معمولا اکثر زنان به دلیل داشتن هوش کلامی قوی تر نسبت به مردان اجازه صحبت کردن را به آنها نمی دهند.

افزودن نظر:
CAPTCHA2
ورود / عضویت
صفحه اصلی ذهن و دارو سنجش هوش و استعدادیابی کارگاه ها همکاری با مکث طرف های قرارداد تماس با مکث