22006198 021

اختلال آزارگری جنسی چیست؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(8 رای)
اختلال آزارگری جنسی چیست؟

اختلال آزارگری جنسی سادیستیک که یکی از انواع انحراف جنسی (پدوفیلیا) است به سادیسم جنسی (sexual sadism) نیز معروف میباشد. در اختلال آزارگری جنسی فرد زمانی به اوج برانگیختگی میرسد که بتواند در زمان فعالیت جنسی به پارتنر خود آسیب بزند. در بیشتر موارد فردی که آزارگری را می پذیرد یا اختلال آزارخواهی جنسی دارد یا نفع ثانویه. اختلال آزارگری جنسی بیشتر در مردان رایج است و در آنها دیده میشود. طبق تحقیقات انجام شده، شروع این اختلال قبل از 18 سالگی است و با گذشت زمان شدت میگیرد. اختلال سادیسم جنسی (sexual sadism) شامل اعمال و رفتاری مانند ضربه زدن، فحش دادن، شلاق زدن، گاز گرفتن و بسیاری از موارد اینچنین میشود که با ابزارهای خاص خودش همراه است. نکته خطرناک اینجاست که در بعضی موارد فرد دارای اختلال آزارگری جنسی امکان انجام قتل در زمان جنون یا شیدایی را نیز دارد.

داستان ژنرال و فیلسوف سادیسمی

در این داستان در مورد دو شخصیت خواهیم گفت که دارای اختلال آزارگری جنسی بودند.

 1. مارکی آلفونز فرنسوا دو ساد (فیلسوف و نویسنده فرانسوی) در سال 1740 میلادی
 2. شارل تاس (فرمانده و پادشاه فرانسه) در سال 840 میلادی

مارکی دو ساد که در زمان خود شهرت و مقام زیادی داشت به دلیل فساد بسیار زیادش بارها خود را دچار چالش کرد. او که با فشار خانواده در اواسط جوانی ازدواج کرد، صاحب 3 فرزند شد. مارکی آلفونز فرنسوا دو ساد مهارت بسیار زیادی در فریب دادن زنان داشت. او در این زمینه آنچنان مهارت داشت که زنان زیادی به دام او می افتادند. ساد در زمینه آزارگری جنسی آنقدر افراط کرد که مقامات بلند پایه فرانسه مجبور شدند او را به زندان بیاندازند. دلیل اصلی به زندان افتادنش مسموم کردن زنی بود که پس از ارتباط جنسی سادیسمی در حال مردن بود و خواست مرگ او را به شکل وحشتناک تری تمام کند.

رمان ژوستین و ژولیت

او که برای دومین بار به زندان افتاده بود، تصمیم گرفت رمانی بنویسد به ناک ژوستین و ژولیت که پس از بیرون آمدن از زندان آنرا منتشر کند. اما پس از انتشار بدلیل مطالب منافی عفت عمومی و ننگین جنسی بار دیگر به زندان افتاد. ساد در سال 1931 تا 1935 سه جلد کتاب را منتشر کرد. این کتابها با هیچ اثر دیگری در فرانسه و اروپا شباهت نداشتند. این رمان بسیار عظیم به عنوان ننگین ترین رمان تاریخ فرانسه و اروپا به «انجیل شرم» شهرت یافت. کتاب ساد در مورد موضوعاتی صحبت میکرد که حتی در سال 2022 هم قابل پخش و خواندن نیست.

ریشه کلمه سادیسم

ریشه کلمه سادیسم که همراه با گستاخی، شکنجه و بی رحمی جنسی درآمیخته است، از نام همین شخص گرفته شده است. یعنی مارکی آلفونز فرنسوا دو ساد(سادیسم). از آثار او میتوان به رمانهای زیر اشاره کرد:

 • یکصد و بیست روز در سدوم
 • فسفه در اتاق خواب
 • نمایشنامه مکالمه کشیش و مرد محتضر
 • رمان ژولیت
 • رمان ژوستین

در ادامه میتوان گفت مارکی آلفونز فرنسوا دو ساد فیلسوف و نویسنده سرشناس زمان خود، تابوهای زیادی را شکست. حتی زندگی شخصی خودش نیز با آزارگری و آزارخواهی مدام همراه بود. او دچار پارافیا بود ولی در آن زمان کسی در مورد انحرافات جنسی اطلاعاتی نداشت. نبوغ و جنون این فیلسوف و نویسنده باعث شد که سالها بعد روانشناسان به این انحراف جنسی بیشتر توجه کنند.

