22006198 021

راههای درمان کمبود میل جنسی در خانم ها

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(34 رای)
راههای درمان کمبود میل جنسی در خانم ها

امروزه مسائل مختلفی روی زندگی افراد تأثیر می گذارد و باعث کاهش علاقه و افزایش تنش ها در زندگی مشترک می شود. از مهمترین این عوامل میتوان به کمبود میل جنسی در خانم ها اشاره کرد. که در این مقاله راه های درمان کمبود میل جنسی در خانم ها بررسی می شود. توجه داشته باشید که نداشتن میل جنسی می تواند یک نشانه از مشکلات جسمانی یا روحی و روانی باشد پس بهتر است حتما به آن توجه ویژه ای کنید.

همچنین به سوالات پر تکرار زیر هم پرداخته می شود:

 • درمان بی میلی زنان چگونه است؟
 • علت تحریک نشدن زنان چه مواردی را شامل می شود؟
 • دلایل سرد شدن زنان در زندگی زناشویی چیست؟
 • راهکارهای افزایش میل جنسی در خانم ها

علت کاهش میل زنان به رابطه جنسی می تواند در بیشتر موارد افسردگی یا خیانت و بی توجهی همسر باشد. درمان بی میلی زنان یا راه های درمان کمبود میل جنسی در خانم ها معمولاً با دارو درمانی یا روان درمانی شروع میشود.

درمان بی میلی زنان به رابطه جنسی یا شدید تر آن یعنی آنورگاسمی (مشکل رسیدن به ارگاسم) به طور خاص یک الی 3 ماه زمان میبرد که این روش با درمان گیاهی بی میلی زنان بیش از چندین ماه طول خواهد کشید داروی کاهش میل زنان به رابطه جنسی SSRI یا بعضی دیگر از ویتامین ها و داروهای روانپزشکی است. دلایل کاهش میل جنسی در مردان و درمان آن نیز در بیشتر موارد با همین فرمول حل میشود.

در مطالعات بین المللی روانشناسیکه توسط محققان صورت گرفته است، مشخص شده است که مردان در روابط عاطفی وابستگی بیشتری نسبت به خانم ها پیدا می کنند. در حالی که خانم ها بعد از اولین ارتباط جنسی برقرار شده، معمولا عاشق طرف مقابل خود میشوند.

کمبود میل جنسی در خانم ها

این موضوع باعث شده است زمانی که کمبود میل جنسی در خانم ها وجود داشته باشد. عشق و وابستگی نیز برای آنها در زندگی اتفاق نیفتاد و مشکلات زیادی از جمله نارضایتی همسر را در پی داشته باشد.

با توجه به اینکه در زندگی مشترک و روابط زناشویی، لازم است تا زوجین به یک سطح دارای میل جنسی باشند، کمبود این غریزه در هر کدام میتواند باعث کاهش ارتباطات عاطفی و جنسی بین آن ها شود.

iمچنین یکی از موارد بسیار مهمی که به ماندگاری یک ارتباط جذاب می انجامد رابطه جنسی است و افراد به همین دلیل و در بعضی موارد با عنوان دلیل جایگزین علت اصلی که همان نداشتن رابطه جنسی با کیفیت مناسب است از رابطه خارج میشوند.

دسته بندی کمبود میل جنسی در خانم ها

کمبود میل جنسی امری دائمی و ماندگار نیست و ممکن است در زمان های مختلفی برای هر خانمی روی بدهد. در دسته بندی های مختلفی که برای این مورد انجام شده است، کمبود میل جنسی را به صورت زیر تقسیم بندی نموده اند:

 • کمبود میل جنسی دائمی
 • کمبود میل جنسی اکتسابی که ممکن است بعد از طی یک دوره جنسی عددی شروع شود.
 • کمبود میل جنسی فراگیر که همه حالت ها را در بر می گیرد و فرد همواره دچار این کمبود میباشد.
 • کمبود میل جنسی موقعیتی که با توجه به موقعیت و یا حتی محیط می تواند اتفاق بیفتد.

