22006198 021

مرکز مشاوره خیابان شریعتی جنب مترو قلهک

بهزاد متین: روانشناس، مشاوره فردی از جمله درمان افسردگی، اضطراب و توسعه فردی، روانشناسی صنعتی و سازمانی، ورزشی و درمان اعتیاد به قمار.

بهزاد متین
تهران

مهسا بشار شماره عضویت سازمان نظام روانشناسی ۲۵۸۶۱ - عضو انجمن روانشناسی ایران و دارای پروانه از سازمان نظام روانشناسی و عضو انجمن روانشناسان آمریکا.

مهسا بشار
تهران

نسیم رضایی جوان - دکتری روانشناسی شناختی

نسیم رضایی جوان
تهران

سوسن میرزایان: روانشناس بالینی و روان درمانگر فردی و زوج درمانی و نوجوان

سوسن میرزایان
تهران

‫دکتر سمانه حقیری‬ دکتری تخصص روانشناسی ‫مدرس، تراپیست، کوچینگ و منتور گروه روانشناسی مکث و سازمان مدیریت صنعتی.

سمانه حقیری
تهران

امیر میرزانیا روانشناس بالینی روان پویشی کوتاه مدت (ISTDP)- فارغ التحصیل دانشگاه تهران

امیر میرزانیا
تهران

دکتر ژاله بحرایی - دکتری روانشناسی و دارای پروانه تخصصی از سازماننظام روانشناسی

ژاله بحرایی
تهران

دکتر مریم موسوی نیک: روانشناس بالینی از انستیتو روانپزشکی تهران و دانشگاه میسور

مریم موسوی نیک
تهران

النا باقر زاده روانشناس بالینی و سکس تراپیست: رزومه کاری و حرفه ای، برگزاری دوره ها و سمینارها، بخشی از دوره های گذرانده شده و سوابق کاری

النا باقر زاده
تهران

نفیسه سادات نکویی - کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی

نفیسه سادات نکویی
تهران

دکتر مژگان رضائیان روانشناس و رواندرمانگر در زمینه (ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات) مشاوره توسعه فردی و زوج درمانی خدمات خود را به شما ارائه می دهد.

مژگان رضائیان
تهران

زهرا شاهین کارشناسی ارشد روانشناسی - عضو سازمان نظام روانشناسی و انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران

زهرا شاهین
تهران

پدرام محسنی: مشاور شغلی | کوچینگ فردی | استعدادیابی شغلی - مرکز مشاوره مکث

پدرام محسنی
تهران

منا ادیبی فر:روانشناس بالینی متخصص در درمان انواع افسردگی و اضطراب

منا ادیبی فر
تهران
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(42 رای)
مرکز مشاوره خیابان شریعتی جنب مترو قلهک

مرکز مشاوره خیابان شریعتی جنب مترو قلهک یا همان مرکز مشاوره اینجا مکث که دارای مجرب ترین کادر درمان در زمینه کودک، نوجوان و بزرگسال می باشد بهترین خدمات مشاوره روانشناسی را به شکل VIP به شما ارائه می دهد. لازم به ذکر است شما میتوانید با استفاده از تعیین وقت آنلاین یا تماس مستقیم با مرکز مشاوره مکث از خدمات مرکز مشاوره خیابان شریعتی به صورت فوری یا غیر فوری استفاده نمایید. برای مشاهده لیست درمانگران روی این لینک کلیک کنید روانشناس در خیابان شریعتی و با توجه دیدن رزومه ها روانشناس خود را انتخاب کنید. در غیر این صورت می توانید از روش ارزیابی اولیه که توسط روانشناس ارزیابگر انجام میگیرد سود ببرید، ارزیابگر حرفه ای ما که دانشجوی دکتری تخصصی است که از سال 1391 فعالیت خود را شروع کرده است با ارزیابی بیش از از هزار نفر که بهزاد متین می باشد، بهترین روانشناس را در زمینه مورد نظر خودتان به شما معرفی کند که از لحاظ علمی این کار بسیار علمی تر و کاربردی تر است.

