ورود / عضویت
021-22004925
تعیین وقت مشاوره
مرکز مشاوره مکث
تعیین وقت مشاوره

روانشناس خوب در شمال تهران

روانشناس خوب در شمال تهران

در این مقاله به معرفی روانشناس خوب و مرکز روانشناسی شمال تهران همراه با رزومه خواهیم پرداخت. سپس کمی از ویژگیهای مرکز مشاوره مکث خواهیم گفت. در آخر مواردی که یک روانشناس خوب در شمال تهران باید دارای آن باشد، خدمتتان توضیح داده می شود. پس تا انتها همراه با ما باشید.

مرکز مشاوره روانشناسی شمال تهران

مرکز مشاوره مکث با داشتن چندین روانشناس خوب در شمال تهران و باسابقه و مجرب در زمینه های مشاوره ای آماده انجام خدمات گوناگون روانشناسی برای همشهریان محترم می باشد. در سایت مکث می توانید فعالیت های مختلف مجموعه مکث را مشاهده فرمایید.

دسترسی راحت به مرکز مشاوره روانشناسی شمال تهران

  1. مترو:  با توجه به این که مرکز مشاوره مکث جنب مترو قلهک می باشد، مراجعین می توانند از این وسیله با توجه به ترافیک آزار دهنده شهر تهران استفاده کنند.
  2. تاکسی: با توجه به بودن وسایل حمل نقل زیاد در محدوده خیابان شریعتی، شما می توانید با این گونه وسایل به مرکز مکث مراجعه نمایید.
  3. پارکینگ: افرادی که با وسیله شخصی قصد آمدن به مرکز مشاوره مکث را دارند، دو گزینه در پیش رو دارند: استفاده از سینمای فرهنگ و پارک کردن در کنار رودخانه قلهک که ورودی آن از کوچه یزدانیان می باشد.

مرکز مشاوره مکث طرف قرار داد با سازمانها

  • مرکز مشاوره مکث طرف قرار داد با بیمه سامان
  • مرکز مشاوره مکث طرف قرار داد با بانک تجارت
  • مرکز مشاوره مکث طرف قرار داد با بانک سپه
  • مرکز مشاوره مکث طرف قرار داد با بانک صادرات
  • مرکز مشاوره مکث طرف قرار داد با بانک صنعت و معدن

انتخاب یک روانشناس خوب و مرکز روانشناسی شمال تهران که بتواند بخوبی با مراجعه کننده خود تعامل داشته باشد و حرف های او را شنیده و راهکارهای مناسب ارائه دهد، مسئله ای بسیار مهم در حل مشکلات روانشناسی است. هر فردی که به دنبال درمان است، ممکن است حداقل یک بار با خود پرسیده باشد که روانشناس خوب را از کجا باید تشخیص دهیم؟ با کمی فکر در این مورد میتوانیم پی ببریم که مثلاً یک پزشک عمومی خوب چه کسی است و یا یک جراح مغز و اعصاب خوب چه کسی است؟

خب واضح است. پزشکی که بیماران راضی داشته باشد و اگر از هر کسی در اطراف خود در آن زمینه این سوال را بپرسیم بگوید او پزشک و متخصص خوبی است. زیرا بیماران او بعد از عمل جراحی از او بسیار راضی بوده اند. بنابراین یکی از معیارهای شناخت پزشکان خوب، بیماران همان پزشک و یا اطرافیان آنها هستند.

آیا نظر مراجعان می تواند مبنای انتخاب یک روانشناس خوب باشد؟

برای مثال اگر کسی با اختلال دو قطبی و درمان سخت و مقاومت بالا در درمان به روانشناسی مراجعه کرد و آن روانشناس تشخیص داد که این فرد باید پیش از درمان روانشناسی باید دارو درمانی شود و بیمار را به روانپزشک ارجاع داد، آیا او مشاور روانشناس خوبی نیست؟ جواب اینجاست که این مشاور روانشناس بسیار با مهارت عمل کرده، زیرا درمان در زمینه روانشناسی مانند درمان های جسمی و یا درمان های سرپایی نیست.

