22006198 021

درمان اضطراب کرونا ویروس در تهران

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(8 رای)
درمان اضطراب کرونا ویروس در تهران

پیش از آشنایی با راهکارهای برای درمان اضطراب کرونا ویروس در تهران، باید بدانیم بصورت کلی هر ویروسی که به صورت یکباره و سریع شیوع پیدا می کند اضطراب را در سراسر مردم دنیا ایجان می کند. موضوع مهم دیگر که خیلی از ما در مورد ریشه اصلی آن اطلاعاتی نداریم، در صورتی که ممکن است خودمان یا اطرافیانمان به آن مبتلا باشیم خود بیمار انگاری یا هیپوکندریا است. پس پیشنهاد میکنیم این مطلب را در مورد خود بیمار انگاری و درمان فوبیای کرونا در تهران را حتماً بخوانید.

پیشگیری همیشه بهتر از درمان است و آن استرسی که 2 سال پیش نسبت به کرونا بود خیلی از افراد را تسلیم کرد و جامعه را اندوهگین. پس در این مقاله به شما 4 راه برای مقابله یا درمان اضطراب و ترس از کرونا را یاد می دهیم.

شاید هر کدام از ما در مواردی با افرادی مواجه شده باشیم که احساسات ناخوشایندی را تجربه میکنند و یا مدام در حال گله و شکایت هستند. سوال اینجاست چرا گله و شکایت این افراد پایانی ندارد که ممکن است، جواب خود بیمار انگاری یا فوبیای بیماری باشد باشد.

از این رو مرکز مشاوره اینجا مکث جهت کاهش و درمان فوبیای کرونا ویروس در تهران، به تمام مردم ایران این امکان را می دهد تا به صورت تماس ویدئویی یا حضوری راهکارهایی را به شما ارائه دهد. تا از میزان ترس و اضطراب شما که می تواند به دستگاه ایمنی بدن آسیب بزند جلوگیری کنید.

دوستانی که مشکلی جهت پرداخت هزینه دارند و با توجه به اهمیت این موضوع، مرکز مشاوره اینجا مکث بصورت رایگان خدمات خود را در اختیار مردم عزیز جهت کاهش ترس و درمان اضطراب کرونا ویروس در تهران را بصورت حرفه ای در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. البته کاملاً طبیعی است که از این بحران در حال گسترش برای سلامتی خود تا حدی احساس نگرانی کنید. بیماری کرونا ویروس می تواند یک بیماری کشنده باشد، اما همچنین می دانیم که در افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند احتمالاً کشنده تر است.

درمان اضطراب کرونا ویروس در تهران

گله و شکایت و غر زدن در مورد بیماری یک راهکار قدیمی برای گرفتن توجه دیگران به خود است. افرادی که نمیتوانند از طریق مثبت، روش های مسالمت آمیز و انرژی بخش توجه دیگران را به سمت خود هدایت کنند، گاهی از راهکار منفی، گلایه کردن و غر زدن استفاده کنند.

حربه بیماری

کودکی را در نظر بگیرید که گریه کردن را یک حربه برای دستیابی به خواسته خود میداند، وقتی این رفتار در کودک درونی شود قطعاً تا سالهای زیادی هر آنچه را که میخواهد از طریق گریه کردن، فریاد زدن و جیغ کشیدن به دست خواهد آورد.

خود بیمار انگاری و یا خود بیمار پنداری که در ویرایش جدید DSM به طبقه اختلالات بدنی شکل رفته است. تعریف خود بیمار انگاری یا فوبیای کرونا به فردی گفته میشود که در حین داشتن سلامت جسمی و ظاهری، مدام در این فکر است که بیماری مهلکی گرفته و قطعاً از پا در خواهد آمد. ریشه اصلی این تصور بیمارگون، سطح بالایی از اضطراب و یا افسردگی است که قطعاً ریشه در درد و رنج مزمن دارد.

رابطه فوبیای کرونا و توجه گرفتن از دیگران

برای درمان فوبیای کرونا در تهران باید بدانیم که خود بیمار انگاری یا فوبیای شدید بیماری یک اختلال است. که به واسطه آن فرد در هر شرایطی احساس میکند دچار یک بیماری شده است و به دنبال راه درمان میگردد. یک سرفه خفیف، یک عطسه یا یک خارش بدن باعث میشود مدام به این فکر کند که شرایط بروز سرطان را پیدا کرده و قطعاً راه درمانی وجود نخواهد داشت. از این رو افراد خود بیمار انگار مدام در این وسواس فکری به سر میبرند که محافظت از خود را بیشتر کنند و بیماری های کمتری را بگیرند.

