22006198 021

چرا وارد رابطه های اشتباه می شویم؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(2 رای)
چرا وارد رابطه های اشتباه می شویم؟

آیا تا به حال روابط فعلی یا گذشته خود را در هر دوره ای از زندگی ارزیابی کرده اید، از اینکه در عشق فرد اشتباه کجا به خطا رفته اید، پرسیده اید؟ آیا تا به حال به آنچه از دست داده اید فکر کرده اید؟ می دانید چرا وارد رابطه های اشتباه می شویم؟

روابط گاهی بر ما تأثیر مثبت میگذارد و گاهی به ما آسیب میرساند. انتخاب افراد اشتباه ما را در زندگی ناراضی میکند، باعث میشود خودمان را زیر سوال ببریم و گاهی خود را سرزنش کنیم. در یک سطح اساسی، به جای اینکه خوب باشد، به شما احساس بدی میدهد. جدا شدن از چنین روابطی بسیار دشوار است. به همین دلیل است که در هر زمینه ای از زندگی اجتماعی گرفته تا زندگی تجاریتان بر شما تأثیر منفی میگذارد. بیایید با هم بررسی کنیم که چرا وارد رابطه های اشتباه میشویم و راه های مقابله با چنین خطایی چیست؟

چرا وارد رابطه اشتباه می شویم؟

رابطه اشتباه با وجود یک الگوی رفتاری مکرر و مضر بین دو طرف مشخص میشود، این الگو ممکن است شامل حسادت، میل به تسلط، خودخواهی، طرد شدن باشد. در حالیکه یک رابطه سالم نقش موثری در حمایت از اعتماد به نفس فرد و افزایش انرژی عاطفی او دارد، رابطه اشتباه برعکس، اعتماد به نفس فرد را از بین می برد و انرژی او را جذب میکند.

عشق فرد اشتباه: چرا عاشق افراد نامناسب می شویم؟

به منظور بررسی عمیق تر این مشکل که چرا وارد رابطه های اشتباه می شویم، دلایل زیر را به شما ارائه می کنیم:

نادیده گرفتن عدم جدیت طرف مقابل

اگر شخص خاصی را دوست داشته باشید، خود را متقاعد میکنید که او واقعاً شما را دوست دارد، هر چند جدی نیست. این در بسیاری از شواهد روشن از رفتار او پیداست، در واقع شما خود را بر عکس آن متقاعد میکنید. موضوع واقعی به این دلیل است که شما امیدوارید که او را جدی بگیرید و بتوانید شخصیت او را مطابق میل خود تغییر دهید. این باعث میشود با یک فرد نامناسب معاشرت کرده و همان اشتباه را بیش از یک بار تکرار کنید.

عدم شناسایی دقیق ویژگی های مرد مناسب برای خود

به همه خواسته ها نمیتوان دست یافت، ممکن است بخواهید مردی خوش تیپ، ثروتمند، مذهبی، با درایت و تحصیل کرده با شغلی معتبر داشته باشید، اما وجود همه این عناصر در یک مرد نادر است. در بسیاری از موارد، مرد خوش تیپ و ثروتمند کسی نیست که شادی مورد نظر شما را به ارمغان بیاورد، بنابراین باید مطمئن شوید که تصویر واضحی از شریک زندگی خود تعریف کنید که به شما خوشبختی میدهد و شما به نوبه خود به چه کسی شادی میدهید.

چرا وارد رابطه های اشتباه می شویم؟

عدم توجه به تغییر خود

یکی دیگر از پاسخ های این سوال که چرا وارد رابطه های اشتباه میشویم این است که به تغییر خود توجه نمیکنیم. شما ممکن است متوجه نباشید که تغییر واقعی باید در شما باشد و سعی نکنید شخص دیگری را تغییر دهید تا با رویاها و جاه طلبی های خود مطابقت داشته باشید.

دوست نداشتن ایده تغییر

بسیاری از مردم از برقراری ارتباط و زندگی با افرادی که از نظر افکار، روش زندگی و آنچه در زندگی ترجیح میدهند با آنها متفاوت است، می ترسند و در برخورد با کسانی که با آنها موافق هستند، اطمینان خاطر پیدا میکنند. در اینجا به شما توصیه میکنیم که مکث کنید و با خود فکر کنید و دوباره محاسبه کنید و بدانید که تا زمانیکه انتخاب های یکسانی داشته باشید، همیشه افراد اشتباهی را در زندگی خود پیدا خواهید کرد و به عشق فرد اشتباه میرسید.

قضاوت عجولانه

دیگر پاسخ به سوال چرا وارد رابطه های اشتباه می شویم قضاوت عجولانه افراد است. وقتی مردی می آید و عشقش را به شما پیشنهاد میدهد، ممکن است عجله کنید و بدون اینکه از حقیقت او و صحت احساساتش نسبت به شما، اخلاق، رفتار و سبک زندگی اش خبر داشته باشید، شروع به دل دادن و محبت خود به او کنید، باز هم انتخاب اشتباه، هوشیار باشید.

مقایسه با تجربه قبلی

اگر تجربه قبلی را پشت سر گذاشته اید که آثار زیبا یا بدی را در درون شما به جا گذاشته است، ممکن است شما را مجبور به مقایسه با کسی کند که بعداً شما را انتخاب میکند. در حالیکه باید تجربه قبلی را به کلی فراموش کنید و انتخاب خود را اعم از منفی یا مثبت بر اساس آن انجام ندهید.

