22006198 021

بهترین مرکز خانواده درمانی تهران

بهزاد متین: روانشناس، مشاوره فردی، روانشناس بالینی، روانشناسی صنعتی و سازمانی، روانشناس ورزشی و درمان اعتیاد به قمار

بهزاد متین
تهران

سهیلا عیسایی:روانشناس مشاور فردی، نورو تراپیست، مشاور خانواده

سهیلا عیسایی
تهران

دکتری پزشکی گرایش روانپزشکی (اعصاب و روان)، دانشگاه علوم پزشکی ایران فعالیت با مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی مکث به عنوان روانپزشک.

شایان کاشفی نژاد
تهران

نازنین خوشبخت: مشاور زوج درمانی، سکس تراپیست، مشاوره فردی

نازنین خوشبخت
تهران

دکتر هلیا کریم روانپزشک (متخصص اعصاب و روان) و فلوشیپ روان تنی.

هلیا کریم
تهران

دکتر مریم موسوی نیک: روانشناس بالینی از انستیتو روانپزشکی تهران و دانشگاه میسور

مریم موسوی نیک
تهران

دکتر زهرا برومند هیپنوتراپیست و رواندمانگر فردی که به صورت تخصصی بر روی مراجعین با مشکلات فردی و اختلالات اضطرابی، افسردگی، خواب و وسواس کار می کنند.

زهرا برومند
تهران

نسرین زارعی: مشاور کودک، سنجش هوش و استعدادیابی کودکان، روانشناس کودک

نسرین زارعی
تهران

آزیتا دریای لعل: مدرس دروس روانشناختی دانشگاه آل طه و مشاور خانواده، مشاور زوج درمانی، مشاور نوجوان، مشاور فردی با رویکرد REBT.

آزیتا دریای لعل
تهران

منا ادیبی فر:روانشناس بالینی متخصص در درمان انواع افسردگی و اضطراب

منا ادیبی فر
تهران

پدرام محسنی: مشاور شغلی | کوچینگ فردی | استعدادیابی شغلی - مرکز مشاوره مکث

پدرام محسنی
تهران
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(31 رای)
بهترین مرکز خانواده درمانی تهران

بهترین مرکز خانواده درمانی تهران یعنی همان کلینیک مکث با رویکردهای نوین و کاربردی خانواده درمانی از جمله رویکردهای (ساختاری، مینوچین و گاتمن) به ارائه خدمات مشاوره خانواده می پردازد. مرکز خانواده درمانی تهران مکث با توسعه فردی، مدیریت والدین و کودکان یا استحکام بخشی و یا دادن راهکارهای اثر بخش به خانواده تغییرات بسیار مفیدی را در زندگی شما ایجاد می کند. معمولا مرکز خانواده درمانی تهران مکث برای رفع مسائل زناشویی و ارتباط فرزند و والد که بر سلامت و عملکرد یک خانواده تأثیر منفی می گذارد، طراحی شده است. رویکرد خانواده درمانی سیستمی می تواند مورد استفاده زوجها برای حل مشکلات زناشویی نیز قرار گیرد. در یک دوره خانواده درمانی، انتقال عمده مشکلات یا آسیبها توسط یک مشاور خانواده متخصص، برای ارزیابی و حل مشکلات زناشویی و در ادامه مداخلات روانشناسختی انجام می گردد.

خانواده درمانی

همانطور که مشاور خانواده و روانشناسان مرکز خانواده درمانی تهران (مرکز مشاوره مکث) توضیح می دهد، خانواده درمانی مشکلات افراد را در بستر واحد بزرگتر، خانواده و اقوام می بیند. فرضیه این نوع درمان این است که با درک پویایی کل اعضا، میتوان با موفقیت مشکلات بین فردی را حل کرد. شیوه زندگی خانوادگی بر چگونگی شکل گیری مشکلات مشترک و اینکه چگونه سایر اعضای خانواده تشویق یا فعال می شوند، تاثیر می گذارد.

