22006198 021

بهترین مرکز مشاوره در شهرک غرب

بهزاد متین: روانشناس، مشاوره فردی از جمله درمان افسردگی، اضطراب و توسعه فردی، روانشناسی صنعتی و سازمانی، ورزشی و درمان اعتیاد به قمار.

بهزاد متین
تهران

سوسن میرزایان: روانشناس بالینی و روان درمانگر فردی و زوج درمانی و نوجوان

سوسن میرزایان
تهران

مهسا بشار شماره عضویت سازمان نظام روانشناسی ۲۵۸۶۱ - عضو انجمن روانشناسی ایران و دارای پروانه از سازمان نظام روانشناسی و عضو انجمن روانشناسان آمریکا.

مهسا بشار
تهران

دکتر لیلا رضایی - دکتری تخصصی روانشناسی سلامت دانشگاه تهران

لیلا رضایی
تهران

ساراناز مقیمی - روانشناس، روان درمانگر تحلیلی یونی برای درمانی مشکلات فردی، خانواده و زوجی و همچنین آموزش مهارت های زندگی WHO

ساراناز مقیمی
تهران

نسیم رضایی جوان - دکتری روانشناسی شناختی

نسیم رضایی جوان
تهران

امیر میرزانیا روانشناس بالینی روان پویشی کوتاه مدت (ISTDP)- فارغ التحصیل دانشگاه تهران

امیر میرزانیا
تهران

دکتر ژاله بحرایی - دکتری روانشناسی و دارای پروانه تخصصی از سازماننظام روانشناسی

ژاله بحرایی
تهران

زهرا شاهین کارشناسی ارشد روانشناسی - عضو سازمان نظام روانشناسی و انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران

زهرا شاهین
تهران

دکتر مریم موسوی نیک: روانشناس بالینی از انستیتو روانپزشکی تهران و دانشگاه میسور

مریم موسوی نیک
تهران

النا باقر زاده روانشناس بالینی و سکس تراپیست: رزومه کاری و حرفه ای، برگزاری دوره ها و سمینارها، بخشی از دوره های گذرانده شده و سوابق کاری

النا باقر زاده
تهران

‫دکتر سمانه حقیری‬ دکتری تخصص روانشناسی ‫مدرس، تراپیست، کوچینگ و منتور گروه روانشناسی مکث و سازمان مدیریت صنعتی.

سمانه حقیری
تهران

نفیسه سادات نکویی - کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی

نفیسه سادات نکویی
تهران

دکتر مژگان رضائیان روانشناس و رواندرمانگر در زمینه (ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات) مشاوره توسعه فردی و زوج درمانی خدمات خود را به شما ارائه می دهد.

مژگان رضائیان
تهران

پدرام محسنی: مشاور شغلی | کوچینگ فردی | استعدادیابی شغلی - مرکز مشاوره مکث

پدرام محسنی
تهران

منا ادیبی فر:روانشناس بالینی متخصص در درمان انواع افسردگی و اضطراب

منا ادیبی فر
تهران
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(9 رای)
بهترین مرکز مشاوره در شهرک غرب

در این مقاله به معرفی بهترین مرکز مشاوره در شهرک غرب و روانشناس خوب در شهرک غرب همراه با رزومه خواهیم پرداخت. ما به شما دکتر روانشناس و مشاور در غرب تهران را معرفی خوایم کرد از جمله این روانشناسان می توان به ژاله بحرایی، نسیم جوان و بهزاد متین اشاره کرد. با توجه به تعداد زیادی از مراکز مشاوره که به صورت حضوری و آنلاین در شهرک غرب و مناطق دیگر تهران کار می کنند پیدا کردن مرکز مشاوره خوب یا دکتر روانشناسی که به کار شما بیاید را باید از طریق رزومه آنها بررسی کنید. سپس کمی از ویژگیهای مرکز مشاوره اینجا مکث خواهیم گفت و در آخر مواردی که یک روانشناس خوب در شهرک غرب باید دارای آن باشد، خدمتتان توضیح داده می شود. پس تا انتها همراه با ما باشید.

مرکز مشاوره اینجا مکث با داشتن چندین روانشناس خوب در شهرک غرب و قلهک که بسیار باسابقه و مجرب در زمینه های مشاوره ای آماده انجام خدمات گوناگون روانشناسی برای همشهریان محترم میباشند. در سایت اینجا مکث می توانید فعالیت های مختلف مجموعه اینجا مکث را مشاهده فرمایید.