اینفوگرافیک خدمات روانشناسی

5 نشانه رنج روانی چیست؟

5 نشانه رنج عاطفی را بشناسید

 • تغییر شخصیت به گونه ای که برای آن شخص متفاوت به نظر می رسد.
 • آشفتگی یا نمایش خشم، اضطراب یا بدخلقی.
 • کناره گیری یا انزوا از دیگران.
 • مراقبت از خود ضعیف و شاید درگیر شدن در رفتارهای پرخطر.
 • ناامیدی، یا احساس غرق شدن و بی ارزش بودن.

مرکز مشاوره روانشناسی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یک مرکز مشاوره روانشناسی خوب باید ویژگی های مهمی را داشته باشد که از جمله آنها می تواند به موارد زیر اشاره کرد:

 • تخصص و تجربه: روانشناسان مرکز باید دارای تخصص و تجربه کافی در زمینهٔ مشاوره و روانشناسی باشند تا بتوانند به شما کمک کنند مسائل و مشکلات خود را بهبود بخشید.
 • رهبری محوری: مرکز باید به رهبری محوری تمایل داشته باشد، به این معنی که مشاورانش در ارائه خدمات مشاوره از روی محترمیت و توجه به نیازهای مشتریان عمل کنند.
 • محیط امن: محیط مرکز باید امن و محرمانه باشد تا شما بتوانید بدون هیچگونه ترس یا نگرانی، مسائل و احساسات خود را به اشتراک بگذارید.
 • انعطاف پذیری زمانی: مرکز باید انعطاف پذیری زمانی داشته باشد تا بتوانید وقت مناسبی برای مشاوره را انتخاب کنید که با برنامه های شخصی و حرفه ای شما همخوانی دارد.
 • متنوع بودن خدمات: مرکز باید خدمات متنوعی ارائه دهد تا بتواند به نیازهای مختلف مشتریان پاسخ دهد، از جمله مشاوره فردی، زوجی، گروهی، و مشاوره آنلاین.
 • قابلیت ارائه راه حل های موثر: روانشناسان مرکز باید قادر باشند راه حل های موثر و کارآمدی برای مشکلات شما ارائه دهند و به شما کمک کنند بهبود بخشیدن به کیفیت زندگی تان.
 • به روز بودن با روش ها و تکنیک های جدید: مرکز باید به روز با روش ها و تکنیک های جدید مشاوره و روانشناسی باشد تا بتواند بهترین خدمات را به شما ارائه کند.

با توجه به این ویژگی ها، می توانید مرکز مشاوره مناسبی را برای خود انتخاب کنید که به شما کمک کند در مواجهه با مسائل و چالش های زندگی خود پیشرفت کنید.

انواع خدمات روانشناختی

ارتباط تغذیه و آرامش

تغذیه مناسب می تواند نقش مهمی در ایجاد و حفظ آرامش و سلامت روحی ایفا کند. برخی از روابط بین تغذیه و آرامش عبارتند از:

 1. مواد غذایی ضد استرس: برخی مواد غذایی مانند میوه ها و سبزیجات باعث افزایش سطح سروتونین (هورمون خوشحالی) در بدن می شوند و به کاهش استرس و افزایش آرامش کمک می کنند. مواد غذایی حاوی مواد مغذی مانند آهن، منیزیم، و ویتامین های گروه B نیز می توانند به افزایش انرژی و بهبود وضعیت روحی کمک کنند.
پیشنهاد می کنیم این مقاله جالب را بخوانید: بیوفیلیا یا ارتباط با طبیعت
 1. کنترل سطح قند خون: مصرف مواد غذایی با قند خون بالا می تواند به افزایش احساس استرس و بی قراری منجر شود. بنابراین، مصرف مواد غذایی با قند کمتر مانند میوه ها، سبزیجات، مواد غذایی پرفیبر، و مواد غذایی پروتئینی مانند ماهی و مرغ را ترجیح دهید.
 2. مواد غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا-۳: مطالعات نشان داده است که مصرف مواد غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا-۳ مانند ماهی، گردو، و کره کنجدی می تواند به کاهش اضطراب و بهبود وضعیت روحی کمک کند. آمیگدال نقش مهمی در مدیریت اضطراب دارد.
 3. مصرف آب: آب باعث نگهداری وضعیت هیدراته بدن می شود و افزایش توانایی بدن در مقابل استرس را دارد. به یاد داشته باشید که هیدراته ماندن از طریق مصرف آب و مایعات دیگر مانند نوشابه های طبیعی و چای می تواند به کاهش احساس خستگی و بی قراری کمک کند.
 4. مواد غذایی حاوی مواد مسکن طبیعی: برخی از مواد غذایی مانند بادام و انواع ترشیجات می توانند خاصیت مسکن طبیعی داشته باشند و به کاهش استرس و افزایش آرامش کمک کنند.