پنهانکاری کردن در خانواده چه عواقبی دارد؟

یکی از مسائلی که عموم زوج ها در خانواده درمانی مطرح می کنند مسئله پنهانکاری و دروغ گویی است. معمولا پنهانکاری و دروغ گویی به زوج ها آسیب زیادی وارد می کند و آن ها همیشه از این موضوع شکایت دارند. هر فردی وقتی ازدواج می کند از همسر خود انتظار دارد تا تمام مسائل را با صداقت کامل و بدون پنهانکاری با او در میان بگذارد و وقتی این اتفاق نمی افتد، دیگری دچار احساس ناراحتی و خشم شدیدی می شود و ممکن است اعتماد بین آن ها از بین برود که عواقب خوبی در پی ندارد.

داشتن صداقت و عدم پنهانکاری در واقع برای زوج ها یک وظیفه و مسئولیت بسیار مهم است. برخی افراد به دلایل مختلف دست به پنهانکاری میزنند. یکی از دلایل شایعی که آن ها برای توجیح رفتار خود می آورند این است که می ترسند طرف مقابل را از دست بدهند که به هیچ عنوان دلیل خوبی نیست. زوج ها باید در موارد زیادی از جمله مسائل اقتصادی، خانوادگی و همچنین گذشته خود با صداقت کامل عمل کنند.

بهترین مرکز خانواده درمانی تهران

بهترین مرکز خانواده درمانی تهران می تواند تکنیک ها و تمرینات را از درمان شناختی، رفتاری درمانی، شناخت درمانی، درمان میان فردی یا سایر انواع درمان فردی استفاده کند. مانند سایر روش های درمان، تکنیک های مورد استفاده بستگی به مشکلات خاص مراجعین دارد.

مشکلات رفتاری یا عاطفی در کودکان دلایل مختلفی دارد که مرکز مشاوره مکث با داشتن مراجعین زیاد در این زمینه با درصد بالایی معتقد به نقش خانواده در بروز مشکلات رفتاری هیجانی کودکان است. مشکلات کودک در خلاء وجود ندارد؛ آنها در چارچوب خانواده وجود دارند و احتمالا باید در قالب خانواده مورد توجه قرار گیرند.

لازم به ذکر است که در خانواده درمانی تهران یا مشاوره خانواده، اصطلاح «خانواده» لزوما به معنی بستگان خونی نیست. در این زمینه «خانواده» هر کسی است که نقش حمایتی طولانی مدت در زندگی یک شخص را دارد و ممکن است به معنای روابط خونی یا اعضای یک خانواده نباشد.

مرکز مشاوره مکث پیش بینی میکند که خانواده درمانی و توجه به بنیان خانواده در ایران به سرعت رشد خواهد کرد.

البته این امر مستلزم همکاری نهادهای مختلف در جامعه است؛ همچنین توجه به مددکاران اجتماعی در حوزه خانواده نیز بسیار مهم است. درمانهای خانواده محور در بهترین شرایط نیاز به همکاری همه اعضای خانواده دارند؛ ولی با این حال در صورتی که عضو خاصی از خانواده همکاری نکند، تکنیکهای خاصی وجود دارد که میتوان از آنها برای ایجاد ارتباط و همکاری مراجع استفاده کرد.

از جمله روشهای روانشناسان در بهترین مرکز خانواده ایجاد ارتباط ساختاری با اعضای خانواده است. درمان ساختاری بر تنظیم و تقویت سیستم خانواده تأکید دارد تا اطمینان حاصل شود که والدین و دیگر اعضای خانواده در کنترل هستند. در این نوع درمان، درمانگر به خانواده می پیوندد تا با مشاهده و ارزیابی، توانایی خود را برای کمک به خانواده تقویت کند.

با این حال، حضور مشاور خانواده در منزل کاری بسیار حساس و پر ریسک میباشد که نیاز به بررسی همه جوانب دارد؛ بنابراین بهتر است در ابتدا فردی که مشکل خانوادگی را درک کرده، به مشاور خانواده مراجعه کرده و سپس با همکاری خود و ارائه اطلاعات لازم به مشاور خانواده، زمینه را برای شروع درمان تک تک اعضای خانواده فراهم کند.

