22006198 021

پیشگیری و درمان اضطراب کرونا ویروس

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(6 رای)
پیشگیری و درمان اضطراب کرونا ویروس

مرکز مشاوره اینجا مکث اماده اجرای خدمات درمانی برای افراد تحت اضطراب شدید کرونا به صورت رایگان در سال ۱۳۹۹ می باشد. پیشگیری و درمان اضطراب کورونا ویروس 2020 و همچنین نحوه به وجود آمدن این ویروس را در اینجا به شما خواهیم گفت. پیش از آن کمی در مورد روند شکل گیری و تاریخچه این ویروس به شما خواهیم گفت. این ویروس برای اولین بار در شهر ووهان، استان جنوبی، چین کشف شد و شیوع پیدا کرد.

مقامات بهداشتی چین از ابتلا هزاران نفر به کورونا ویروس 2020 خبر داده اند، گزارش می شود که ویروس از فرد به فرد در بسیاری از مناطق آن کشور شیوع یافته است. ابتلا به کورونا ویروس 2019، بسیاری از دیگر کشورهای جهان را هم به خطر انداخته است، از جمله کشور خودمان، همچنین کشورهای دیگر مثل ایالات متحده و اروپا. در 30 ژانویه سال 2020، کمیته اضطراری مقررات بین المللی بهداشت سازمان جهانی شیوع این بیماری را خطر ناک و یک ماه بعد همه گیر اعلام کرد. امروز در تاریخ 18 فروردین تعداد مبتلایان این ویروس به بالای یک ملیون دویست هزار نفر در جهان رسیده است.

ویروس کورونا

کورونا ویروس 2019 از چه خانواده ای است؟

کووید 19 از خانواده ویروس ها با نام کورونا هستند که در بسیاری از گونه های مختلف حیوانات از جمله مورچه خوار، شتر، گاو، گربه و خفاش ها دیده شده است. به نظر می رسد، کورونا ویروس ها ابتدا از حیوانات انسان ها را آلوده کرده اند. پیش از آن شیوع بیماری های مانند MERS،SARS و اکنون کورونا ویروس 2019 جدید توانست به بسیار از مردم جهان آسیب بزند. این ویروس به دلیل داشتن برآمدگی های تاج شکل به اسم تاج یا همان کرونا نام گزاری شده است.

آیا کورونا ویروس 2019 واکسنی دارد؟

در حال حاضر هیچ واکسنی برای جلوگیری از کورونا ویروس 2019 وجود ندارد. بهترین راه برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس پیشگیری از قرار گرفتن در معرض این ویروس است. با این حال، به عنوان یادآوری، همیشه اقدامات پیشگیرانه روزمره را برای کمک به جلوگیری از شیوع ویروس های تنفسی و عدم وارد شدن آن به بدن وجود دارد که در ادامه به آن پرداخته ایم. جدید ترین یافته های از ارتباط مورچه خوار با کورنا ویروس 2019 حکایت دارد که به نظر از پوست این حیوان جهت مصارف دارویی در چین استفاده شده است.

پیشنهاد می کنیم: تست کرونا

پیشگیری و درمان

 1. دستان خود را حداقل به مدت 20 ثانیه با صابون و آب بشویید. اگر صابون و آب در دسترس نیست از یک ضدعفونی کننده دستی محتوی الکل استفاده کنید که حداقل 70٪ الکل داشته باشد.
 2. از دست زدن به چشم، بینی و دهان خود با دست های شسته نشده خودداری کنید.
 3. از تماس نزدیک با افرادی که مریض هستند خودداری کنید.
 4. وقتی بیمار هستید در خانه بمانید.
 5. سرفه یا عطسه خود را با یک دستمال کنترل کنید، سپس دستمال را درون سطل زباله بیندازید.
 6. اشیاء و سطحی که اغلب لمس می شوند را تمیز و ضدعفونی کنید یا پس از آن دست خود را 20 دقیقه بشورید.
 7. سیستم ایمنی بدن خود را قوی نگه دارید.
 8. اضطراب خود را در جهت تقویت سیستم ایمنی کاهش دهید.
 9. ماسک زدن در فضاهای شلوغ توصیه می شود.

این عادات روزمره می تواند به جلوگیری از شیوع و پیشگیری چندین ویروس از جمله کورونا ویروس 2019بسیار کمک کننده باشد.

