22006198 021

آشنایی با جنب شدن در خواب و راه های جلوگیری از آن

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(4 رای)
آشنایی با جنب شدن در خواب و راه های جلوگیری از آن

جنب شدن در خواب می تواند یکی از اتفاقات طبیعی سیکل جنسی باشد. ولی برای بسیاری از افراد مشکلاتی را ایجاد می کند. برای رهایی از جنب شدن و مدیریت آن بهتر است از یک سکس تراپیست کمک بگیرید. جنب شدن در خواب ممکن است در هر مردی اتفاق بیافتد، اتفاقی که برخی تکرار زیاد آن را ناشی از اضطراب می دانند. یکی از راهکار جلوگیری از جنب شدن ازدواج و داشتن ارتباط جنسی سالم است. از ملزومات زندگی زناشویی و افزایش کیفیت و کمیت رابطه زناشویی میتوان به تکنیکهای اولین رابطه جنسی بعد از ازدواج که خاطره سازی می کند اشاره کرد. در بعضی از موارد عدم آگاهی ممکن است خاطره بدی را ایجاد کند که در ادمه زندگی تاثیر منفی بگذارد. از دیگر مواردی که می تواند از چالش جنب شدن شدن جلوگیری کند یادگیری آموزش های جنسی مورد نیاز پش از ازدواج است. همچنین درمان واژینیسموس در زنان نقش بسیار پر رنگی دارد. در صورت شکل گیری ارتباط جنسی همراه با درد و مشکلات دیگر، اثر آن مخرب خواهد بود. پس بهتر است خانمها آموزش گام به گام رابطه جنسی را فرا بگیرند که از استرس خود و همسر جلوگیری کنند.

بهترین روانشناس گروه روانشناسی اینجا مکث در سال 1402: بهزاد متین

جنب شدن در خواب به چه معنا می باشد؟

جنب شدن در خواب به معنی انزال و خروج مایع منی از مردان در هنگام خواب می باشد (البته این اتفاق در خانم ها هم رخ می دهد اما بسیار کم) که در برخی از افراد مداومت دارد و در برخی بسیار کم اتفاق می افتد.

منی نیز به آبی چسبناک گفته می شود که با جهش و فشار از فرد بیرون می آید و بدن فرد بعد از بیرون آمدن آن سست و بی حال می گردد، پس هر آبی را نباید نشان از جنب شدن در خواب دانست و باید به حالت خود نیز توجه کرد. قابل ذکر است که برخی از افراد صبح وقتی از خواب بیدار می شوند متوجه این مایع در لباس زیر خود می شوند و در شب هیچ حالتی نداشته اند که در بسیاری از موارد این مایع نشان از جنب شدن در خواب نمی باشد.

اسپرم ها و سلول های جنسی در مردان در طی روز و به صورت مداوم در حال تشکیل شدن هستند و در بیضه مردان جمع می شود، این اسپرم ها ممکن است به دلیل عوامل مختلفی مانند تغذیه و موارد شنیداری و دیداری کم و زیاد شود و تاثیر خودش را در خواب و در هنگام استراحت بگذارد.

برخی اوقات مردان به دلیل نداشتن رابطه جنسی و خارج نشدن منی از آنها، در هنگام خواب جنب می شوند و مایع منی بدون اراده آنها از بدنشان خارج می شود و این اتفاق می تواند بر روحیه آنها تاثیر بگذارد و برایشان خجالت آور باشد. این اتفاق از نظر جسمی به این دلیل رخ می دهد که بیضه ها دارای ظرفیت محدودی هستند و می توانند مقداری محدود از اسپرم و منی را در خود نگهدارند و بقیه سرریز می شوند و در مردان در بیشتر اوقات در شب و در هنگام خواب رخ می دهد.

جنب شدن در خواب اگر هر روز و به صورت مداوم اتفاق بیافتد نیاز به درمان دارد و باید به سکس تراپیست مراجعه کرد اما اگر هفته ای یک بار رخ دهد مشکلی ندارد و نباید نگران آن بود. آقایان نیز نباید از این اتفاق دچار استرس و اضطراب شوند و خود را بی اراده و ناتوان بدانند زیرا این اتفاق بسیار طبیعی است و در هر مرد بالغی اتفاق می افتد، حال در برخی افراد به صورت مداوم و در برخی افراد خیلی کم و به ندرت.

جنب شدن در خواب

عوامل تاثیر گذار بر جنب شدن در خواب

این اتفاق رخدادی طبیعی است که به شرایط بدنی و جسمی افراد بستگی دارد اما در این میان عوامل مختلفی می تواند به این اتفاق دامن بزند و مقدار و دفعات تکرار آن را کم و زیاد کند.

