22006198 021

بهترین دکتر روانشناس در شمال تهران

بهزاد متین: روانشناس، مشاوره فردی از جمله درمان افسردگی، اضطراب و توسعه فردی، روانشناسی صنعتی و سازمانی، ورزشی و درمان اعتیاد به قمار.

بهزاد متین
تهران

سوسن میرزایان: روانشناس بالینی و روان درمانگر فردی و زوج درمانی و نوجوان

سوسن میرزایان
تهران

مهسا بشار شماره عضویت سازمان نظام روانشناسی ۲۵۸۶۱ - عضو انجمن روانشناسی ایران

مهسا بشار
تهران

زهرا شاهین کارشناسی ارشد روانشناسی - عضو سازمان نظام روانشناسی و انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران

زهرا شاهین
تهران

ساراناز مقیمی - روانشناس، روان درمانگر تحلیلی یونی برای درمانی مشکلات فردی، خانواده و زوجی و همچنین آموزش مهارت های زندگی WHO

ساراناز مقیمی
تهران

نسیم رضایی جوان - دکتری روانشناسی شناختی

نسیم رضایی جوان
تهران

دکتر لیلا رضایی - دکتری تخصصی روانشناسی سلامت دانشگاه تهران

لیلا رضایی
تهران

امیر میرزانیا روانشناس بالینی روان پویشی کوتاه مدت (ISTDP)- فارغ التحصیل دانشگاه تهران

امیر میرزانیا
تهران

دکتر ژاله بحرایی - دکتری روانشناسی و دارای پروانه تخصصی از سازماننظام روانشناسی

ژاله بحرایی
تهران

دکتر مریم موسوی نیک: روانشناس بالینی از انستیتو روانپزشکی تهران و دانشگاه میسور

مریم موسوی نیک
تهران

النا باقر زاده روانشناس بالینی و سکس تراپیست: رزومه کاری و حرفه ای، برگزاری دوره ها و سمینارها، بخشی از دوره های گذرانده شده و سوابق کاری

النا باقر زاده
تهران

نفیسه سادات نکویی - کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی

نفیسه سادات نکویی
تهران

‫دکتر سمانه حقیری‬ دکتری تخصص روانشناسی ‫مدرس، تراپیست، کوچینگ و منتور گروه روانشناسی مکث و سازمان مدیریت صنعتی.

سمانه حقیری
تهران

دکتر مژگان رضائیان روانشناس و رواندرمانگر در زمینه (ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات) مشاوره توسعه فردی و زوج درمانی خدمات خود را به شما ارائه می دهد.

مژگان رضائیان
تهران

پدرام محسنی: مشاور شغلی | کوچینگ فردی | استعدادیابی شغلی - مرکز مشاوره مکث

پدرام محسنی
تهران

منا ادیبی فر:روانشناس بالینی متخصص در درمان انواع افسردگی و اضطراب

منا ادیبی فر
تهران
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(5 رای)
بهترین دکتر روانشناس در شمال تهران

دنبال بهترین دکتر روانشناس در شمال تهران میگردید؟؟ دنبال خدمات VIP و با بهترین کیفیت زیر نظر بهترین متخصصین روانشناسی و روانپزشکی هستی؟. پس جهت آشنایی با مرکز مشاوره روانشناسی شمال تهران اینجا مکث ادامه مقاله را تا انتها بخوانید. نکته: جهت تعیین وقت فوری با بهترین دکتر روانشناس در شمال تهران با مرکز مشاوره اینجا مکث به شکل ذیل ارتباط حاصل کنید. توجه داشته باشید که امروزه روانشناسی تنها در جهت درمان مشکلات روانپزشکی و خلقی استفاده نمیشود. بلکه بسیاری از روانشناسان در جهت توسعه فردی فعالیت می کنند. لوب پیشانی که در قسمت پیشین آن فعالیت های عالی مغز انجام می شود نیاز به تقویت یا همان ورزشی ذهنی را دارد. مانند تمام قسمت های دیگر مغز. مثل؛ افزایش توجه، تمرکز، دقت، کارکرد اجرایی مغز، انعطاف پذیری ذهنی، یادگیری، سریع خواندن، درک مطلب، سرعت یادگیری زبان و هوش هیجانی.

جهت مشاوره آنلاین یا مشاوره حضوری با دکتر روانشناس در شمال تهران شما می توانید با مرکز مشاوره اینجا مکث به این شکل ارتباط برقرار کنید.

 • ابتدا شماره واتساپ 09054433753 را سیو کنید
 • سپس به این شماره در واتساپ پیام دهید
 • موضوع مشاوره خود را اعلام کنید
 • نکته؛ مشاوره روانشناسی یا روانپزشکی، به دلخواه شما از طریق واتساپ، به شکل تلفنی یا تصویری می باشد.
 • جهت دریافت مشاوره حضوری با شماره 02122004925 تماس حاصل کنید.

چرا انتخاب مرکز مشاوره اینجا مکث؟

مرکز مشاوره اینجا مکث با داشتن بهترین درمانگران در حوزه های مختلف آماده کمک به شما برای بر طرف کردن مشکلات جاری است. و همچنین با داشتن دکتر روانشناس در شمال تهران و روانسنج، نوروتراپیست، روانشناسی بالینی، سلامت، عمومی، مشاور خانواده و روانپزشک (با دقت و سرعت بیشتری روند درمان) مراجعین را پیش می برند.

روانشناسان و مشاوران مرکز مشاوره اینجا مکث با تمرکز بسیار زیاد بر روی فرآیند ارزیابی و تشخیص سعی کرده اند تا روند درمان را تسریع کنند. که همین موضوع باعث می شود مراجعین محترم نیاز به زمان کمتری برای روند درمان خود داشته باشند. دکتر روانشناس در شمال تهران و مرکز مشاوره اینجا مکث با رویکردهای بسیار مختلفی مانند؛ MBCT ACT CBT REBT طرحواره درمانی و رفتار درمانی کار خود را انجام میدهند.

روانشناس چه چیزی را مطالعه می کند؟

روانشناسی مطالعه علمی ذهن و رفتار است. روانشناسان به طور فعال در مطالعه و درک فرآیندهای ذهنی، عملکردهای مغز و رفتار مشارکت دارند. و با رویکردهای مختلفی سعی در حل مشکلات مراجعینشان دارند. روانشناسان چگونه با استرس مقابله می کنند؟ به عنوان مثال، درمان شناختی رفتاری (CBT) اغلب یک نوع درمان موثر برای استرس است. CBT میتواند به تغییر الگوهای افکار منفی که به دلیل استرس ایجاد میشود کمک کنند. اغلب برای کمک به افراد برای یافتن راه های جدید تفکر در مورد رویدادهایی که باعث استرس می شوند استفاده می شود.

آیا باید به یک مشاور نه روانشناس مراجعه کنم؟

مشاوران تمایل دارند با چالش های زندگی به صورت کوتاه مدت کار کنند، در حالی که روانشناسان بیشتر احتمال دارد شرایط سلامت روان را به طور مداوم درمان کنند. روانشناسان در تئوری و عمل بیماری روانی آموزش دیده اند و احتمال بیشتری برای درمان اختلالات جدی سلامت روان دارند.

آیا روانشناسی شغل خوبی است؟

آیا روانشناسی شغل خوبی است؟ بله، روانشناسی می تواند یک گزینه شغلی عالی برای افرادی باشد که علاقه مند به درک رفتار انسانی و کمک به دیگران هستند. فرصت هایی را برای تأثیر مثبت بر زندگی مردم و کمک به حوزه سلامت روان ارائه می دهد.

آیا تحصیل در رشته روانشناسی سخت است؟

برای تبدیل شدن به یک رشته روانشناسی، دانشجویان معمولاً باید تعداد معینی از دوره های روانشناسی را بگذرانند و معدل مشخصی را حفظ کنند. برخی از برنامه های روانشناسی ممکن است دانشجویان را ملزم به تکمیل یک پروژه تحقیقاتی یا کارآموزی کنند. در کل روانشناسی رشته بسیار سختی است.

مرکز مشاوره رودهن

چرا برخی کودکان از مدرسه رفتن می ترسند؟

هنگامی که زمان مدرسه رفتن کودکان فرا می رسید، بسیاری از آن ها بدون هیچ مشکل و اضطرابی به مدرسه می روند و حتی علاقه زیادی به رفتن به مدرسه نشان می دهند. اما بسیاری از کودکان نیز هستند که از مدرسه رفتن امتناع می کنند و دچار اضطراب زیادی می شوند. گاهی تجربه این اضطراب طبیعی است زیرا این اولین بار است که کودک می خواهد برای چند ساعت از والدین و خانه جدا شده و به محیط جدیدی برود اما برخی کودکان اضطرابی غیرعادی را تجربه می کنند. کودکانی که به اضطراب شدیدتری مبتلا می شوند تمایل دارند تا با والدین خود به مدرسه رفته و آن ها را حتی به کلاس درس ببرند یا اصرار می کنند که چند بار تلفنی با اعضای خانواده خود صحبت کنند. این موارد نشانه های مهمی برای تشخیص اضطراب در کودک است که باید به آن توجه شود. بهترین راه حل برای این مشکل مراجعه به روانشناس متخصص کودک و نوجوان است.

بهترین دکتر روانشناس در شمال تهران

5 نشانه احساسی استرس چیست؟ اگر استرس دارید، ممکن است احساس کنید:

 • تحریک پذیر، عصبانی، بی حوصله یا زخمی هستید.
 • بیش از حد سنگین شده یا غرق شده اید.
 • مضطرب، عصبی یا ترسیداید.
 • مثل اینکه افکار شما در حال حرکت هستند و نمی توانید خاموش شوید.
 • قادر به لذت بردن از خود نیست.
 • افسرده.
 • بی علاقه به زندگی
 • مثل اینکه حس شوخ طبعی خود را از دست داده اید.