به طور کلی، تغذیه مناسب می تواند به ایجاد و حفظ آرامش و سلامت روحی کمک کند. اما باید به این نکته توجه داشت که هر فرد باید با توجه به وضعیت سلامتی و نیازهای شخصی خود، رژیم غذایی مناسبی را برای خود انتخاب کند.

چه غذاهایی شما را آرام می کند؟

9 غذایی که به اضطراب کمک می کند یا به آن آسیب می رساند. غذاهایی که به دفع اضطراب کمک می کنند عبارتند از گوشت گاو، گوشت خوک، مرغ، سبزیجات برگ دار، حبوبات، پرتقال و سایر مرکبات، برنج، آجیل و تخم مرغ. اگر B12 یا اسید فولیک کافی از رژیم غذایی خود دریافت نمی کنید، می توانید است از مصرف مکمل سود ببرید.

همچنین؛ الکل، پفک، فست فود، نمک، شکر عواملی هستند که می توانند آسیب های جدی به شما بزنند.

آیا اضطراب می تواند ژنتیکی باشد؟

در بیشتر موارد، زمانی که فرد دچار اضطراب یا افسردگی می شود و جوان تر است، احتمال ارثی بودن آن بیشتر است. اگر اضطراب و افسردگی در اعضای بزرگتر خانواده شما ظاهر شود، همچنان می تواند ژنتیکی باشد ولی خیلی از عوامل دیگر نیز می تواند دخیل باشد. البته در نظر بگیرید که حتی در جوان تر ها هم تنها علت اضطراب یا استرس نمی تواند ژنتیک باشد یا حتی ژنتیک می تواند هیچ نقشی در آن نداشته باشد.

مرکز مشاوره خیابان شریعتی

مرکز مشاوره خیابان شریعتی اینجا مکث (جنب مترو قلهک) می باشد که در مین بسیاری به مرکز مشاوره قلهک هم معروف می باشد. کلینیک اینجا مکث در زمینه های برگزاری کارگاهی آموزشی، کوچینگ های فردی و سازمانی، استعدادیابی، سنجش هوش، استعدادیابی، درمان افسردگی، اضطراب، وسواس، انواع اختلالات شخصیت، مشاوره خانواده، مشاوره زناشویی و خیانت و خدمات جدید تکنولوژیک روانشناسی (نوروساینس) از جمله QEEG یا همان تصویر برداری مغزی، RTMS TDCS بیوفیدبک و نوروفیدبک نیز تجربه درخشانی دارد. از دیگر خدمات مرکز مشاوره خیابان شریعتی مکث میتوان به جلسات کوچینگ توسعه فردی اشاره کرد. همچنین مرکز مشاوره خیابان شریعتی مکث با داشتن روانپزشک خدمات دارو درمانی را نیز به شکل تخصصی انجام میدهد.

