22006198 021

نشانه های مردی که همسرش را دوست ندارد

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(8 رای)
نشانه های مردی که همسرش را دوست ندارد

گاهی پیش می آید که همسر، شوهر، یار یا دوست رفتارشان آزاردهنده باشد. من همسرم را دوست ندارم این جمله را مردی گفت که برای مشاوره نزد من آمده بود. اولین پاسخ من به جمله او مبنی بر اینکه همسرش را دوست ندارد، «هوم» بود. از او پرسیدم حالا میخواهی چیکار کنی؟ او گفت: نمیدانم! به همین دلیل آمده ام تا شما را ملاقات کنم. در واقع من بطور کلی او را دوست دارم، فقط در حال حاضر او را خیلی دوست ندارم. مطمئناً راه حلهای بسیاری برای گفتگو کردن وجود دارد که ممکن است به ذهن خود فرد نیز متبادر شود. در واقع لزوماً به عهده درمانگر نیست که آنها را برای مراجعش مطرح کند.

از او پرسیدم چیز خاصی هست که شما را آزار دهد؟ پاسخی که داده شد فهرستی از رفتارهای ناخوشایند بود که شامل بد مزاج بودن و بی ملاحظه بودن و بطور کلی بدخویی کردن در همه جوانب زندگی بود:

 • آیا این رفتارها اخیرا در او ایجاد شده است؟
 • خیر، اما مطمئناً در ماه های اخیر میزانش بیشتر شده است.
 • آیا چیزی در رابطه با این مسئله به او گفته اید؟
 • مثلا چه چیزی می توانستم بگویم؟ (باید می گفتم)
 • عزیزم، به نظر من اخیراً دمدمی مزاج، حواس پرت و به طور کلی از زندگی ناراضی بوده اید. چیزی شده؟ میتوانم کمکت کنم؟ مراجع با صدای بلند خندید و گفت: این یکی از راه های نزدیک شدن به همسرم است!
 • ادامه دادم: راه های دیگری هم وجود دارد. می توان گفت: تو اخیراً مثل یک عوضی رفتار می کنی و من خیلی از آن رفتارهایت را دوست ندارم.
 • مراجع دوباره با صدای بلند خندید: فکر می کنم پیشنهاد اول تان بیشتر برایم خوشایند است. به احتمال زیاد به من بگوید چه چیزی او را اذیت می کند.
پیشنهاد میکنیم انجام دهید: تست آنلاین میزان خانواده دوستی

دقیقا. اگر شما نیز صحبتتان را با جمله «من همسرم را خیلی دوست ندارم و می خواهم او را ترک کنم» شروع کرده بودید، گفتگوی ما به سمت دیگری پیش می رفت. اما تو گفتی که دوستش داری، پس به این فکر کردم که اگر مشکلی از نظر جسمی یا روحی در همسرتان وجود دارد، چطور میخواهی یا میتوانی کمکش کنی. اگر برایتان مهم نیست که بر او چه گذشته است و فقط میخواهید رفتارهای آزاردهنده اش متوقف شود، ممکن است روش دیگری در پیش بگیرید. به نظر میرسید به فکر فرو رفته است. البته، بله من میخواهم رفتارهای آزاردهنده اش متوقف شود، اگر فقط به او بگویم که رفتارهای آزار دهنده را قطع کند، احتمالاً باعث شود او به من نیز ضربه بزند. زیرا این روزها هر چیزی که به او میگویم به نظر میرسد او را از پا می اندازد و بشدت افسرده میشود.

وقتی می خواهید شخصی رفتارش را تغییر دهد، با درک اینکه به آن شخص چه گذشته است، چرا آن طور رفتار می کند به او کمک کرده اید. مطمئناً، می توانید چنین حدس هایی بزنید، مثلاً «اوه، او احتمالاً یائسه شده است».اما اگر چیز جدی دیگری باشد چه؟ اگر نگران توده ای باشد که در سینه اش پیدا کرده است یا ممکن است چیزی در مورد یکی از فرزندان تان می داند که از گفتن آن می ترسد یا حتی اگر قصد ترک شما را داشته باشد، چه؟