در درمان های روانشناسی تشخیص یک روانشناس از نوع بیماری، اختلال و یا شناخت سطح اضطراب و میزان افسردگی بسیار مهم است.

اگر با یک روانشناس خوب و و مرکز روانشناسی با مهارت سر و کار داشته باشیم، متوجه میشویم برای آن روانشناس درمان سریع و بدون بررسی های اولیه و سوال هایی در مورد شیوه زندگی، خورد و خوراک و اخلاقیات یک مراجع بسیار مهم است. پس از آن روانشناس خوب میتواند تشخیص دهد آیا این مراجع با رویکرد درمانی او میتواند همسو باشد و یا خیر. سپس قرار ملاقات هفته های بعدی را نیز با مراجع تعیین میکند.

روانشناس خوب در شمال تهران

در واقع امروزه مانند سالهای پیش نیست که تنها چند مشاور روانشناس خوب بتوانند همه مشکلات و درمان ها را تقبل کنند. اگر از لحاظ حرفه ایی هم بتوانیم به این موضوع بپردازیم یک روانشناس خوب قبل از شروع درمان باید بداند این نوع و نحوه درمان بر روی این مراجع اثرگذار است و یا خیر. بنابراین وقت خود و هزینه مراجع را هدر ندهد.

معیار خوب بودن یک روانشناس

بنابراین معیار خوب بودن از یک روانشناس به میزان همدلی روانشناس به مراجع برمیگردد، زیرا روان انسان مانند یک ماشین نیست و نیاز به برقراری صمیمیت و همدلی بین مراجع و روانشناس از موارد بسیار مهم در این زمینه است.

شاید پیش از این فکر میکردیم که هر چقدر یک مشاور روانشناس شلوغ تر باشد و مراجعین بیش تری داشته باشد بنابراین او مشاور روانشناس خوبی است، البته در این موضوع شکی نیست که یک مشاور روانشناس مجرب میتواند مراجعین زیادی داشته باشد و به درمان مراجعین بیش تر بپردازد. اما نکته اینجاست که گاهی همان مشاور روانشناس شاید نتواند در زمینه درمانی یک شخص به او کمک کند. دلیل های زیادی مثل برقرار نشدن رابطه اولیه بین مراجع و روانشناس باشد و یا رویکرد مشاور روانشناس به آن سطح از درمان مراجع و یا اخلاقیات مراجع و یا اختلال مراجع سنخیت نداشته باشد.

بنابراین آگاهی در این زمینه ها برای شروع درمان بسیار مهم است. یا اگر در مواردی به عنوان مراجع با دو یا سه روانشناس نتوانستیم ارتباط اولیه و مؤثر برقرار کنیم از ادامه درمان هراس نداشته باشیم. با تحقیق در مورد نحوه درمان مشاوران روانشناس و یا ایجاد ارتباط اولیه با مشاور روانشناس خوب حداقل یک جلسه را در مرکز مشاوره وقت بگذرانیم.

هر چقدر که بدن ما در زمان درد نیاز به درمان دارد و از گفتن درد جسمی به هیچ کسی هراس نداریم و یا گفتن آن حتی برایمان جلب محبت از دیگران را باعث میشود، به همان میزان نیز از پیگری از دردهای روانی نیز نباید هراس داشته باشیم. حتماً باید با یک مشاور روانشناس خوب از دردهای روانی و احساس های ناخوشایندمان صحبت کنیم و به دنبال بهبود باشیم.

نویسنده: مرکز مشاوره مکث

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(26 رای)
نظرات کاربران:
13:37 - 19 دی 97
من پیش خانم اسبقی رفتم ایشون فوق العاده هستن آدرس سایتشون :https://www.drasbaghi.com
مهسا
16:11 - 25 فروردین 98
جناب متین ممنون بابت کمکهایی که به بنده کردین
14:44 - 18 مهر 98
دکتر اسبقی خیلی عالی هستن www.drasbaghi.com
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: روانشناس خوب در شمال تهران

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی