22006198 021

بهترین راه برای شناخت همسر چیست؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(32 رای)
بهترین راه برای شناخت همسر چیست؟

ازدواج یک گام بزرگ است، مشاوره ازدواج یک الزام است زیرا این انتخاب، انتخابی زودگذر نیست و پایبندی به اصول و قرارداد آن بسیار مهم است. وقتی فردی تصمیم به ازدواج میگیرد خیلی مهم است که بداند از خود و فردی که برای ازدواج انتخاب کرده است، چه چیزهایی میخواهد و یا خود و طرف مقابلش را چه میزان میشناسد. از همه مهم تر که او به چه میزان مسئولیت پذیر هست زیرا پس از ازدواج هیچ چیزی به سابق باز نخهواهد گشت. بنابراین مهم ترین سوالی که در ذهن هر فردی که تصمیم به ازدواج دارد شکل میگیرد این است که بهترین راه برای شناخت همسر چیست و چه راهکارهایی در این زمینه وجود دارد.

شناخت بیشتر برای ازدواج

شناخت همسر باعث کم شدن میزان آمار طلاق و خیانت می شود. بنابراین با شناخت بیشتر (به هر میزانی) شما می توانید انتخاب بهتری داشته باشید و فردی را که می خواهید با کمترین درصد خطا انتخاب کنید. شاید با شنیدن کلماتی مانند درصد و خطا به این فکر کنید که روابط عاطفی در ظرف هایی مانند حساب و کتاب این چنینی نمی گنجد و دوست داشتن اصل مطلب ایجاد یک رابطه صحیح است؛ یا هیچ کسی با دوست داشتن و گوش کردن به ندای قلب خود اشتباه نمی کند.

ازدواج اشتباه

اما باید بدانیم که کاملاً در اشتباه هستید و در بیشتر موارد تصمیماتی همچون ازدواج اگر با این نگرش پیش برود بیشترین درصد خطا را خواهد داشت. بررسی دقیق شرایط، اصول خانوادگی، گذشته و حال فردی که می خواهیم با او زندگی کنید و پیش از آن، گرفتن تصمیم با این میزان از آگاهی و رشد عقلی باعث انتخاب بهتری میشود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید؛ 4 خصوصیت خطرناک مردانی که نباید با آنها ازدواج کرد
 • فرض کنید دو نفر به هم علاقه و میل شدیدی به ازدواج با یکدیگر را دارند. آیا اگر این دو نفر ۹ ماه با هم در کنار خانواده هایشان معاشرت کنند، باز هم به همان میزان احساس می کنند که دوست دارند با یکدیگر ازدواج کنند؟
 • یا اگر پدرهای هر دو نفر ساعت ها با یکدیگر معاشرت کنند، رابطه دو خانواده با یکدیگر صمیمی تر میشود و یا دلخوریهای جدیدی ایجاد میشود و گاهی حتی پس از گذر از میل جنسی نسبت به یکدیگر باز هم احساس عشق باقی خواهد ماند؟

راه های شناخت همسر قبل از ازدواج

 • ارزش ها و معیارهای یکدیگر را بشناسید.
 • زمان زیادی را برای صحبت کردن و وقت گذراندن اختصاص دهید.
 • درباره مسائل مربوط به پول صحبت کنید.
 • نظر خود را درباره فرزند داشتن و تربیت فرزندان بگویید.
 • با دوستان یکدیگر معاشرت کنید.
 • سعی کنید باهم به یک کلاس آموزشی بروید.
 • فرد را در زمان بحران ارزیابی کنید
 • به تاب آوری و مدیریت خشم او قبل از نامزدی هم توجه ویژه ای کنید.
 • نوع ارتباط پدر و مادر ائ می تواند سنت های آن خانواده را به شما تا حدودی بازگو کند.
پیشنهاد می کنیم بخوانید؛ 4 خصوصیت زنانی که نباید با آنها ازدواج کرد

آیا ازدواج یک هدف است؟

در واقع ازدواج نباید یک هدف باشد. باید خود به تنهایی یک مرحله از زندگی باشد که به بهترین شکل به این مرحله وارد شویم و در آن رشد کنیم. وقتی آن را به عنوان یک هدف ببینیم، برای دستیابی به آن هدف، بهترین خود را نشان می دهیم و به بهترین شکل و فرم خود عمل میکنیم. پس از آن وقتی به هدفمان دست پیدا کردیم، احساس رخوت عمیقی وجودمان را فرا میگیرد که یا این دستیابی به هدف آنقدرها ارزش تلاش نداشت و یا این هدف اصلاً باب میل نبود و بهتر است هدف جدیدتری برای خود انتخاب کنیم. این شکل از تعریف ذهنی از ازدواج باعث جدایی هایی می شود که امروزه بسیار زیاد شاهد آن هستیم. ازدواج اشتباه از انتخاب اشتباه و هدف دانستن آن بوجود می آید. وقتی بدانیم چه کسی هستیم، چه کسی را میخواهیم و یا نسبت به شناخت از خود واقعی مان فردی را انتخاب کنیم، پس از آن در زندگی از دیدن هر رفتار و عکس العملی سورپرایز یا شوکه نمی شویم.