رابطه مستقیمی بین رفتار خود فوبیای کرونا و گرفتن توجه از دیگران وجود دارد. کودکی که برای گرفتن توجه پدر و مادر و شنیدن صدای او به وسیله پدر و مادر نیازمند آن است که ساعت ها دست و پنجه نرم کند، فریاد بزند، گریه کند تا لحظه ایی توجه را به خود دریافت کند، در ناخودآگاه خود به غیر از سطح بالایی از اضطراب و استرس که همیشه همراه او است تصمیم میگیرد به هر نحوی شده توجه والدین را به خود جلب کند.

خود بیمار انگاری رفتاری نابالغانه است.

افرادی که دچار تفکرات خود بیمار انگار یا فوبیای بیماری میشوند، به دلیل سطح بالای اضطراب، کمبود عزت نفس، شناخت واضح نداشتن از خود، درونگرایی های بالا و ترمیم نکردن روابط خود عصبی بودن و خودخوری های طولانی به صورت ناخودآگاه تصمیم به خود بیمار پنداری میگیرند.

ویروس کرونا

عزت نفس کم افراد مبتلا به خودبیمارانگاری

رفتارهای بالغانه، بدون استرس و اضطراب رفتارهایی هستند که ریشه در شناخت و منبع عظیمی از عزت نفس دارند. زمانی که توجه گرفتن از والدین و به مرور اطرافیان، دوستان و همسر کار سختی میشود، اولین راهکار ناخودآگاه برای دریافت این توجه، استیصال، ناتوانی و ضعف است. در واقع به نحوی بیان میکنند «مرا ببینید، به من کمک کنید، مرا دوست داشته باشید و به من توجه کنید.»

درمان فوبیای کرونا در تهران

درمان فوبیای کرونا در تهران مانند هر اختلال و یا هر رفتار بیمارگون دیگری قابل حل است. اما درمان فوبیای بیماری در صورتی امکان پذیر است که فرد متوجه شدت مشکل خود شده باشد و یا از این شرایط به عجز رسیده باشد.

از آنجایی که این رفتار ریشه در اضطراب دارد، باید ریشه اضطرابی و دلیل اضطراب هایی را که به واسطه آن فرد در ناخودآگاه خود تصمیم به هیپوکندریا به شکل ناخودآگاه میکند را پیدا کرد و به درمان آن پرداخت.

این افراد در کودکی و یا در بزرگسالی به وسیله شک های غیر معمول و یا تحمل بیش از حد درد و رنج ها در طول زمان های متوالی به واکنش دفاعی خود بیمار انگاری روی میاورند که بتواند سطحی از اضطرابشان را تخلیه کند. قطعاً یک مشاور روانشناس زبده و با مهارت میتواند در تشخیص و همچنین درمان فوبیای کرونا کمک کند، فرد مراحل می تواند مراحل درمان و بهبود خود را با همکاری کامل طی کند.

تشخیص دوره خود بیمار پنداری یا فوبیای بیماری

رفتارهایی که نشان از خود بیمار پنداری یا فوبیای بیماری دارند قطعاً باید تداوم در رفتار را در مدت ۶ ماه داشته باشند تا دکتر روانشناس بتواند این رفتار را بیمار انگار بداند و تشخیص اختلالی داده شود. همچنین این رفتار در سنین ۲۰ تا ۴۰ سالگی شایع است. نحوه تربیت والدین با کودکان، رفتارهایی که والدین به کودک نشان میدهند، کپی برداری کودک از رفتار والد در خود بیمار انگاری و یا هر رفتار غیر طبیعی دیگری مؤثر است.

اضطراب در شرایط ناسالم

اضطراب در شرایط ناسالم روانی باعث میشود فرد از هر حربه و سیستم دفاعی خود برای نوازش گرفتن و مورد توجه قرار گرفتن استفاده کند. زمانی که هر فردی بتواند در شرایط سالم روانی زندگی کند و به سطحی از آگاهی و شناخت دست پیدا کرده باشد که مشکلات و معضلات زندگی مسائلی هستند که باید با آنها مواجه شود و بتواند مسیری رو به بهبود برای خود پیدا کند، بنابراین به مرور راهکارهای مناسب تری پیدا خواهد کرد.