چگونه مهارت فکر کردن را ارتقا دهیم

 1. نقطه تمرکز خود را تغییر دهید؛ معمولا افکار شما به کدام سمت کشیده می شوند؟
 2. آیا روی موقعیت های ممکن تمرکز می کنید؟
 3. آیا آرزو دارید نتایج مثبتی از عملکرد شما حاصل شود یا ذاتا تصور می کنید هرچیزی می تواند در مسیر اشتباه قرار بگیرد؟

زمانی را به طور یکسان به بدترین و بهترین سناریو فکر کنید، این کار کمک می کند از منفی بافی دور شوید. با تمرکز روی بدترین سناریو با مثبت اندیشی راه حل هایی برای آن بیابید. این فرایند را تکرار کنید و در نهایت خود را در مسیر مثبت بودن بیابید. رویاهای بزرگ داشته باشید؛ اگر ذاتا به داشتن رویاهای بزرگ علاقه دارید، خیلی عالی است. همین روند را ادامه دهید و از ثبت کردن و نوشتن رویاهایتان غافل نشوید. اجازه دهید ذهنتان آزادانه فعالیت کند. ایده هایتان را از نو بسازید و اجازه دهید ذهنتان بین آن ها حرکت کند.

مرکز مشاوره خیابان شریعتی (اینجا مکث) برای کسانی که مدت ها به دنبال مرکزی که در آن از مشاوران روانشناس مجرب و با مهارت استفاده میشود، بسیار آشنا است. از آنجایی که نوع فعالیت هر مرکز مشاوره بسته به گرایش و رویکرد مشاوران روانشناس آن مرکز مشخص میشود، در مرکز مشاوره اینجا مکث روانشناسان با رویکرد های روانکاوی، رفتار درمانگر، شناخت درمانگر، طرحواره درمانگر نیز می باشند. آنها بسته به نیاز مراجع و شناخت و تشخیص نوع اختلال و یا احساس نیاز هر فرد، مراجع به یکی از روانشناسان معرفی میشود.

از آنجایی که بحث روان و احساس خوشایند و یا مشکلات امروز و هزینه سنگین درمان بسیار زیاد است. توجه به این نکته که درمان خود را از چه مرکز مشاوره ایی شروع کنیم بسیار مهم است. زیرا بسته به هزینه های متداول امروز، یک مراجع نمیتواند هر مرکز مشاوره ایی و هر روانشناسی را امتحان کند تا به سلامت و بهبود برسد.

مرکز مشاوره قلهک

 1. مرکز مشاوره ایی که انتخاب میکنیم از لحاظ مسیر قابل دسترس باشد تا برای رسیدن به هر جلسه از درمان خستگی مداومی را تحمل نکنیم و با دیر رسیدن ساعت جلسه درمان را از بین نبریم (مرکز مشاوره اینجا مکث جنب مترو قلهک می باشد).
 2. قبل از شروع به جلسات مشاوره میتوانیم راجع به مشاوران روانشناس آن مجموعه سوالاتی داشته باشیم. مثل رویکرد مشاور روانشناس، نحوه درمان مشاور، زمانی که برای درمان لازم است. البته بسته به یک جلسه مشاوره حضوری مشاور و مراجع دارد.
 3. پیش از شروع جلسات میتوانیم به صورت تلفنی (برقراری مشاوره تلفنی) با روانشناس مجموعه و بررسی اجمالی موضوع مورد بحث بین مشاور و مراجع، بدانیم آیا میلی به شروع رابطه درمانی و شروع درمان داریم یا خیر.

مرکز مشاورهقلهک یا همان اینجا مکث معتقد است که نکته مهم در درمانهای روانشناسی اینجاست که هر فردی به عنوان مراجع به هر طریقی که میل به درمان داشته باشد. از طرف ناخودآگاه خود مقاومتی در درمان نشدن دارد که این مقاومت دوره درمان و شروع درمان را مدام به تعویق می اندازد. شناخت این مقاومت ها برای از بین بردنشان بسیار مهم است که بتوانیم درمان خود را هر چه زودتر شروع کنیم و احساس بهتری را تجربه کنیم. مقاومت ها در واقع دستور ناخودآگاه هر فرد که حتی با میلی قوی نیاز به درمان در خود را احساس میکند، وجود دارد.

مرکز مشاوره خیابان شریعتی

دسترسی راحت به مرکز مشاوره شریعتی

 1. مترو: با توجه به این که مرکز مکث جنب مترو قلهک می باشد مراجعین می توانند از این وسیله با توجه به ترافیک تهران استفاده کنند.
 2. تاکسی: با توجه به بودن وسایل حمل نقل زیاد در محدوده شریعتی شما می توانید با این گونه وسایل به مرکز مکث مراجعه کنید.
 3. پارکینگ: افرادی که با وسیله شخصی قصد آمدن به مرکز مکث را دارند 2 گزینه را دارند استفاده از سینمای فرهنگ و یا پارک کردن در کنار رودخانه قلهک که ورودی آن از کوچه یزدانیان می باشد.