 • این عوامل می تواند شامل تغذیه، مسائل ژنتیکی، نداشتن روابط جنسی، دیدن خواب ها و صحنه های جنسی در فیلم ها و یا افکار جنسی باشد.
 • قابل ذکر است که غذاهای تند، پرچرب و شیرین می تواند مایع منی را در مردان زیاد کند و توان جنسی افراد را بالا ببرد، این غذاها میزان تولید اسپرم را در افراد افزایش می دهد و آن را در بیضه ها جمع می کند و نهایتاً در شب سرریز می شود و افراد جنب می شوند.
 • افکار جنسی و دیدن فیلم های صحنه دار و یا کلمات جنسی تحریک کننده نیز می تواند سبب ازدیاد شهوت در افراد و افزایش منی در بیضه ها و سپس جنب شدن در خواب به خصوص در افرادی که شریک جنسی ندارند، گردد.
 • طبق آمار این اتفاق بیشتر در افرادی که در طی روز به فکر روابط جنسی هستند و دارای شریک جنسی نیز نمی باشند، رخ می دهد.
 • داشتن روابط جنسی با زمان بندی مشخص نیز می تواند از جنب شدن در خواب جلوگیری کند، افراد متاهل باید بدانند که نباید میان رابطه های جنسی خود با شریک زندگیشان فاصله طولانی مدت ایجاد کنند زیرا نه تنها ممکن است سبب ایجاد این اتفاق در آنها شود، ممکن است سبب ایجاد بیماری هایی مانند انزال زودرس و دیررس و سرد شدن روابط جنسی نیز بشود.
 • به همین منظور بهتر است اندازه همه این عوامل را به تعادل رساند تا از جنب شدن در خواب جلوگیری شود و یا مقدار آن کاهش یابد، البته همه این عوامل به فعالیت بدنی روزانه و شرایط جسمی افراد نیز بستگی دارد و در افراد مختلف متفاوت می باشد.

راهکارهای جلوگیری از جنب شدن

 • برای جلوگیری از جنب شدن در خواب، بهترین راه این است که ازدواج کنید و انزال را در رابطه جنسی تجربه کنید، گرچه این اتفاق کاملاً خارج از اراده افراد می باشد و در هر سنی رخ می دهد.
 • بهتر است افراد از خوردن غذاهای محرک مانند فلفل و غذاهای پرچرب، تخم مرغ، پیاز و غذاهایی که توان جنسی را بالا می برد در وعده های شام و قبل از خواب خودداری کنند و یا مصرف آن را کاهش دهند.
 • این افراد بهتر است شب ها از انواع سبزیجات و غذاهایی که سبب کاهش میل جنسی می گردد استفاده کنند تا تعداد موارد جنب شدن در خواب را در خود کاهش دهند.
 • آقایان بهتر است بدانند که دیدن فیلم های پورن در هر صورتی در ذهن آنها می ماند و سبب تحریک آنها و دیدن خواب های جنسی می گردد، پس باید از دیدن این فیلم ها خودداری کنند تا از جنب شدن در خواب در امان بمانند.
 • افراد بهتر است قبل از خواب حتماً به دستشویی بروند و در نصف شب نیز به هر طریقی به دستشویی بروند و شکم خود را خالی کنند و فشار را از بیضه ها خارج کنند.
 • این افراد باید از پوشیدن لباس های تنگ و یا استفاده از رواندازهای سنگین خودداری کنند تا کمتر دچار جنب شدن در خواب شوند.
 • افراد متاهل نیز نباید روابط جنسی را با تاخیر برقرار کنند زیرا این کار سبب جمع شدن منی و سرریز شدن آن و جنب شدن در خواب می گردد.
 • بهتر است افراد برای جلوگیری و کم کردن این رخداد قبل از خواب وضو بگیرند و دعایی که در مفاتیح آمده است را بخوانند.
 • ورزش کردن و تخلیه انرژی نیز می تواند از جنب شدن در خواب جلوگیری کند و یا تعداد دفعات آن را در افراد مختلف با سنین متفاوت کاهش دهد.
 • قابل ذکر است که خوردن برخی مواد غذایی مانند شیربادام، انار، کرفس، تخم شنبلیله نیز می تواند از این اتفاق در افراد جلوگیری کند و یا مقدار و تعداد آن را کاهش دهد.

جنب شدن در خواب در مردان

جنب شدن در خواب بیشتر در چه افرادی اتفاق می افتد؟

 • جنب شدن در خواب اتفاقی نیست که دارای شرایط و زمان مشخصی باشد و ممکن است در افراد متاهل نیز رخ دهد و سن مشخصی ندارد.
 • اما این اتفاق طبق آمار بیشتر در افرادی که تازه به بلوغ رسیده اند و نوجوانان رخ می دهد (یکی از نشانه های رسیدن به بلوغ در آقایان همین جنب شدن در خواب می باشد) و ممکن است به هیچ دلیلی نه به خاطر تغذیه و نه به خاطر فیلم های پورن بلکه به خاطر تغییرات هورمونی و سطح تستوسترون در بدنشان رخ دهد.
 • قابل ذکر است که وقوع این حالت گناه نمی باشد و هیچ مشکل شرعی ندارد و نباید نسبت به وقوع آن مضطرب شوید و یا آن را یک بیماری بدانید، در صورتی که خیلی از خانواده ها چنین تصوراتی دارند در صورتی که وقوع این اتفاق کاملاً از اراده و اختیار افراد خارج است.
 • جنب شدن در خواب یک حالت فیزیولوژیکی در افراد است، که می تواند از خود ارضایی جلوگیری کند.
 • گفتنی است که این اتفاق هیچ ضرری برای افراد ندارد اما باید به دفعات آن توجه کرد تا از حد عرف خارج نشود.
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