22006198 021

دانستنی های شوکه کننده از روانشناسی خیانت زن به مرد

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(5 رای)
دانستنی های شوکه کننده از روانشناسی خیانت زن به مرد

آخرِ هفته گذشته بطور تصادفی به مقاله جدیدی در مورد روانشناسی خیانت زن به مرد برخوردم که توسط روانشناسان امریکایی انجام شده بود. میتوانید حدس بزنید چی بود؟ بله، بر خلاف تصور عامه که فقط مردان خیانت میکنند، خیانت زن به مرد هم در جامعه رواج دارد. 62 درصد از زنان به خیانت فکر کرده اند و 39 درصد خیانت میکنند. تحقیقات کنونی دیگری نیز نشان میدهد که زنان تقریباً به اندازه مردان خیانت میکنند یا زنان جوان بیشتر خیانت میکنند. این مسئله برای من تکان دهنده بود که هر روز زنان بیشتری با مردانی غیر از شوهرشان رابطه جنسی دارند. این مقاله نیز در مورد زنانی صحبت میکند که در ازدواجشان خیانت میکنند. اصلا چرا خیانت میکنند یا چرا در مدت زمان نسبتاً کوتاهی شاهد چنین افزایش چشمگیری بوده ایم؟

بهنام مرد 38 ساله متاهل و پدر دو فرزند است. دو سال پیش او متوجه خیانت همسرش شد. از طرفی رابطه جنسی او با همسرش پس از به دنیا آمدن دخترشان، بسیار کم شده بود. او نیز شبکه آنلاین پورن را پیدا کرده بود که برایش یک جایگزین عالی به نظر میرسید. لذا این زوج هیچ اجباری نمیدیدند که رابطه جنسی خود را احیا کنند. بهنام بطرز باور نکردنی از کار همسرش عصبانی بود و او را متهم به خیانت کرد. با این حال بهنام در مورد خودش اصرار داشت که هرگز کار اشتباهی نکرده است. زیرا تنها کاری که او انجام داده است تماشای پورن و سکس چت بوده است. هر دوی آنها بی حوصله، ناامید و اغلب در مراحل مختلف احساس نفرت از خود هستند. همسر بهنام میگوید «من حتی نمیتوانستم خودم را در آینه برهنه ببینم. اما من معتقد بودم که در اعماق وجود من یک زن وجود دارد که که اگر میتوانستم او را پیدا کنم، در درونش یک اغواگری جذاب وجود داشت».

پیشنهاد میکنیم انجام دهید: تست آنلاین و رایگان شخصیت جنسی

همواره دنبال راهی بودم که ابتدا خودم را بشناسم و به پذیرش واقعی خود دست پیدا کنم. احساس گیر افتادن، بی حوصلگی و عدم اطمینان جنسی داشتم. اما حقیقت اینست که من در مسیری قرار گرفتم که شرایط را برایم پیچیده کرد. زیرا من بر این باور بودم که در بسیاری از موارد وقتی رابطه خود را ترک میکنیم، آنچه که در رابطه با شریک زندگیمان گم کرده بودیم در رابطه بعدی پیدا میکنیم. اما معمولاً دوباره در همان شرایط قرار میگیریم.

هیچ کس بجز خودتان، واقعا نمی تواند شما را به سمت لذت و پذیرش خود پیش برد. به همین دلایل است که روابط پیاپی زیاد است. ممکن است مسیر من به سوی شفا و پذیرش خود، برای شما مفید نباشد اما من شما را تشویق میکنم قبل از اینکه به روابط دیگری وارد شوید به درون خودتان نگاه کنید. در حال حاضر همسر بهنام در تلاش است تا به تدریج اعتماد همسرش را از طریق یک برنامه ریزی صادقانه در تمام جنبه های زندگی بازسازی کند. بهنام و همسرش برای غلبه بر آسیبهای ناشی از خیانت و بازسازی صمیمیت عاطفی و جنسی تلاش میکنند. هر دو امیدوارند که رابطه آنها بتواند ادامه یابد. به نظر شما چطور؟ آیا آنها قصد دارند در خانه خود، دوباره رابطه جنسی گرمی داشته باشند؟

خیانت همسر

چرا امروزه زنان بیشتر خیانت می کنند؟

آمارهای افزایش خیانت زنان تکان دهنده است. از طرفی، مطمئن نیستیم که میزان خیانت واقعی زنان آنقدر که ما فکر میکنیم در حال افزایش باشد. آنچه ممکن است خیانت زنان را در حال افزایش نشان دهد، آگاهی ما از این موضوع است. مطمئناً خیانت زنان در واقع آنقدرها هم که معمولاً به ما میگویند نادر نبوده است. بلکه به لحاظ شواهد تاریخی، زنان به سادگی این آزادی را نداشتند که آشکارا خیانت کنند. شواهدی که میگوید در قدیم زنان در صورت گرفتار شدن در خیانت، مجازاتهای اجتماعی وحشتناکی را متحمل میشدند دال بر این موضوع است. زنان خیانتکار مورد تجاوز جنسی، فحشا، ضرب و شتم، مثله کردن، طرد شدن و با وسایل وحشیانه، خفه یا سنگسار میشدند. حتی در صد سال گذشته با افزایش تحقیقات و دانش جنسی، خیانت به عنوان یک رفتار بسیار مخفیانه بخصوص برای زنان باقی مانده است.

