22004925 021

آموزش گام به گام رابطه جنسی برای تازه عروس ها

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(6 رای)
آموزش گام به گام رابطه جنسی برای تازه عروس ها

آموزش گام به گام رابطه جنسی برای تازه عروس ها یا همان شب زفاف را در این مقاله بررسی خواهیم کرد. رابطه جنسیغریزه ای طبیعی در وجود انسان ها است و عملی است که برای لذت بردن، تولید مثل، تجربه لذت جنسی، تجربه صمیمیت و یا کسب آرامش انجام می شود. روابط جنسی شب زفاف تنها به آمیزش جنسی محدود نمی شوند. هر عملی که از طرف شخصی باعث تحریک جنسی یا تحریک محرک احساسات جنسی در بدن فرد دیگر شود رابطه جنسی نام دارد. بوسیدن، آمیزش دهانی، نوازش کردن، روابط جنسی واژینال و یا مقعدی انواعی از آمیزش های جنسی می باشند.

برای داماد ها یا عروس ها (انجام روابط جنسی نیازمند تکنیک های مناسب و آشنایی با اصول روابط جنسی) است. زیرا توجه به خواسته ها و احساسات شریک جنسی و صحبت درباره این رابطه و بررسی و توجه به علایق جنسی یکدیگر باعث برقراری رابطه ای سالم و مفید می باشد. همچنین رابطه جنسی می تواند بر سلامت جسم و روان تاثیر بگذارد. برای افزایش لذت جنسی و تحریک شریک جنسی در شب زفاف میتوانید از نوازش کردن شریک و اندام های جنسی او و همچنین معاشقه و بوسیدن استفاده کنید.

اولین رابطه جنسی

افراد (چه پسر و چه دختر) باید برای شروع این رابطه از لحاظ روحی و جسمی آماده باشند. چون اولین رابطه جنسی تاثیر بسزایی در روابط بعدی افراد دارد. در اولین تجربه دخول در زنان، پرده بکارت پاره می شود که پرده ای غشایی درون واژن است. ممکن است بعد از آن زن دچار مقداری خونریزی شود و نیز در اولین تجربه احتمال اینکه زن به ارگاسم نرسد زیاد است و احتمالا کمی درد داشته باشد.

اولین رابطه معمولاً با اضطراب و استرس برای هر دو طرف همراه است. در این صورت انجام معاشقه قبل از شروع رابطه جنسی واژینال و یا مقعدی می تواند باعث کاهش اضطراب و استرس شود. زیرا صبور بودن تاثیر زیادی در لذت بردن از این رابطه دارد. بالا بردن آگاهی قبل از داشتن رابطه جنسی هم تاثیر مثبتی در ادامه این روند خواهد داشت. باید توجه داشت که احتمال بارداری در اولین رابطه جنسی و نیز در دوران قاعدگی وجود دارد. پس اگر قصد بچه دار شدن ندارید، باید از روش های جلوگیری مناسب استفاده کنید.

آموزش رابطه جنسی

مراجعه به سکس تراپیست برای تازه عروس ها

سکس تراپیست ممکن است روانپزشک یا روانشناسی باشد که به طور تخصصی آموزش دیده است. معمولا در جلسه اول سکس تراپیست ها می خواهند تصویری کلی از سوابق روابط جنسی مراجعه داشته باشند و همچنین مشکلات و چالش هایی که مراجع با آن ها درگیر است را بشناسند و تلاش کنند تا با کمک یکدیگر مشکلات را حل کنند. به طور کلی سکس تراپی می تواند به شما کمک کند تا روابط جنسی بهتری را تجربه کنید.

آموزش گام به گام رابطه جنسی برای تازه عروس ها

روابط جنسی واژینال

در رابطه جنسی برای تازه عروس ها مقاربت جنسی واژنی و یا سکس واژنی یکی از انواع روابط جنسی است که با ورود آلت تناسلی سفت شده مرد به واژن زن انجام می شود. سکس واژنی می تواند به روش های مختلفی انجام شود. صحیح ترین و راحت ترین آن بدین صورت است که زن به پشت خوابیده و پاهای خود را باز می کند تا مرد بین پاهای زن قرار گرفته و آلت تناسلی خود را وارد واژن نماید. در این پوزیشن آلت تناسلی مرد به راحتی وارد واژن شده و از آن خارج می شود.

