22006198 021

تأثیر منفی شکر بر مغز چگونه است؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(7 رای)
تأثیر منفی شکر بر مغز چگونه است؟

مغز نسبت به سایر ارگان های بدن انرژی بیشتری مصرف می کند و گلوکز منبع اصلی سوخت آن است. اما چه اتفاقی می افتد که قند در رژیم غذایی ما به میزان زیادی وجود دارد؟ در این مورد، مصرف بیشتر قطعاً بهتر نیست. تأثیر منفی شکر بر مغز چگونه است؟ تاثیر منفی شکر بر مغز به اندازه ای است که قند اضافی هم (مهارت های شناختی و هم کنترل مغز) را مختل می کند. برای بسیاری از افراد، مصرف میزان قند کم، میل بیشتری را تحریک می کند. شکر در مرکز پاداش مغز اثراتی همچون دارو و افزایش دوپامین را دارد. دانشمندان می گویند که غذاهای شیرین (همراه با غذاهای شور و چرب) می توانند اثرات اعتیادی مانندی را در مغز انسان ایجاد کنند و باعث از بین رفتن خود کنترلی و افزایش پرخوری و افزایش وزن بعدی شوند.

در انسان های اولیه، این محرک آنها را به سمت غذاهای غنی از کالری سوق می دهد که در صورت کمبود غذا به بقا کمک می کند. اما اکنون این درایو ابتدایی به همه گیری های ما در مورد چاقی و دیابت کمک می کند. ویژگی های رفتاری و عصبی بیوشیمیایی سوء مصرف مواد و پرخوری کاملاً مشابه است.

/// شماره های تماس ///

پاسخ پاداش

در انسان غذاهای پر گلیسمی مناطقی از مغز را که با پاسخ پاداش همراه است فعال می کند و احساس گرسنگی شدیدتری را در مقایسه با غذاهای کم قند خون ایجاد می کند. غذاهایی که باعث بالاتر رفتن قند خون می شوند باعث ایجاد اعتیاد بیشتر در مغز می شوند. مطالعات اضافی در مورد فعالیت های مغزی شواهدی را تأیید کرده است که تصور می کند پرخوری باعث تغییر در سیستم پاداش مغز ما می شود که بعداً باعث پرخوری بیشتر می شود. تصور می شود که همین روند تحمل وابسته به اعتیاد باشد.

آیا شکر واقعاً اعتیاد آور است؟

یک مطالعه منتشر شده در PLoS One نشان داد که غذاهای شیرین می توانند اعتیاد آورتر از کوکائین باشند. گرچه این تحقیقات روی حیوانات انجام شد، محققان دریافتند که شیرینی شدید می تواند از پاداش کوکائین حتی در افراد حساس به مواد مخدر فراتر رود.

تأثیر منفی شکر بر مغز و حافظه

در سراسر بدن، قند اضافی مضر است و به همان قسمت آسیب می زند. حتی یک نمونه منفی از افزایش گلوکز در جریان خون می تواند برای مغز مضر باشد و در نتیجه باعث کندی عملکرد شناختی و کسری در حافظه و توجه می شود. برخی تحقیقات حاکی از آن است که مصرف زیاد قند باعث التهاب در مغز می شود و منجر به مشکلات حافظه می شود. یک مطالعه سال 2016 منتشر شده در تحقیقات مغزی رفتاری نشان داد که نشانگرهای التهابی در هیپوکامپ موش هایی که از رژیم غذایی قندی بالایی تغذیه می شوند وجود دارد، اما در کسانی که از رژیم غذایی استاندارد تغذیه می کنند وجود ندارد با این حال خبر خوب این است که این آسیب التهابی ناشی از قند ممکن است دائمی نباشد.