چگونه روان سالم تری داشته باشیم؟

 • نیازهای خود را در اولویت قرار دهید و برای خودتان زندگی کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید در یک شیوه از کسب و کار سرمایه گذاری کنید از یک منتور، روش کوچینگ یا یک روانشناس صنعتی و سازمانی استفاده کنید.
 • خود را با افرادی مثبت احاطه کنید که از چشم انداز شما حمایت می کنند و به کسب و کار شما اهمیت می دهند. از افراد ناراضی که روزهای خود را با نق زدن، شکایت و غر زدن های خسته کننده درباره مشکلاتشان می گذرانند خودداری کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که همیشه ایده های تازه و عالی در دستور کار شما هستند. برای تعطیلات بعدی یا چیز دیگری که می توانید به عنوان هدف در پیش بگیرید برنامه های بزرگی تنظیم کنید.
 • اگر دچار تنش یا مشکل خاصی شدید حتما از یک تراپیست کمک بگیرید.

آیا درمان های سایکوسوماتیک یا روان تنی قابل درمان است؟

چندین روش درمانی می تواند به افراد مبتلا به علائم درد جسمی یا همان سایکو سوماتیک کمک کند، از جمله: درمان شناختی رفتاری، داروها، مانند داروهای ضد افسردگی، درمان مبتنی بر ذهن آگاهی.

آیا بیماری روان تنی جدی است؟

اختلال روان تنی، وضعیتی که در آن استرس های روانی بر عملکرد فیزیولوژیکی (تنی) تا حد پریشانی تأثیر می گذارد. این وضعیت اختلال عملکرد یا آسیب ساختاری در اندام های بدن از طریق فعال شدن نامناسب سیستم عصبی غیر ارادی و غدد ترشح داخلی را فراهم می کند. بیمارانی که دچار مشکل سایکوسوماتیک هستند به شدت اعضای خانواده خود را هم دچار مشکل می کنند.

آیا بیماری روان تنی یعنی همه چیز در ذهن فرد می گذرد؟

اگر یک اختلال روانپزشکی دارید که شایع ترین آن بیماری روان تنی است، ممکن است احساس کنید که پزشک شما علائم شما را جدی نمی گیرد، فکر می کنید که آنها را می سازید، یا معتقدید که «همه شما را سر کار گذاشتند». با این حال، روانپزشک برای فرد مهم است که منابع علائم او را می داند تا به روشهای مختلف فرد را درمان کند. حتی گاهی این بیماری به اختلال پارانوئید هم همپوشانی دارد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: اختلال پارانوئید چیست

روانشناس خوب چه کسی است؟

روانشناس خوب در شهرک غرب کسی است که بتواند درمان خوبی بر روی مراجع خود داشته باشد. در واقع وقتی صحبت از یک روانشناس خوب در میان است، گاهی نحوه برخورد و گرایش درمانی او نیز بررسی میشود اما یک روانشناس خوب در شهرک غرب کسی است که بتواند روش درمانی مناسبی را برای هر کدام از مراجعین خود داشته باشد.

آیا هر فردی به یک روش درمان احتیاج دارد؟

مسئله مهم در درمان های روانشناسی، به نوع بینش و آگاهی یک روانشناس زبده بازمیگردد. همانطور که یونگ بیان کرده: «هر مراجعی یک روش درمانی مخصوص به خود را دارد»، یک روانشناس خوب و با مهارت نیز میتواند به این قدرت در درمان های خود دست پیدا کند که هر مراجعی نیازمند نوع درمان خاص خود است.

دلیل این نیازمندی، روان پیچیده هر انسان است که از اشخاص دیگر متفاوت است. بنابراین در یک گرایش درمانی مشخص، مشاور میتواند روش های متفاوتی از درمان را بکار بندد که مراجع بتواند مراحل درمان را بهتر و مؤثرتر پشت سر بگذارد.

چگونه یک روانشناس خوب را تشخیص بدهیم؟

تشخیص یک دکتر روانشناس خوب در شهرک غرب برای هر فردی متفاوت از فرد دیگر است. زیرا ممکن است یک مراجع در برخورد اولیه با یک درمانگری، با او احساس صمیمتی را داشته باشد که مراجع دیگر تا چندین جلسه و یا حتی تا آخرین روز درمان این احساس صمیمت را نداشته باشد. از این رو درمان هایی که با برخورد اولیه و ایجاد احساس صمیمیت آغاز نشود، مراجع را به سمت مقاومت در درمان سوق میدهد و درمان دچار اختلال میشود.