کمبود میل جنسی در خانم ها

کمبود میل جنسی در خانم ها می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. این دلایل گاهی به دلیل عوامل پزشکی روی می دهند. گاهی نیز حاصل اثرات مشکلاتی هستند که روی روحیه و روان خانم ها تأثیر میگذارند. زمانی که کمبود میل جنسی در خانم ها از حد نرمال بیشتر شود و آن ها هیچ راه حلی برای حل مشکل خود پیدا نکنند، ممکن است رابطه مشترک با همسر خود را از دست بدهند و کار آن ها به طلاق کشیده شود.

اما در بسیاری از موارد دیده شده است که زنان با وجود بی میلی جنسی، اقدام به رابطه و نزدیکی با طرف مقابل خود می کنند. در این حالت ممکن است مشکلات مختلف فیزیکی و روانی برای آن ها به وجود بیاید. از مهم ترین مشکلاتی که خانم ها را در این مورد تهدید می کند میتوان به احتمال ابتلا به اختلالاتی چون واژینیسم، اضطراب، وسواس و افسردگی اشاره کرد.

کمبود میل جنسی در همان گام های اول ممکن است درد و نارضایتی خانم ها را در پی داشته باشد. این کمبود میل جنسی ربطی به طرف مقابل و میزان علاقه افراد به همدیگر ندارد و یک بحث و ویژگی کلی در ساختار بدنی خانم ها می باشد که بروز میدهد.

علائم کمبود میل جنسی در خانم ها

علائم کمبود میل جنسی در خانم ها میتواند خشکی واژن، به هم ریختن زمان دوره های ماهیانگی، بی حوصلگی و پرخاشگری، افسردگی، اضطراب و دعواهای مداوم با همسر باشد. برای ارزیابی دقیق حتما با روانپزشک یا روانشناس سکس تراپ صحبت کنید.

فقدان یا کمبود تفکرات و خیال پردازی های شهوانی

این مورد می تواند برای خانم های مجرد نیز رخ بدهد. در واقع خانم ها توانایی خیال پردازی برقراری رابطه جنسی با جنس مخالف را ندارند. و یا حتی با دیدن تصاویر مختلف تحریک نمی شوند. با توجه به مشکلات پزشکی که در این زمینه وجود دارد، در اولین گام خانم ها باید به یک روانشناس و سپس یک پزشک متخصص مراجعه نمایند تا بتوانند دلایل کمبود میل جنسی خود را پیدا کنند.

بررسی دلایل کمبود میل جنسی در خانم ها

شروع نکردن فعالیت های جنسی در رابطه با همسر

در بسیاری از موارد دیده شده است که زمانی که دلایل طلاق از زوجین در دادگاه پرسیده می شود، آن ها عدم تمایل خانم خود نسبت به برقراری رابطه جنسی را بیان می کنند. این عدم تمایل یعنی همواره آقایان باید برای برقراری رابطه جنسی پیش قدم شوند که ممکن است در بسیاری از موارد با مقاومت خانم ها رو به رو شوند.

با توجه به اصول روانشناسی و پزشکی در ارتباط با برقراری رابطه جنسی، شروع این رابطه باید حالت نرمالی داشته باشد. و همواره از طرف مرد یا زن نباشد. زمانی که این موضوع اتفاق میافتد، مرد کم کم احساس نارضایتی پیدا می کند و ممکن است با خودش فکر کند که خانم او دیگر علاقه ای به برقراری رابطه جنسی با او ندارد در حالی که حقیقت چیز دیگری است.

بنابراین آگاهی از کمبود میل جنسی در خانم ها و دلایل مختلف آن می تواند در کاهش تنش ها و اختلافات در زندگی مشترک بسیار تأثیرگذار باشد زیرا میتوان از طریق روش های مختلف آن را درمان کرد. از دیگر علائم کمبود میل جنسی در خانمها می توان به فقدان برانگیختگی جنسی در هنگام مقاربت و نزدیکی با جنس مخالف، کمبود و یا کاهش احساسات تناسلی و غیر تناسلی در هنگام برقراری رابطه جنسی اشاره نمود.

دلایل کمبود میل جنسی در خانم ها

شاید یکی از اصلی ترین و مهمترین دلایل کمبود میل جنسی نسبت به جنس مخالف در خانم ها، افزایش خود ارضایی در میان آن ها باشد. خود ارضایی پدیده ای است که امروزه بیشتر از هر زمانی جوانان و مخصوصاً خانم ها را به دلیل استفاده از قسمت های داخلی دستگاه تناسلی بدن برای انجام این کار تهدید میکند.

دلایل کمبود میل جنسی در خانم ها

زمانی که خود ارضایی در فرد به حالت غیر عادی برسد، فرد دچار مشکلات زیادی می شود و ممکن است نسبت به برقراری رابطه جنسی با افراد دیگر هیچ میل خاصی نداشته باشد. از دیگر دلایل کمبود میل جنسی در خانم ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • داشتن رابطه و تجربه جنسی ناموفق
 • عدم ایجاد رابطه عاشقانه و عاطفی با جنس مخالف که قصد نزدیکی با او را دارد
 • نداشتن اعتماد کافی به همسر و وجود اختلافات مختلف
 • آگاهی از خیانت همسر در شرایط و زمان های مختلف
 • ترس از آسیب ها و عفونت واژن
 • ترس از حاملگی، درد های زایمان و افسردگی بعد از آن
 • استرس، اضطراب و افسردگی ناشی از دلایل مختلف
 • عدم رضایت از شرایط مختلف زندگی مشترک

بچه دار شدن و کاهش میل جنسی در خانم ها

کاهش میل حنسی در ماه های بعد از بچه دار شدن یک واکنش طبیعی است. دوره پس از زایمان زمانی است که بدن شما زمان صرف می کند تا پس از بچه دار شدن به حالت عادی برگردد.

این زمانی است که بدن شما دستخوش تغییرات هورمونی و تغییرات فیزیکی می شود که ممکن است منجر به کاهش میل جنسی، لذت و صمیمیت شود.

علاوه بر این، وقف خود و بدنتان برای مراقبت از نوزاد جدید می تواند از نظر جسمی و زوحی بر شما آسیب وارد کند و رابطه جنسی با همسرتان در اولویت شما نباشد. اما پس از اتمام این شرایط و بهبودی کامل، میل جنسی شما باز می گردد.

باید توجه داشت که در بسیار از خانمها شاید نارضایتی جسمانی باعث افت روحیه آنها پس از بارداری شود پس ورزش کردن آنها و تشویق آنها به ورزش ثابت می تواند در بهبود روحیه خانمها بسیار اثر گزار باشد.

راه های درمان کمبود میل جنسی در خانم ها

با توجه به اینکه کمبود میل جنسی در خانم ها می تواند علل پزشکی و روانشناسی داشته باشد برای درمان آن نیز باید ابتدا آگاهی کاملی از نوع کمبود خود پیدا کرده و سپس با تحقیقات کافی به یک روانپزشک متخصص در این زمینه مراجعه نمود.

هر چند این عامل ممکن است در بسیاری از موارد باعث ایجاد رابطه آقایان با خانم هایی غیر از شریک زندگی خود شود، اما با شناخت کافی از این مسئله و دغدغه های همسر خود میتوان این مشکل را به راحتی برطرف نموده و زندگی شیرینی را در کنار همسر خود ادامه داد.

درمان خانگی کمبود میل جنسی در خانم ها

برای یافتن بهترین درمان برای کاهش میل جنسی باید علت اصلی بررسی شود.

درمان های خانگی خوبی وجود دارد که میتوانید امتحان کنید که ممکن است میل و لذت جنسی شما را بهبود بخشد. در این قسمت چند راهکار ارائه می کنیم:

 • ورزش منظم می تواند سلامت جنسی را بهبود بخشد.
 • خوردن یک رژیم غذایی مدیترانه ای با کاهش مشکلات کمبود میل جنسی در گروهی از زنان مبتلا به دیابت نوع 2 مرتبط بود.
 • با تمرین ذهن آگاهی استرس را کاهش دهید.
 • به نظر می رسد یوگا میل، برانگیختگی، روان سازی، ارگاسم، رضایت و درد را بهبود می بخشد.
 • زمانی را برای صمیمیت با شریک زندگی خود اختصاص دهید. حتی ممکن است به راه های خلاقانه برای ایجاد تنوع در رابطه خود فکر کنید، مانند برنامه ریزی برای یک شب قرار ملاقات، سفر با هم، یا کشف یک سرگرمی جدید.
 • داشتن جلسات رواندرمانی به صورت منظم و ثابت با یک تراپیست.

