22004925 021

پیامدهای خیانت کردن و پنهانکاری در زندگی زناشویی

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(26 رای)
پیامدهای خیانت کردن و پنهانکاری در زندگی زناشویی

پیامدهای خیانت کردن و پنهانکاری در زندگی زناشویی هیچگاه به صورت کامل پاک نمی شود. در نظر داشته باشید که به هر حال یک روز خیانت مشخص خواهد شد. حتی اگر خیانت به همسر 1% هم مشخص نشود عذاب وجدان طولانی آن در شما باقی خواهد ماند.

اما علل خیانت زناشویی شامل چه موارد کلی می شود؟

 • نوع تربیت
 • محیط زندگی
 • آموزش مدارس
 • ارتباط بین والدین
 • باورهای اشتباه و طرحواره ها
 • آسیب های جنسی و روحی در کودکی

بررسی خیانت به همسر و کشف علت های خیانت زناشویی نیاز به ارزیابی توسط یک مشاور زناشویی و یا زوج درمانگر و در بعضی موارد مشاور روانشناس خانواده دارد.

پیامدهای خیانت کردن و پنهانکاری در زندگی زناشویی شامل چه مواردی است؟

 • طلاق
 • زندان یا مشکلات قانونی
 • افسردگی
 • کاهش عزت نفس
 • خود سرزنشی
 • اضطراب
 • وسواس فکری

علت های خیانت زناشویی

خیانت در روابط زناشویی یکی از مسائلی است که متاسفانه شاید امروزه بیش از هر زمان دیگری به چشم می آید. هر کسی در رابطه زناشویی بعد از قبول زحمت دورانی در رابطه بودن و به دلیل مسائلی هر چند قوی و یا هر چند پیش پا افتاده، این حق را به خود میدهد وپیامدهای خیانت کردن را نمیبیند میتواند شروع به خیانت به همسر خود کند.

البته یکی از نکات مهم و علت های خیانت زناشویی اینجاست که هر کسی که مشغول خیانت جنسی زناشویی است متاسفانه در بیشتر موارد خود را خیانتکار نمیداند. بلکه پیش از آن خود را فردی ستم دیده میبیند که در رابطه ناقصی به نام زناشویی افتاده است. بنابراین وجود این همه نقص، بی عیب و ایراد بودن خود، میتواند با خیانت کردن، کمی روحیه خود را بالا ببرد تا بتواند بهتر از قبل به زندگی خود بپردازد.

علت خیانت زناشویی

اما سوال اینجاست که در علت های خیانت زناشویی چه کسی حق دارد وقتی در یک رابطه دو نفره که پیش از همه تعهد به صداقت، شفافیت و مهم است خیانت کند. شاید وقتی عرصه برایش تنگ میشود خود را جایز بداند که میتواند خیانت کند. اما نکته مهم تر از همه اینجاست که همه خیانت را در آخرین مرحله خود (همخوابی) میداند. اگر با کسی به غیر از همسر خود رابطه ایی پنهانی برقرار کند مثل: تماس تلفنی، دیدارهایی در خارج از خانه و پیغام دادن به یکدیگر، در آنصورت هنوز خود را در حال خیانت نمیبیند. همچنین معتقد هستند کار عجیبی انجام نداده اند، اما باید بدانیم که آغاز خیانت از فکر کردن به شخصی دیگر شروع میشود.

یکی از اصلی ترین علت های خیانت زناشویی؛ تفکرات خیانت گونه داشتن است.

در اینجا میخواهیم به این موضوع بپردازیم که وقتی در زندگی مشترکمان احساس رضایت نداشتیم. یا وقتی نفعمان را نتوانسته باشیم کنار بگذاریم و یا با هر سختی کنار بیاییم. یا باید در زندگی بمانیم و نقاط ضعفش را اصلاح کنیم و رابطه را رو به رشد کردن ببریم. یا باید از زندگی که هستیم خارج شویم و پس از آن شروع به ارتباط جدید کنیم.

در واقع در بررسی علت های خیانت زناشویی حق با هیچ کسی نیست. یعنی وقتی فردی به میزانی از رشد عقلی رسیده باشد که توانایی تشخیص و تمیز دادن شرایط و اوضاع خود را داشته باشد و از حفظ منافع جانبی خود و منفعت طلبی خود بتواند دست بکشد. فرد وقتی احساس کرد در نوعی از زندگی قرار دارد که در آن حس خوب و رضایت قلبی ندارد ابتدا باید به فکر مشاوره خیانت یا مشاوره زنشویی و در مرحله آخر طلاق باشد.