داستان کینگ رگنار لاثبروک

احتمالا سریال وایکینگها را دیده باشید با شخصیت دوست داشتنی «تراویس فیمل» در نقش کینگ رگنار لاثبروک افسانه ای. ماجرا به زمان 840 میلادی بر میگردد، زمانی که وایکینگها در اوج قدرت بودند و اروپا را زیر پای خود له میکردند. وایکینگها در نبردها معمولا با توجه به قدرت بدنی و مهارت بالای جنگی خود، کشورهای همسایه از جمله انگلیس، روسیه و فرانسه را به سادگی فتح میکردند. اما ماجرا و موضوع ما بعد از آخرین حمله وایکینگها به فرانسه برمیگردد. البته همانطور که میدانید سریال وایکینگ کاملا بر اساس واقعیت ساخته نشده است.

مثلا ماجرای ورود رگنار لاثبروک با تابوت به قلعه فرانسه در واقع توسط بیرون آیرون ساید در ایتالیا اتفاق افتاده بود. حال برگردیم به موضوع اصلی داستان؛ بعد از آخرین حمله فرانسویان، شخصیت های بزرگ فرانسه به مشورت پرداختند تا جلوی حملات بعدی وایکینگها را بگیرند. در اینجا بود که ایده های ژنرال شارل تاس مورد استقبال بیشتر شخصیتها و پادشاه فرانسه قرار گرفت.

دریافت اطلاعات سادیمی

ژنرال شارل تاس که بسیار خشن، جاه طلب و بیرحم بود، معمولا در ارتباط های جنسی خود به زنها آسیب زیادی میزد. در همان زمان که رقابت برای کسب جایگاه و مقام بسیار زیاد بود، دسیسه و نیرنگ هم زیاد اتفاق میافتاد. ژنرال در آن زمان رقیب کم نداشت ولی در بین رقبا یک فرد باهوش و خبیس وجود داشت که از فانتزی جنسی ژنرال شارل تاس اطلاع داشت. او زنی بسیار دلربا را پیدا کرد که میدانست تاس حتما از او استقبال میکند. اسم آن زن اگلانتین بود که باید وارد ماجرای بسیار وحشتناکی میشد. اما برای چه کاری؟

برای کسب اطلاعات از ژنرال شارل تاس از طریق ارتباط جنسی. رقیب تاس با دادن طلای بسیار زیاد به اگلانتین توانست او را برای این کار راضی کند (در اینجا بحث نفع ثانویه که در بالا به آن اشاره کردیم مطرح میشود). اگلانتین آن زن زیرک، زیبا و دلربا توانست با شرطی کردن تاس در زمان شلاق خوردنش اطلاعات بسیار زیادی را از او دریافت کرد. در اوج آزارگری جنسی تاس او حتی روحش هم خبر نداشت که اگلانتین به این شکل بخواهد به او نیرنگ بزند.

اما در ادامه ماجرا و پش از گذشت یک سال وایکینگها دوباره حمله کردند اما اطلاعات اگلانتین برای ضربه زدن به ژنرال هنوز تکمیل نشده بود. در هر صورت با توجه به نبوغ نظامی و قدرت تاس او توانست کار بسیار مهمی انجام دهد. کسب موفقیت در دفاع از پاریس در نبرد بسیار بزرگ و وحشتناک با وایکینگها برای اولین بار در اروپا. ژنرال پس از پیروزی دارای شهرت بسیار زیادی شد و حالا او قهرمان فرانسه شده بود. ژنرال تاس که موقعیت را مناسب میدید با یک کودتا پادشاه فرانسه شد. در ادامه اگلانتین که خودآزاری و آسیبهای زیادی دیده بود هر چند ماجرایش برای تاس مشخص نشد ولی طلاهای داده شده به اگلانتین توسط رقیب تاس از او پس گرفته شد. اگلانتینی که آسیب جسمی و روحی عمیقی دید، آن هم به خاطر طلایی که یه قیمت زندگی اش تمام شد.

نشانه های افرادی که به آزارگری جنسی یا سادیسم مبتلا هستند

 1. این افراد بسیار تنوع طلب و اهل خیانت می باشند.
 2. این دسته از افراد از زجر کشیدن و درد کشیدن شریک جنسی خود لذت می برند و فقط با دیدن درد و عذاب طرف مقابل خود تحریک می شوند و لذت زیادی می برند.
 3. اینگونه افراد در رابطه جنسی اصلا معاشقه و پیش نوازی را دوست ندارند و فقط می خواهند طرف مقابل را به صورت جسمی و یا روانی و یا حتی با مرور خاطرات قبل عذاب دهند و از این کار لذت زیادی می برند.
 4. این افراد از هیچ راه و روش دیگری نمی توانند به لذت جنسی برسند و ارضا شوند و تنها روشی که میتواند آن ها را تحریک و به اوج لذت برساند آزارگری جنسی می باشد.
 5. در بعضی از موارد مشاهده شده است که این افراد قصد آسیب رساندن به طرف مقابل خود را نیز داشته اند و از این کار نهایت لذت را برده اند.