منبع: goodrx.com

نظرات کاربران:
نرگس
پاسخ به این نظر
1400/10/8

سلام ممنون از مطلبتون .من حس میکنم میل جنسیم کمه نسبت به همسرم. و فکر سردمزاجم.نه اینکه شوهرمو دوست نداشته باشما. ولی کلا من نسبت به کسایی که دوستم دارن سرد میشم و هیجانمو از دست میدم. برعکس اگه یکی به لحاظ عاطفی تو دسترس نباشه و محل نذاره بهش هیجان دارم. به نظرتون چکار کنم؟ ایا این مشکل قابل حل هست؟

0 0
حمیده
پاسخ به این نظر
1400/8/24

سلام من سالهاست ازدواج کردم اما بعد فهنیدم شدیدا سردم و همسرم گرمه رابطمون خیلی کمه خیلی و من هیچی بلد نیستم برای ایشون انجام بدم خیلی بهم ریخته و من بدتر عذاب میکشم میگه دیگه طرفم نیا دراین رابطه هیچی نمیدونی زیرصفری منم نمیخپام من باید چکارکنم تاتغییر کنم لطفا راهنماییم کنید

2 0
تارا
پاسخ به این نظر
1400/8/18

سلام من سه سال هست ازدواج کردم اما در این سه سال همیشه من هستم که به همسرم توجه میکنم و اون توجه نمیکنه زیاد مگر اینکه من بهش اعتراضی بکنم. همیشه من هستم که باید برم سمتش و اون نیست که سمت من میاد و واقعا از این وضعیت خسته شدم و به جدایی فکر میکنم بنظر شما من باید چیکار بکنم

0 0
omid
پاسخ به این نظر
1400/7/21

سلام من هفت سال هست که با همسرم ازدواج کردیم و اوایل ازدواج رابطه بینمون واقعا خوب بود اما الان حدود دو ساله که همسرم نسبت به من هیچ میلی نشون نمیده و خودشم ازاین موضوع ناراحته اما تلاشمون هم فایده ای نداشته من چند بار گفتم بریم پیش مشاور اما میگه مشکلی نیست که بخایم بخاطرش مراجعه کنیم بنظرتون ما بهتره چه کاری انجام بدیم

1 0
دکتر راحیل امیدوار
1400/8/18

سلام به عنوان یک سکس تراپ خدمتتون عرض میکنم این مشکل موضوع مهمی هست و قطعا مراجعه به سکس تراپ میتونه کمک کننده باشه بسیاری از افراد با مشکلات کمتر و یا مشابه شما مراجعه میکنند و امروزه درمانهای متنوعی در سکس تراپی مطرح است امیدوارم مشکلتون بزودی حل بشه.

0 0
parastoo
پاسخ به این نظر
1400/6/29

سلام من 32 سالمه و یک سال هست ازدواج کردم . من و همسرم به صورت سنتی ازدواج کردیم و قبل از ازدواج چند جلسه فقط صحبت کردیم و راجب مسائل جنسی خیلی خیلی کم صحبت کردیم متاسفانه بعد از ازدواج متوجه شدم که من خیلی به رابطه جنسی علاقه ندارم یعنی حودا هر سه چهار هفته اما همسرم کاملا برعکس من هست و هرچقدر هم سعی میکنم متاسفانه نمیتونم بیشتر از این اصلا علاقه ای ندارم ایا این یه مشکله یا من ذاتا همین هستم و تغییری ایجاد نمیشه کرد؟

3 0
elnaz
1400/7/6

بنظر من مشکلی نیست که حل نشه و میتونید پیش سکس تراپیست برید اما خب مشکل مهمیه و علت خیلی از درگیری های دیگه بین زن و شوهر هم همینه پس جدی بگیرید حتی اگه همسرتون هم خیلی اعتراضی نمیکنه بازم شما پیگیر باشید و البته علتش میتونه خود همسرتون هم باشه شاید اون مقداری که باید به شما توجه ندارن و این باعث سردی شما شده

3 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