22006198 021

دلایل عدم تفاهم جنسی با همسر چیست؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(1 رای)
دلایل عدم تفاهم جنسی با همسر چیست؟

عدم تفاهم جنسی با همسر یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از زوجین می باشد. با نگاه عمیق به این مسئله در می یابیم که اسلام راهکارهای بسیار مفیدی برای این موضوع ارائه داده است. از منظر اسلام روابط زناشویی بین مرد و زن یکی از مهمترین موضوع ها در زندگی می باشد. در تمام آیات و روایات الهی بر این موضوع تاکید شده است که هم مرد و هم زن باید به نیازهای جنسی یکدیگر توجه زیادی داشته باشند. آراستگی ظاهری و توجه به بهداشت یکی از موارد بسیار مهم در دین اسلام می باشد. زن و مرد باید به گونه ای خود را آراسته نمایند که از طرف همسر خود پسندیده شوند. عدم توجه به این موضوع و برطرف نشدن نیازهای جنسی در خانواده میتواند باعث به وجود آمدن مشکلات فردی و اجتماعی گردد.

آنچه باید در مورد رابطه زناشویی بدانیم

قبل از هر چیز باید به این موضوع مهم توجه داشته باشیم که رابطه زناشویی یک اصل بسیار مهم در هنگام تشکیل خانواده می باشد. در واقع بنیان ازدواج و خانواده وابسته به رابطه زناشویی می باشد. یکی از اهداف در هنگام ازدواج رفع نیاز جنسی مرد و زن می باشد. سالم ترین و والاترین روش برای برطرف کردن این نیاز ازدواج و تک همسری می باشد. با توجه به این مورد این موضوع روشن میشود که عدم تفاهم جنسی با همسر و اختلال در رفع این نیاز میتواند مشکلات اساسی و بنیادین را در زندگی به وجود آورد.

یکی از مشکلات اصلی و ریشه ای که در زمینه جنسی وجود دارد، عدم شناخت زوجین از نیازها و علاقه مندی های یکدیگر می باشد. به طور مثال اگر مردی نیازهای پیش نوازی قبل از رابطه جنسی همسر خود را نشناخته باشد قطعاً همسر خود را با کمبود روبرو خواهد نمود. کسب اطلاعات کافی قبل و بعد از ازدواج در این باره میتواند کمک بزرگی برای حل کردن مشکلات جنسی باشد. از همسر خود بخواهید تا نیازهای اساسی خود را در زمینه جنسی مطرح نماید. گفت و گو در این باره میتواند بیشتر مشکلات مربوط به عدم تفاهم جنسی با همسر را حل نماید.

عدم تفاهم جنسی با همسر

علت احساس دلزدگی و عدم تفاهم جنسی از همسر

در مواردی ممکن است عدم تفاهم جنسی با همسر سبب ایجاد احساس دلزدگی در زوجین شود. به طور مثال خانمی که در هر بار رابطه جنسی به دلیل عدم تحریک کافی درد بسیار زیادی را تحمل میکند بعد از گذشت مدتی دچار دلزدگی از همسر می گردد. این موضوع سبب میشود تا میل جنسی در خانم به صورت قابل توجهی کاهش یابد. این مورد برای مرد نیز وجود دارد. ممکن است احساس دلزدگی از همسر مربوط به روابط غیر جنسی نیز باشد. وجود شک و سوء ظن از دیگر دلایل دلزدگی می باشد.

وجود مزاج های متفاوت و متضاد در زوجین نیز از دیگر عوامل در عدم تفاهم جنسی با همسر می باشد. در مواردی دیده میشود که آقا دارای مزاج گرم و خانم مزاج سردی دارد. افراد دارای مزاج گرم نیاز بیشتری به رابطه جنسی دارند و افراد دارای مزاج سرد تعداد دفعات کمتری به ایجاد رابطه نیازمند می باشند. این عدم تفاهم در مزاج ممکن است مشکلاتی را در زندگی زناشویی ایجاد نماید و باعث دلزدگی افراد از یکدیگر شود. در این شرایط معمولاً یکی از زوجین تمایل به برقراری رابطه زناشویی ندارد.

چگونه همسر خود را احساساتی کنیم؟

برای ایجاد یک رابطه زناشویی مناسب و رضایت بخش باید به مواردی توجه داشته باشید. انتخاب زمان و مکان مناسب یکی از این موارد مهم می باشد. قبل از اقدام برای این کار از مناسب بودن زمان و مکان اطمینان حاصل نمایید. در مواردی که شرایط مناسبی برای انجام رابطه وجود نداشته باشد قطعاً همسر شما به اندازه کافی تحریک نخواهد شد. استفاده از راهکارهایی برای احساساتی شدن و تحریک جنسی همسر میتواند بسیار نتیجه بخش باشد. این راهکارها برای هر فردی متفاوت می باشد و نمیتوان یک نسخه ثابتی را برای همه تجویز نمود.

