22006198 021

نشانه های عدم علاقه مندی جنسی چیست؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(3 رای)
نشانه های عدم علاقه مندی جنسی چیست؟

عدم علاقه مندی جنسی در زنان و مردان به عنوان یکی از مهمترین عوامل در بروز مشکلات و تنش شناخته شده است. برخی زوجین بعد از ازدواج نسبت به رابطه زناشویی سرد و بی میل می شوند. همین امر میتواند زندگی مشترک را با عواقب جبران ناپذیری روبرو کند. بنابراین آنچه در مرحله اول حائز اهمیت است شناخت عوامل موثر بر بی میلی زنان و مردان در رابطه زناشویی می باشد. تا فرد بتواند به موقع جهت درمان اقدام کند و به نتیجه دلخواه و مورد نظر خود برسد.

نشانه های عدم علاقه زن به مرد

اگر زنی به شما علاقه نداشته باشد شما به عنوان آخرین اولویت او قرار می گیرید. او برای شما و برنامه هایتان زمانی را اختصاص نمی دهد و در مورد برنامه و قراری که دوست دارید با او داشته باشید؛ هیچگونه سوالی نمی پرسد. این شما هستید که دائماً در حال تلاش برای برقراری ارتباط هستید و مدام باید اصرار کنید.

زنی که شما را دوست ندارد به مکالمه شما توجه نمیکند و مدام گوشی خود را چک میکند. این در حالی است که اگر مکالمه شما برایش لذت بخش بود؛ هرگز به گوشی خود توجه نمی کرد. زمانی که شما با او صحبت می کنید مدام به اطراف خود نگاه میکند. او از نگاه کردن مستقیم به چشمان شما خودداری می کند. علائم دیگری همچون بی حوصلگی هنگام صحبت، زدن لبخندهای مصنوعی، پاسخ دادن سوالهای شما با بله یا خیر می تواند از نشانه های عدم علاقه زن به مرد باشد.

نشانه های عدم علاقه مندی جنسی

نشانه های عدم علاقه مرد به زن

نشانه های زیادی وجود دارد که نشان می دهد این مرد علاقه ای به شما ندارد. البته برخی از رفتارها با یک بار درخواست مربوط به این نشانه ها نمی باشد. اما چنانچه یک درخواست نامعقول بارها تکرار شود؛ میتوان به این نتیجه رسید که او نمیتواند فرد مناسبی برای شما باشد.

زمانیکه شما اولویت اول او محسوب نمی شوید. وقتی مردی به خاطر دوستانش قرار با شما را کنسل میکند و اصلاً ابزار تاسف نمی کند؛ نشان می دهد که به شما علاقه ای ندارد. مخصوصاً که این کار را بارها تکرار می کند. رکن اصلی در رابطه که دو طرف می توانند با آن به استمرار رابطه خود کمک کنند؛ آرامش می باشد. چنانچه مرد مدام احساسات شما را به بازی می گیرد؛ شما را تمسخر یا تحقیر می کند به مرور سبب کاهش اعتماد به نفس در شما می گردد. این مرد برای احساس و شخصیت شما هیچ ارزشی قائل نیست.

میزان صمیمیت در یک ارتباط دو طرف حائز اهمیت می باشد. مردی که به شما علاقه نداشته باشد از اینکه با شما صمیمی شود دوری می کند. او از شما تعریف و تمجید نمی کند و در بروز هر مشکلی شما را مقصر میداند. او سالگرد ازدواج و روز تولد شما را فراموش میکند و به مناسبت های مختلف به شما هدیه نمی دهد.

دوری از ارضاء نیازهای فیزیکی و روحی، بی احترامی، دعوا و کشمکش زیاد، پنهان کاری، بی توجهی، ابراز نکردن عشق و علاقه می تواند از نشانه های عدم علاقه مرد به زن باشد.

علت بی میلی مردان به رابطه زناشویی

یکی از شایع ترین مشکلاتی که زوجین در زندگی به آن دچار می شوند بی میلی جنسی می باشد. این بی میلی می تواند در دو طرف یا یکی از زوجین رخ دهد. امروزه به دلیل مشکلات عدیده ای که مردان با آن دست و پنجه نرم می کنند؛ ممکن است به بی میلی در رابطه دچار شوند. بنابراین لازم است علت بی میلی مردان به رابطه زناشویی شناخته شود تا با شناخت آن و درمان به موقع بتوان از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کرد.

