22004925 - 021

حال خوب با تکنیکهای روانشناسی

(27 رای)
حال خوب با تکنیکهای روانشناسی

برای رسیدن به حال خوب باید به این موضوع دقت داشته باشید که افسردگی و احساس تنهایی می تواند شما را در حالتی ببرد که فقط به خود و افکارتان فکر کنید. تصورتان این است که همه چیز حول محور شما اتفاق می افتد اما باید بتوانید خود را از این حالت خارج کنید.

فرض کنید به همکارتان پیشنهاد می دهید نهار را با شما صرف کند و او پیشنهاد شما را رد می کند. در این حالت افرادی که زمینه افسردگی و احساس تنهایی را دارند، به این فکر می کنند که طرد شده اند و یا دوست داشتنی نیستند. اما باید از این زاویه نگاه کنید که شاید همکار شما قرار ملاقات دیگری داشته و یا آنقدر سرش شلوغ است که فرصت ندارد با شما ملاقاتی داشته باشد.

/// شماره های تماس ///

به افرادی که احساس تنهایی دارند کمک کنید

با وجود اینکه شما خود احساس تنهایی و افسردگی می کنید اما پیشنهاد می شود که به ملاقات افرادی که تنها هستند بروید و احساستان را با آن ها به اشتراک بگذارید.

البته برخی افراد این احساس تنهایی را به شکلی منفی به دیگران نیز منتقل می کنند. این باعث می شود شما بیشتر احساس تنهایی و افسردگی کنید. اما مساله ای که وجود دارد این است که ما در برابر افرادی که احساس تنهایی می کنند، مسئول هستیم. به عبارت دیگر شما با کمک به آنها حتما می توانید به خودتان هم کمک کنید. به طور مثال می توانید در مجموعه هایی که کودکان و یا افراد سالخورده تنها هستند، عضو شده و اوقاتی را با آنها بگذرانید.

به جای فرستادن پیام و ارتباط مجازی، به دوستانتان تلفن کنید

همانطور که می دانید ارتباطات اجتماعی می تواند برای شما فرصت های زیادی ایجاد کرده و شما را شاد و حال خوب در شما ایجاد کند. اما مطالعات نشان می دهد افرادی که بیشتر تمایل دارند در ارتباطات خود از ملاقات های حضوری و مکالمات تلفنی استفاده کنند کمتر احساس تنهایی می کنند. بنابراین اگر احساس تنهایی و افسردگی دارید، سعی کنید به جای ارتباط در فضای مجازی با دوستانتان ملاقات رو در رو داشته باشید.

حال خوب

برای افزایش ارتباطاتتان وقت بگذارید

همه افراد در حد خود درگیر هستند اما ارتباطات منتظر نمی ماند تا شما مدرک دکتری خود را بگیرید، فرزندان خود را بزرگ کنید، به تمام پروژه های کاری خود برسید و به شهری که همیشه در آرزوی آن بوده اید نقل مکان کنید. این را باید بدانید که در کنار همه اینها باید برای افزایش ارتباطاتتان وقت بگذارید. به جای چت کردن سعی کنید حضور خود را با دوستان افزایش دهید. اعتیاد به کار خود را مدیریت کنی. افرادی که    خودشیفته و یا کمال گرا هستند به مراتب بیشتر تنها می مانند.

با دوستان و آشنایان معتمد خود صحبت کنید

سعی کنید با افرادی که می دانید می توانند به شما بازخورد های مثبت و سازنده دهند، صحبت کنید. این افراد می توانند دوستان و یا حتی از اقوام شما باشند. آنها می توانند شما را با گروه های جدید و افراد مثبت اشنا کنند. برای کمک بیشتر به مرکز مشاوره مکث رفته و با دکتر روانشناس مکث صحبت کنید.

داشتن حال خوب با مراقبه 

ذهن آگاهی می تواند به شما یاد دهد که چگونه فکر کنید و متوجه شوید که شما چیزی فراتر از افکارتان هستید. مراقبه به شما کمک می کند تا افکاری را که باعث می شود احساس تنهایی و افسردگی کنید و تلاش های شما برای برقراری ارتباط را بی نتیجه می کند، شناسایی کرده و آنها را حل کرده و از بین ببرید. داشتن حال خوب با مراقبه معمولا طولانی و ماندگار است.

به دنبال درمان باشید

اگر نمی توانید با احساس تنهایی، انزوا و یا نشانه های افسردگی خود مقابله کنید، بهتر است که از یک دکتر روان شناس با تجربه کمک بگیرید تا در درمان نشانه های افسردگی به شما کمک کند.

به طور کلی ارتباطات اجتماعی برای پیشرفت و موفقیت ما لازم و اساسی است و حقیقت این است که احساس تنهایی داشتن بسیار ناراحت کننده و سخت می باشد. لازم است در این زمان به ایجاد روابط و گسترش آنها توجه زیادی کنیم تا بتوانیم شادتر زندگی کنیم.

سوالات متداول

1. اولین قدم برای داشتن حال خوب چیست؟
باید فراتر از خود فکر کرد. نباید تصور شود که همه چیز باید حول محور ما اتفاق افتد. در این صورت دچار افسردگی و زود رنجی می شویم.

2. نقش مراقبه در داشتن حال خوب چیست؟
مراقبه کمک می کند تا افکاری را که باعث می شود احساس تنهایی و افسردگی کنید و تلاش های شما برای برقراری ارتباط را بی نتیجه می کند، شناسایی و از بین ببرید.

افزودن نظر:
CAPTCHA2


×

امتیاز دهی به مطلب: حال خوب با تکنیکهای روانشناسی

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی