22006198 021

تست شخصیت شناسی و انواع تیپهای شخصیت

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(27 رای)
تست شخصیت شناسی و انواع تیپهای شخصیت

تست های شخصیت میتوانند در اولین پاسخ ها وقتی که با شفافیت کامل به آنها جواب بدهیم، به ما نشان بدهند که سطح اولیه شخصیتمان به چه شکلی است. منظور از سطح اولیه شخصیت حالاتی است که همراه ما در ژنمان وجود دارد و ما با آنها به دنیا میاییم. تست شخصیت شناسی و انواع تیپهای شخصیت هنجار یا نا هنجار یک نوع از تست های کاربردی است برای شناخت کلی از شخصیت و نه پیچیدگی های شخصیت که میتوانید در سایت مکث و مرکز مشاوره اینجا مکث تستهایی شخصیت ذیل را زد:

تست شخصیت شناسی در کودکان

میتوانیم این حالت را در کودکان اطرافمان مشاهده کنیم. کودکانی که بسیار شاد، خندان و پر انرژی هستند و مدام به حرف زدن و شلوغ کاری مشغول هستند و کودکانی که آرام تر هستند و از بازی های فکری و ایجاد خلاقیت لذت میبرند، کودکانی که بدخلق و پرخاشگر هستند و با هر دلیلی به گریه و داد و عصبانیت میپردازند. در واقع این کودکان با ژن خود این احساسات و احوال را با خود به همراه میاورند و هر چه شرایط برای بروز احساساتشان بیشتر باشد، رشد و پرورش بیشتری در آن حوزه میبینند. شخصیت افراد انسانی به چند بخش تقسیم شده، یا به اصطلاحی تیپهای روانشناختی میباشند که بعد از بیان آنها به توضیحشان میپردازیم.

تست شخصیت شناسی

انواع تیپهای استاندارد شخصیت

درونگرا که در ادامه هر کدام را با جزئیات توضیح خواهیم داد.

برونگرای احساسی

به سرکوب کردن شیوه تفکر و هیجانی بودن زیاد، گرایش دارند. این افراد از ارزشهای سنتی و اصول اخلاقی که آموخته اند پیروی میکنند. عاطفی، حساس، معاشرتی، و بیشتر نمونه زنان هستند تا مردان.

برونگرای متفکر

دقیقاً بر طبق مقررات جامعه زندگی میکنند، این افراد احساسات و هیجانات را سرکوب میکنند. منطقی، واقع بین، متعصب هستند.

برونگرای حسی

بر لذت، خشنودی و جستجو کردن تجربیات تازه تمرکز دارند، به دنیای عملی گرایش دارند. معاشرتی، لذت جو، سازش پذیر هستند.

برونگرای شهودی

این افراد به واسطه توانایی که در کسب و کار دارند موفقیت زیادی بدست میاورند و الهام بخش دیگران هستند. خلاق، قادر به برانگیختن دیگران و غنیمت شمردن فرصت ها.

درونگرای متفکر

با دیگران کنار نمیایند و در انتقال دادن عقایدشان مشکل دارند و بیشتر به افکارشان تمرکز دارند تا احساسات. به عقاید بیش از افراد علاقه دارند.

درونگرای احساسی

فکر منطقی را سرکوب میکند، هیجان عمیق دارند، ولی از ابراز آن خودداری میکنند. تودار، خویشتن دار اما قادر به هیجان عمیق.

درونگرای حسی

منفعل، آرام و جدا از دنیای روزمره به نظر میرسند. در ظاهر بی اعتنا و خشک هستند و خود را در هنر نشان میدهند.

درونگرای شهودی

عمیق در شهود و تمرکز و تماس فکنی با واقعیت دارند. خیال پرداز، کناره گیر، بی اعتنا به مسائل عملی و دیگران آنها را درک نمیکنند. در نهایت برای اطلاع از تیپ شخصیتی خود میتوانید با مرکز مشاوره اینجا مکث ارتباط بر قرار کرده و از انواع تستهای تیپهای شخصیتی اطلاع بیشتری بدست بیاورید.

افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