بنابراین اگر فردی به دنبال درمان خود با یک روانشناس در شهرک غرب است، بهتر است با راهنمایی از کسانی که مشاور روانشناس خوبی را میشناسند و با این سطح از آگاهی، مشاوری را انتخاب کند و به احساس خود در اتاق درمان اکتفا کند که به چه میزان میتواند صمیمت و شفافیت را با درمانگر خود تجربه کند.

در پیدا کردن یک روانشناس خوب، گرفتن اطلاعات از افرادی که با یک درمانگر به بهبود دست پیدا کرده اند، بسیار مؤثر است؛ زیرا شرایط اقتصادی و زمان هیچ کسی به او این امکان را نمیدهد که مدت های طولانی به دنبال درمانگری باشد که نمیشناسد. بنابراین شناخت اطرافیان و مخصوصاً کسانی که در درمان خود بهبود یافته اند، راه مناسبی برای پیدا کردن یک مشاور خوب است. در صورتی که اگر همچین امکانی را ندارید می توانید با خواندن رزومه فرد روانشناس خود را انتخاب کنید.

مشاوران خوب در مراکز درمانی خوب هستند

قطعاً باید بدانیم یک مرکز درمانی روانشناسی که عملکرد خوبی داشته است، مشاوران روانشناس با مهارت و زبده ایی را نیز گرد می آورد. ریسک گردآوری مشاوران روانشناسی که درمان های مناسبی ندارند، در مراکز درمانی که مدت ها مشغول به فعالیت هستند و مراجعین آنها سلامت و بهبود را در آن مراکز تجربه کرده اند، بسیار کم است.

مشاور روانشناس خوب با انواع گرایش ها

در واقع برای پیدا کردن یک مشاور روانشناس خوب که بتواند درمان مناسبی را برای یک مراجع داشته باشد و همچنین به هیچ وجه در خود سوگیری، غرض ورزی و خشم نداشته باشد، مهم گرایش درمانی روانشناس نیست. گرایش های درمانی، راهکارهای درمانی متفاوتی هستند که در انتهای هر درمان صرفاً هدفشان بهبود مراجع است؛ بنابراین اگر روانشناسی که با او در جلسات درمانی قرار گرفته ایم با هر گرایش درمانی (روانکاو، رفتار درمانگر، شناختی) باشد، بهتر است به عنوان مراجع تنها متوجه این امر باشیم که آیا پس از چندین جلسه بهبود را در خود احساس میکند یا خیر.

صبور بودن در درمان

درمان های روانشناسی نیاز به صبوری و مبادرت و همکاری در درمان دارد. همانطور که مشکلات، رنج ها، اضطراب ها و ترسها به مرور از سالهای کودکی تا بزرگسالی در هر فردی اثرات مخرب خود را میگذارد، تا فردی عمیقاً احساس ناراحتی و دلشوره و حتی اختلالات شخصیتی را پیدا کند، به همان میزان درمان های روانشناسی نیازمند صبر، تحمل و بردباری مراجع است.

صبر و شکیبایی

مراجعی که نتواند اتاق درمان را تحمل کند و به قدری از مشکلات خود به عجز نرسیده باشد که به دنبال درمان روانشناسی خود باشد، قطعاً نمیتواند بهبود و درمان را تجربه کند. بنابراین باید در درمان های روانشناسی تحمل رنج آگاهی و گذر زمان و همچنین هزینه های مالی درمان را قبول کنیم و به دنبال دستاورد مهم و مفیدی برای خود باشیم.

رشد در درمان های روانشناسی

زمانی که یک مراجع برای درمان خود به مشاوره میپردازد، با سطحی از بینش و آگاهی مواجه میشود که در طول درمان برای او اتفاق میافتد. صراحتاً باید بیان شود که مراجعینی که مراحل درمانی خود را میگذرانند، به مراحل رشدی وجودی خود نیز پرداخته اند و پس از دوره های درمانی قطعاً آن فرد قبلی نیستند و نگاهشان به اطراف و دنیای پیرامونشان بسیار متفاوت از گذشته است. سرگردانی، بلاتکلیفی، گیجی و ندانستن ها، همه و همه ریشه در ناآگاهی از خود و ناشناخته بودن هر فرد برای خود دارد.

خودآگاهی در درمان

یکی از قدم های مهم در درمان های روانشناسی، شناخت خود و دستیابی به نقاطی از ناخود آگاه است. یک روانشناس و یا روانکاو خوب میتواند با پیدا کردن مسئله اصلی مراجع که باعث شده او را به اتاق درمان بکشاند، مراجع را برای خود آنالیز و تحلیل کند.

