22006198 021

با شخصیت آرکتایپ هستیا بیشتر آشنا شوید!

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(5 رای)
با شخصیت آرکتایپ هستیا بیشتر آشنا شوید!

شناخت نوع شخصیت میتواند به همه افراد کمک کند تا بتوانند به خلق و خوی درونی خود پی ببرند. جالب است که بدانید شخصیتهای هر انسانی در یک شخصیت کهن الگو خلاصه میشود. آرکتایپ هستیا یا کهن الگوی هستیا، یکی از انواع شخصیتها است که به بانوان مربوط است. این شخصیت به خدابانوی نیایش معروف است. ویژگیهای شخصیتی آرکتایپ هستیا بسیار نزدیک به شخصیت معنوی حضرت مریم است. جالب است بدانید که در میان ماه های سال زنان خرداد ماهی با توجه به ویژگیها شبیه به هستیا عمل میکنند.

ویژگیهای شخصیتی آرکتایپ هستیا

 1. زنان دارای این شخصیت یک درون گرایی خاصی دارند و از تنهایی خود لذت می برند. طبق نظر دانشمندان همه افراد علاوه بر اینکه به برون گرایی نیاز دارند، به درون گرایی نیز نیاز دارند که خوشبختانه افراد دارای شخصیت آرکتایپ هستیا دارای این مشخصه هستند.
 2. شخصیت هستیا یک روح معنوی دارد، ولی لزوماً مذهبی نیست. این افراد همیشه سعی دارند که میان دوستان و اطرافیان خویش یک ارتباط معنوی ایجاد کنند.
 3. افراد دارای شخصیت هستیا کمتر در کارهای دیگران دخالت می کنند و همیشه سعی دارند در تنهایی خود بمانند.
 4. در همه امور زندگی خود آرامش دارند و با آرامش تمام به کارهای زندگی و روزمره خود می رسند.
 5. کارهای خانه مانند گردگیری، آشپزی و هر کار دیگری را با لذت تمام انجام می دهند و هیچگاه از این کارها خسته نمی شوند.
 6. کهن الگوی هستیا به دنبال جلب توجه دیگران نیست و همیشه از خصوصیات معنوی خودش لذت می برد. در واقع، این شخصیت کمتر به نظر دیگران اهمیت می دهد و دنبال تایید دیگران نیست. به همین خاطر این افراد در جمع ها ساده و بی آلایش ظاهر می شوند.
 7. افراد دارای کهن الگوی هستیا کمتر در رابطه با اتفاقات بیرونی شکایت می کنند و همیشه اتفاقات تلخ را می پذیرند. سعی می کنند با اتفاقات بد کنار بیایند و همیشه تصور کنند که این اتفاقات به صلاح آن ها بوده است.
 8. این افراد بسیار آرام، مهربان، راز دار و شنونده های خوبی هستند و همه افراد می توانند به آنها اعتماد کنند؛ چرا که هیچ وقت سعی در قضاوت افراد ندارند.
 9. تمرکز بالا، یکی از ویژگی های خوب شخصیت آرکتایپ هستیا می باشد.

شخصیت آرکتایپ هستیا

قدرت آرکتایپ هستیا

شخصیت آرکتایپ هستیا کمتر به عوامل بیرونی و اخبار بد واکنش نشان می دهد، به همین خاطر افراد دارای شخصیت هستیا کمتر واکنش های بد و ناراحت کننده بروز می دهند. هیچکس نمی تواند کهن الگوی هستیا را ناراحت و خشمگین کند؛ چرا که آن ها بسیار آرام هستند و با آرامش تمام، پاسخ شما را خواهند داد. زنان آرکتایپ هستیا بدون هیچ نگرانی به زندگی روزمره خود می پردازند، از انزوای خود لذت می برند و نگران قضاوت دیگران نیستند. این افراد تمام کارهای خانه خود را با ظرافت خاصی انجام می دهند.

شخصیت هستیا بسیار رازدار و مهربان است. در رابطه با دیگران هیچ قضاوتی نمی کند و به دنبال اخبار بد نیست. این افراد همیشه سعی می کنند که بدون هیچ جلب توجهی در اجتماع حضور پیدا کنند و اصلاً نگران ظاهر خود نیستند. زنان هستیا یک شخصیت قوی و محکم دارند و می توانند در شغل های بسیار زیادی موفق حاضر شوند.