درمان انواع افسردگی با دکتر روانشناس مرکز مشاوره اینجا مکث

درمان افسردگی بر اساس گرایش روانکاوی (کلاسیک و کوتاه مدت) بسیار متفاوت و ریشه ایی تر از درمان های دیگر است. این تفاوت از آنجا ناشی میشود که ریشه افسردگی درمان میشود. اما باید توجه داشته باشید که روانکاوی با دکتر روانشناس در شمال تهران بسیار زمان بر است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید: 13 نشانه افسردگی پنهان

درمان انواع اضطراب با دکتر روانشناس شمال تهران

چند راهکار پیشنهادی دکتر روانشناس در شمال تهران برای درمان اضطراب

 • تمرین های خانگی برای تشخیص تحریف های شناختی که موجب اضطراب میشود. مثلاً: فردی هر شرایط مشابه به گذشته اش را باعث بروز اضطراب میداند، با بررسی شرایط مشابه و دقت در آن بدانیم که الان با گذشته مان و شرایط قبل تفاوت دارد.
 • بررسی ارزیابی فیزیکی توسط روانپزشک برای تجویز دارو.
 • مصرف داروها و دادن گزارش روزانه به دکتر روانشناس.
 • رفتار درمانی اسکینری و پاولفی.

درمان انواع وسواس

درست مثل هر بیماری دیگری، بسیار مهم است که بیماران درست درمان شوند. که این درمان ممکن است بسته به اینکه اختلال شما کدامیک از اختلالات این طیف تشخیص داده شود متفاوت است.

به این معنی که اگر اختلال شما نادرست تشخیص داده شود می تواند زمان با ارزش، پول، انرژی شما را هدر دهد و حتی می تواند موجب طولانی شدن رنج ناشی از همان اختلال شود.

اگر فکر می کنید ممکن است به اختلالی متفاوت از مواردی که تشخیص داده شده است مبتلا باشید. حتماً به روانشناس خود مراجعه کنید و تمام مسائل و نگرانی های خود را با وی در میان بگذارید. همچنین نگران بازخورد و یا قضاوت درمانگرتان نباشید. توجه کنید که روانشناسان و روانپزشکان آموزش دیده اند که بدون قضاوت به شما یاری برسانند که بتوانید بر مشکلات خود فائق شوید.

درمان انواع فوبیا

دکتر روانشناس در شمال تهران می گوید؛ از آنجایی که ترس یک پدیده رفتاری است قطعاً میتواند بسیار ساده تر از اضطراب قابل درمان باشد. به طور مثال فردی که از تاریکی و یا حیوانی میترسد میتواند با تغییر در رفتار و شناخت تغییر کند. همچنین با عوامل محیطی و بازتاب های آن به ترس های خود غلبه کند و با رفتار درمانگری و ایجاد رفتارهای جدید به دستاوردهای جدید دست پیدا کند.

پیشنهاد میکنم بخوانید: زو فوبیا یا ترس از حیوانات

فوبیا

مشاوره زوج درمانی توسط زوج درمانگر

اکنون دیگر زمانی نیست که همچون گذشته، کسی از رفتن نزد متخصص زوج درمانی و مطرح کردن مسائل و مشکلاتش اباعی داشته باشد. عمده دلیل همه این موارد، تغییر در سطح فرهنگی اجتماع است که باعث نمود هایی اینچنینی میشود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید: مطرح کردن مشکلات به زوج درمانگر چگونه است

دکتر روانشناس در تهران

در مورد مشاوره پیش از طلاق دکتر روانشناس در شمال تهران می گوید؛ اگر زوجی بخواهند تمام سعی خود را در نگه داشتن زندگی مشترک انجام دهند قطعاً با آسایش فراوان نمیتوانند به مرحله طلاق توافقی دست پیدا کنند.

مگر در موارد بسیار خاص و به توصیه مشاوران روانشناس که جدایی را عاملی برای بهبود هر دو طرف بداند و هر دو طرف را از آسیب های احتمالی دور نگه دارد.

مشاوره پیش از ازدواج توسط درکتر روانشناس در شمال تهران

مرکز مشاوره اینجا مکث با توجه به قرار داشتن در جنب مترو می تواند میزبان شما عزیزان از تمام نقاط تهران باشد. مکث، در زمینه انجام مشاوره پیش از ازدواج با استفاده از تکنیکهای جدید، بالاترین سطح از شناخت در ارتباط با فرد مورد نظر را به شما می دهد. یکی از این تکنیکها انجام 16 تست بومی شده بین المللی از زوجین برای مشاوره ازدواج می باشد.

شناخت ما در زمینه های هوش هیجانی، روابط بین فردی، میل جنسی، عشق، شخصیت و بسیاری از موارد دیگر است. مشاوره های ما برای هر کدام از زوجین، محرمانه است؛ پس خیالتان از بابت تاریخچه خود راحت باشد. در آخر شما متوجه خواهید شد چند درصد احتمال موفقیت در ادامه زندگی برای شما وجود داد.

مشاوره سکس تراپی

سکس تراپیست حتی زمینه های ذهنی غلط را هم در مورد روابط جنسی بررسی می کنند. در ادامه با تغییر نگرش در مواردی که رابطه را تخریب میکند، در بهبود آن تلاش کنند. وقتی زوج ها ندانند که ایجاد یک رابطه صمیمانه به رشد جنسی بهتر و همچنین رشد فکری و روابط زناشویشان کمک میکند. تنها صرفاً رابطه را برای برطرف کردن میل غریزیشان برقرار میکنند. پیرو همان موضوع پس از مدتی با یکدیگر به مشکل برمیخورند و مدام به این فکر میکنند این مشکلات چگونه به وجود آمد و یا چگونه میتوانند حلشان کنند.