اختلال آزارگری جنسی

افرادیکه دارای ویژگی های شخصیتی سادیستی هستند، معمولاً پرخاشگر هستند، اما تنها زمانی از اعمال پرخاشگرانه خود لذت می برند که به قربانیان آسیب برسانند. بر اساس مطالعاتی روی بیش از 2000 نفر، این اقدامات در نهایت باعث میشود که سادیست ها احساس بدتری نسبت به قبل از اقدام تهاجمی خود داشته باشند.

این تحقیق توسط انجمن شخصیت و روانشناسی اجتماعی منتشر شده است. دیوید چستر (دانشگاه مشترک المنافع ویرجینیا) نویسنده ارشد این مطالعه میگوید: تمایلات سادیستی فقط در قاتلان زنجیره ای وجود ندارد، بلکه در افراد عادی نیز وجود دارد و به شدت با رفتارهای پرخاشگرانه مرتبط است.

انواع سادیسم

سادیسم ذهنی

یکی از انواع سادیسم ها سادیسم ذهنی می باشد که این نوع سادیسم نسبت به سایر سادیسم ها خطر زیادی ندارد و فرد فقط با فکر کردن به صحنه های آزارگری جنسی تحریک و ارضا می شود.

سادیسم سمبولیک

در این نوع از سادیسم فرد تمایلی به آزارگری جنسی ندارد و فقط با حرف و توهین و تحقیر سعی میکند طرف مقابل را اذیت کند و اینگونه به لذت میرسد.

سادیسم بدنی

این نوع سادیسم نسبت به سایر سادیسم ها خطرناک تر میباشد و در آن فرد سعی می کند با آزارهای بدنی و جنسی به اوج لذت خود برسد و از درد و عذاب کشیدن طرف مقابل خود لذت می برد.

علل اختلال آزارگری جنسی چه چیزهایی می باشد؟

 1. اولین موردی که باعث ایجاد اختلال آزارگری جنسی می شود به دوران کودکی افراد بر می گردد زمانی که والدین در دوران کودکی به تربیت جنسی کودک خود اهمیت ندهند و آن را نادیده بگیرند کودکشان در بزرگسالی ممکن است با این اختلال مواجه شوند.
 2. اختلالات هورمونی در افراد از دیگر عوامل بروز این اختلال می باشد.
 3. زمینه های وراثتی و خانوادگی از دیگر علل این اختلال می باشد.
 4. وجود اختلال روانی در فرد نیز ممکن است باعث بروز این اختلال شود.
 5. کودک آزاری هایی که کودک از شروع کودکی خود با آنها مواجه بوده است می تواند یکی دیگر از علت های این اختلال باشد.

درمان اختلال آزارگری جنسی چگونه می باشد؟

افرادی که دچار این اختلال هستند بهتر است به سکس تراپیست مراجعه کنند. تا ریشه اصلی این اختلال را در ذهن فرد پیدا کنند و بعد از مشخص شدن علت، به درمان این اختلال بپردازند. افرادی که به این نوع از پدوفیلیا دچار هستند حتماً باید تحت درمان قرار بگیرند.

منبع: sciencedaily.com

نظرات کاربران:
فرح
پاسخ به این نظر
1402/12/13

من خودم سال های زیادی افکار متفاوتی در این موضوع داشتم اما با کمک کلینیک خوب ابنجا مکث پیشرفت خوبی برای حل این موضوع داشتم تشکر میکنم

0 0
مانا
پاسخ به این نظر
1402/12/12

مطلب جالبی بوداگه میشه درموردش بیشتر توضیح بدید چطور فرد به این مشکلات دچار میشود و ایا واقعا درمان میشود؟

0 0
مارانا
پاسخ به این نظر
1401/1/15

من خودم تا سالهلی زیادی مازوخیسم داشتم و کلی آسیب دیدم ولی تونستم با کمک روانشناسم مشکلو حل کنم، البته هنوز تو ذهنم میاد ولی خیلی کمتر خیلی

1 0
atena
پاسخ به این نظر
1400/6/29

سلام ممنونم از مطالب خوبتون سوال من این هست که چطور میشه قبل از ازدواج متوجه شد که یک نفر سادیسم داره یا خیر ؟ من با یه اقایی اشنا شدم که متوجه شدم خیلی زود عصبانی میشه و وقتی دعوامون میشه بازو یا دست منو فشار میده بعد ول میکنه میگه اینجوری حرصم خالی میشه وگرنه باید یک روز داد بزنم. بنظرتون این ادم سادیسم داره ؟ ایا با مشاوره قبل از ازدواج میشه این مشکلو حل کرد یا خیر ؟

1 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