22006198 021

چگونه برای طلاق آماده شویم؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(1 رای)
چگونه برای طلاق آماده شویم؟

طلاق یک تجربه دلخراش است. برخی آنرا نوعی مرگ میدانند! مرگ یک رویا، ازدواج، برنامه ها. تصویری که از زندگی خود داشتید ناگهان خاکستر میشود. بدتر از آن، شما باید این آشفتگی قانونی، عاطفی، معنوی و مالی را سر و سامان دهید. اگر در حال حاضر در چنین شرایطی هستید و یا به طلاق فکر میکنید، خیلی متاسف هستیم. اما باور کنید برخی مواقع طلاق بهترین تصمیم است. اگر متعهد به تغییرات کوچک و روزانه باشید قوی تر خواهید شد. معمولا اغلب افرادی که در شرف طلاق هستند، این سوال را دارند که چگونه برای طلاق آماده شویم. از این رو، در این مقاله چک لیست لازم جهت آماده شدن برای طلاق و مدارک مورد نیاز را آورده ایم.

11 راه مهم آمادگی برای طلاق

1) یک تیم تشکیل دهید

طلاق می تواند موجب احساس تنهایی شود. گاهی اوقات احساس غم دارید و می خواهید کنار بکشید. اما این نمی تواند راهبرد مقابله ای اصلی باشد. در چنین موقعیتی نباید تنها باشید. هنگام انتخاب تیم پشتیبانی خود دو کار را انجام دهید. ابتدا افرادی را انتخاب کنید که می توانند در زمینه های مختلف از شما حمایت کنند. دوم، اجازه دهید هر فرد در چارچوب تخصص خود به شما کمک کند. وکیل شما درمانگر شما نیست. درمانگر شما دوست شما نیست. به جای اینکه ناعادلانه از مردم انتظار داشته باشید کارهایی را انجام دهند که نمی توانند، به تخصص هایی که می توانند در زمینه های خاص خود ارائه دهند، تکیه کنید.

چگونه برای طلاق آماده شویم؟

2) از یک مشاور کمک بگیرید

گاهی اوقات، صحبت کردن با یکی از اعضای خانواده یا دوستان مورد اعتماد خوب است. اما بهتر است از یک مشاور کمک بگیرید. به ویژه اگر با آسیب های جدی مقابله می کنید مانند سومصرف مواد مخدر یا آسیبهای دوران کودکی ناشی از طلاق. شما ممکن است فقط به یک جلسه نیاز داشته باشید، یا ممکن است نیاز به بهبودی عمیق داشته باشید.

پیشنهاد میکنیم انجام دهید: تست آنلاین میزان خشم

3) مراقب خودتان باشید

طلاق وحشتناک است، حتی اگر شما و همسر سابقتان با هم خوب باشید. در طول طلاق، بدن شما مقدار زیادی آدرنالین و کورتیزول تولید می کند. نگه داشتن این مواد شیمیایی برای مدت طولانی موجب استرس شده و ناسالم است. بنابراین مراقب سلامت جسمانی خود باشید. به باشگاه بروید، هنگام ناهار با همکارتان به پیاده روی بروید، خوب بخورید، کامل بخوابید، کافئین کمتر و کمتر الکل بنوشید.

4) به خود اجازه غصه خوردن بدهید

شما باید اجازه دهید به خاطر از دست دادن ازدواجتان آسیب ببیند. باید غصه خوردن دوست، همسر و والدی که از دست دادید و قلب شکسته ای که انتظارش را نداشتید، تجربه کنید. این مرحله مهم را نادیده نگیرید. غم و اندوه برای همه طبیعی، کثیف و متفاوت است. تیم خود را در حین کار با این احساسات نزدیک نگه دارید.

5) از یک وکیل کمک بگیرید

ممکن است یک طلاق دوستانه را تجربه کنید، اما اکثر مردم به یک وکیل طلاق نیاز دارند. یک وکیل خوب به شما کمک می کند تا حقوق و مسئولیت ها خود را بشناسید تا بتوانید انتخاب های بهتری داشته باشید. البته توجه داشته باشید که از وکیل به عنوان یک سلاح استفاده نکنید! ممکن است برنده شوید و خانه و وسایل خانه را داشته باشید اما این به قیمت از دست دادن عزت نفس شما تمام خواهد شد!

11 راه مهم برای طلاق

6) از بچه ها محافظت کنید

طلاق به بچه ها آسیب می زند. تنشهای رابطه ای، دعواهای طولانی در دادگاه، استفاده از بچه ها به عنوان ابزار چانه زنی و پنهان کردن چیزها از آنها، همگی آسیب های پایداری را ایجاد میکنند. اگر والد هستید، به یاد داشته باشید که فرزندانتان در تیم حمایت عاطفی شما نیستند! وظیفه شما دوست داشتن، محافظت، حمایت و ارتباط با فرزندانتان است. فرقی نمی کند دو ساله باشند یا 22 ساله، برای آنها کنار آمدن با پیامدهای جدایی والدین سخت خواهد بود و احتمالا احساس می کنند که این تقصیر آنهاست.

به یاد داشته باشید حتی اگر همسر سابق شما وحشتناک باشد، در مقابل فرزندانتان درباره او بد صحبت نکنید. وقتی جدایی دردناک است؛ با کلمات ناخوشایند آنها را بیشتر آزار ندهید. آنها را در مقابل همسرتان هم قرار ندهید.