یکی دیگر از روش های سکس واژنی که معمولاً برای دخول کامل تر انجام می شود، بدین صورت است که زن به پشت خوابیده و پاهای خود را روی شکم خود تا می کند. مرد بین پاهای زن قرار گرفته و آلت تناسلی خود را وارد واژن می کند. در این پوزیشن سینه ها و آلت جنسی زن به طور کامل در معرض دید مرد قرار گرفته و علاوه بر تحریک بیشتر مرد این امکان را به مرد می دهد که بطور کامل با بدن زن در تماس باشد.

دخول از پشت

روش دیگر و آموزش گام به گام رابطه جنسی برای تازه عروس ها همان سکس واژنی کلاسیک است، دخول از پشت. بدین صورت که زن به روی شکم خوابیده و پاهایش را روی شکمش خم می کند و مرد از پشت آلت تناسلی خود را وارد واژن زن می کند. در این پوزیشن قرار گرفتن باسن زن بین مرد و زن باعث می شود که دخول بصورت کامل انجام نشود. زیرا شکم مرد با باسن زن در تماس است. این پوزیشن اغلب برای رفع خستگی حین انجام رابطه جنسی انجام می شود.

سکس ضربدری

سکس ضربدری یکی دیگر از روش های دخول می باشد. در این پوزیشن، زن به پهلو خوابیده و پاهای خود را دراز می کند. مرد بین پاهای زن می نشیند و پاهای خود را دراز کرده و آلت تناسلی خود را وارد واژن زن می کند.

پوزیشن زن سوارکار

پوزیشن زن سوارکار روش دیگری برای انجام دخول در در سال دوم ازدواج است که برای زنان دارای اضافه وزن یا حامله و اولین تجربه رابطه جنسی زن (شب زفاف) مناسب نمی باشد. این پوزیشن بدین صورت است که مرد به پشت خوابیده و زن روی آلت تناسلی نشسته و آن را وارد واژن خود می کند و با بالا و پایین کردن خود آلت تناسلی مرد را در واژن خود به حرکت در می آورد. در این روش بدن زن و مرد میتوانند کاملاً با هم در تماس باشند.

دخول به صورت پهلو به پهلو

یکی دیگر از پوزیشن های رابطه جنسی برای تازه عروس ها، دخول بصورت پهلو به پهلو است. در این روش مرد و زن به پهلو می خوابند و بعد از کمی بالا بردن پای زن، مرد الت تناسلی خود را وارد واژن می کند. در این روش فشار کمتری به زن وارد می شود و یکی از روش های مناسب برای بارداری است. یکی از پوزیشن های مناسب برای زمان بارداری که در این دوره نباید فشار زیادی به زن وارد شود. بدین صورت است که زن روی پشت خود خوابیده و پاهای خود را باز می کند تا مرد بین پاهای زن بنشیند. بعد زن می تواند پاهای خود را روی ران مرد قرار دهد و مرد عمل دخول را انجام دهد.

بیماری های آمیزشی و راه های جلوگیری و درمان آن

استفاده از کاندوم باعث پیشگیری از عفونت هایی می شود که در رابطه جنسی امکان دارد به آن مبتلا شوند. انواع این عفونت ها شامل هرپس تناسلی، زگیل تناسلی، هپاتیت B که از طریق استفاده مشترک از وسایل شخصی مانند تیغ منتقل می شود و HIV که از انواع عفونت های ناشی از ویروس است. تریکوما که اکثراً از طریق تماس جنسی منتقل می شود که ناشی از نوعی انگل است و یا عفونت های باکتریایی مانند سوزاک، کلامیدیا و سیفلیس می باشد.

بیشتر این ارگانیسم ها از رابطه های جنسی دهانی، واژینال و یا مقعدی منتقل می شوند. هرپس و یا زگیل تناسلی می توانند از طریق تماس های پوستی منتقل شوند. یکی از مؤثرترین روش های پیشگیری از ابتلا به این بیماری ها، استفاده از کاندوم در هر بار رابطه جنسی می باشد. باید در هر بار رابطه جنسی از یک کاندوم جدید استفاده کرد و حتماً قبل از استفاده از آن باید تاریخ انقضای آن را چک کنید. اشیاء تیز به راحتی کاندوم را پاره می کنند؛ پس باید حین پوشیدن آن دقت کنید. توجه داشته باشید که کاندوم باید روی آلتی که نعوظ پیدا کرده است و قبل از ورود آلت تناسلی به واژن و یا مقعد بوسیله دو انگشت اشاره و شست پوشیده شود.

