22006198 021

آموزش گام به گام رابطه جنسی برای تازه عروس ها

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(53 رای)
آموزش گام به گام رابطه جنسی برای تازه عروس ها

آموزش گام به گام رابطه جنسی برای تازه عروس ها یا همان شب زفاف را در این مقاله بررسی خواهیم کرد. رابطه جنسی غریزه ای طبیعی در وجود انسانها است و عملی است که برای لذت بردن، تولید مثل، تجربه لذت جنسی، تجربه صمیمیت یا کسب آرامش انجام میشود. روابط جنسی شب زفاف تنها به آمیزش جنسی محدود نمیشود. هر عملی که از طرف شخصی باعث تحریک جنسی یا تحریک محرک احساسات جنسی در بدن فرد دیگر شود، رابطه جنسی نام دارد. بوسیدن، آمیزش دهانی، نوازش کردن، رابطه جنسی واژینال و یا مقعدی انواعی از آمیزشهای جنسی میباشند.

برای دامادها و عروسها انجام روابط جنسی نیازمند تکنیکهای مناسب و آشنایی با اصول روابط جنسی است. زیرا توجه به خواسته ها و احساسات شریک جنسی و صحبت درباره این رابطه و بررسی و توجه به علایق جنسی یکدیگر، باعث برقراری رابطه ای سالم و مفید میشود. همچنین رابطه جنسی میتواند بر سلامت جسم و روان تاثیر بگذارد. برای افزایش لذت جنسی و تحریک شریک جنسی در شب زفاف میتوانید از نوازش کردن شریک و اندامهای جنسی او و همچنین معاشقه و بوسیدن استفاده کنید.

اینفوگرافیک رابطه جنسی برای تازه عروس ها

اولین رابطه جنسی

افراد (چه پسر و چه دختر) باید برای شروع این رابطه از لحاظ روحی و جسمی آماده باشند. چون اولین رابطه جنسی تاثیر بسزایی در روابط بعدی افراد دارد. در اولین تجربه دخول در زنان، پرده بکارت پاره میشود که پرده ای غشایی درون واژن است. ممکن است بعد از آن، زن دچار مقداری خونریزی شود و نیز در اولین تجربه احتمال اینکه زن به ارگاسم نرسد، زیاد است و احتمالا کمی درد داشته باشد.

اولین رابطه معمولاً با اضطراب و استرس برای هر دو طرف همراه است. در این صورت انجام معاشقه قبل از شروع رابطه جنسی واژینال و یا مقعدی، میتواند باعث کاهش اضطراب و استرس شود. زیرا صبور بودن، تاثیر زیادی در لذت بردن از این رابطه دارد. بالا بردن آگاهی قبل از داشتن رابطه جنسی هم تاثیر مثبتی در ادامه این روند خواهد داشت. باید توجه داشت که احتمال بارداری در اولین رابطه جنسی و نیز در دوران قاعدگی وجود دارد. پس اگر قصد بچه دار شدن ندارید، باید از روشهای جلوگیری مناسب استفاده کنید.

مراجعه به سکس تراپیست برای تازه عروس ها

سکس تراپیست ممکن است روانپزشک یا روانشناسی باشد که بطور تخصصی آموزش دیده است. معمولا در جلسه اول، سکس تراپیست ها میخواهند تصویری کلی از سوابق روابط جنسی مراجع داشته باشند. همچنین مشکلات و چالشهایی که مراجع با آنها درگیر است را بشناسند و تلاش کنند تا با کمک یکدیگر مشکلات را حل کنند. بطور کلی سکس تراپی میتواند به شما کمک کند تا روابط جنسی بهتری را تجربه کنید.

آموزش گام به گام رابطه جنسی برای تازه عروس ها

روابط جنسی واژینال

در رابطه جنسی برای تازه عروسها، مقاربت جنسی واژنی و یا سکس واژنی یکی از انواع روابط جنسی است که با ورود آلت تناسلی سفت شده مرد به واژن زن انجام میشود. سکس واژنی میتواند به روشهای مختلفی انجام شود. صحیح ترین و راحت ترین آن بدین صورت است که زن به پشت خوابیده و پاهای خود را باز میکند تا مرد بین پاهای زن قرار گرفته و آلت تناسلی خود را وارد واژن نماید. در این پوزیشن، آلت تناسلی مرد به راحتی وارد واژن شده و از آن خارج میشود.

یکی دیگر از روش های سکس واژنی که معمولاً برای دخول کامل تر انجام میشود، بدین صورت است که زن به پشت خوابیده و پاهای خود را روی شکم خود تا میکند. مرد بین پاهای زن قرار گرفته و آلت تناسلی خود را وارد واژن میکند. در این پوزیشن، سینه ها و آلت جنسی زن بطور کامل در معرض دید مرد قرار گرفته و علاوه بر تحریک بیشتر مرد، این امکان را به او میدهد که بطور کامل با بدن زن در تماس باشد.

دخول از پشت

روش دیگر و آموزش گام به گام رابطه جنسی برای تازه عروسها، همان سکس واژنی کلاسیک است، دخول از پشت. بدین صورت که زن به روی شکم خوابیده و پاهایش را روی شکمش خم می کند و مرد از پشت آلت تناسلی خود را وارد واژن زن میکند. در این پوزیشن، قرار گرفتن باسن زن بین مرد و زن باعث میشود که دخول بصورت کامل انجام نشود. زیرا شکم مرد با باسن زن در تماس است. این پوزیشن اغلب برای رفع خستگی حین انجام رابطه جنسی انجام میشود.

سکس ضربدری

سکس ضربدری یکی دیگر از روشهای دخول میباشد. در این پوزیشن، زن به پهلو خوابیده و پاهای خود را دراز میکند. مرد بین پاهای زن نشسته، پاهای خود را دراز کرده و آلت تناسلی خود را وارد واژن زن میکند.

پوزیشن زن سوارکار

پوزیشن زن سوارکار، روش دیگری برای انجام دخول در سال دوم ازدواج است که برای زنان دارای اضافه وزن یا حامله و اولین تجربه رابطه جنسی زن (شب زفاف) مناسب نمیباشد. این پوزیشن بدین صورت است که مرد به پشت خوابیده و زن روی آلت تناسلی نشسته و آن را وارد واژن خود میکند و با بالا و پایین کردن خود، آلت تناسلی مرد را در واژن خود به حرکت در می آورد. در این روش، بدن زن و مرد میتوانند کاملاً با هم در تماس باشند.

دخول به صورت پهلو به پهلو

یکی دیگر از پوزیشن های رابطه جنسی برای تازه عروسها، دخول بصورت پهلو به پهلو است. در این روش مرد و زن به پهلو میخوابند و بعد از کمی بالا بردن پای زن، مرد آلت تناسلی خود را وارد واژن میکند. در این روش فشار کمتری به زن وارد میشود و یکی از روشهای مناسب برای بارداری است. یکی از پوزیشن های مناسب برای زمان بارداری که در این دوره نباید فشار زیادی به زن وارد شود. بدین صورت است که زن روی پشت خود خوابیده و پاهای خود را باز میکند تا مرد بین پاهای زن بنشیند. بعد زن میتواند پاهای خود را روی ران مرد قرار دهد و مرد عمل دخول را انجام دهد.

آموزش رابطه جنسی

بیماری های آمیزشی و راه های جلوگیری و درمان آن

استفاده از کاندوم باعث پیشگیری از عفونت هایی میشود که در رابطه جنسی امکان دارد به آن مبتلا شوند. انواع این عفونتها شامل هرپس تناسلی، زگیل تناسلی، هپاتیت B که از طریق استفاده مشترک از وسایل شخصی مانند تیغ منتقل میشود و HIV که از انواع عفونتهای ناشی از ویروس است. تریکوما که اکثراً از طریق تماس جنسی منتقل میشود و ناشی از نوعی انگل است و یا عفونت های باکتریایی مانند سوزاک، کلامیدیا و سیفلیس.

بیشتر این ارگانیسم ها از رابطه های جنسی دهانی، واژینال و یا مقعدی منتقل میشوند. هرپس و یا زگیل تناسلی میتواند از طریق تماسهای پوستی منتقل شود. یکی از مؤثرترین روشهای پیشگیری از ابتلا به این بیماریها، استفاده از کاندوم در هر بار رابطه جنسی است. باید در هر بار رابطه جنسی از یک کاندوم جدید استفاده کرد و حتماً قبل از استفاده از آن، باید تاریخ انقضای آنرا چک کنید. اشیاء تیز به راحتی کاندوم را پاره میکنند، پس باید حین پوشیدن آن دقت کنید. توجه داشته باشید که کاندوم باید روی آلتی که نعوظ پیدا کرده است و قبل از ورود آلت تناسلی به واژن و یا مقعد بوسیله دو انگشت اشاره و شست پوشیده شود.