ازدواج با هستیا

زنان هستیایی بیشتر با مردان هرمسی ازدواج می کنند. این مردان، جزء مردان پر شور و پر انرژی هستند که فضای خانه را شاد می کنند؛ اما اگر این سوال پیش بیاد که زنان هستیا با چه روشی ازدواج می کنند؟ باید بگوییم که زنان دارای شخصیت هستیا بیشتر علاقه دارند که به صورت سنتی ازدواج کنند. این زنان به کارهای خانه اهمیت زیادی می دهند و در یک کلام «کدبانو» هستند. ازدواج با زنان دارای شخصیت آرکتایپ هستیا برای آن دسته از افرادی که می خواهند یک همسر خانه دار داشته باشند و علاقه مند به یک زندگی روتین هستند، توصیه می شود؛ زیرا زنان هستیا به دنبال تجملات و اتفاق خاصی نیستند. همیشه در یک زندگی روتین و معمولی به سر می برند و به هیچ وجه به فکر ارتباط با مرد دیگر نمی افتند.

از مهمترین و بهترین ویژگی های شخصیتی همسران دارای شخصیت آرکتایپ هستیا این است که این افراد اصلاً شکاک نیستند؛ یعنی اگر همسر آنها به بیرون از خانه برود و مشغول کاری باشد، پیگیر کارهای او نمی شوند و هیچ نگرانی را به ذهن خود را نمی دهند.

هستیا به عنوان آتش در مرکز کانون

هستیا آتش مقدسی بود که در مرکز اجاق گرد، حضورش در شعله های آتش و زغال های درخشان، منبع نور و گرما احساس می شد. هستیا نقطه ساکن در مرکز خود شماست. هر زمانی که به زمان و مکانی برای تنهایی نیاز دارید، آرزوی هستیای درونی خود را دارید. آتش نمادین هستیا، ذهن و بدن شما را گرم و روشن می کند و به شما حس در خانه بودن را می دهد.

کهن الگوی هستیا

همانطور که گفته شد هستیا به عنوان خدا بانوی آتشکده و معابد شناخته می شود. در واقع، این بانو در معرض امیال دیگران قرار نگرفت و توانست با درون گرایی خاصی ویژگی های شخصیتی خود را حفظ کند. کهن الگوی هستیا سرشار از معنویت است و ادامه زندگی را با معنویت و آرامش خود امکان پذیر می کند؛ اما چرا کهن الگوی هستیا بیشتر به زنان مربوط میشود؟ معنویت، حجب و حیای کهن الگوی هستیا می تواند خود را در وجود زنان بروز دهد. به همین خاطر شخصیت آرکتایپ هستیا بیشتر به زنان اطلاق می شود. اگرچه که کهن الگوی هستیا سرشار از حجب و معنویت است، ولی این شخصیت مانند هر شخصیتی دیگری دارای معایبی است. به طور مثال افراد دارای شخصیت آرکتایپ هستیا کمتر می توانند در اجتماعات حضور پیدا کنند و بیشتر علاقه به تنهایی خویش دارند.

آرکتایپ هستیا

پیشنهاداتی به هستیا

اگر شما دارای ویژگی های شخصیتی هستیا هستید، باید بدانید که هیچ تیپ شخصیتی بدون عیب و ایراد نیست. البته باید بگوییم که آرکتایپ هستیا سرشار از معنویت و مهربانی است و آنقدر مهر و محبت این افراد زیاد است که عیب آن ها کمتر نمایان می شود.

 • اگر شما دارای شخصیت هستیا هستید، حتماً در زندگی روزمره خود آرامش خاصی دارید و همین اتفاق موجب می شود که شما آرام و ساکت به نظر برسید. سعی کنید کمی شور و هیجان زندگی خود را بیشتر کنید.
 • به درون خود بیشتر توجه کنید. زنان هستیایی سعی می کنند خود را وقف امور روزمره کنند و کمتر به خودشان توجه می کنند. سعی کنید به درون خود یک نگاه تازه ای داشته باشید.
 • درست است که شما به دنبال جلب توجه نیستید و اصلاً برایتان مهم نیست که قضاوت شوید یا نه! اما سعی کنید که گاهی اوقات نیز درباره ویژگی های خود صحبت کنید. در واقع، خودتان را نشان دهید تا دیگران متوجه حضور شما شوند.
 • کمی از درون گرایی بیش از حد خود دست بکشید و به فکر حضور در اجتماع باشید. می دانیم که کار خانه داری برای شما لذت بخش است؛ اما سعی کنید خود را محدود این کار نکنید و از تجربه های لذت بخش دیگر زندگی و حضور در اجتماع استفاده کنید.