اگر کاندوم را برعکس گذاشته اید آن را دور بیندازید و از کاندوم دیگری استفاده کنید. چون ممکن است اسپرم و ترشحات دیگر با سطح بیرونی آن تماس پیدا کرده باشند. بعد از رسیدن به ارگاسم باید قسمت پایینی کاندوم را با دست گرفته و با احتیاط آلت را از داخل واژن و یا مقعد زن بیرون کشید تا مایع منی بیرون نریزد.

عفونت هایی مانند HPV، HPV، زگیل، هرپس و تبخال تناسلی از بین نمی روند و تنها داروهایی برای کنترل و کاهش علائم آن وجود دارد. این بیماری ها در صورت عدم درمان باعث کاهش و یا از بین رفتن قدرت باروری در افراد می شود. علائم این بیماری ها اکثراً نهفته هستند و بعد از بروز اکثراً شامل ترشحات غیر معمول از آلت تناسلی مرد یا واژن زن، درد و یا خونریزی هنگام رابطه جنسی و علائم دیگر است. می توانید برای بررسی سلامت خود به متخصص زنان مراجعه کنید.

راه های جلوگیری از بارداری

روش های هورمونی

روش اول استفاده از قرص های ضد بارداری است. باید بصورت منظم توسط زن و با تایید پزشک استفاده شود. پس از طی دوره استفاده، دوران قاعدگی زن شروع می شود. اما به کارگیری این روش برای افراد سیگاری بالای 35 سال، افراد دارای سابقه بیماری و یا سکته قلبی و همچنین در دوران شیردهی مناسب نمی باشد.

روش دیگر استفاده از آمپول ضد بارداری است که حاوی پروژسترون می باشد. اما به کارگیری این روش برای افرادی که دارای پوکی استخوان و یا مشکوک به حاملگی و بیماری کبدی هستند، مناسب نیست.

استفاده از حلقه واژینال ضد بارداری توسط زن یکی دیگر از روش های جلوگیری می باشد. در آن، حلقه پلاستیکی منعطف و بی رنگ درون واژن قرار می گیرد و دو هورمون استروژن و پروژسترون را داخل بدن رها می کند. توجه داشته باشید که قرار دادن این حلقه به صورت نادرست ممکن است باعث بیرون افتادن آن حین رابطه جنسی شود. زیرا این عضلات واژن هستند که حلقه را نگه می دارند. استفاده از این روش در افراد دارای فشار خون بالا، سرطان سینه یا داشتن سابقه خانوادگی و همچنین افراد دارای بیماری کبد و دیابت مناسب نمی باشد.

جلوگیری از بارداری در رابطه جنسی

روش های غیر هورمونی

روش معمول دیگر استفاده از کاندوم توسط مرد می باشد که مانع ورود ترشحات منی مرد پس از ارضا شدن به درون واژن زن می شود. کاندوم ها اکثراً روان کننده دارند اما بعضی از افراد دوست دارند مقدار بیشتری از روان کننده ها استفاده کنند. در این صورت باید به جنس کاندوم ها نیز توجه کنند. زیرا در هنگام استفاده از کاندوم های لاتکسی و یا پلی ایزوپرن نباید از روان کننده های روغنی مانند روغن بدن و یا لوسیون استفاده کرد. اینکار باعث بالا رفتن احتمال پاره شدن کاندوم می شود. اما هنگام استفاده از کاندوم هایی که از جنس پلی اورتان هستند، می توان از هر نوع روان کننده ای استفاده کرد.

توجه داشته باشید که جنس هر کاندوم روی بسته بندی آن نوشته شده است. استفاده از کاندوم برای کسانی که دارای حساسیت به لاتکس و مشکل در حفظ نعوظ در طول رابطه جنسی هستند مناسب نیست. در صورت داشتن حساسیت به لاتکس افراد می توانند از کاندوم هایی با جنس پلی ایزوپرن و یا کاندوم های داخلی (زنانه) استفاده کنند. کاندوم های داخلی (زنانه) داخل واژن قرار می گیرند و مانع رسیدن اسپرم به تخمک ها می شوند. در صورت استفاده از کاندوم های داخلی استفاده از هر نوع روان کننده ایرادی ندارد. باید توجه داشت که افرادی هستند که در صورت استفاده از کاندوم احساس راحتی و خوشایندی ندارند.

افزودن نظر:
captcha