یک نکته جالب در مورد روانشناس

شخصی به جستجوی روانشناس خوبی در یک مرکز مشاوره میگردد؛ با جستجو و آگاهی این مرکز را پیدا کرده و تماس میگیرد؛ وقت مشاوره تعیین میکند اما دقیقا در روزی که وقت مشاوره دارد، یا ساعت و یا روز وقت مشاوره را فراموش میکند و یا به شکلی دیگر فرد مراجع ساعت و روز و زمان را فراموش نمیکند اما در همان روز مشاوره هر چقدر تلاش میکند باز هم دیر به جلسه درمان میرسد و یا در همان روز احساس کسالت و سرماخوردگی میکند.

جالب است بدانیم همه این موارد از لحاظ روانی، مقاومت در درمان شناخته میشوند. این مقاومت ها دستوری از ناخودآگاه است برای تغییر نکردن و مسکوت ماندن در همان حالتی که سالها با آن درگیر بوده ایم و ریشه در ترس از تغییر در وجود هر آدمی دارد. با شناخت مقاومت ها دیگر نمیتوانیم با خودمان به گفتگو بنشینیم که من هر کاری میکردم اما به جلسات درمان نمیرسیدم و یا اصلا جلسات درمان برای من کارگر نبود و تغییری احساس نکردم.

پیشنهاد می کنیم این تست را انجام دهید: تست MMPI

نکته مهم دیگر این است که باید به این مسئله آگاه باشیم اگر در خودمان نیاز به تغییر و درمان میکنیم حتی اگر با یک روانشناس خوب نتوانستیم این احساس را تجربه کنیم، ایرادی ندارد که روانشناس دیگری را با تراپی انتخاب کنیم. زیرا ممکن است دو پزشک عمومی هم تشخیصشان از یک سرماخوردگی معمولی نیز متفاوت باشد. بحث درمان روان که مسئله ایی بسیار پیچیده تر از جسم و درمان آن نیز سخت تر میباشد.

بنابراین شناخت یک مرکز مشاوره خوب مانند مکث، با راهنمایی گرفتن از اینترنت، اطرافیان، سوال در مورد نحوه درمان و رویکرد یک مشاوره، حق طبیعی یک مراجع است و نیز میتواند با حضور یک جلسه ایی در یک مرکز مشاوره و تعیین وقت ملاقات، تصمیم به ادامه درمان خود بگیرد. البته مسئله مقاومت در درمان را نیز به هیچ عنوان نباید فراموش کند.

زندگی یک روانشناس چگونه است؟

یک روز از زندگی یک روانشناس. روانشناسان با انجام تحقیقات و انجام معاینات تمامی جوانب ذهن را مورد مطالعه قرار می دهند. مراکز بهداشتی تقریباً 30 درصد از تمام روانشناسان شاغل را استخدام می کنند، در حالی که 40 درصد در محیط های آموزشی، در سمت هایی مانند مشاور، مربی و محقق کار می کنند که البته این آمار کشور های اروپایی می باشد.

سوالات متداول

1. یک مرکز مشاوره خوب چه ویژگی هایی دارد؟
قابل دسترس بودن، مشاوران مجرب، انواع تجهیزات و رویکردهای روانشناسی و فضای مناسب و راحت.

2. استفاده از بیمه خدمات درمانی روانشناسی چگونه است؟
با توجه به تعداد قرار داد های زیاد خدمات درمانی و بیمه ای مرکز مشاوره مکث برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

3. مشاوره کودک و نوجوان برای چه چیزی است؟
برای اینکه به درستی تشخیص دهید که آیا کودک شما به بیش فعالی، اوتیسم و حتی مشکلات بسیار دیگر مبتلا است شما بایستی با روانشناس و متخصص کودک و نوجوان تعیین وقت کنید.