اعتیاد به شکر

یک مطالعه در سال 2017 در ژورنال Appetite نشان داد که با پیروی از یک رژیم غذایی کم قند و کم GI، می توان آسیب حافظه ناشی از مصرف قند را برگرداند. علاوه بر این، تحقیقات منتشر شده در ژورنال Nutrients در سال 2015 حاکی از آن است که کاهش مصرف قند و مکمل اسیدهای چرب امگا 3 و کورکومین باعث بهبود حافظه کاری می شود.

ارتباط خلق و خو با شکر

شکر نیز بر خلق و خوی فرد تأثیر می گذارد. براساس یک مطالعه تصویربرداری از مغز، در جوانان سالم توانایی پردازش احساسات با افزایش قند خون به خطر می افتد. مطالعه دیگری که در Diabetes Care منتشر شده است که نشان می دهد افراد مبتلا به دیابت نوع 2، احساس غم و اندوه و اضطراب را در حین هایپرگلیسمی حاد (افزایش قند خون) گزارش می کنند.

یکی از بزرگترین مطالعات برای ارتباط قند با افسردگی (تجزیه و تحلیل مصرف رژیم غذایی و خلق و خوی 23.245 نفر که در مطالعه Whitehall II ثبت نام کرده اند) نشان داد که میزان بالاتر قند مصرفی با شیوع بیشتر افسردگی همراه است. این مطالعه که در سال 2017 در ژورنال Science Reports منتشر شد نشان داد افرادی که بیشترین میزان مصرف قند را دارند 23 درصد بیشتر از کسانی که کمترین میزان قند دریافت می کنند مبتلا به یک اختلال روانی هستند.

/// شماره های تماس ///

ظرفیت ذهنی

افزایش قند خون به رگ های خونی آسیب می رساند. آسیب رگ های خونی مهمترین دلیل عوارض عروقی دیابت است که منجر به مشکلات دیگری از جمله آسیب به رگ های خونی در مغز و چشم ها می شود. مطالعات دیابتیک های طولانی مدت نشان می دهد آسیب مغزی پیشرونده منجر به کاهش در یادگیری، حافظه، سرعت حرکت و سایر عملکردهای شناختی می شود.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: بازسازی حافظه و تکنیک های مهم تقویت حافظه

قرار گرفتن در معرض مکرر در مقادیر گلوکز بالا، ظرفیت ذهنی را کاهش می دهد. زیرا سطح بالاتر HbA1c با درجه بیشتری از انقباض مغز همراه است. حتی در مبتلایان به دیابت، مصرف قند بیشتر با نمرات پایین تر در تست های عملکرد شناختی همراه است. تصور می شود این اثرات به دلیل ترکیبی از قند خون، فشار خون بالا، مقاومت به انسولین و کلسترول بالا است.

تاثیر شکر بر مغز

تحقیقات دیگر نیز نشان می دهد که یک رژیم غذایی حاوی قند اضافه شده، باعث افزایش تولید BDNF میشود که یک ماده شیمیایی برای تشکیل حافظه و یادگیری جدید است. طبق مطالعه ای که در مجله Diabetologia منتشر شده است، سطح پایین تر BDNF با زوال عقل و بیماری آلزایمر نیز مرتبط است.

منبع: verywellmind.com

سوالات متداول

1. تاثیر شکر زیاد بر مغر چگونه است؟
تاثیر منفی شکر بر مغز به اندازه ای است که قند اضافی هم (مهارت های شناختی و هم کنترل مغز) را مختل می کند.

2. آیا غذاهای شیرین اعتیاد آور است؟
دانشمندان اعتقاد دارند در صورت مصرف همزمان شیرینی، شوری و چربی مغر به استفاده بیشتر آنها اعتیاد پیدا می کنند.

3. آیا شکر واقعا اعتیاد آور است؟
در یک مطالعه مشخص شده است که شکر می تواند از کوکائین نیز اعتیاد آور تر باشد.

نظرات کاربران:
mahi
پاسخ به این نظر
16:39 - 23 شهریور 00

شکر خیلی بده و واقعا اعتیاد میاره اما نخوردنش هم خیلی سخته

0 0
افزودن نظر:
captcha