اعتقاد به تغییر فرد مقابل

بسیاری از فیلمهای عاشقانه توضیح میدهند که یک زن میتواند شخصیت مرد را تغییر دهد و او را مطابق میل و بینش خود کند. این در بیشتر موارد درست نیست، زیرا تغییر شخصیت برای یک فرد دشوار است. مگر اینکه خودش بخواهد. در نهایت برای انتخاب هیچ شخصی عجله نکنید؛ چون سن شما بالا رفته یا می خواهید تشکیل خانواده بدهید. این موارد یکی از عواملی است که باعث شکست انتخاب و عشق فرد اشتباه می شود. مشکلاتی که ممکن است در نهایت منجر به شکست آن شود و زخم بزرگی بر جای بگذارد، گذر از آن برای شما سخت است.

5 گام برای جلوگیری از انتخاب آدم های اشتباه

برای اینکه عاشق فرد اشتباه نشوید و از مشکلات بزرگی که این انتخاب به همراه دارد که خطرناک ترین آنها عدم ثبات و ناامیدی است، اجتناب کنید، باید 5 گام اساسی را بردارید.

بدانید چه می خواهید

شما باید بدانید که چه می خواهید و چه چیزی برای شما خوب است و عمیقاً در مورد نوع فردی که با شخصیت و سبک زندگی شما متناسب است فکر کنید. شما نمیتوانید یک شریک زندگی نامرتب انتخاب کنید، زیرا ممکن است بعد از نامزدی مشکلات زیادی برای شما ایجاد کند.

بر سر ذاتت باش

ماهیت خود را تغییر ندهید و وانمود نکنید که شخص دیگری هستید. برای جذب یک شریک زندگی، باید طبیعی باشید و مانند خودتان رفتار کنید و اجازه دهید طرف مقابل شما را همانطور که هستید دوست داشته باشد.

عشق متقابل

طرف مقابل باید محبت و احترام شما را جبران کند و احساس محبت شما نسبت به او نباید بر شأن و شخصیت شما غلبه کند، زیرا احساسات باید بین شما متعادل باشد.

زیبایی همه چیز نیست

به دنبال شریک زندگی که دارای جذابیت زیاد و ظاهری زیبا باشد هیچ ضرری ندارد؛ اما این شرط نباید در اولویت انتخاب شریک زندگی باشد. ویژگی های زیادی وجود دارد که باید در شریک زندگی غیر از ظاهر زیبا ارائه دهید، مانند: احترام، اخلاق، هوش و فرهنگ عالی.

صحبت های شیرین ممکن است درست نباشد

برخی از افراد تمایل دارند دیگران را با سخنان شیرین که اغلب صمیمانه و از ته دل نیستند جذب کنند. پس از فریب کلمات شیرین خودداری کنید و طعمه محبت افراد غیر صمیمانه نشوید.

آدم های اشتباه زندگیت

عشق فرد اشتباه دائماً شما را در رابطه آزرده میکند. این آزار گاهی از نظر روحی و گاهی جسمی رخ میدهد. در این رابطه، شما همیشه با یک تهدید روبرو هستید. از طرفی معشوق اشتباه روی اعتماد به نفس شما نیز تاثیر میگذارد. داشتن کسی که مدام به شما توهین میکند، تحقیرتان میکند و احساسات شما را درک نمیکند چه احساسی دارد؟ چنین افراد منفی گرا روح شما را مسموم میکنند.

سخنان آنها به واقعیت شما تبدیل میشود. شما شروع به سرزنش بیشتر خود میکنید. چنین موقعیت هایی باعث میشود که علائم افسردگی شدیدتری را نشان دهید. در اینجا این است که چگونه میتوانید تشخیص دهید که آیا با یک عشق فرد اشتباه هستید یا خیر. وقتی شب ها سرت را روی بالش می گذارید، میپرسید چرا نمیتوانم این رابطه را تمام کنم؟ آیا نسبت به رابطه احساس تحقیر و بی ارزشی میکنید؟ اگر اینطور است معشوق شما طبیعت سمی دارد.

رابطه های اشتباه

عاشق آدم اشتباهی شدم

عاشق آدم اشتباهی شده اید؛ اگر:

  • شما کسی هستید که همیشه فداکاری میکنید. اگر هیچ قدم مثبتی از طرف عشقتان نبینیم.
  • ناتوانی در برقراری ارتباط خوب؛ اگر دائماً در معرض عصبانیتها، طغیانهای عاطفی شدید هستید.
  • اگر شاهد رفتارهای بی احترامی، تحقیرآمیز، انتقادی و توهین آمیز طرف مقابل نسبت به خود هستید.
  • اگر احساسات و افکار شما دائماً توسط شریک زندگیتان دستکاری میشود.
  • اگر به دلیل مسائلی مانند حسادت و ناامنی منزوی شده اید، حتی نمیتوانید با دوستان و خانواده خود وقت بگذرانید.
  • شریک زندگیتان از شما در تصمیمات و اقداماتتان در مورد زندگی حمایت نمیکند. اگر بر اعتماد به نفس شما در این موارد تأثیر منفی میگذارد.
  • اینکه نیازهای شما از قبیل نزدیکی و محبت برآورده نشود. اگر فکر میکنید که احساساتی مانند عصبانیت، ناراحتی، اضطراب، خستگی دائماً توسط شریک زندگیتان ایجاد میشود.
  • خشونت کلامی یا فیزیکی، آزار و اذیت و غیره.

در این مقاله به بررسی این پرداختیم که چرا وارد رابطه های اشتباه می شویم؟ حتی اگر ممکن است در مدت کوتاهی متوجه این رابطه مضر نشویم، ممکن است احساس کنیم چیزی درست نیست. گاهی اوقات نزدیکترین دوستان یا خانواده ما میتوانند این وضعیت را بیان کنند. این رابطه در کوتاه مدت و بلندمدت صدمات و ضررهای زیادی را به همراه دارد.

افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