روانشناس خوب در شهرک غرب

اهمیت خودآگاهی

خودآگاهی در هر درمان روانشناسی باعث میشود مراجع به مرور بتواند خود را بشناسد و بازتاب های رفتاری خود را مورد بررسی قرار دهد. اینگونه است که هر فردی میتواند درمانگر خویش باشد و با راهنمایی یک مشاور روانشناس با مهارت، با بینشی جدید و آگاهی از آنچه که بر او میگذرد و واکنش های خود، بتواند نگاه عمیق تر و واضح تری به مسائل داشته باشد.

فرض کنید دختری به عنوان مراجع به درمانگری مراجع میکند که از سطح بالایی از اضطراب در رنج است؛ ریشه یابی رنج به عهده روانشناس است و پس از آن با تفسیر مناسب از اضطراب مراجع و دلایل آن، بیمار را به این آگاهی میرساند که دلیل اضطراب او خشم است. بنابراین مراجع به این نکته مهم و حیاتی پی میبرد که خشم او ریشه اضطراب است و با این آگاهی سطح قابل توجهی از اضطراب بیمار کاهش پیدا میکند.

آگاهی و پذیرش اولین قدم در درمان

زمانی که مراجع به آگاهی از دلایل مشکلات خود دست پیدا کند، نیمی از مشکلات برای او حل میشود و پس از آن قدم به قدم میتواند با آگاهی های بعدی و راه حل های درمانی پیشنهادی درمانگر به ادامه درمان خود بپردازد. توجه داشته باشید که بعد از آگاهی پذیرش هم باید اتفاق بی افتد.

آیا می توان بدون استرس بود؟

این موضوع صرفاً تغییر تصمیمات، انتخاب بهتر و تغییر تمرکز است. می توانید یک بار برای همیشه برای کاهش استرس اقدام کنید اما در نظر بگیرید که بر خلاف اضطراب استرس برای رشد و توسعه فرد در حدی مناسب لازم است. دستیابی به یک زندگی بدون استرس امکان پذیر نیست، اما کاهش آن با کمک گرفتن از یک فرد مهربان تر تا انتشار همه چیز در یک مجله تا رهایی از استرس از طریق ورزش امکان پذیر است.

چگونه می توانم در زندگی استرس خودم را کاهش دهم؟

در اینجا چند نکته وجود دارد:

 • مراقب خودت باش. از مصرف مواد مخدر و الکل خودداری کنید زیرا باعث افزایش استرس میشوند.
 • درگیر آرامش خود به روش آرت تراپی مشغول شوید.
 • در صورت لزوم استراحت کنید یعنی خوا کافی داشته باشید.
 • به دنبال حمایت اجتماعی باشید.
 • از نظر اجتماعی با دیگران ارتباط برقرار کنید.
 • سعی کنید کمال گرا نباشید تلاش گرا باشید.
 • یک روال عادی را حفظ کنید.
 • به دیگران کمک کنید.

آیا می توانید با استرس زندگی کنید؟

راهنمای بقای استرس مزمن: توجه داشته باشید که استرس مداوم می تواند باعث ایجاد یا تشدید بسیاری از مشکلات سلامتی جدی از جمله بیماری های قلبی عروقی، فشار خون بالا، بیماری های قلبی و حملات قلبی و سکته شود.

روانشناس خوب در شهرک غرب

قطعاً امروزه در هر شهری میتوان روانشناس با مهارت و زبده ایی را پیدا کرد که به درمان مراجعین خود مشغول است. اگر این امکان برای برخی فراهم نشود، افراد میتوانند با مشاوره های آنلاین و تلفنی با مراکز درمانی مشاوره روانشناسی ارتباط برقرار کنند و درمان خود را آغاز کنند. از این رو مراکز درمانی که امکان مشاوره های آنلاین را ایجاد میکنند، مشاوران روانشناس خوب و با مهارت خود را در ساعاتی از شبانه روز به صورت آنلاین و تلفنی در برقراری ارتباط با مراجعین اینترنتی خود قرار میدهند تا بتوان همان خدمات مشاوره حضوری را بصورت آنلاین و یا تلفنی برای مراجعین فراهم نمود.

دسترسی راحت به مرکز مشاوره روانشناسی مکث برای ساکنین شهرک غرب تهران

1. مترو

با توجه به اینکه مرکز مشاوره اینجا مکث جنب مترو شهرک غرب می باشد، مراجعین می توانند از این وسیله با توجه به ترافیک آزار دهنده شهر تهران استفاده کنند.

2. تاکسی

با توجه به بودن وسایل حمل نقل زیاد در محدوده خیابان شریعتی، شما می توانید با این گونه وسایل به مرکز مکث مراجعه نمایید.