سوالات برای شناخت همسر

 • آیا دوست داری فرزندی داشته باشی و چگونه به تربیت او فکر می کنی؟
 • بعد از ازدواج کجا زندگی خواهیم کرد؟
 • وظایف خانه و بیرون از خانه چگونه باید تقسیم شود؟
 • ارتباط با دوستان و خانواده پس از ازدواج چگونه خواهد بود؟
 • تفریح مورد علاقه تو چیست و در اوقات فراغت به چه کاری مشغول می شوی؟
 • اعتقادات دینی و مذهبی شما چگونه است؟

دوره تصمیم در مورد زندگی

پس از تصمیم در مورد ازدواج، دوره تصمیم در مورد زندگی آغاز می شود. به همان میزان که تلاش کرده ایم انتخاب درستی داشته باشیم، پس از ازدواج باید تصمیم بگیریم چگونه در آن بمانیم و در تصمیمی که گرفته ایم راسخ عمل کنیم. با این تعریف که اتفاق ها نباید پس از ازدواج آنقدرها برایمان بزرگ و مهم جلوه کند، گذشت باید اصول اولیه قراردادمان باشد. صبوری میتواند ما را از مسائل پیش پا افتاده دور کند و پایه های روابطمان را محکم کند.

قبول مسئولیت تصمیمی که گرفته ایم

بنابراین قبول مسئولیت تصمیمی که گرفته ایم بسیار مهم است و نمی توانیم به عنوان فردی بالغ از تصمیم مان سرخورده شویم و به دنبال راهی برای نجاتمان باشیم. قبول آنچه که انتخاب کرده ایم به ما این امکان را می دهد پس از ازدواج شرایطمان را به سمت بهتر شدن هدایت کنیم و با هر ناراحتی نخواهیم کودکانه خودمان را کنار بکشیم و به دنبال فرصت بهتر در جای دیگری باشیم. تمام این نکات و دانستن آن از ازدواج اشتباه ما جلوگیری می کند.

بهترین راه برای شناخت همسر چیست؟

نداشتن هر کدام از مهارت های زیر می تواند باعث ازدواج اشتباه شود. پیش از تمام این موارد برای شناخت همسر خود حتما به مشاوره پیش از ازدواج بروید تا با تست های تشخیصی به بهترین نتیجه ممکن برسید.

1. مهارت خودآگاهی و همدلی

زمانی که شناخت کافی از خودتان ندارید به طور قطع نمی توانید همسر مورد نظر خودتان را هم پیدا کنید.

ازدواج اشتباه به دلیل نداشتن مهارت

زمانی که همدلی نداشته باشید قطعاً در طول زندگی به مشکل خواهید خورد زیرا فرد مقابل شما را فردی خودخواه خواهد دید. خودآگاهی اولین مهارت از مهارت های 10 گانه سازمانه WHOمی باشد.

2. مهارت برقراری ارتباط موثر

زمانی که شما نتوانید به طور صحیح و دقیق قبل از ازدواج صحبت های همسر خودتان را بدون قضاوت گوش دهید درصد ازدواج اشتباه را در خودتان بالا خواهید برد.

3. مهارت کنترل رفتار به هنگام بروز احساس خشم

این مهارت باعث می شود قبل یا بعد از ازدواج حرمت ها را نگه دارید، دل ها را از هم دور نکنید و عمر ازدواج را طولانی و پایدار تر کنید.

4. مهارت روابط بین فردی

زمانی که شما روابط بین فردی مختلی دارید و یا عرض زندگی کمی دارید قطعاً افراد زیادی را در کنارتان نخواهید دید که نزدیک ترین گزینه به خودتان را انتخاب کنید.

5. مهارت رفتار جرأت مندانه

این مورد وقتی اتفاق می افتد که شما نمی توانید خواسته های خود را شفاف اعلام کنیم مثلاً فردی که مورد تأیید خانواده است ولی شما او را دوست ندارید، با نداشتن این مهارت ورود می کنید به یک ازدواج اشتباه بزرگ که کل زندگی شما را می تواند خراب کند. یا همینطور پیش از ازدواج خواسته های خود را به طور مشخص و جرأت مندانه بیان نمی کنید و در دل خود آن ها را جای می گذارید.