خانواده درمانی ساختاری

خانواده درمانی ساختاری (SFT) یک الگوی درمانی است که در درجه اول در کلینیک راهنمایی کودک فیلادلفیا تحت رهبری سالوادور مینوچین ساخته شده است. در رویکرد ساختاری خانواده به عنوان یک کل مطرح می شود و تعاملات بین زیر مجموعه ها در آن مورد توجه قرار می گیرد. ویژگی های متمایز در تئوری سیستم ها، تأکیدات آن بر تغییر ساختاری به عنوان هدف اصلی درمان و فعال بودن درمانگر در فرآیند بازسازی خانواده است. سیستم خانوادگی در بهترین مرکز خانواده درمانی تهران درمان به منظور درک قوانین نامرئی حاکم بر عملکرد آن، نقشه برداری از روابط بین اعضای خانواده یا بین زیرمجموعه های خانواده و در نهایت اصلاح روابط ناکارآمد در خانواده، باعث ثبات آن در الگوهای سالم تر می شود.

مینوچین اظهار داشت که بیشتر خانواده ها سعی می کنند با تغییر مرتبه اول (تغییر رفتارهای مجرد) مشکلات خود را برطرف کنند و برای اینکه ساختار یک خانواده به طور قابل توجهی تغییر کند و دوباره سالم شود، تغییرات مرتبه دوم (تغییر در قوانین خانواده) است.

قواعد خانوادگی SFT

در SFT، قوانین خانواده به عنوان مجموعه ای نامرئی از مطالبات عملکردی تعریف شده است که به طور مداوم تعامل خانواده را سازمان می دهد. قواعد مهم برای یک درمانگر شامل ائتلاف ها، مرزها و سلسله مراتب قدرت بین زیر سیستم ها است. براساس گفته های مینوچین، یک خانواده به دلیل توانایی خود در انطباق با عوامل فشارزا (فراخانواده، غیرمذهبی، توسعه ای) دارای عملکرد خوب و یا عملکرد نامطلوب است. به نوبه خود، عملکرد خانواده بر وضوح و مناسب بودن مرزهای زیر سیستم خود استوار است.

مرزها در امتداد یک زنجیره از انعطاف از نفوذپذیری و نیمه نفوذ پذیری تا نفوذناپذیری مشخص می شوند. علاوه بر این، زیر سیستم های خانواده با سلسله مراتب قدرت مشخص می شوند، معمولاً زیر سیستم والدین «در بالا» در مقابل سیستم فرعی فرزندان مشخص می شود. در این مدل، خانواده های سالم از مرزهایی بین والدین فرزندان تشکیل شده اند که هم منعطف و هم نیمه منعطف هستند.

شرایط مطلوب برای خانواده از دیدگاه ساختاری

  • خانواده دارای سلسله مراتب باشد.
  • والدین نسبت به فرزندان قدرت بیشتری در خانواده داشته باشند.
  • به فرزندان بزرگتر مسئولیت بیشتری سپرده شود.
  • بین زن و شوهر هماهنگی و روابط دوسویه رضایت بخش وجود داشته باشد.

خانواده درمانی ساختاری

اهداف و تکنیک های خانواده درمانی

هدف اصلی ساختار درمانی در خانواده درمانی تجدید ساختار در قوانین تعاملی سیستم خانواده است، به گونه ای که تعاملات خانواده از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار شود و امکان دسترسی گسترده ای به روشهای جایگزین برای تعامل با یکدیگر وجود داشته باشد. این تجدید ساختار با آزادسازی اعضای خانواده از موقعیت ها و عملکردهای کلیشه ای آنها، سیستم را قادر می سازد تا منابع مورد استفاده خود را بسیج کند و توانایی خود را در مقابله با استرس و تعارض بهبود بخشد. هنگامی که مجموعه قوانین تحمیل شده برطرف شدند، رفتارهای ناکارآمد پشتیبانی خود را در سیستم از دست می دهند و دیگر به آنها نیاز نداریم. هنگامی که خانواده در حفظ این تغییرات بدون نیاز به درمانگر در شرایط چالش زا به خودکفایی دست یابد، درمان به پایان می رسد.