مشاوره بهبود ارتباط جنسی با زوج درمانی

روابط جنسی برای شناخت نیاز به آموزش جنسی توسط سکس تراپ یا دکتر روانشناس در شمال تهران را دارد.به این دلیل که رابطه خوب یک مهارت است، بنابراین هر مهارتی نیاز به آموزش و یادگیری دارد. این یادگیری توسط سکس تراپیست آموزش داده می شود.

مشاوره جلوگیری و راهکارهای شناسایی خیانت با مشاوره خانواده

باید به خاطر داشته باشیم زمانی که حرف از خیانت میشود هر دو طرف در یک رابطه آسیب خواهند دید. مهمترین اقدام پس از مواجه با خیانت مراجعه به یک مشاوره روانشناس است. بررسی دلایل خیانت و همچنین علت ها و میزان رفتاری که در یک رابطه خیانکارانه محسوب میشود به عهده مشاور روانشناس است. او میتواند با بررسی دلایل و همچنین در نظر گرفتن شرایط زوج راهکارهایی را به آنها پیش نهاد کند.

مشاوره خیانت

مشاوره بهبود ارتباط فرزندان و والدین

دکتر روانشناس در شمال تهران معتقد است ارتباط سالم فرزند و والد بهترین راه پیگیری است. طبق مطلب ذکر شده در روزنامه «Women's Day» بغل کردن کودک به مدت 20 ثانیه هورمون اکسی توسین (Oxytocin) را در بدن او افزایش می دهد. هنگامی که شما کودکتان را بغل می کنید احساسات شما بی آنکه گفته شود به کودک منتقل می شود.

مشاوره تربیت جنسی کودک

تربیت جنسی را از کودکی آغاز می کنیم و باید ها و نباید ها و خط و خطوط رفتار جنسی را متناسب با فرهنگ آموزش می دهیم. در بحث تربیت جنسی برخلاف اینکه اغلب افراد تصور می کنند، می بایست این آموزشها در دوران ازدواج صورت گیرد. اما تحقیقات نشان می دهند که آموزش جنسی با همان شروع بلوغ می بایست آغاز شود.

مشاوره فرزند پروری و آموزش والدین

سبک های فرزند پروری و آشنایی با این شیوه ها باعث میشود ما به عنوان والدین بتوانیم تشخیص دهیم در چه سبک و سیاقی فرزندمان را رشد میدهیم. در واقع خانواده ها همیشه در این تفکر هستند که این سبک و روشی که پیش گرفته اند مناسب ترین راه پرورش کودکانشان است.

مشاوره جلوگیری از طلاق عاطفی

طلاق عاطفی از جمله روند های یک زندگی ناکارآمد است. وقتی در یک زندگی زناشویی قرار داشته باشیم که احساس تعلق خاطر، علاقه، محبت، صداقت و همدلی در آن نباشد. همچنین صرفاً با یکدیگر در کنار هم در حال زندگی کرده باشیم که اصطلاحاً همزیستی مسالمت آمیز خوانده میشود، باید بگوییم طلاق عاطفی گرفته ایم.

مشاوره بهبود ارتباط با خانواده همسر

همانطور که در کلمه مشاوره خانواده واضح است، از مشاوره دا دن به مجموعه افراد یک خانواده تشکیل میشود. درست است که هر فردی در یک خانواده میتواند به مرکز مشاوره ایی برای مشاوره برود و به تنهایی مسئله خود را با مشاور خود در میان گذارد. اما مشاوره خانواده یکی از پرمحاسن ترین نوع مشاوره ها برای افراد یک خانواده محسوب میشود.

مشاوره ترس از تنهایی و جدایی همسر

تنهایی و تنها ماندن شاید یکی از اولین ترس های انسان است که با آن رو به رو می شود.ترس از تنهایی، تنها با روشهای عمیق روانشناسی میتواند درمان شود. از آنجایی که انسان ذاتاً موجودی اجتماعی است بنابراین ترس از تنها ماندن برای او میتواند یکی از ترس های اولیه ذهنی باشد.

درمان کمبود علاقه جنسی

امروزه مسائل مختلفی روی زندگی افراد تأثیر میگذارد و باعث کاهش علاقه و افزایش تنش ها در زندگی مشترک می شود. از مهمترین این عوامل میتوان به کمبود میل جنسی در خانم ها اشاره نمود.

درمان کمبود علاقه جنسی در زنان

در مطالعات روانشناسی که توسط محققان صورت گرفته است، مشخص شده است که مردان در روابط عاطفی وابستگی بیشتری نسبت به خانم ها پیدا می کنند. در حالی که خانم ها بعد از اولین ارتباط جنسی برقرار شده، عاشق طرف مقابل خود می شوند.

درمان کمبود میل جنسی در مردان توسط دکتر روانشناس شمال تهران مکث

چرخه پاسخ جنسی چهار مرحله دارد: میل (میل جنسی)، برانگیختگی (هیجان)، ارگاسم و پاسخ.

زن و مرد هر دو این مراحل را تجربه می کنند، اگرچه زمان بندی متفاوت است. به عنوان مثال، بعید نیست که هر دو شریک در همان زمان به ارگاسم برسند. علاوه بر این، شدت پاسخ، زمان صرف شده در هر مرحله از فردی به فردی دیگر متفاوت است.

در اینجا به کمک روانشناس و روانپزشک معمولاً مشکل حل می شود.

درمان زود انزالی توسط سکس تراپیس شمال تهران

بدون تردید، روش استارت استاپ برای جلوگیری از زود انزالی، یک گزینه کاربردی و کارآمد به شمار می آید. از آنجایی که روش های دارویی ممکن است سلامت فرد را در معرض تهدید قرار دهد، روش ها، تمرین های و تکنیک های طبیعی مانند روش استارت استاپ برای جلوگیری از زود انزالی در این زمینه می تواند بیش از پیش مورد نظر واقع شود.

درمان دیر انزالی

معمولاً این مشکل نادرتر از زود انزالی است و با کمک سکس تراپیست و روانپزشک مشکل حل می شود.

درمان واژینیسموس

یکی از مشکلاتی که میتواند برای خانمها در برقراری روابط جنسی به وجود آید، واژینیسموس است. واژﯾﻨﯿﺴﻤﻮس یک اختلال جنسی شایع از دسته اختلالات تناسلی لگنی دخولی دردناک است که در آن، اﻧﻘﺒﺎض ﻏﯿﺮارادی عضله های یک سوم ﺧﺎرﺟﯽ واژن است که مانع از مقاربت می شود. برای تشخیص این اختلال این تعریف به کار برده می شود: ﮔﺰارش شخصی زن از سابقه اسپاسم غیر ارادی، ﻣﺪاوم و مکرر ﻋﻀﻼت کف لگن به دلیل ترس یا چندش که در عمل نزدیکی و وارد ﮐﺮدن ﺷﯽ، آلت و معاینه واژﯾﻨﺎل تداخل ایجاد میکند.

مشاوه اختلالات ارگاسمی

اختلال کنشی ارگاسم در زنان به صورت بی ارگاسمی یا آنورگاسمی وجود دارد که مشخص کننده ناتوانی فرد در رسیدن به ارگاسم است.

اختلال آنورگاسمی به چند شکل رخ میدهد:

 • آنورگاسمی اولیه: این وضعیت به معنای آن است که زن هرگز ارگاسم را تجربه نکرده است.
 • آنورگاسمی ثانویه: این وضعیت به معنای آن است که زن قبلاً ارگاسم را تجربه کرده اما اکنون در رسیدن به آن دچار مشکل شده است.
 • آنورگاسمی موقعیتی: این وضعیت به معنای آن است که زن تنها در موقعیت های خاصی میتواند ارگاسم را تجربه کند. این عارضه در زنان بسیار شایع است. در واقع، حدود ۸۰ درصد زنان تنها در نتیجه تحریک کلیتوریس، ارگاسم را تجربه می کنند.

آنورگاسمی عمومی: این وضعیت به معنای آن است که زن در هیچ موقعیتی نمیتواند به ارگاسم برسد.

مشاوره آمیزشی زوجین

در رابطه جنسی تنها یک مشاور سکس تراپ میتواند بهترین توصیه و راهنمایی را داشته باشد. مشاوران سکس تراپ بدون هیچ قضاوتی و هیچ برداشتی، مسئله را بررسی میکنند و راهکارهای درمانی و مؤثر را مطرح میکنند. آگاهی از نوع لذت بردن از رابطه با همسر خود، خجالت نکشیدن از خود، بدن و دانستن آنچه که می تواند ایرادات ما را در این مسائل بشناسد و بررسی کند و پس از آن راهکار درستی را جلوی پای ما قرار دهد، بوسیله یک مشاوره سکس تراپ و یا مشاور مسائل جنسی به دست میاید.

مشاوره بر طرف کردن مقاربت دردناک (دیسپارونیا)

امروزه هر مرکز مشاوره ایی که مشاوره فردی و یا ازدواج و پیش از آن را ارائه میدهد، مشاوران سکس تراپی هم دارد که می توانند در این حوزه به افرادی که نیازمند کمک هستند راهنمایی رساند. بنابراین باید بدانیم مسائل جنسی و دانستن در مورد آنها، نه تنها هراسندارد بلکه احتمال آسیب را برای هر فردیو همچنین یک جامعه پایین می آورد. هر چقدر این احتمال آسیب کمتر باشد، دنیای کم خطرتر، روان سالمتر و احساس خوشایندتری را تجربه خواهیم کرد.

از همین رو بیشتر مشکلات جنسی با تلاش مراجعین محترم قابل حل است.

مشاوره و درمان انواع اختلالات جنسی

 • پدوفیلیا (بچه بازی)
 • دیدزنی
 • عورت نمایی
 • سادیسم (آزاردهی جنسی)
 • مازوخیسم (آزارخواهی جنسی)
 • مرده خواهی
 • مبدل پوشی
 • مالش گری یا مالش دوستی
 • حیوان دوستی

درمان اعتیاد جنسی

چگونه بفهمم اعتیاد به سکس دارم؟

برقراری رابطه جنسی بیش از حد نرمال تعریف شده در هفته.