7) مکانی برای زندگی پیدا کنید

برخی از زوجین تا زمان قطعی شدن طلاق با هم زندگی می کنند. اما معمولا یک نفر نیاز به ترک خانه دارد. اگر زندگی با همسرتان خیلی دردناک است، شروع به بررسی گزینه های خود کنید. اگر شما یا فرزندانتان در خانه ناامن هستید، فوراً بیرون بروید. ترک خانه از بسیاری جهات دردناک است. از نظر احساسی، این جدایی را واقعی تر می کند. از نظر مالی، این می تواند بار سنگینی باشد - به خصوص اگر اجاره خانه را خودتان بپردازید. بنابراین مهم است که مسکنی مناسب را انتخاب کنید.

8) یک تصویر جدید برای زندگی خود بسازید

اکنون زمان آن فرا رسیده است که مراقبت از خود را به گونه ای جدید آغاز کنید که شاید هرگز نداشته اید. پس با یک دفترچه یادداشت، یک فنجان قهوه و یک دوست خوب بنشینید و یک گفتگو داشته باشید. شما واقعا چه می خواهید؟ دوست دارید چکاره شوید؟ چیزی که همیشه می خواستید امتحان کنید اما از آن می ترسیدید چیست؟

ممکن است در این راه تصمیم بگیرید شغل خود را عوض کنید، ادامه تحصیل بدهید، به سفر بریدبه هرروی هر چیز الهام بخش و سالمی که علاقه شما را برانگیخته می کند، دنبال کنید. زیرا یک روز از خواب بیدار می شوید و طلاقی که تمام این مراحل را برای آماده شدن انجام داده اید به پایان می رسد. زندگی شما مملو از افراد و چیزهایی خواهد بود که به شما شادی می بخشد - زیرا شما این را برنامه ریزی کرده اید.

9) امور مالی خود را جدا کنید

وقتی ازدواج می کنید، «مال او» و «مال من» به «مال ما» تبدیل می شود، به همین دلیل ممکن است حقوق خود و یا اموال خود را در یک حساب مشترک نگهداری کنید. اما در طول طلاق باید برای محافظت از خود و پول خود، مرزهای جدیدی ترسیم کنید.

10) ماهانه بودجه ای را داشته باشید

در حال حاضر، ممکن است در مورد مسائل مالی نگران باشید یا حتی موجب شود در مورد ازدواج خود تردید داشته باشید. طلاق گران است و طبیعی است که از نظر مالی خود را گم کنید. این کاملا طبیعی است که احساس آسیب پذیری کنید. به همین دلیل است که گفتیم بهتر است تیم پشتیبانی خود را داشته باشید.

اگرچه ممکن است سخت به نظر برسد، اما به آینده مالی مثبت فکر کنید. اکنون زمان آن است که کنترل پول خود را در دست بگیرید. رویاها و بودجه ماهانه را بنویسید. رویاها به شما انگیزه می دهند که نسبت به بودجه بندی خود پایبند باشید. بودجه به شما کمک می کند تا مرزهایی را برای هزینه های خود ایجاد کنید تا بتوانید به رویاهای خود برسید و درنهایت درگیر مشکلات مالی بعد از طلاق نشوید.

11) درآمد خود را افزایش دهید

طلاق وضعیت مالی شما را تغییر می دهد. از دست دادن درآمد همسرتان، بازگشت به سر کار، پرداخت هزینه های فرزند یا نقل مکان. زیان های اقتصادی به ویژه برای والدین مجردی که حضانت فرزندان را دارند می تواند سخت باشد. بنابراین مهم است که در مورد امور مالی خود واقع بین باشید. ممکن است لازم باشد شیفت های اضافی یا یک کار جانبی داشته باشید. به یاد داشته باشید، این فصل سخت برای همیشه نیست. به خودتان افتخار کنید که کنترل زندگی خود را به دست گرفته اید.

مدارک مورد نیاز برای طلاق

مدارک مورد نیاز برای طلاق چیست؟

زمانی که درخواست طلاق از مرد یا زن باشد، مدارک نیز متفاوت خواهد بود:

 1. مدارک مورد نیاز برای طلاق از طرف مرد:
  • سند ازدواج
  • کارت ملی و شناسنامه
  • وکالت نامه
  • اسناد مرتبط با پرداخت مهریه
  • گواهی عدم امکان انصراف از طلاق
 2. مدارک مورد نیاز برای طلاق از طرف زن
  • مدارک هویتی
  • عقدنامه ازدواج
  • وکالت نامه محضری طلاق
  • وکالت نامه وکیل
  • گواهی عدم بارداری و پزشکی قانونی
  • نتایج مشاوره طلاق

3) مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی: مهمترین مدرک لازم برای طلاق توافقی، مدرک توافقنامه کتبی است.

منابع: ramseysolutions.com

نظرات کاربران:
shole
پاسخ به این نظر
1402/11/28

من 4 ماهه اقدام به جدایی کردم اما هنوز از نظر روحی امادگی ندارم بعد از 10 سال زندگی مشترک و داشتن دو فرزند خیلی برام سخته و هرروز داره بدتر میشه مشاوره میتونه کمکی بهم بکنه که بتونم با شرایطم کنا بیام؟ همینطور بچه هام بتونم اروم کنم

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