3. پارکینگ

افرادی که با وسیله شخصی قصد آمدن به مرکز مشاوره اینجا مکث را دارند، دو گزینه در پیش رو دارند: استفاده از سینمای فرهنگ و پارک کردن در کنار رودخانه شهرک غرب که ورودی آن از کوچه یزدانیان می باشد.

4. مشاوره آنلاین: مشاوره آنلاین یکی از خدمات کلینیک روانشناسی مکث است که شما می توانید با توجه به دیدن رزومه روانشناس کودک، نوجوان یا بزرگسال خود را انتخاب کنید. اما آیا به اندازه مراجعه حضوری تاثیر دارد؟ درمان آنلاین می تواند به اندازه درمان حضوری موثر باشد. مطالعه One Frontiers in Psychiatry نشان داد که هم بزرگسالان جوان و هم مسن تر از دریافت مراقبت از افسردگی از طریق سلامت ذهنی سود می برند، که نشان می دهد سن مانعی برای بهره مندی از مراقبت با مشاوره روانشناسی آنلاین نیست. همچنین تحقیقات دیگر هم به این نکته اشاره کردند که مشاوره آنلاین هم راستای مشاوره حضوری ولی مشاوره تلفنی و بدون تصویر از درجه بسیار کمتری در اثر بخشی در جهت حل مشکلات کمک می کند.

بهزاد متین: روانشناس، مشاوره فردی از جمله درمان افسردگی، اضطراب و توسعه فردی، روانشناسی صنعتی و سازمانی، ورزشی و درمان اعتیاد به قمار.

بهزاد متین
تهران

سوسن میرزایان: روانشناس بالینی و روان درمانگر فردی و زوج درمانی و نوجوان

سوسن میرزایان
تهران

مهسا بشار شماره عضویت سازمان نظام روانشناسی ۲۵۸۶۱ - عضو انجمن روانشناسی ایران و دارای پروانه از سازمان نظام روانشناسی و عضو انجمن روانشناسان آمریکا.

مهسا بشار
تهران

دکتر لیلا رضایی - دکتری تخصصی روانشناسی سلامت دانشگاه تهران

لیلا رضایی
تهران

ساراناز مقیمی - روانشناس، روان درمانگر تحلیلی یونی برای درمانی مشکلات فردی، خانواده و زوجی و همچنین آموزش مهارت های زندگی WHO

ساراناز مقیمی
تهران

نسیم رضایی جوان - دکتری روانشناسی شناختی

نسیم رضایی جوان
تهران

امیر میرزانیا روانشناس بالینی روان پویشی کوتاه مدت (ISTDP)- فارغ التحصیل دانشگاه تهران

امیر میرزانیا
تهران

دکتر ژاله بحرایی - دکتری روانشناسی و دارای پروانه تخصصی از سازماننظام روانشناسی

ژاله بحرایی
تهران

زهرا شاهین کارشناسی ارشد روانشناسی - عضو سازمان نظام روانشناسی و انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران

زهرا شاهین
تهران

دکتر مریم موسوی نیک: روانشناس بالینی از انستیتو روانپزشکی تهران و دانشگاه میسور

مریم موسوی نیک
تهران

النا باقر زاده روانشناس بالینی و سکس تراپیست: رزومه کاری و حرفه ای، برگزاری دوره ها و سمینارها، بخشی از دوره های گذرانده شده و سوابق کاری

النا باقر زاده
تهران

‫دکتر سمانه حقیری‬ دکتری تخصص روانشناسی ‫مدرس، تراپیست، کوچینگ و منتور گروه روانشناسی مکث و سازمان مدیریت صنعتی.

سمانه حقیری
تهران

نفیسه سادات نکویی - کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی

نفیسه سادات نکویی
تهران

دکتر مژگان رضائیان روانشناس و رواندرمانگر در زمینه (ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات) مشاوره توسعه فردی و زوج درمانی خدمات خود را به شما ارائه می دهد.

مژگان رضائیان
تهران

پدرام محسنی: مشاور شغلی | کوچینگ فردی | استعدادیابی شغلی - مرکز مشاوره مکث

پدرام محسنی
تهران

منا ادیبی فر:روانشناس بالینی متخصص در درمان انواع افسردگی و اضطراب

منا ادیبی فر
تهران
نظرات کاربران:
سعید
پاسخ به این نظر
1402/11/21

من برای مشکل فردی ای که داشتم مراجعه کردم کلینیک روانشناسی اینجا مکث و با اقای دکتر بهزاد متین جلسات درمانی رو برگزار کردیم و الان حالم خیلی خیلی بهتره . ممنونم که اینقدر خوب هستید.

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