6. مهارت زندگی با خلق منفی

معمولاً در موقعی که افراد خلق بالا یا پایین دارند بزرگترین اشتباهات خود را در تمام زمینه ها انجام می دهند که با نداشتن این مهارت امکان به وجود آمدن یک ازدواج اشتباه میسر میشود.

7. مهارت تفکر نقاد

به هر روی چه پس از ازدواج چه پیش از ازدواج نداشتن تفکر نقاد باعث می شود نتوانید باز خورد مناسبی را از اطرافیانتان بگیرید و مشکلات خود را به درون زندگی زناشویی خود نبرید. نداشتن این موضوع باعث انتخاب غلط همسر، در نتیجه ازدواج اشتباه و طلاق می شود.

در آمریکا، کانادا و اروپا بهترین راه برای شناخت همسر چیست؟

اگر به دنبال همسر یا شوهر هستید، برخی از سایت های دوستیابی برای افرادی که به دنبال روابط جدی هستند و به دننبال درصد موفقیت بالاتری هستند. سایت های دوستیابی مانند eHarmony، Match.com، OkCupid، Hinge، OurTime و Bumble می توانند به شما کمک کنند تا یک شریک جدی برای زندگیتان پیدا کنید.

چگونه می توانم سریع همسر پیدا کنم؟

آیا شما مجرد هستید و به دنبال عشق و ازواج هستید؟ در اینجا نحوه یافتن سریع همسر را به شما آموزش می دهیم. ابتدا نکنیکهای طلایی زیر را فرا بگیرید.

 • درک آنچه از یک شوهر می خواهید.
 • یک تاثیر اولیه عالی ایجاد کنید.
 • با کسی که ارزش های شما را به اشتراک می گذارد قرار ملاقات بگذارید.
 • روشن فکر و منعطف باشید.
 • در لحظه حضور داشته باشید.
 • قرار ملاقات با کسی که برای شما جذاب است را در اولویت بگذارید و نترسید.
 • مراقب ظاهر فیزیکی خود باشید.
 • با کسی که به شما علاقه مند است قرار ملاقات بگذارید (گاهی افراد به صورت ناخودآگاه فکر می کنند کسی که دوسنشان دارد حتما از او بسیار پایین تر است و لایق دوستی با او نیست).
نظرات کاربران:
مهدیه
پاسخ به این نظر
1403/4/19

سلام وقت شما بخیر بنده 27 سالم هست و در مرحله اشنایی با اقایی برای ازدواج هستم و چون به صورت سنتی و از طریق خانواده اشنا شدیم من شناختی از ایشان ندارم، ایا مشاور میتواند کمک کننده باشد که اصلا من و ایشان مناسب هم هستیم یا خیر

0 0
مهتاب
پاسخ به این نظر
1402/10/20

سلام من درشرف ازدواج هستم و کمی مضطرب هستم با همسرم که صحبت میکنم بسیارمنطقی هستن و با هم تفاهم داریم اما من دلم میخواد شناخت بیشتری داشته باشیم از هم میشه لطفا بفرمایید از طریق مشاوره مقدور هست این موضوع؟

0 0
Arezo
پاسخ به این نظر
1402/9/12

سلام‌من ۳ ساله ازدواج کردم و خب طبیعیه که گاهی بینمون بحث و اختلاف هست اما همسرم میگه خوبه هرزگاهی از هم دور باشیم مثلا گاهی تنهایی سفر کنیم‌ . نمیدونم میخواستم بدونم واقعا همچین‌ چیزی توی رابطه برای شناخت بیشتر یا درک بیشتر لازمه؟

0 0
mahgol
پاسخ به این نظر
1400/6/28

به نظر من بهترین راه شناخت از وقت گذاشتن زیاد و سفر های کوتاه بوجود میاد . باید قبل ازدواج دو طرف باهم جاهای مختلفی برن همچنین با جمع دوستان بیرون برن تا ببینن طرف مقابل برخوردش توی جمع چطوره و اینجوری میتونن متوجه بشن که طرف خسیس هست یا نه یا به چه چیزهایی علاقه داره ولی با توجه به اینکه تو ایران مسافرت سخت میتونن برن میتونن باهم سفر های یک روزه تنها یا با تور برن اینم خیلی کمک میکنه خصوصا جاهایی که سختی داره مثل کوه . و البته متاسفانه بیشتر شناخت بعد از زندگی بوجود میاد اما میشه قبلش تا حدی مطمعن شد

1 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