اگر کاندوم را برعکس گذاشته اید آن را دور بیندازید و از کاندوم دیگری استفاده کنید. چون ممکن است اسپرم و ترشحات دیگر با سطح بیرونی آن تماس پیدا کرده باشد. بعد از رسیدن به ارگاسم باید قسمت پایینی کاندوم را با دست گرفته و با احتیاط آلت را از داخل واژن و یا مقعد زن بیرون کشید تا مایع منی بیرون نریزد. عفونت هایی مانند HPV، HPV، زگیل، هرپس و تبخال تناسلی از بین نمیروند و تنها داروهایی برای کنترل و کاهش علائم آن وجود دارد. این بیماریها در صورت عدم درمان، باعث کاهش و یا از بین رفتن قدرت باروری در افراد میشود. علائم این بیماریها اکثراً نهفته هستند و بعد از بروز اکثراً شامل ترشحات غیرمعمول از آلت تناسلی مرد یا واژن زن، درد و یا خونریزی هنگام رابطه جنسی و علائم دیگر است. میتوانید برای بررسی سلامت خود به متخصص زنان مراجعه کنید.

راه های جلوگیری از بارداری

روش های هورمونی

روش اول استفاده از قرصهای ضد بارداری است. باید بصورت منظم توسط زن و با تایید پزشک استفاده شود. پس از طی دوره استفاده، دوران قاعدگی زن شروع میشود. اما بکارگیری این روش برای افراد سیگاری بالای 35 سال، افراد دارای سابقه بیماری و یا سکته قلبی و همچنین در دوران شیردهی مناسب نمیباشد. روش دیگر استفاده از آمپول ضد بارداری است که حاوی پروژسترون است. اما بکارگیری این روش برای افرادی که دارای پوکی استخوان و یا مشکوک به حاملگی و بیماری کبدی هستند، مناسب نیست.

استفاده از حلقه واژینال ضد بارداری توسط زن، یکی دیگر از روشهای جلوگیری است. در این روش، حلقه پلاستیکی منعطف و بی رنگ درون واژن قرار میگیرد و دو هورمون استروژن و پروژسترون را داخل بدن رها میکند. توجه داشته باشید که قرار دادن این حلقه بصورت نادرست ممکن است باعث بیرون افتادن آن حین رابطه جنسی شود. زیرا این عضلات واژن هستند که حلقه را نگه میدارند. استفاده از این روش در افراد دارای فشار خون بالا، سرطان سینه یا داشتن سابقه خانوادگی و همچنین افراد دارای بیماری کبد و دیابت مناسب نیست.

جلوگیری از بارداری در رابطه جنسی

روش های غیر هورمونی

روش معمول دیگر استفاده از کاندوم توسط مرد است که مانع ورود ترشحات منی مرد پس از ارضا شدن به درون واژن زن میشود. کاندوم ها اکثراً روان کننده دارند اما بعضی از افراد دوست دارند مقدار بیشتری از روان کننده ها استفاده کنند. در این صورت باید به جنس کاندوم ها نیز توجه کنند. زیرا در هنگام استفاده از کاندوم های لاتکسی و یا پلی ایزوپرن نباید از روان کننده های روغنی مانند روغن بدن و یا لوسیون استفاده کرد. اینکار باعث بالا رفتن احتمال پاره شدن کاندوم میشود. اما هنگام استفاده از کاندوم هایی که از جنس پلی اورتان هستند، میتوان از هر نوع روان کننده ای استفاده کرد.

توجه داشته باشید که جنس هر کاندوم روی بسته بندی آن نوشته شده است. استفاده از کاندوم برای کسانی که دارای حساسیت به لاتکس و مشکل در حفظ نعوظ در طول رابطه جنسی هستند مناسب نیست. در صورت داشتن حساسیت به لاتکس، افراد میتوانند از کاندوم هایی با جنس پلی ایزوپرن و یا کاندوم های داخلی (زنانه) استفاده کنند. کاندوم های داخلی (زنانه) داخل واژن قرار میگیرند و مانع رسیدن اسپرم به تخمک ها میشوند. در صورت استفاده از کاندوم های داخلی استفاده از هر نوع روان کننده ایرادی ندارد. باید توجه داشت که افرادی هستند که در صورت استفاده از کاندوم احساس راحتی و خوشایندی ندارند.

نظرات کاربران:
hanie
پاسخ به این نظر
1402/10/16

من 35 سالمه و تازه عقد کردم وتمام این سالها بخاطر ترس از رابطه جنسی بهونه اوردم وازدواج نکردم وخاناده بسیار مذهبی هستیم و الانم هر روز استرسم بیشتر میشه نمیدونم باید چیکار کنم لازمه به همسرم بگم یا مشاوره برم چقدر طول میکشه خوب شم

7 6
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