تحریک احساسات با انجام موارد مورد توجه همسر امکان پذیر می باشد. به طور مثال اغلب آقایان با دیدن اندام زنانه تحریک میشوند. بهتر است لباس های مورد علاقه همسر خود را پوشیده و باعث تحریک احساسات او شوید. داشتن رفتار محترمانه و صمیمی باعث میشود تا همسرتان تمایل بیشتری به ایجاد رابطه داشته باشد. وجود هرگونه استرس و ناراحتی قاتل احساسات زوجین می باشد. سعی کنید در طول روز رابطه لمسی خوبی را با همسرتان برقرار نمایید. به آغوش کشیدن، بوسیدن و نوازش در طول روز سبب میشود تا احساسات زوجین زودتر برانگیخته شود. رابطه لمسی خود را به اتاق خواب محدود نکنید.

نوازش کلامی همسر

یکی از اصلی ترین دلایل عدم تفاهم جنسی با همسر عدم وجود نوازش کلامی همسر می باشد. نوازش کلامی به معنی استفاده از کلام و لفظ مهربان برای جذب همسر می باشد. این مورد برای برانگیخته کردن احساسات خانم ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بیشتر خانم ها از راه شنیداری برانگیخته می شوند. به اصطلاح عامیانه قربان صدقه رفتن یکی از راه های جذب همسر و ایجاد رابطه زناشویی رضایت بخش می باشد. اغلب خانم ها علاقه مند به شنیدن الفاظ زیبا و محبت آمیز از سوی همسر خود می باشند.

متاسفانه بیشتر آقایان توجه کافی را به این موضوع ندارند. در مواردی گفتن یک دوستت دارم برای آقایان کار بسیار سختی است و این اعتقاد را دارند که خانم باید با مشاهده رفتار و تلاش آنها علاقه مندی و عشقشان را دریابند. بر اساس پژوهش ها انتقال احساسات از طریق کلام میتواند تاثیر بسیار زیادی بر فرآیند جنسی افراد داشته باشد. ابراز کلامی احساسات عاشقانه میتواند بنیان خانواده را بیش از پیش محکم تر نماید. استفاده از کلام و الفاظ کوچه بازاری در خانه باعث کاهش تمایل مرد و زن به یکدیگر شده و سرکوب احساسات میگردد.

درمان عدم تفاهم جنسی با همسر

چگونه خود را برای همسر آراسته کنیم؟

آراستگی ظاهری و رعایت موارد بهداشتی تاثیر بسیاری در کاهش عدم تفاهم جنسی با همسر دارد. خانم ها و آقایانی که بهداشت و تمیزی خود را رعایت می نمایند روابط زناشویی بهتری دارند. وجود بوهای زننده در بدن سبب میشود تا شریک جنسی شما تمایل کمتری به برقراری رابطه جنسی داشته باشد. اگر آقا هستید حتماً باید بعد از یک روز کاری دوش گرفته و بعد خود را تمیز نمایید. خانم ها نیز باید بعد از آشپزی لباس های خود را تعویض نموده و به آراسته ترین صورت پیش همسر خود حاضر شوند.

استفاده از عطر یکی از موارد بسیار مهم قبل از رابطه جنسی می باشد. بهتر است از بویی استفاده نمایید که محبوب همسرتان می باشد. عطرهای ملایم برای این مواقع توصیه میشود، عطرهای تند ممکن است مناسب ایجاد رابطه جنسی نباشد. حتماً اتاق خواب خود را تمیز نموده و از روتختی مناسبی استفاده نمایید. داشتن صورت خوش رو و توجه به نیازهای همسر سبب میشود تا عدم تفاهم جنسی با همسر کاهش یابد. در صورت وجود مشکلات جسمی مانند درد بیش از اندازه در خانم و یا عدم نعوظ در آقا حتماً باید به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید. حل کردن مشکلات جنسی تاثیر بسیار زیادی را در کل زندگی زناشویی خواهد داشت. برطرف شدن نیازهای طرفین سبب میشود تا افراد آرامش بیشتری را داشته باشند و در سایر موارد زندگی موفقیت های بیشتری را کسب نمایند.

افزودن نظر:
captcha