برقراری رابطه جنسی با شریک های جنسی متعدد.

درمان اعتیاد جنسی

برقراری رابطه جنسی به دلیل اضطراب و احساس آرامش پس از سکس و مجددا احساس اضطراب دوباره که حاکی از سطح اضطراب بالا است. فکر مداوم در مورد سکس و رها نشدن از این تفکر؛ در واقع یک فرد معمولی پس از رابطه جنسی میتواند چند روزی را به تفکر درباره سکس نگذراند و به فعالیت معمولی خود مشغول باشد اما یک فرد معتاد به سکس، تمام ذهنش مدام درگیر سکس و ایجاد یک رابطه جدید است.

خود ارضایی در کودکان

دلایل متعددی برای شکل گیری رفتار خود ارضایی در کودکان وجود دارد ولی خود ارضایی یک مشکل روانپزشکی و روانشناختی در کودکان محسوب نمی شود. زیرا علل اصلی این پدیده باید در کودکان کشف شود و معمولاً چون این پدیده از اضطراب کودکان نشأت می گیرد، بنابراین باید مورد بررسی روانشناسی قرار گیرد.

مشاوره تلفنی و مشاوره آنلاین

تفاوت روانشناس با روانپزشک

واضحا دکترهای روانشناس به صحبت و راهکارهای درمانی برای مراجع میپردازند، اما دکتر روانپزشک صرفا با تجویز دارو و در واقع (دارو درمانی) میتواند مشکلات را در بخش ذهنی و نوروسایکولوژیک مغز درمان کند.

درمان روانشناسی

دکتر روانشناس در شمال تهران معتقد است با تحلیل و بررسی مشکلات افراد و ایجاد راه کارهای جدید درشناخت مراجع او را به سمتی میکشانند که خود برای خود تصمیم گیرنده باشد و از انفعال حاصل از کرختی و بی مسئولیتی رها بشوند و بتواند تصمیم گیرنده باشند.

تفاوت درمان روانپزشک و روانشناس

روانپزشکها و همچنین روانشناسها به درمان مراجع میپردازند. در واقع مراجعینی که در افسردگی های شدید و اضطراب های غیرقابل کنترل و وسواس های اختلالی قرار دارند میتوانند با تشخیص روانشناس ابتدا به مرحله دارودرمانی بپردازند و پس از ایجاد ثبات در هورمن های مغزی و به دست آوردن میزانی از سلامت روانی و بهبود به مشاوره های روانشناسی و فردیبپردازند. دکتر های روانشناس این قابلیت را دارند که تشخیص دهند آیا مراجع نیاز به دارو درمانی دارد و یا خیر. اما خود به شخصه نمیتوانند دارویی را برای مراجع تجویز کنند.

گرایش های روانشناسی

گرایش های روانشناسی یکی دیگر از عمده سوالهای مراجعین به روانشناسان است، که البته به دست آوردن این اطلاعات از جمله حقوق یک مراجع میباشد. روانشناسان (عمومی، بالینی) میتوانند در درمان های خود از گرایش هایی که در آن تخصص لازم را به دست آورده اند استفاده کنند.

روانکاوی

یکی از اصلی ترین و پایه ایی ترین گرایش های درمانی است که به دو شاخه کلاسیک و کوتاه مدت تقسیم میشود. که در واقع مراجع با صحبت کردن در ساعات طولانی با روانکاو درمان خود را آغاز میکند.

رفتار درمانگری

از گرایش هایی است که به واسطه آن مراجع پس از صحبت و بیان مسئله اصلی، راهکارهایی برای درمان خود دریافت میکند که باید به این راه کارها عمل کند و هر هفته در ملاقات های جدید خود تغییرات رفتاری خود را برای روانشناس بازگو کند. در واقع در این درمان تمرکز بر ایجاد یک رفتار جدید و یا از بین بردن رفتارهای قبلی است. از دو اسطوره این رشته می توان نام برد پاولف و اسکینر.

شناخت درمانی

درمان های شناختی بر روی شناخت، بینش و نگرش مراجع تمرکز دارد. به واسطه این درمان مراجع با بیان مسئله میتواند در هر هفته با تکلیف هایی که به او داده میشود به بینش جدیدی نسبت به مسئله خود دست پیدا کند و با این بینش جدید و نگرش به دست آورده قطعا مسئله و مشکلات او، بار سنگین قبل را برای او به همراه ندارد. REBT CBT ACT MBCT نمونه هایی از شناخت درمانی نوین هستند.

نوروساینس

درمان های نوروسایکولوژیک بر روی ذهن و مغز تمرکز دارد. در واقع این درمانگران مشکلات و مسئله اصلی را در فیزیک مغز جستجو میکنند و با بالا و پایین بردن هورمن های مغزی و یا دریافت نویزهای در مغز که تولید کننده هورمن های فعال ذهن هستند با استفاده از (نوروفیدبک) میتوانند درمان را با روش شرطی سازی مغر بر روی بیمار انجام دهد.

