22004925 - 021

راههای درمان کمبود میل جنسی در خانم ها

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(21 رای)
راههای درمان کمبود میل جنسی در خانم ها

امروزه مسائل مختلفی روی زندگی افراد تأثیر میگذارد و باعث کاهش علاقه و افزایش تنش ها در زندگی مشترک می شود. از مهمترین این عوامل میتوان به کمبود میل جنسی در خانم ها اشاره نمود. که در این مقاله راههای درمان کمبود میل جنسی در خانم ها را بررسی خواهیم کرد.

علت کاهش میل زنان به رابطه جنسی می تواند در بیشتر موارد افسردگی باشد درمان بی میلی زنان معمولاً با دارو درمانی یا روان درمانی شروع می شود درمان کاهش میل زنان به طور خاص یک الی 3 ماه زمان می برد که این روش با درمان گیاهی بی میلی زنان بیش از چندین ماه طول خواهد کشید داروی کاهش میل زنان به رابطه جنسی SSRI یا بعضی دیگر از ویتامین ها و داروهای روانپزشکی است. دلایل کاهش میل مردان نیز در بیشتر موارد با همین فرمول حل می شود.

در مطالعات روانشناسی که توسط محققان صورت گرفته است، مشخص شده است که مردان در روابط عاطفی وابستگی بیشتری نسبت به خانم ها پیدا می کنند. در حالی که خانم ها بعد از اولین ارتباط جنسی برقرار شده، عاشق طرف مقابل خود می شوند.

کمبود میل جنسی در خانم ها

این موضوع باعث شده است زمانی که کمبود میل جنسی در خانم ها وجود داشته باشد. عشق و وابستگی نیز برای آنها در زندگی اتفاق نیافتد و مشکلات زیادی از جمله نارضایتی همسر را در پی داشته باشد. با توجه به اینکه در زندگی مشترک و روابط زناشویی، لازم است تا زوجین به یک سطح دارای میل جنسی باشند، کمبود این غریزه در هر کدام میتواند باعث کاهش ارتباطات عاطفی و جنسی بین آنها شود.

کمبود میل جنسی در خانم ها

کمبود میل جنسی در خانم ها می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. این دلایل گاهی به خطر عوامل پزشکی روی می دهند. گاهی نیز حاصل اثرات مشکلاتی هستند که روی روحیه و روان خانم ها تأثیر می گذارند. زمانی که کمبود میل جنسی در خانم ها از حد نرمال بیشتر شود و آنها هیچ راه حلی برای حل مشکل خود پیدا نکنند، ممکن است رابطه مشترک با همسر خود را از دست بدهند و کار آنها به طلاق کشیده شود.

اما در بسیاری از موارد دیده شده است که زنان با وجود بی میلی جنسی، اقدام به رابطه و نزدیکی با طرف مقابل خود می کنند. در این حالت ممکن است مشکلات مختلف فیزیکی و روانی برای آنها به وجود بیاید. از مهمترین مشکلاتی که خانم ها را در این مورد تهدید می کند می توان به احتمال ابتلا به اختلالاتی چون واژینیسم، اضطراب، وسواس و افسردگی اشاره نمود.

/// شماره های تماس ///

کمبود میل جنسی در همان گام های اول ممکن است درد و نارضایتی خانم ها را در پی داشته باشد. این کمبود میل جنسی ربطی به طرف مقابل و میزان علاقه افراد به همدیگر ندارد و یک بحث و ویژگی کلی در ساختار بدنی خانم ها می باشد که بروز می دهد.

علائم کمبود میل جنسی در خانم ها

علائم کمبود میل جنسی در خانم ها میتواند خشکی واژن، به هم ریختن زمان دوره های ماهیانگی، بی حوصلگی و پرخاشگری، افسردگی، اضطراب و دعواهای مداوم با همسر باشد. برای ارزیابی دقیق حتما با روانپزشک یا روانشناس سکس تراپ صحبت کنید.

فقدان یا کمبود تفکرات و خیال پردازی های شهوانی

این مورد می تواند برای خانم های مجرد نیز رخ بدهد. در واقع خانم ها توانایی خیال پردازی برقراری رابطه جنسی با جنس مخالف را ندارند. و یا حتی با دیدن تصاویر مختلف تحریک نمی شوند. با توجه به مشکلات پزشکی که در این زمینه وجود دارد، در اولین گام خانم ها باید به یک روانشناس و سپس یک پزشک متخصص مراجعه نمایند تا بتوانند دلایل کمبود میل جنسی خود را پیدا کنند.

بررسی دلایل کمبود میل جنسی در خانم ها

شروع نکردن فعالیت های جنسی در رابطه با همسر

در بسیاری از موارد دیده شده است که زمانی که دلایل طلاق از زوجین در دادگاه پرسیده می شود، آنها عدم تمایل خانم خود نسبت به برقراری رابطه جنسی را بیان می کنند. این عدم تمایل یعنی همواره آقایان باید برای برقراری رابطه جنسی پیش قدم شوند که ممکن است در بسیاری از موارد با مقاومت خانم ها رو به رو شوند.

