22006198 021

اختلال آزارگری جنسی چیست؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(3 رای)
اختلال آزارگری جنسی چیست؟

اختلال آزارگری جنسی که به اختلال سادیسم نیز معروف می باشد یک نوع انحراف جنسی می باشد در این بیماری فرد بیمار علاقه دارد که به شریک جنسی خود آزار جنسی و یا روانی وارد کند و با همین کار تحریک می شود با این کار فرد به اوج لذت جنسی خود می رسد و در نتیجه تحریک می شود. اختلال آزارگری جنسی بیشتر در مردان رایج است و در آنها دیده می شود.

طبق تحقیقات انجام شده شروع این اختلال قبل از 18 سالگی اتفاق می افتد و با گذشت زمان بیشتر می شود و به اوج خود می رسد. برخی از افرادی که دچار اختلال آزارگری جنسی می باشند قصد برقراری رابطه با شریک خود را ندارند و فقط دوست دارند با آزار دادن جنسی و روانی تحریک شوند و به اوج لذت برسند.

نشانه های افرادی که به آزارگری جنسی یا سادیسم مبتلا هستند

  1. این افراد بسیار تنوع طلب و اهل خیانت می باشند.
  2. این دسته از افراد از زجر کشیدن و درد کشیدن شریک جنسی خود لذت می برند و فقط با دیدن درد و عذاب طرف مقابل خود تحریک می شوند و لذت زیادی می برند.
  3. اینگونه افراد در رابطه جنسی اصلا معاشقه و پیش نوازی را دوست ندارند و فقط می خواهند طرف مقابل را به صورت جسمی و یا روانی و یا حتی با مرور خاطرات قبل عذاب دهند و از این کار لذت زیادی می برند.
  4. این افراد از هیچ راه و روش دیگری نمی توانند به لذت جنسی برسند و ارضا شوند و تنها روشی که میتواند آن ها را تحریک و به اوج لذت برساند آزارگری جنسی می باشد.
  5. در بعضی از موارد مشاهده شده است که این افراد قصد آسیب رساندن به طرف مقابل خود را نیز داشته اند و از این کار نهایت لذت را برده اند.

اختلال آزارگری جنسی

انواع سادیسم

سادیسم ذهنی

یکی از انواع سادیسم ها سادیسم ذهنی می باشد که این نوع سادیسم نسبت به سایر سادیسم ها خطر زیادی ندارد و فردفقط با فکر کردن به صحنه های آزارگری جنسی تحریک و ارضا می شود.

سادیسم سمبولیک

در این نوع از سادیسم فرد تمایلی به آزارگری جنسی ندارد و فقط با حرف و توهین و تحقیر سعی می کند طرف مقابل را اذیت کند و اینگونه به لذت می رسد.

سادیسم بدنی

این نوع سادیسم نسبت به سایر سادیسم ها خطرناک تر می باشد و در آن فرد سعی می کند با آزارهای بدنی و جنسی به اوج لذت خود برسد و از درد و عذاب کشیدن طرف مقابل خود لذت می برد.

علل اختلال آزارگری جنسی چه چیزهایی می باشد؟

  1. اولین موردی که باعث ایجاد اختلال آزارگری جنسی می شود به دوران کودکی افراد بر می گردد زمانی که والدین در دوران کودکی به تربیت جنسی کودک خود اهمیت ندهند و آن را نادیده بگیرند کودکشان در بزرگسالی ممکن است با این اختلال مواجه شوند.
  2. اختلالات هورمونی در افراد از دیگر عوامل بروز این اختلال می باشد.
  3. زمینه های وراثتی و خانوادگی از دیگر علل این اختلال می باشد.
  4. وجود اختلال روانی در فرد نیز ممکن است باعث بروز این اختلال شود.
  5. کودک آزاری هایی که کودک از شروع کودکی خود با آنها مواجه بوده است می تواند یکی دیگر از علت های این اختلال باشد.

درمان اختلال آزارگری جنسی چگونه می باشد؟

افرادی که دچار این اختلال هستند باید به روانکاو مراجعه کنند تا ریشه اصلی این اختلال را در بدن فرد پیدا کنند و بعد از مشخص شدن علت به درمان این اختلال بپردازند. افرادی که به این اختلال دچار هستند حتماً باید در اسرع وقت به روانکاو مراجعه کنند تا مشکلشان حادتر نشود و درمان آنها راحت تر انجام گیرد.

نظرات کاربران:
atena
پاسخ به این نظر
13:06 - 29 شهریور 00

سلام ممنونم از مطالب خوبتون سوال من این هست که چطور میشه قبل از ازدواج متوجه شد که یک نفر سادیسم داره یا خیر ؟ من با یه اقایی اشنا شدم که متوجه شدم خیلی زود عصبانی میشه و وقتی دعوامون میشه بازو یا دست منو فشار میده بعد ول میکنه میگه اینجوری حرصم خالی میشه وگرنه باید یک روز داد بزنم. بنظرتون این ادم سادیسم داره ؟ ایا با مشاوره قبل از ازدواج میشه این مشکلو حل کرد یا خیر ؟

0 0
افزودن نظر:
captcha