در واقع، به دلیل ترس و شرمی که مردم از اعتراف به رفتارهای جنسی خیانتکارانه گذشته داشتند، از گفتن آن ابا میکردند. اما در سالهای اخیر، افراد بیشتری خیانت را امری رایج، قابل درک، حتی عادی و مورد انتظار میدانند. بنابراین امروزه ممکن است به راحتی و بیشتر در مورد خیانت بشنوید اما نه به این دلیل که بیشتر اتفاق میافتد بلکه به این دلیل که امروزه صحبت در مورد آن امن تر است.

بخشش خیانت زن به مرد

دلیل خیانت زنان

بسیاری از مردان فکر میکنند که همسرانشان علاقه ای به رابطه جنسی ندارند. آنها متوجه نیستند که واقعیت غم انگیز این است که زنان آنها چندان علاقه ای به رابطه جنسی با خود آنها ندارند. دلیل اصلی خیانت برخی از زنان این است که روابط آنها رضایت بخش نیست. اینطور نیست که ازدواج آنها بد باشد. یا مسئله این نیست که شرکای آنها بد هستند. مسئله این است که آنها هیجان بیشتری میخواهند. بنابراین بسیاری از زنان در نهایت به روابط فرا زناشویی روی می آورند. زیرا آنها به دنبال چیزی خارج از خود و چیزهای آشنا هستند. خواه قابل اعتماد باشد یا خیر یا اینکه ممکن ست شخص دیگری بفهمد چه چیزی به آنها لذت میدهد. بعضی زنان موانع لذت را در رابطه شان میشناسند زیرا آنها را تجربه کرده اند. آنها میخواهند که همه چیز در زندگیشان تحول پیدا کند اما نمیدانند که چگونه اینکار را انجام دهند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید: روانشناسی خیانت زناشویی، دلایل و درمان آن

تحقیقات جدید نیز نشان میدهد افرادی که کمتر از راهبردهای استراتژیک برای محافظت از روابط استفاده میکنند، بیشتر در معرض خیانت قرار میگیرند. یا محیط هایی که در آن خیانت رایج است، ممکن است باعث شود دیگران نیز برای انجام اینکار احساس رضایت کنند. اکنون میبینیم زنان جوان تر، زیر 25 سال و زنان بالای 60 سال بیش از هر زمان دیگری خیانت میکنند. در ادامه نیز دیگر دلایل رایج برای خیانت زنان آورده شده است:

  • عزت نفس پایین: زنان با عزت نفس پایین، دارای افسردگی، آسیبهای حل نشده دوران کودکی، کمبود محبت و سایر مسائل مشابه ممکن است از طریق فعالیتهای عاشقانه و جنسی به دنبال تایید باشند.
  • مشکلات شخصیتی و بیماری مانند شخصیت نمایشی، اعتیاد به سکس، اضطراب شدید.
  • تمایل به ترک یک رابطه: برخی از زنان برای اینکه رابطه را تمام کنند، خیانت کردن را آسان تر میدانند و شریک فعلی خود را مجبور میکنند که رابطه را پایان دهد. چون نمیدانند که چگونه مستقیماً و قاطعانه تر به رابطه پایان دهند.
  • انتظارات غیر واقعی: مانند برخی از زنان که از شریک زندگی خود انتظار دارند که همه نیازها و خواسته های آنها را برآورده کند.

خیانت در مراحل مختلف بطور باورنکردنی میتواند آسیب زا باشد. متأسفانه زنانی که خیانت میکنند اغلب این واقعیت را درک نمیکنند (یا نادیده میگیرند) که خیانت جنسی و عاشقانه به همان اندازه زنان به مردان نیز آسیب میزند. برای بسیاری از زنانی که خیانت میکنند، توقف این رفتار دشوارتر از آن چیزی است که انتظار دارند. این مسئله به این خاطر است که دلایل آنها برای انجام کاری که میکنند معمولا بسیار پیچیده است. بسیاری از زنان به کمک یک روان درمانگر ماهر نیاز دارند تا لایه های آسیب، سوء استفاده و بی توجهی را که موجب خارج شدن آنها از رابطه با همسر میشود را تجزیه و تحلیل کنند.

منابع: psychologytoday.com و drfranpraver.com

افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