ورود / عضویت
021-22004925
تعیین وقت مشاوره
مرکز مشاوره مکث
تعیین وقت مشاوره
عنوان مطلب: طرحواره درمانگر خوب

طرحواره درمانگر خوب

در این مقاله به معرفی طرحواره درمانگر خوب در شمال تهران همراه با رزومه خواهیم پرداخت. سپس کمی از ویژگیهای مرکز مشاوره مکث خواهیم گفت و در آخر مواردی که یک طرحواره درمانگر خوب در شمال تهران باید دارای آن باشد، خدمتتان توضیح داده می شود؛ پس تا انتها همراه با ما باشید.

بهزاد متین، طرحواره درمانگر معتقد است از آنجایی که شناخت یک روانشناس طرحواره درمانگر همانند بقیه روانشناسان نیاز به شناخت لازم و کافی دارد، بهتر است بدانیم طرحواره درمانگری که میخواهیم برای درمان به او مراجعه کنیم، آیا بیمارانی دارد که از درمان او راضی باشند و احساس رضایت و بهبودی را تجربه کرده باشند.

مدل درمانی رویکرد طرحواره درمانگر

طرحواره درمانگرها همانند همه روانشناسها، دوره های درمانی خودشان را دارند و بنابه تشخیصشان هر فردی در این دوره های درمانی قرار میگیرد. در واقع از آنجایی که طرحواره درمانی مراجعت به گذشته و شناخت عواملی است که آسیب زا بوده و برگشت به امروز و رفع و رجوع آسیب ها است و شناخت و نگرش و تغییر طرحواره را میطلبد.

طرحواره درمانی، دوره درمانی طولانی دارد که قطعا بیش از پنج جلسه و برای تداوم درمان، پیگیری های مجدد و بسته به نیاز مراجعه تا مدت های طولانی میتواند طول بکشد.

اما به غیر از شناخت بیماران، شناخت طرحواره درمانگر خوب مؤثر است و آن برقراری و ایجاد ارتباط مؤثر پس از یک یا دو جلسه است.

طرحواره درمانگر

این که ما با حضورمان نزد یک درمانگر خوب احساس رضایت کنیم و بخواهیم تمام ناگفته مان را با او درمیان گذاریم، به او اعتماد کنیم و احساس کنیم کسی میتواند ما را در مقابل آسیب جدید مصون نگه دارد و یا آسیب های قبلی را درمان کند و بهبود ببخشد.

نه تنها طرحواره درمانی بلکه تمام درمانگران روانشناسی، ارتباط اولیه را با مراجع ایجاد میکنند تا مراجعه کننده بتواند به آنها و علمشان برای درمان اعتماد کند. 

در موارد دیگر یک طرحواره درمانگر خوب با پیگیری در مؤسسات درمانی و مراکز مشاوره که شناخته شده هستند، میتواند مشغول به فعالیت باشد؛ زیرا یک مرکز مشاوره خوب در جلب اعتمادی که مردم به عنوان مراجع به او داشته اند، کوشا عمل میکند و درمانگران زبده و با مهارتی را در کنار یکدیگر جمع میکند تا در زمینه های درمانی بهترین راهکار را پیش گیرند.

طرحواره درمانی برای درمان چه مشکلاتی اثربخش است

طرحواره درمانگران درمان های افسردگی، اضطراب، وسواس و اختلال ها را با گرایش خودشان درمان میکنند و تنها نکته مهم در این روش درمانی این است که مراجع با این روش درمانی احساس رضایت خاطر کند و بتواند خود را به دست درمانگر سپارد تا از پس راه سخت درمان بربیاید.

به آن دلیل که طرحواره درمانی، ایجاد راهی برای کم کردن خاطرات هیجانی است و همچنین واکنش های فیزیکی را کنترل میکند، بنابراین با خاطرات جدید و ذهنیت جدید میتواند فضایی تازه را برای مراجع به وجود آورد.

وقتی الگو های رفتاری تغییر کنند و الگو های جدیدی جایگزین تصمیم های قبلی ما شوند، شروع یک انگیزه هیجانی که همیشه برایمان تلخ و دردناک بوده با یک انگیزه جدید و مثبت است.

بهزاد متین طرحواره درمانگر خوب در شمال تهران معتقد است محرک های قدیمی یا همان خاطرات تلخ گذشته (آسیب ها، طرد شدن ها، دوست نداشتنی بودن ها) ذهنیت طرحواره ایی ما هستند که میشود با ایجاد تغییر در آنها در الگو های رفتاری امروز تغییر ایجاد کرد.