چالش های پیش روی هستیا

 • امروزه زنان، کهن الگوی هستیا را در درون خود از دست داده اند و تنها برخی از ویژگی های آن را دارا هستند. کهن الگوی هستیا یک کهن الگوی درونگرا/ خردمند است که رفتار ارتجاعی از خود بروز نمیدهد. این کهن الگو علاقه ای به بیرون بودن در جهان ندارد، بلکه بیشتر تمایل به درونگری دارد
 • ین کهن الگو تنها در یک جامعه معنوی _به ویژه متفکر_ رشد میکند و شکوفا میشود
 • هستیا، کهن الگوی خود را با باکره ها و راهبه هایی به اشتراک میگذارد که هویت شخصی خود را رها کرده و برای از خود گذشتگی میکوشند. این افراد، زندگی خود را وقف خدمت میکنند
 • یک مشکل احتمالی برای زنی با شخصیت هستیا، این است که ممکن است خود را به عنوان یک فرد آدم بی کفایت و هیچ کاره معرفی کند. او هیچ تمایلی به مطرح شدن ندارد؛ نه به دلیل شرایط خانوادگی یا فرهنگی خود، بلکه با انتخاب آگاهانه خودش
 • هستیا قاطعیت ندارد. او صحبت نمیکند و در این دنیای مدرن و رقابتی، جایی برای خود درنظر نمیگیرد
 • زنان با شخصیت هستیا، تمایل دارند تا یک شخصیت موثر داشته باشند. به این معنا که تمایل دارند تا به لحاظ اجتماعی سازگار بوده و در مواقعی که ایجاب میکند، با جهان کنار بیایند
 • تیپ هستیا، به دلیل ماهیت درونگرای خود، تمایل دارد به لحاظ احساسی خوددار باشند. حتی اگر به احساسات آنها اهمیت داده شود
 • یک زن با شخصیت هستیا ممکن است بی عاطفه بنظر برسد. چالش او میتواند این باشد که به نزدیکانش ثابت کند که واقعا به دیگران اهمیت میدهد
 • احتمالا زنان هستیا فاقد جاه طلبی هستند. آنها تمایل دارند تا در خانه باشند و تنها با نیازهای خانه درگیر شوند

جنبه های منفی هستیا

به نظر میرسد هستیا تنها الهه بدون جنبه منفی ظاهری است. اما اگر بخواهیم به صورت استعاری جنبه های منفی برای شخصیت هستیا در نظر بگیریم، میتواند مقاومت او در برابر پیشرفتهایی که هم آپولو (خدای خورشید= عقل، استدلال منطقی) و هم پوزئیدون (خدای دریا= ناخودآگاه، احساس) بر او انجام میدهند، باشد. به عبارتی دیگر، هستیا همواره با احساس نیاز به استدلال منطقی فریب میخورد. زیرا احساس میکند که مجبور است شهود خود را کنار بگذارد زیرا با شهود، قادر به توضیح منطقی خود نیست. همچنین او از حاشیه های موجود در خانواده اجتناب میکند و از قرار گرفتن در وسط مسائل اعضای خانواده امتناع میورزد. او آرام، باثبات و متمرکز است و تنها بر اهداف خود تمرکز میکند.

نظرات کاربران:
موسی
پاسخ به این نظر
1402/10/27

همسرمن دقیقا این خصوصیات رو داره و خیلی برام خوندن این مطلب جالب بود بااینکه خیلی با محبته اما گاهی این درونگرا بودنش من رو اذیت میکنه و فکرمیکنم نمیتونم براش کاری تنجام بدم میشه بفرمایید باید چه کارکنم که ایشون رو هم ناراحت نکنم

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