ورود / عضویت
021-22004925
تعیین وقت مشاوره
مرکز مشاوره مکث
تعیین وقت مشاوره
عنوان مطلب: حال خوب با تکنیکهای روانشناسی

حال خوب با تکنیکهای روانشناسی

1- فراتر از خودتان فکر کنید

مرکز مشاوره شریعتی و دکتر روانشناس مکث معتقدند برای رسیدن به حال خوب باید دقت به این موضوع داشته باشید که افسردگی و احساس تنهایی می تواند شما را در حالتی ببرد که فقط و فقط به خودتان و افکارتان فکر می کنید و روی آن تمرکز دارید و تصورتان این است که همه چیز حول محور شما اتفاق  می افتد؛ اما باید بتوانید خودتان را از این حالت خارج کنید.

فرض کنید به همکارتان پیشنهاد می دهید ناهار را با شما صرف کند و او پیشنهاد شما را رد می کند؛ در این حالت افرادی که زمینه افسردگی و احساس تنهایی را دارند، به این فکر می کنند که طرد شده اند و یا دوست داشتنی نیستند اما باید از این زاویه نگاه کنید که شاید همکار شما قرار ملاقات دیگری داشته و یا آنقدر سرش شلوغ است که فرصت ندارد با شما ملاقاتی داشته باشد.

2- به افرادی که احساس تنهایی دارند کمک کنید

مرکز مشاوره شریعتی و دکتر روانشناس معتقدند: با وجود اینکه شما خودتان احساس تنهایی و افسردگی می کنید اما پیشنهاد می شود که به ملاقات افرادی که تنها هستند بروید و احساستان را با آن ها به اشتراک بگذارید.

حال خوب

البته برخی افراد این احساس تنهایی را به شکلی منفی به دیگران نیز منتقل می کنند و این باعث می شود شما بیشتر احساس تنهایی و افسردگی کنید.

اما مساله ای که وجود دارد این است که ما مسئولیم در برابر افرادی که احساس تنهایی می کنند؛ به عبارت دیگر شما با کمک به آنها حتما می توانید به خودتان هم کمک کنید؛ به طور مثال می توانید در مجموعه هایی که کودکان و یا افراد سالخورده تنها هستند، عضو شده و اوقاتی را با آن ها بگذرانید.

3- به جای فرستادن پیام و ارتباط مجازی، به دوستانتان تلفن کنید

همانطور که می دانید ارتباطات اجتماعی می تواند برای شما فرصت های زیادی ایجاد کرده و شما را شاد و حال خوب در شما ایجاد کند؛ اما مطالعات نشان می دهد افرادی که بیشتر تمایل دارند در ارتباطات خود از ملاقات های حضوری و مکالمات تلفنی استفاده کنند کمتر احساس تنهایی می کنند.

بنابراین اگر احساس تنهایی و افسردگی دارید، سعی کنید به جای ارتباط در فضای مجازی با دوستانتان ملاقات رو در رو داشته باشید.

4- برای افزایش ارتباطاتتان وقت بگذارید

مرکز مشاوره شریعتی و دکتر روانشناس معتقدند: همه افراد در حد خود درگیر هستند، اما ارتباطات منتظر نمی ماند تا شما مدرک دکتری خود را بگیرید، فرزندان خود را بزرگ کنید، به تمام پروژه های کاری خود برسید و به شهری که همیشه در آرزوی آن بوده اید نقل مکان کنید. این را باید بدانید که در کنار همه اینها باید برای افزایش ارتباطاتتان وقت بگذارید.

5- با دوستان و آشنایان معتمد خود صحبت کنید

سعی کنید با افرادی که می دانید می توانند به شما بازخورد های مثبت و سازنده دهند صحبت کنید. این افراد می توانند دوستان و یا حتی از اقوام شما باشند؛ آن ها می توانند شما را با گروه های جدید و افراد مثبت اشنا کنند. برای کمک بیشتر به مرکز مشاوره رفته و با دکتر روانشناس صحبت کنید.

6- مراقبه کنید

ذهن آگاهی می تواند به شما یاد دهد که چگونه فکر کنید و متوجه شوید که شما چیزی فراتر از افکارتان هستید. مراقبه به شما کمک می کند تا افکاری را که باعث می شود احساس تنهایی و افسردگی کنید و تلاش های شما برای برقراری ارتباط را بی نتیجه می کند، شناسایی کرده و آنها را حل کرده و از بین ببرید.

7- به دنبال درمان باشید

اگر نمی توانید با احساس تنهایی، انزوا و یا نشانه های افسردگی خود مقابله کنید، بهتر است که از یک دکتر روان شناس با تجربه کمک بگیرید تا در درمان نشانه های افسردگی به شما کمک کند.

به طور کلی ارتباطات اجتماعی برای پیشرفت و موفقیت ما لازم و اساسی است و حقیقت این است که احساس تنهایی داشتن بسیار ناراحت کننده و سخت می باشد؛ لازم است در این زمان به ایجاد روابط و گسترش آنها توجه زیادی کنیم تا بتوانیم شادتر زندگی کنیم.

نویسنده: مرکز مشاوره مکث

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(9 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: حال خوب با تکنیکهای روانشناسی

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی
×

تعیین وقت مشاوره حضوری

CAPTCHA