افراد سالم، طرحواره های سالم و قابل تغییری دارند و انعطاف پذیرند و افرادی که دچار آسیب شده اند، طرحواره های سخت و شکننده ایی دارند و به همین دلیل به راه و زمان طولانی تری برای درمان نیاز دارند.

اشاره به تمام این نکات دلیلی است برای شناخت یک طرحواره درمانگر که میتواند با شناخت ما در طول درمان نیز کمک کند.

در انتها مرکز مشاوره شریعتی، بهزاد متین طرحواره درمانگر خوب در شمال تهران را به شما پیشنهاد می دهد.

بهزاد متین

بهزاد متین روانشناس بالینی

مشاغل حال حاضر

 • مدیرعامل شرکت آرا
 • مدیر دپارتمان روانشناسی صنعتی مرکز مشاوره مکث
 • مشاور چندین شرکت بازرگانی در زمینه ارزیابی پرسنل
 • درمانگر مرکز مشاوره مکث
 • مدیر آموزش مرکز مشاوره مکث

حوزه کاری در زمینه روانشناسی

 • روشهای درمانی 
  • رفتار درمانی شناختی (CBT)
  • هنر درمانی (Art Therapy)
  • گروه درمانی هفتگی
  • روانکاوی ( Psychodynamic Therapy)
  • طرحواره درمانی (schema Therapy)
  • مشاوره بلند و کوتاه مدت
  • تستهای روانسنجی(MCMI-IVA2. MMPI -IQ - Beck Depression)
 • درمانگر اختلالاتی مانند:
  • مشاوره در زمینه مشکلات فردی
  • مشکلات ارتباطی
  • افسردگی
  • اضطراب
  • وسواس
  • توجه و تمرکز

رزومه کاری، حرفه ای و پژوهشی 

 • مشاوره و کوچینگ بیش از 10 استارتاپ کوچک و متوسط
 • مدیر پروژه آموزش پرسنل بانک سپه
 • مدیر پروژه توسعه شایستگی مدیران شرکت ملی گاز ایران
 • مدیر پروژه ارزیابی مدیران بانک صنعت و معدن
 • تولید و ترجمه 12 کتاب در زمینه روانشناسی
 • مدیر علمی دورهای تربیت درمانگر روانشناسی از سال 94 تا کنون
 • مدیر راهبردی و مدیر روانشناسی صنعتی و سازمانی مرکز مشاوره رهیاب از سال 95 تا 97
 • سخنران و برگزار کننده 10 سمینار بزرگ در فرهنگسرای قیطریه، امام، جماران
 • سابقه فعالیت به عنوان روانشناس بالینی در ارتش جمهوری اسلامی ایران به مدت 2 سال
 • مدرس دوره های مهارت های زندگی از سال 96
 • مدرس شایستگی های سازمانی از سال 94
 • برگزار کننده دورهای کانون ارزیابی برای مدیران و پرسنل
 • درمانگر و روانشناس اختلالات خلقی با چندین سال سال سبقه کار
 • مربیگری و کوچینک در زمینه پلنهای شغلی

مرکز مشاوره روانشناسی مکث

مرکز مشاوره مکث با داشتن چندین طرحواره درمانگر خوب در شمال تهران و باسابقه و مجرب در زمینه های مشاوره ای آماده انجام خدمات گوناگون روانشناسی برای همشهریان محترم می باشد. در سایت مکث می توانید فعالیت های مختلف مجموعه مکث را مشاهده فرمایید.

دسترسی راحت به مرکز مشاوره روانشناسی مکث

 1. مترو: با توجه به این که مرکز مکث جنب مترو قلهک می باشد مراجعین می توانند از این وسیله با توجه به ترافیک تهران استفاده کنند.
 2. تاکسی: با توجه به بودن وسایل حمل نقل زیاد در محدوده شریعتی شما می توانید با این گونه وسایل به مرکز مکث مراجعه کنید.
 3. پارکینگ: افرادی که با وسیله شخصی قصد آمدن به مرکز مکث را دارند 2 گزینه را دارند استفاده از سینمای فرهنگ و یا پارک کردن در کنار رودخانه قلهک که ورودی آن از کوچه یزدانیان می باشد.

طرحواره درمانگر و مدل درمانی این رویکرد

بهزاد متین طرحواره درمانگر معتقد است از آنجایی که شناخت یک روانشناس طرحواره درمانگر همانند بقیه روانشناسان نیاز به شناخت لازم و کافی دارد، بهتر است بدانیم، طرحواره درمانگری که میخواهیم برای درمان به او مراجعه کنیم، آیا بیمارانی دارد که از درمان او راضی باشند و احساس رضایت و بهبودی را تجربه کرده باشند.

طرحواره درمانگرها همانند همه روانشناسها دوره های درمانی خودشان را دارند و بنا به تشخیصشان هر فردی در این دوره های درمانی قرار میگیرد. در واقع از آنجایی که طرحواره درمانی مراجعت به گذشته و شناخت عواملی است که آسیب زا بوده و برگشت به امروز و رفع و رجوع آسیب ها است و شناخت و نگرش و تغییر طرحواره را میطلبد، دوره درمانی طولانی دارد که قطعا بیش از ۵ جلسه و برای تداوم درمان و پیگیری های مجدد و بسته به نیاز مراجعه تا مدت های طولانی میتواند طول بکشد.

 اما به غیر از شناخت بیماران یک روانشناس، روش مهم دیگری در شناخت طرحواره درمانگر خوب مؤثر است و آن برقراری و ایجاد ارتباط مؤثر پس از یک یا دو جلسه است. این که ما با حضورمان نزد یک درمانگر خوب احساس رضایت کنیم و بخواهیم تمام ناگفته مان را با او درمیان بگذاریم، به او اعتماد کنیم، و احساس کنیم کسی میتواند، ما را در مقابل آسیب جدید مصون نگه دارد و یا آسیب های قبلی را درمان کند و بهبود ببخشد.

نه تنها طرحواره درمانی بلکه تمام درمانگران روانشناسی ارتباط اولیه را با مراجعه ایجاد میکنند تا مراجعه بتواند به آنها و علمشان، برای درمان اعتماد کند. در موارد دیگر یک طرحواره درمانگر خوب، با پیگیری در مؤسسات درمانی، و مراکز مشاوره که شناخته شده هستند میتوانند مشغول به فعالیت باشند. زیرا یک مرکز مشاوره خوب، در جلب اعتمادی که مردم به عنوان مراجع به او داشته اند، کوشا عمل میکند و درمانگران زبده، و با مهارتی را در کنار یکدیگر جمع میکند تا در زمینه های درمانی بهترین راه کار را پیش بگیرند.

طرحواره درمانی برای درمان چه مشکلاتی اثر بخش است؟

طرحواره درمانگران، درمان های افسردگی، اضطراب، وسواس و اختلال ها را با گرایش خودشان درمان میکنند و تنها نکته مهم در این روش درمانی این است که مراجعه با این روش درمانی احساس رضایت خاطر کند و بتواند خود را به دست درمانگر بسپارد تا از راه سخت درمان بربیاید. 

به آن دلیل که طرحواره درمانی، ایجاد راهی برای کم کردن خاطرات هیجانی است و همچنین واکنش های فیزیکی را کنترل میکند، بنابراین با خاطرات جدید و ذهنیت جدید میتواند، فضایی تازه را برای مراجعه به وجود بیاورد.وقتی الگو های رفتاری تغییر کنند و الگو های جدیدی جایگزین تصمیم های قبلی ما بشود، شروع یک انگیزه هیجانی که همیشه برایمان تلخ و دردناک بوده با یک انگیزه جدید و مثبت جاگزین بهزاد متین طرحواره درمانگر خوب در شمال تهران معتقد است محرک های قدیمی یا همان خاطرات تلخ گذشته (آسیب ها، طرد شدن ها، دوست نداشتنی بودن ها) ذهنیت طرحواره ایی ما هستند که میشود با ایجاد تغییر در آنها در الگو های رفتاری امروز تغییر ایجاد کرد.

افراد سالم طرحواره های سالم و قابل تغییری دارند و انعطاف پذیرند و افرادی که دچار آسیب شده اند، طرحواره های سخت و شکننده ایی دارند و به همین دلیل به راه و زمان طولانی تری برای درمان نیاز دارند. اشاره به تمام این نکات دلیلی است برای شناخت یک طرحواره درمانگر که میتواند، با شناخت ما از فعالیت یک طرحواره درمانگر در طول درمان نیز کمک کند.

نویسنده: بهزاد متین فر

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(13 رای)
نظرات کاربران:
ماندانا
18:10 - 24 فروردین 98
ممنون از کمکاتون جناب متین
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: طرحواره درمانگر خوب

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی
×

تعیین وقت مشاوره حضوری

CAPTCHA