برای تسریع در چنین تغییراتی، خانواده درمانگران ساختاری فرمت جلسات درمانی را دستکاری می کنند و ساختار زیر سیستم های مورد نظر را با جداسازی آنها از دیگر اعضا تغییر می دهند در واقع درمانگر با استفاده از فضایی جدا (صندلی) در یک اتاق، یا با داشتن اتاقی که سایر اعضا در آن عضور ندارند اما با مشاهده از پشت یک آینه یک طرفه شاهد آن هستند درمان را انجام می دهد. هدف از این قبیل مداخلات، اغلب ایجاد عدم تعادل در سیستم خانواده است تا به خانواده کمک کند تا الگوهای ناقص را ببینند و در بازسازی همچنان منعطف و باز باشند.

روانشناس خانواده زبده

به طور قطع در این روند فراز و نشیب های زیادی وجود دارد که تیممرکز خانواده درمانی تهران مکث با داشتن روانشناس خانواده زبده سکس تراپیست، درمانگر فردی و مددکاران اجتمایی و سکس تراپیست سخترین شرایط را هم برای شما تسهیل میکند. تا کانون خانواده شما هر چه بیشتر گرم شود. متخصص خانواده درمانی کلینیک مکث با استفاده از یکی از رویکردهای 5 گانه جهانی خانواده درمانی مانند (رویکردهای سیستمی، روش مینوچین، روش ایماگوتراپی، روش گاتمن یا شناختی) حس خوب زندگی را به خانواده شما بر می گرداند.

سوالات متداول

1. انواع رویکرداهای خانواده درمانی
رویکردهای 5 گانه جهانی خانواده درمانی مانند (رویکردهای سیستمی، روش مینوچین، روش ایماگوتراپی، روش گاتمن یا شناختی) می باشد.

2. آیا خانواده درمانی به مشکلات زناشویی نیز می پردازد؟
خانواده درمانی به مشکلات زناشویی، روابط درون خانواده و روابط والد فرزند می پردازد.

3. برای تعیین وقت مشاوره خانواده درمانی چه کار کنم؟
برای تعیین وقت شاوره خانواده درمانی شما می توانید با شماره های 22623587 و 22618473 و 22004925 تماس بگیرید.

4. اگر همسر موافق نباشد چه کار کنم؟
در این صورت روانشناس به شما تکنیک هایی را آموزش می دهد تا شرایط و اوضاع خانواده بهبود بهتری نسبت به قبل پیدا کند.

بهزاد متین: روانشناس، مشاوره فردی، روانشناس بالینی، روانشناسی صنعتی و سازمانی، روانشناس ورزشی و درمان اعتیاد به قمار

بهزاد متین
تهران

سهیلا عیسایی:روانشناس مشاور فردی، نورو تراپیست، مشاور خانواده

سهیلا عیسایی
تهران

دکتری پزشکی گرایش روانپزشکی (اعصاب و روان)، دانشگاه علوم پزشکی ایران فعالیت با مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی مکث به عنوان روانپزشک.

شایان کاشفی نژاد
تهران

نازنین خوشبخت: مشاور زوج درمانی، سکس تراپیست، مشاوره فردی

نازنین خوشبخت
تهران

دکتر هلیا کریم روانپزشک (متخصص اعصاب و روان) و فلوشیپ روان تنی.

هلیا کریم
تهران

دکتر مریم موسوی نیک: روانشناس بالینی از انستیتو روانپزشکی تهران و دانشگاه میسور

مریم موسوی نیک
تهران

دکتر زهرا برومند هیپنوتراپیست و رواندمانگر فردی که به صورت تخصصی بر روی مراجعین با مشکلات فردی و اختلالات اضطرابی، افسردگی، خواب و وسواس کار می کنند.

زهرا برومند
تهران

نسرین زارعی: مشاور کودک، سنجش هوش و استعدادیابی کودکان، روانشناس کودک

نسرین زارعی
تهران

آزیتا دریای لعل: مدرس دروس روانشناختی دانشگاه آل طه و مشاور خانواده، مشاور زوج درمانی، مشاور نوجوان، مشاور فردی با رویکرد REBT.

آزیتا دریای لعل
تهران

منا ادیبی فر:روانشناس بالینی متخصص در درمان انواع افسردگی و اضطراب

منا ادیبی فر
تهران

پدرام محسنی: مشاور شغلی | کوچینگ فردی | استعدادیابی شغلی - مرکز مشاوره مکث

پدرام محسنی
تهران
افزودن نظر:
captcha