پنهانکاری در زندگی زناشویی

خیانت از جایی خیانت محسوب میشود که فرد شروع به پنهانکاری میکند. پنهانکاری به دنبال خود دروغ، رفتارهای غیر واقعی و قبول شرایطی را به همراه دارد که پس از گذشت زمانی نامشخص اضطراب و استرس را هم برایمان به همراه میاورد. اگر کاری را که در حال حاضر در حال انجامش هستید و جلوی همسرتان آن کار ار نمی کنید وارد مرحله پنهانکاری در زندگی زناشویی شده اید.

تلاش برای لذت بردن از زندگی زناشویی

اگر هر فردی که خود را به عنوان هویتی مستقل و انسانی با سلامت عقل میداند، باید پیش از هرگونه تفکر خیانت، به این فکر کند چگونه میتواند رابطه زناشویی اش را بدون دغدغه کند و چگونه از آن رابطه لذت ببرد.

اگر هر تلاش دو نفره ایی در رابطه جوابگو نبود. به دنبال درمان و مشاوری برای بررسی شرایطشان باشد و با شهامت بیان کند که احساس میکند رابطه زناشوییشان به اشکالاتی برخورده و نیاز میبیند خود و یا همسرش و یا هر نفر به دنبال راهی برای درمان رابطه شان باشند.

پس از تلاش و مبادرت در بهبود و ترمیمی رابطه اگر به هر نوعی نتوانستند صمیمیت و احساس خوش و رابطه با معنا و مفهومی از زندگی زناشویی برای خودشان مهیا کنند. بهتر است با عزت کلام به این نکته بپردازند که تصمیم به قطع رابطه دارند و نه قطع کردن بار عاطفی خودشان از زندگی و بودن در دو رابطه همزمان و بی صداقتی و پنهان کاری مدام، که پیامدی به جز نارضایتی های مداوم و دلخوشی های سطحی و غیر واقعی نخواهد داشت.

پیامدهای خیانت کردن

از پیامدهای خیانت کردن می توان به (عذاب وجدان، طلاق، زندان، افسردگی، کاهش عزت نفس، خود آسیبهای جسمی و روحی، سایکوز) و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد. تمام تلاش ما از بیان این مبحث این بوده که هر فردی به عنوان یک انسان بهتر است خود را در شرایطی بگذارد که عزت کلام و عزت نفسش حفظ شود. هیچگاه پنهانکاری در زندگی زناشویی و بی صداقتی را حمل بر به وجود آوردن شرایطی ویژه که در آن خشنود است، نگذارید (به نوعی زرنگ بودن خود).

همانطور که هیچ فردی مایل نیست به او خیانت شود، میتواند در ابتدایی ترین شکل خود به این موضوع بپردازد اگر شخصی که به او خیانت میشد خود او بود چه احساسی پیدا میکرد. همچنین این احساس به دلیل نادیده گرفته شدن، غیرشفاف بودن و توهین به حرمت نفس انسانی دیگر است که غیر قابل بخشش است. یا در صورت بخشیده شدن هیچگاه رابطه سر و شکلی بهتر به خود نمیگیرد و به حالتی رضایتمند و سالم بر نمیگردد.

پس بهتر است قبل از تصمیمی به انجام خیانت و محق دانستن خودمان در این امر، خود را به سمت رشد دادن رابطه ببریم. یا در نهایت تصمیمی قطعی بگیریم که در آن نیازی به پنهانکاری و بی صداقتی نداشته باشیم که خیانت را کنترل و پیشگیری کنیم. مرکز مشاوره مکث با داشتن متخصص زوج درمانی و مشاوره خیانت آماده مداخله در بحران کنونی و مشاوره زناشویی جهت حل مشکل شما است.

سوالات متداول

1. پیامد های خیانت چیست؟
پیامد های خیانت شامل مشکلات قانونی مشکلات خلقی مشکلات روحی آسیب های اجتماعی و بسیاری از موارد دیگر است که در صورت طلاف تشدید می شود.

افزودن نظر:
captcha