منبع و انتشار ویروس

در اوایل، بسیاری از بیماران در شیوع بیماری تنفسی ناشی کورونا ویروس 2019 در ووهان، چین با یک بازار بزرگ غذاهای دریایی و حیوانات زنده ارتباط داشتند و این موضوع نشان می دهد شیوع از حیوان بوده است. بعداً، بعد از جمع آوری حیوانات و ادامه پیدا کردن آن مشخص شد که این ویروس از فرد به فرد در حال گسترش است.

شدت بیماری

مرس و سارس هم به عنوان یک بیماری شدید در افراد شناخته شده بود. تصویر کلینیکی کامل با توجه به کورونا ویروس 2019 هنوز کاملاً مشخص نیست. بیماریهای گزارش شده از افراد آلوده که دارای علائم کم و بدون علائم هستند تا افرادی که به شدت بیمار هستند و در حال مرگ هستند. درباره علائم مرتبط کورونا ویروس 2019 خفیف تر از (دو مورد قبلی) تا به حال گزارش شده است. تحقیقات بیشتری برای به روز رسانی در سرتاسر دنیا در حال انجام است. این وضعیت به سرعت در حال تحول است.

ارزیابی ریسک

شیوع عفونت های ویروس جدید در بین مردم همیشه مورد توجه بهداشت عمومی است. خطر ابتلا به این شیوع به ویژگی های ویروس بستگی دارد، از جمله اینکه و چگونه میزان شیوع آن در بین افراد رشد پیدا می کند، شدت بیماری ناشی از آن و اقدامات پزشکی یا سایر اقدامات موجود برای کنترل تأثیر ویروس (به عنوان مثال، واکسن یا داروهای درمانی) موجود است. این یک تهدید بسیار جدی برای سلامت عمومی است. این واقعیت که این کورونا ویروس 2019 باعث بیماری شدید شده است و گسترش فرد به فرد آن بسیار نگران کننده است، اما هنوز مشخص نیست که چگونه وضعیت دنیا را با این موضوع می توان کنترل کرد.

پیشگیری و درمان اضطراب کورونا ویروس 2020

برای درمان اضطراب کرونا ویروس می توان از تکنیکهای مختلفی استفاده کرد. تکنیکها و رویکرهای مانند شناختی و رفتار درمانی. حساسایت زدایی منظم تنظیم شده برای درمان اضطراب کرونا ویرس. طرحواره درمانی برای از بین بردن تروما یا فوبی بیماری. استفاده از تکنیکهای حل مسئله برای رو به رو شدن با واقعیت. آماده سازی فرد برای موجهه و مدیریت بحران. همگی این تکنیک ها و بسیار از تکنیکها و رویکردهای دیگر برای درمان اضطراب کرونا ویروس بسیار مفید است.

سایر علائم کورونا ویروس 2019

انسداد ویروسهای متداول، معمولاً مانند بیماری سرماخوردگی باعث بیماریهای خفیف تا متوسط دستگاه تنفسی فوقانی می شوند. بیشتر افراد در مقطعی از زندگی خود به این ویروس ها آلوده می شوند. این بیماری ها معمولاً فقط برای مدت کوتاهی ادامه می یابد.

کورونا ویروس

علائم ممکن است شامل شود

 1. گاهی آبریزش بینی
 2. گاهی سردرد
 3. سرفه کردن خشک
 4. گاهی گلو درد
 5. تب زیره 40 درجه
 6. یک احساس کلی ناخوشایند و کرخت بودن باشد.

سایر ویروسهای انسانی و نزدیک به کورونا ویروس 2020

مرس و سارس اغلب منجر به علائم شدید می شوند. علائم MERS معمولاً شامل تب، سرفه و تنگی نفس است که اغلب رو به سینه پهلو می روند. از هر 10 بیمار مبتلا به مرس حدود 3 یا 4 نفر فوت کرده اند. موارد مرس، در ابتدا در شبه جزیره عربستان پیدا شد. علائم سارس اغلب شامل تب و لرز و درد بدن است که معمولاً به سینه پهلو ختم می شود. از سال 2004 تاکنون هیچ موردی از بیماری سارس در هیچ جای دنیا گزارش نشده است.

منبع: cdc.gov

افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