نکته مهم در درمان های روانشناسی

تمام شاخه ها و گرایش های روانشناسی تلاش برای بهبود مراجع دارند و قطعا هر فردی از یک روش درمانی جواب بهتری میگیرد تا روش های دیگر. این اتفاق کاملا شخصی است. البته که هر روانشناسی برای درمان بهتر نیاز به تجربه و مهارت بالایی دارد، هر فردی به عنوان مراجع باید به این آگاهی دست پیدا کند که هر فردی ممکن است با یک گرایش درمانی در درمان خود جواب بهتری بگیرد.

لزوم مراجعه به روانشناس

یکی از دستاوردهای جامعه صنعتی امروزه لزوم مراجعه به روانشناس و تغییر در دیدگاه مردم به روانشناسان از قبل شده است. شاید پیش از این هر فردی با مراجعه به روانشناس دچار این دلهره میشده که شاید مشکلات اساسی روانی دارد و یا شاید فردی بیمار است که کسی نباید از بیماری او با خبر باشد پس شما اگر نیاز به دکتر روانشناس در شمال تهران دارید می توانید با مرکز مشاوره روانشناسی مکث ارتباط بگیرید.

مشاوران روانشناس در چه زمینه هایی مشاوره میدهند؟

 • مشاوره فردی: مشاوره در مورد مشکلات و مسائل فردی (تغییرات خلقی)
 • مشاوره زوج: زوج درمانی و مشکلات بین زوج ها
 • مشاوره خانواده: خانواده درمانی و مشکلات بین خانواده، والدین و کودکان
 • مشاوره پیش از ازدواج: بررسی موردی دو فردی که میخواهند ازدواج کنند به همراه تست های شخصیت شناسی
 • مشاوره کودک: هر آنچه که به کودکان، مشکلات کودک، اختلالات ارثی و رفتاری کودک مربوط میشود
 • مشاوره سکس تراپ: در زمینه اطلاعات جنسی، درمان اختلالات جنسی
 • مشاوره تحصیلی: مشاوره انتخاب رشته تحصیلی و نحوه صحیح درس خواندن برای قبولی
 • مشاوره شغلی: راهنمایی برای انتخاب شغل بر اساس شخصیت فرد، زمینه های مساعد شغلی برای فرد

دکتر روانشناس خوب در پیروزی

آیا یک مشاور روانشناس تمام مشکلات ما را حل میکند؟

جواب دکتر روانشناس سهیلا عیسایی به این دست سوال هااین است که، مشاوران روانشناس در واقع حل کننده تمام مسائل و مشکلات یک فرد نیستند، آنها صرفا با شناخت روحیه و اخلاقیات فردی که به آنها مراجعه میکند میتوانند بهترین راه کار را برای حل مسئله فرد ارائه دهند. از این رو فرد مراجع با بینش و آگاهی که به واسطه روانشناس خود از مسئله و مشکل خود پیدا میکند میتواند بپذیرد که مشکلات خود را از این طریق کم تر کند و خود را در راه بهبود و سلامت قرار بدهد یا خیر.

تغییر نگرش گام مهم درمان

در واقع مهم ترین عامل درمان خود فرد است که به دکتر روانشناس مراجعه کرده است. بنابراین یکی از پایه ایی ترین راهکارهای درمان نیز از طریق روانشناس بررسی و ارائه میشود که آن تغییر نگرش است. ایجاد تغییر نگرش مستلزم صرف زمانی است که تشخیص آن به عهده روانشناس است و برای هر فردی نسبت به مقاومت او در درمان متفاوت است. پس شما اگر فکر میکنید نیاز به تغییر نگرش دارید می توانید با دکتر روانشناس در شمال تهران یا مرکز مشاوره روانشناسی مکث ارتباط بگیرید.

نکته مهم در درمانهای روانشناختی

هر فردی با مراجعه به دکتر روانشناس و سعی و تلاش و مبادرت خود در تراپی میتواند به بهبود دست پیدا کند. نکته مهم در درمان در واقع خود مراجع است که مراجع برای تراپی یا همان درمان خود و ایجاد بهبود، میتواند با تلاش خود و راهنمایی و مهارت یک روانشناس زبده به آن دست پیدا کند. در واقع هیچ فردی نیست که بخواهد و درمان نشود. حتی مشکلات و اختلالات رفتاری و شخصیتی و روانی میتوانند با گذر زمان در درمان های صحیح به بهبود برسند.

نیاز همه به دکتر روانشناس در شمال تهران

ساکنین شمال تهران هم همانند سایر نقاط تهران مشکلات و دغدغه های دارند که مشکلات برای هر فردی میتواند به میزانی سخت و دست و پا گیر باشد که شاید این احساس نیاز باعث شود فرد به دکتر روانشناس مراجعه کند و از مشکلات و دغدغه های خود حرف بزند.

فعالیت روانشناسی بسیار گسترده است و گرفتن مشاوره انواع مختلفی دارد و این نکته مهم است که حتماً نباید فرد مشکل خلقی یا ارتباطی داشته باشد که بخواهد به دکتر روانشناس در شمال تهران مراجعه کند.