4. مشاوره زناشویی و مشاوره جنسی چگونه است؟
مشاوره سکس تراپی یا مشاوره زناشویی برای درمان انواع اختلالات جنسی و انحرافات جنسی مشکلاتی مثل زود انزالی، خود ارضایی، واژینیسموس و بسیار از موارد دیگر به شما کمک می کند.

بهزاد متین: روانشناس، مشاوره فردی از جمله درمان افسردگی، اضطراب و توسعه فردی، روانشناسی صنعتی و سازمانی، ورزشی و درمان اعتیاد به قمار.

بهزاد متین
تهران

مهسا بشار شماره عضویت سازمان نظام روانشناسی ۲۵۸۶۱ - عضو انجمن روانشناسی ایران و دارای پروانه از سازمان نظام روانشناسی و عضو انجمن روانشناسان آمریکا.

مهسا بشار
تهران

نسیم رضایی جوان - دکتری روانشناسی شناختی

نسیم رضایی جوان
تهران

سوسن میرزایان: روانشناس بالینی و روان درمانگر فردی و زوج درمانی و نوجوان

سوسن میرزایان
تهران

‫دکتر سمانه حقیری‬ دکتری تخصص روانشناسی ‫مدرس، تراپیست، کوچینگ و منتور گروه روانشناسی مکث و سازمان مدیریت صنعتی.

سمانه حقیری
تهران

امیر میرزانیا روانشناس بالینی روان پویشی کوتاه مدت (ISTDP)- فارغ التحصیل دانشگاه تهران

امیر میرزانیا
تهران

دکتر ژاله بحرایی - دکتری روانشناسی و دارای پروانه تخصصی از سازماننظام روانشناسی

ژاله بحرایی
تهران

دکتر مریم موسوی نیک: روانشناس بالینی از انستیتو روانپزشکی تهران و دانشگاه میسور

مریم موسوی نیک
تهران

النا باقر زاده روانشناس بالینی و سکس تراپیست: رزومه کاری و حرفه ای، برگزاری دوره ها و سمینارها، بخشی از دوره های گذرانده شده و سوابق کاری

النا باقر زاده
تهران

نفیسه سادات نکویی - کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی

نفیسه سادات نکویی
تهران

دکتر مژگان رضائیان روانشناس و رواندرمانگر در زمینه (ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات) مشاوره توسعه فردی و زوج درمانی خدمات خود را به شما ارائه می دهد.

مژگان رضائیان
تهران

زهرا شاهین کارشناسی ارشد روانشناسی - عضو سازمان نظام روانشناسی و انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران

زهرا شاهین
تهران

پدرام محسنی: مشاور شغلی | کوچینگ فردی | استعدادیابی شغلی - مرکز مشاوره مکث

پدرام محسنی
تهران

منا ادیبی فر:روانشناس بالینی متخصص در درمان انواع افسردگی و اضطراب

منا ادیبی فر
تهران
نظرات کاربران:
نیاز
پاسخ به این نظر
1403/2/27

بهترین روانشناسی که تا حالا رفتم دکتر متین بود هیچ وقت فراموش نمیکنم

0 0
ای سان
پاسخ به این نظر
1402/12/12

من برای مشکل افسردگی به دنبال مرکز مشاوره بودم که از طریق گوگل با اینجا مکث اشنا شدم و بااینکه انجام مشاوره با اقا برام سخت بود با اقای دکتر متین جلسات تراپی رو شروع کردم و خدارو شکربسیار راضی هستم و مشکلم تحت کنترل ودرمانه خیلی تشکر میکنم ا زاقای دکتر متین و مجموعه اینجا مکث که کمکم کردند

0 0
سمیه
پاسخ به این نظر
1402/10/19

من بزرگترین شانس زندگیم اشنا شدن با کلینیک شما بود 6 ماه پیش از همین سایت پیداتون کردم در حالی که مدام به افسردگی دچار بودم الان کلی بهترم و بیشتر از 4 5 تا از دوستامو معرفی کردم و همشون راضی ان درمانگرهای فوق العاده ای دارین

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