مشکلات فیزیولوژیک یا هر بیماری می تواند بر روی مردان سبب عدم علاقه مندی جنسی گردد. زمانیکه یک مرد از سلامت کامل جنسی برخوردار است؛ می تواند رابطه جنسی موفق و لذت بخشی داشته باشد. بیماری هایی مانند دیابت، بیماری وسواس، اعتیاد به الکل، بیماری های قلبی عروقی، اختلالات ذهنیمی تواند در بی میل کردن مرد به رابطه زناشویی نقش مستقیمی داشته باشد.

اختلال نعوظ، خستگی مفرط، داشتن بدهی، پرخاشگری، رعایت نکردن بهداشت فردی از طرف زن، انجام دادن کار زیاد، اختلالات حسی، مشکل انزالمی توانند در بروز سردی و بی میلی مردان نسبت به رابطه زناشویی موثر باشند. مرد می تواند با تشخیص به موقع بیماری اقدام به درمان کند. بدون شک درمان بیماری ها میتواند در از بین رفتن سردی مرد موثر باشد.

علت بی میلی زنان در روابط زناشویی

عوامل مختلفی وجود دارد که می تواند علت بی میلی زنان در روابط زناشویی باشد. بررسی ها نشان می دهد زنانی که تجربه شهوت انگیزی و خیال پردازی جنسی نداشته اند؛ نسبت به زنانی که تجربه شهوت انگیزی داشته اند؛ در رابطه جنسی بیشتر دچار مشکل می شوند.

بیماری های روانی مانند ترس از حاملگی، اضطراب، افسردگی، نگرش منفی نسبت به مسائل جنسی، درد در رابطه، اختلال ارگاسم می تواند زنان را نسبت به روابط زناشویی سرد و بی میل کند. زنان زیادی نسبت به اندام خود برداشت منفی دارند. آنها تصویر می کنند از جذابیت لازم برای برقراری یک رابطه گرم و عاشقانه برخوردار نیستند. همین امر سبب می شود برای برقراری رابطه بهانه گیری کنند و آن را به تعویق بیاندازند. در پی این طرز تفکر و عدم علاقه مندی جنسی زن مشکلات زیادی برای زوجین به وجود می آید.

عدم علاقه مندی جنسی

عدم علاقه مندی جنسی از منظر روانشناسی

عدم علاقه مندی جنسی از منظر روانشناسی دارای اهمیت خاصی می باشد و یک امر حیاتی در زندگی زناشویی تلقی می شود که قابل بررسی می باشد. روانشناسان از بی میلی جنسی به عنوان یک اختلال نام برده اند. مشکلات پزشکی، مصرف داروها، مشکلات رابطه ایمی تواند در کاهش میل جنسی زوجین موثر باشند. روانشناسان اذعان دارند بیماری هایی مانند تیروئید پرکار، تغییرات هورمونی و فیزیولوژیکی در بی میل شدن زوجین موثر می باشد. مصرف داروهای ضد بارداری، ضد افسردگی، ضد روان پریشی، داروهای آنتی آندروژنتاثیر زیادی در عدم علاقه مندی جنسی هر یک از زوجین دارد.

آگاهی نسبت به نیازها و امیال جنسی زوجین می تواند آنها را به سمت یک رابطه دلنشین و شیرین سوق دهد. برای اینکه زوجین بتوانند از رابطه زناشویی موفقی برخوردار باشند لازم است نسبت به شناخت اختلالات و یا بیماری ها اطلاعاتی کسب کنند تا بتوانند به موقع نسبت به درمان آن اقدام کنند.

متخصصین زیادی برای یافتن علت بی میلی جنسی و غلبه بر اختلال جنسی زوجین به صورت حرفه ای مشغول به فعالیت هستند. مشاور می تواند نقش مثبتی برای حل مشکلات جنسی زوجین داشته باشد. مشاوره که به عنوان مشاور زوج ها شناخته شده است؛ درک زوجین از رابطه زناشویی و معنای آن را کشف میکند و به بحران عدم علاقمندی جنسی زوجین پایین می دهد.

افزودن نظر:
captcha