با توجه به اصول روانشناسی و پزشکی در ارتباط با برقراری رابطه جنسی، شروع این رابطه باید حالت نرمالی داشته باشد. و همواره از طرف مرد یا زن نباشد. زمانی که این موضوع اتفاق میافتد، مرد کم کم احساس نارضایتی پیدا می کند و ممکن است با خودش فکر کند که خانم او دیگر علاقه ای به برقراری رابطه جنسی با او ندارد در حالی که حقیقت چیز دیگری است.

بنابراین آگاهی از کمبود میل جنسی در خانم ها و دلایل مختلف آن میتواند در کاهش تنش ها و اختلافات در زندگی مشترک بسیار تأثیرگذار باشد زیرا میتوان از طریق روش های مختلف آن را درمان کرد. از دیگر علائم کمبود میل جنسی در خانم ها می توان به فقدان برانگیختگی جنسی در هنگام مقاربت و نزدیکی با جنس مخالف، کمبود و یا کاهش احساسات تناسلی و غیر تناسلی در هنگام برقراری رابطه جنسیاشاره نمود.

دسته بندی کمبود میل جنسی در خانم ها

کمبود میل جنسی امری دائمی و ماندگار نیست و ممکن است در زمان های مختلفی برای هر خانمی روی بدهد. در دسته بندی های مختلفی که برای این مورد انجام شده است، کمبود میل جنسی را به صورت زیر تقسیم بندی نموده اند:

 • کمبود میل جنسی دائمی
 • کمبود میل جنسی اکتسابی که ممکن است بعد از طی یک دوره جنسی عددی شروع شود.
 • کمبود میل جنسی فراگیر که همه حالت ها را در بر می گیرد و فرد همواره دچار این کمبود می باشد.
 • کمبود میل جنسی موقعیتی که با توجه به موقعیت و یا حتی محیط می تواند اتفاق بیافتد.

دلایل کمبود میل جنسی در خانم ها

شاید یکی از اصلی ترین و مهمترین دلایل کمبود میل جنسی نسبت به جنس مخالف در خانم ها، افزایش خود ارضایی در میان آنها باشد. خود ارضایی پدیده ای است که امروزه بیشتر از هر زمانی جوانان و مخصوصاً خانم ها را به دلیل استفاده از قسمت های داخلی دستگاه تناسلی بدن برای انجام این کار تهدید می کند.

دلایل کمبود میل جنسی در خانم ها

زمانی که خود ارضایی در فرد به حالت غیر عادی برسد، فرد دچار مشکلات زیادی می شود و ممکن است نسبت به برقراری رابطه جنسی با افراد دیگر هیچ میل خاصی نداشته باشد. از دیگر دلایل کمبود میل جنسی در خانم ها میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 • داشتن رابطه و تجربه جنسی ناموفق
 • عدم ایجاد رابطه عاشقانه و عاطفی با جنس مخالف که قصد نزدیکی با او را دارد
 • نداشتن اعتماد کافی به همسر و وجود اختلافات مختلف
 • آگاهی از خیانت همسر در شرایط و زمان های مختلف
 • ترس از آسیب ها و عفونت واژن
 • ترس از حاملگی، درد های زایمان و افسردگی بعد از آن
 • استرس، اضطراب و افسردگی ناشی از دلایل مختلف
 • عدم رضایت از شرایط مختلف زندگی مشترک

راههای درمان کمبود میل جنسی در خانم ها

با توجه به اینکه کمبود میل جنسی در خانم ها میتواند علل پزشکی و روانشناسی داشته باشد برای درمان آن نیز باید ابتدا آگاهی کاملی از نوع کمبود خود پیدا کرده و سپس با تحقیقات کافی به یک روانپزشک متخصص در این زمینه مراجعه نمود.

هر چند این عامل ممکن است در بسیاری از موارد باعث ایجاد رابطه آقایان با خانم هایی غیر از شریک زندگی خود شود، اما با شناخت کافی از این مسئله و دغدغه های همسر خود میتوان این مشکل را به راحتی برطرف نموده و زندگی شیرینی را در کنار همسر خود ادامه داد.

سوالات متداول

1. دلایل کمبود میل جنسی در خانمها چیست؟
معمولا افسردگی، اضطراب، خود ارضایی، خیانت و علائم دیگر روانی و فیزلوژیک می تواند از دلایل این کمبود باشد.

2. درمان کمبود میل جنسی در خانمها چگونه است؟
معمولا درمان دارویی توسط روانپزشک و درمان شناختی و رفتاری توسط روانشناس می تواند بسیار کمک کننده باشد.

3. علائم کمبود میل جنسی در خانمها چیست؟
معهمولا علائم کمبود میل جنسی به شکل ناتوانی بدنی و خشکی واژن بروز می کند. میل جنسی بسیار کم می شود و گاهی دوره های ماهیانه بسیار دردناک تر می شود. فرد پرخاشگر و بی حوصله می شود.

نظرات کاربران:
watch porn
پاسخ به این نظر
01:40 - 10 دی 98

An impressive share! I have just forwarded this onto a colleague who was doing a little homework on this. And he in fact ordered me dinner simply because I stumbled upon it for him... lol. So allow me to reword this.... Thank YOU for the meal!! But yeah, thanx for spending some time to discuss this matter here on your internet site.

0 0
افزودن نظر:
CAPTCHA
ورود / عضویت
صفحه اصلی ذهن و دارو سنجش هوش و استعدادیابی کارگاه ها همکاری با مکث طرف های قرارداد تماس با مکث