ورود / عضویت
021-22623587
تعیین وقت مشاوره

مرکز مشاوره مکث

تعیین وقت مشاوره
عنوان مطلب: آموزش جنسی با سکس تراپ

آموزش جنسی با سکس تراپ

روابط جنسی مانند هر رابطه دیگری نیاز به شناخت و آموزش جنسی توسط سکس تراپ دارد. اگر رابطه ایی که در آن رابطه جنسی برقرار است، رابطه سالم و رو به رشدی نباشد دیگر مقوله های روابط نیز در آن به مشکل میخورد.

رابطه جنسی پایه و اساس دیگر اصول رابطه

رابطه جنسی از دسته روابطی است که خود میتواند پایه و اساس دیگر اصول رابطه را مستحکم کند. در واقع زوج هایی که از رابطه جنسی خوبی برخوردارند در دیگر روابطشان اگر جایی به اشکال بر بخوردند میتوانند صرف نظر کنند و با مهربانی از سر برخی از موارد بگذرند.

آموزش جنسی با سکس تراپ

رابطه جنسی یکی از اصولی ترین روابط زناشویی است و موفقیت و احساس آرامش در این رابطه یکی از مهمترین دستاوردهای رابطه جنسی است. آگاهی داشتن در مورد مسائل جنسی باعث میشود زوج ها در توهمی از یک رابطه جنسی خوب قرار نگیرند و به رشد هر چه بهتر رابطه شان فکر کنند.

رفع اختلال در رابطه جنسی

این که چرا و چگونه به برقراری رابطه جنسی بپردازند و از تعاریف و مثالهای قدیمی و بدون مطالعه دور بمانند و در زمینه روابط جنسی به تحقیق و کسب علم در حدی که مجبور به قبول حرف هر کسی نباشند بپردازند، میتوانند اگر اختلالی و یا کمبودی در رابطه شان به وجود آمده باشد آن را رفع و رجوع کنند و به دنبال راهکاری برای بهتر بودن و مؤثر شدن رابطه جنسیشان باشند.

آموزش رابطه جنسی برای هر زوجی

رابطه جنسی برای هر زوجی نیاز به آموزش دارد. این که هر فرد به چه میزانی میل به انجام عمل جنسی داشته باشد دلیلی برای برقراری ارتباط جنسی خوب نیست.

ارتباط جنسی خوب رابطه ایی است که هر یک از زوج ها چه در زمان رابطه و چه پس از آن احساسی از هیجان، آرامش و رضایتمندی را تجربه کند. به دور از هر گونه نمایشی از شادی و راضی نگه داشتن سطحی طرف مقابل.

البته یکی از وظایف اصلی هر زوجی در رابطه جنسی از خود گذشتگی، قبول عشق و احترام طرف مقابل است. هیچ دو نفری نیستند که در ارتباط جنسی بی کیفیت قرار بگیرند و پس از آن در خانه بتوانند با عشق و احترام با یکدیگر برخورد کنند. زیرا سرخوردگی، دلزدگی و سردی بین دو نفر را به وجود میاورد و یا زوج ها به سکوت و راه حلهای شخصی پناه میبرند و یا به بحث و گفتگوهای طولانی مینشینند.

آموزش جنسی توسط سکس تراپ

روابط جنسی برای شناخت نیاز به آموزش جنسی توسط سکس تراپ دارند و به آن دلیل که رابطه خوب یک مهارت است، بنابراین هر مهارتی نیاز به آموزش و یادگیری دارد و این یادگیری از اتاقهای درمان سکس تراپی و همچنین مشاوران روانشناس سکس تراپ، مشاوره جنسی پیش از ازدواج، کتابهایی در مورد مسائل جنسی و مهر ورزیدن شروع میشود.

در دوره های سکس تراپی و آموزش جنسی پیش از ازدواج و همچنین پس از ازدواج مهارت های ایجاد ارتباط در زمینه جنسی به تفصیل به زوج ها آموزش داده میشود و توصیه هایی در مورد اینکه راضی نگه داشتن زوج ها به عهده طرف مقابلشان است و از خودگذشتگی و با محبت بودن یکی از پایه های این رابطه است.

آموزش جنسی بسته به نوع درخواست مراجعه

آموزش جنسی بسته به نوع درخواست مراجعه و نوع مشکلاتشان در رابطه جنسی صورت میگیرد، در برخی موارد مراجع به دلیل ترس، خاطرات بد کودکی، اضطراب، تصویر ذهنی و یا اتفاقاتی از این دست به رابطه جنسی گرایش ندارد که روانشناس سکس تراپ میتواند پس از متوجه شدن این موضوع، فرد را به یک مشاور روانشناس و یا روانکاو ارجاع دهد که مراجع پس از طی دوره درمانی میتواند بهبود را تجربه کند.

مشاوره های جنسی در امر روابط زناشویی بسیار کاربردی عمل میکنند، زیرا گاهی تابو هایی که در امر جنسی در ذهن افراد شکل گرفته باعث روابط ناصحیح و غلط میشود، به همین دلیل مشاوران میتوانند با بررسی و درمان این تابوها را شناخته، از بین برده و با تغییر نگرش ایجاد شده بتوانند سلامت را در مراجع ببینند.

نویسنده: مرکز مشاوره مکث

با خواندن این مقاله پاسخ سوالات زیر را خواهید یافت:

  • چرا رابطه جنسی بین زوجین از اهمیت ویژه ای برخوردار است؟
  • در یک رابطه جنسی وظیفه زوجین چیست؟
  • نقش آموزش در رابطه جنسی چگونه است؟
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(10 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: آموزش جنسی با سکس تراپ

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی
×

تعیین وقت مشاوره حضوری

CAPTCHA