هیچ فردی وجود ندارد که به واسطه مشکلات، معضلات و یا تحلیل های کودکی خود در رنج نباشد، بنابراین پس از دوره کودکی، زمانی که احساس نیاز به بهبود و درمان به وجود می آید بهتر است برای درمان رفتار های خود تلاش کنید. البته اضطراب و استرس با خودآگاهی کامل درمان نمیشود و نیاز به گذراندن دوره های درمانی دارد اما از آنجایی که آگاهی اولین قدم در درمان است بسیار مؤثر و کاربردی عمل میکند.

در ادامه چهار راه برای مقابله با ترس و درمان اضطراب کرونا ویروس را خدمتتان ارائه می دهیم.

1. خطر کرونا را بیش از اندازه بزرگ نکنیم.

مغز ما عادت دارد چیزی را در خود ایجاد کند که به نظر ترسناک و ناشناخته باشد و خطر ابتلا به آن را در ذهن خود بسیار گسترده تر از آن چیزی که هست، کند. این بخشی از پاسخ ذاتی، داخلی و درگیری یا پرواز ذهنی است که بزرگ و ترسناک جلوه می کند. ما از یک بیماری آنقدر اضطراب می گیریم که گاهی مشکلمان به اختلال روان تنی می رسد. اما هیچگاه همین فکر را برای رانندگی نداریم؛ در صورتی که گاهی آمار کشته شدن در تصادف بسیار بیشتر است. هر چند به این مقایسه ایراداتی هم وارد است.

پیشنهاد می کنیم: تست کرونا

بنابراین شیوع ویروس کرونای جدید یا همان کووید 19، از همه گیری خیلی از از ویروس های دیگر احتمال مرگ کمتری دارد. بسیاری از رسانه های خبری و سایر منابع اطلاعاتی آنلاین و رسانه های اجتماعی بر این مسئله تأکید دارند. بیماری آنفولانزای عادی در یک فصل مسئول 15 میلیون عفونت، 140،000 بستری در بیمارستان و 8200 مرگ و میر در ایالات متحده آمریکا بود. در مقایسه، از 31 ژانویه سال 2020 ویروس کرونا فقط حدود 2% کشته در آمار خود داشته است.

مدیریت استرس

بطور خلاصه می توان گفت آنفولانزا به مراتب شایع تر است و بنابراین سالانه افراد بیشتری را می کشد. اگرچه کرونا ویروس نیز ممکن است کشنده باشد اما مشخصا تلفات آن از آنفولانزا، سارس و مرس بسیار کمتر است.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست آنلاین شخصیت

2. از اقدامات احتیاطی طبیعی و مناسب استفاده کنیم.

هر دو آنفلوانزا و کرونا ویروسی هایی هستند که از طریق تماس روزمره، لمس، سرفه یا عطسه منتشر می شوند. اگر مریض هستید، در خانه بمانید و به سر کار یا بیرون نروید. اگر مریض نیستید، از تماس بدنی با شخصی که مریض هست و بطور کلی، از دست دادن و روبوسی کردن پرهیز کنید. درجه اول اهمیت در مقابله با این ویروس شستن دست ها بطور مرتب و کامل است (حدود 20 ثانیه یا بیشتر). از آب گرم و صابون زیادی استفاده کنید یا در بیرون از منزل، همراه خود مواد ضد عفونی کننده داشته باشید.

اثرات روانی کرونا

شاد و سالم نگه داشتن سیستم ایمنی بدن بخصوص اگر بیمار شوید، می تواند به شما کمک بسیاری کند. یک سیستم ایمنی سالم با یک رژیم متعادل شروع می شود و میزان خواب لازم برای احساس آرامش در شب سیستم ایمنی بدن را قوی تر می کند. درگیر شدن در ورزش منظم حتی در زمستان نیز مهم است.

3. کمی از رسانه های خبری فاصله بگیریم.

دیدن اخبار، گوش دادن رادیو، چک کردن فضای مجازی، نگاه کردن به اخبار شبکه های ماهواره ای، اینستاگرام، تلگرامرا بسیار کم کنید؛ یکبار در روز کافیست. به جای آن سعی کنید شرایط خانه را با دیدن فیلم، کتاب خواندن، صحبت کردن با تلفن، مرور عکسهای قدیمی و توجه کردن به خود و حتی ورزشهای خانگی پر کنید. برای درمان اضطراب کرونا ویروس در تهران باید صبور و قوی بمانیم.

علائم ویروس کرونا

4. متخصص درمان اضطراب در تهران.

متخصص درمان اضطراب در تهران معتقد است که، نکته مهم این است که است که بر روی درمان اضطراب کرونا ویروس تمرکز بر روی خودمان باشد. استفاده از آنچه در گذشته برای مدیریت این احساسات کار کرده اید، معمولاً می تواند ایده خوبی باشد. اگر مدیریت استرس را بلد نیستید از ما کمک بگیرید. مرکز مشاوره اینجا مکث همیشه در طول این مسیر دشوار در کنار شما است. سعی کنید تا افکار غیر منطقی را با پاسخ های منطقی و مبتنی بر واقعیت وارد ذهن خود کنید. ارتباط های خانوادگی خود را بصورت تماس ویدئویی افزایش دهید. سعی کنید از تکنیکهای ذهن آگاهی، تکنیک بادی اسکن و تکنیکهای مدیتیشن، چند بار در طول زمان بیداری استفاده کنید.

به یاد داشته باشید، شیوع این موارد شاید در هر قرن یک بار در سراسر جهان رخ دهد. طبیعی است، اگرچه می تواند ترسناک باشد؛ بخصوص اگر در یک منطقه بسیار آلوده زندگی می کنید اما باید آرامش خود را حفظ کنید. فراموش نکنید که در صورت تدارک احتیاط های لازم، احتمال ابتلا به بیماری بسیار اندک است.

یکی از تکنیکهایی که می توان برای درمان اضطراب کورونا ویروس در تهران استفاده کرد، تکنیک حل مسئله می باشد. تکنیک حل مسئله یکی از پرکاربرد ترین تکنیکها برای درمان ترس و اضطراب است. با کمی صبر و کمک از روانشناس یا روانپزشک مرکز مشاوره اینجا مکث بر اضطراب خود پیروز شوید. مرکز مشاوره اینجا مکث پیشرو در مبارزه و درمان اضطراب کرونا ویروس در تهران.

جدید ترین یافته ها در امریکا نشان می دهد افزایش پیاده روی و نگاه کردن کمتر به اخبار به شدت باعث پایین آمدن سطح اضطراب در افراد می شود. همین نکته باعث می شود درمان اضطراب کرونا ویروس در تهران و افزایش ایمنی بدن سرعت بیشتری بگیرد. فقط به یاد داشته باشید پیاده روی در خانه و جلوی پنجره به صورت درجا انجام شود.

رویکرد درمانی در مورد افراد خود بیمار انگار

بر طبق تجربه های درمانی، رویکردهای رفتار درمانی همچنین شناخت درمانی در رفتارهای خود بیمار پنداری بسیار مؤثر عمل میکند. خود بیمار انگارها از آن جهت که مدام در حال چک کردن جسم خود، تعییر در عادات بدنی خود و همچنین نوع بیماری خود هستند با یک مشاور روانشناس رفتار درمانگر با سرعت بیشتری در بهبود خود جواب میگیرند.

طرحواره درمانی

درمان خود بیمار انگاری با رویکرد طرحواره درمانی. همچنین در درمان افسردگی پایه ایی که الگوی آن خود بیمار انگاری است میتواند با رفتار درمانگر و یا درمان های از قبیل طرحواره درمانی و مکمل های درمانی مانند نوروفیدبک بهبود یابد. اثر گذاری این رویکردها به دلیل مشهود شدن سریع و واکنش های متفاوت در بیمار و همچنین بهبود در تغییر رفتار باعث میشود تمایل مراجع را به درمان بیشتر کند و قدم های بعدی درمان نیز برداشته شود.

هر فردی اگر در شرایط سالم روحی و روانی قرار بگیرد قطعاً از مصائب و مشکلات کمتری نیز برخوردار خواهد بود، اما نکته در اینجاست که فردی در جهان بدون رنج و درد نیست و تنها نگرش و نگاه هر فردی به درد ها و رنج های خود است که میتواند راهی برای بهبود و سلامت او را به وجود بیاورد. مرکز مشاوره اینجا مکث می تواند در این زمینه به شما کمک زیادی کند.

لازم به ذکر است در حال حاضر و با توجه به شیوع ویروس کرونا و تشدید شدن علائم این افراد نیاز به درمان و حل مشکل این افراد بیشتر شده است. درمان فوبیای کرونا، درمان فوبیای بیماری، درمان خود بیماری انگاری، درمان هیپوکندریا، همگی یک فرمت درمان خاص جدا از خود و نزدیک به هم دارند.

نظرات کاربران:
naser
پاسخ به این نظر
1400/6/23

بهترین روش درمان کرونا چیه و چطور میشه از افسردگی در این دوران جلوگیری کرد

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