مرکز مشاوره اینجا مکث با داشتن چندین دکتر روانشناس باسابقه و مجرب در زمینه های مشاوره ای آمده انجام خدمات گوناگون روانشناسی برای شما مردم عزیز می باشد که در سایت ما شما می توانید فعالیت های مختلف را مشاهده کنید.

دسترسی راحت به مرکز مشاوره روانشناسی مکث برای ساکنین شمال تهران:

 1. مترو: با توجه به این که مرکز مکث جنب مترو قلهک می باشد مراجعین می توانند از این وسیله با توجه به ترافیک تهران استفاده کنند.
 2. تاکسی: با توجه به بودن وسایل حمل نقل زیاد در محدوده شریعتی شما می توانید با این گونه وسایل به مرکز مکث مراجعه کنید.
 3. پارکینگ: افرادی که با وسیله شخصی قصد آمدن به مرکز مکث را دارند 2 گزینه را دارند استفاده از سینمای فرهنگ و یا پارک کردن در کنار رودخانه قلهک که ورودی آن از کوچه یزدانیان می باشد.

سوالات متداول

1. انتخاب رویکرد درمانی چگونه است؟
انتخاب رویکرد درمانی پس از انجام ارزیابی اولیه توسط روانشناس انتخاب می شود و این موضوع حتماً با مراجع در میان گذاشته می شود تا اطلاعات کافی را از رویکرد درمانی خود بدست آورد.

2. تفاوت دکتر روانشناس و روانپزشک چیست؟
دکترهای روانشناس به صحبت و راهکارهای درمانی برای مراجع میپردازند، اما دکتر روانپزشک صرفاً با تجویز دارو میتواند مشکلات را در بخش ذهنی درمان کنند.

3. آیا روان درمانی اثر بخش است؟
طبق آخرین تحقیقات انجام شده مشکلی مانند افسردگی با همکاری روانشناس و روانپزشک به صورت همزمان می تواند تا 70 درصد مشکل مراجع را حل کند.

4. چرا باید به یک دکتر روانشناس مراجعه نمود؟
روانشناسان با تمرکز زیاد بر فرآیند ارزیابی و تشخیص سعی میکنند روند درمان را تسریع کنند. همین موضوع باعث می شود نیاز به زمان کمتری جهت درمان باشد.

بهزاد متین: روانشناس، مشاوره فردی از جمله درمان افسردگی، اضطراب و توسعه فردی، روانشناسی صنعتی و سازمانی، ورزشی و درمان اعتیاد به قمار.

بهزاد متین
تهران

سوسن میرزایان: روانشناس بالینی و روان درمانگر فردی و زوج درمانی و نوجوان

سوسن میرزایان
تهران

مهسا بشار شماره عضویت سازمان نظام روانشناسی ۲۵۸۶۱ - عضو انجمن روانشناسی ایران

مهسا بشار
تهران

زهرا شاهین کارشناسی ارشد روانشناسی - عضو سازمان نظام روانشناسی و انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران

زهرا شاهین
تهران

ساراناز مقیمی - روانشناس، روان درمانگر تحلیلی یونی برای درمانی مشکلات فردی، خانواده و زوجی و همچنین آموزش مهارت های زندگی WHO

ساراناز مقیمی
تهران

نسیم رضایی جوان - دکتری روانشناسی شناختی

نسیم رضایی جوان
تهران

دکتر لیلا رضایی - دکتری تخصصی روانشناسی سلامت دانشگاه تهران

لیلا رضایی
تهران

امیر میرزانیا روانشناس بالینی روان پویشی کوتاه مدت (ISTDP)- فارغ التحصیل دانشگاه تهران

امیر میرزانیا
تهران

دکتر ژاله بحرایی - دکتری روانشناسی و دارای پروانه تخصصی از سازماننظام روانشناسی

ژاله بحرایی
تهران

دکتر مریم موسوی نیک: روانشناس بالینی از انستیتو روانپزشکی تهران و دانشگاه میسور

مریم موسوی نیک
تهران

النا باقر زاده روانشناس بالینی و سکس تراپیست: رزومه کاری و حرفه ای، برگزاری دوره ها و سمینارها، بخشی از دوره های گذرانده شده و سوابق کاری

النا باقر زاده
تهران

نفیسه سادات نکویی - کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی

نفیسه سادات نکویی
تهران

‫دکتر سمانه حقیری‬ دکتری تخصص روانشناسی ‫مدرس، تراپیست، کوچینگ و منتور گروه روانشناسی مکث و سازمان مدیریت صنعتی.

سمانه حقیری
تهران

دکتر مژگان رضائیان روانشناس و رواندرمانگر در زمینه (ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات) مشاوره توسعه فردی و زوج درمانی خدمات خود را به شما ارائه می دهد.

مژگان رضائیان
تهران

پدرام محسنی: مشاور شغلی | کوچینگ فردی | استعدادیابی شغلی - مرکز مشاوره مکث

پدرام محسنی
تهران

منا ادیبی فر:روانشناس بالینی متخصص در درمان انواع افسردگی و اضطراب

منا ادیبی فر
تهران
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