در ادامه به مراجع ام گفتم: ببین، دلایل احتمالی زیادی برای رفتارهای او وجود دارد، اما اگر او آنقدر تو را آزار می دهد که حاضری پیش روانشناس بیایی و به خاطر او زمان و پولت را خرج کنی، پس فکر نمی کنید دلایل او نیز برای چنین رفتارهایی به احتمال زیاد جدی هستند؟ و تنها راهی که میتوانید بفهمید این است که حالش را از او بپرسید تا پاسخی صادقانه دریافت کنید. مطمئنا پیشنهاد کمک یا همدردی بیشتر از یک اتهام یا سرزنش، شما را به هدف تان می رساند. حالا بیایید تمرین کنیم و ببینیم چی چیزی میتوانی به او بگویی؟ عزیزم، من نگران تو هستم. به نظر می رسد اخیراً در شرایط روحی خوبی نیستید. آیا می خواهی در مورد چیزی که شما را آزار می دهد صحبت کنیم؟.

عالی! همچنین مطمئن شوید که زمان مناسبی را نیز برای این کار انتخاب کرده اید.هر چیزی گفت فقط گوش کنید و فورا راه حل توصیه نکنید، صرفا گوش کنید. وقتی او در حال صحبت کردن است، کمک و حمایت خود را از او دریغ نورزید و از او بپرسید که از شما چه می خواهد. خوب. اگر شما یا هر دوی شما خواستید بیشتر صحبت کنید من همیشه اینجا هستم. به من اطلاع دهید که نتیجه چه شد. من به دنبال یک نتیجه خوشحال کننده هستم.

مردی که همسرش را دوست ندارد

زندگی با مردی که همسرش را دوست ندارد

دوست داشتن یک طرفه یکی از غم انگیزترین تجربه های زندگی است. آیا ممکن است چنین مردی صرفا از ابراز دوست داشتن به همسرش خودداری کند؟ گاهی نیز به این دلیل که زن، همسرش را بیشتر دوست دارد این خطای شناختی ایجاد می شود که شوهرش او را دوست ندارد. لذا، تحریف های شناختی که منجر به تعارض می شود را بشناسید.بعضی تئوری های علمی نشان می دهد افرادی که ملاک کمتری در داشتن روابط عاشقانه دارند یا روابط عاشقانه را در اولویت قرار نمی دهند، ممکن است شریکی را انتخاب کنند که او را بیشتر دوست دارد.

مهم این است که عدم ابراز علاقه همسرتان را شخصی سازی نکنید زیرا که این عامل خودش دلیل دوری زوجین می باشد. دلایلی که نشان می دهد عدم تشخیص یا تشخیص داده نشدن و درمان نشدن شان، می تواند باعث از بین رفتن ازدواج دو نفر شود را شناسایی کنید. همچنین دانستن اینکه تنها نیستید و شنیدن صحبت های دیگران در موقعیت های مشابه موقعیت شما، می تواند حمایت کننده و تایید کننده باشد. به طور خلاصه: غالباً چنین است که شدت دوست داشتن در بین زوجین یکسان نیست. از این رو، افراد بهتر است که با چنین تفاوت هایی کنار بیایند.

ویژگیهای مرد خانواده دوست

سه نشانه احتمالی مردی که همسرش را دوست ندارد

آیا تا به حال این جملات را به همسرتان گفته اید: چرا از من دوری می کنی؟ من می خواهم با شما ارتباط بیشتری برقرار کنم. اما فکر می کنم شما هیچ احساس دوستی نسبت به من ندارید. شما نمی خواهید رابطه جنسی داشته باشید و من احساس طرد شدن می کنم. اگر این جملات را به همسرتان گفته اید، احتمالاً در میان میلیونها همسر یا شریکی هستید که با یکی از مسائلاعتیاد، اوتیسم و امورات شغلی سر و کار دارید. طبق آخرین مقالات تخصصی، از مهمترین نشانه های مردی که همسرش را دوست ندارد، دلایلی است که در ادامه مطرح شده است.

 • اعتیاد: برای یک فرد معتاد به مواد مخدر، ارتباط با پارتنر ممکن است برایش سخت باشد زیرا اعتیاد مغز انسان را می رباید. علاوه بر عدم ابراز دوست داشتن، رفتارهای اجباری دیگری نیز وجود دارد که می تواند مشکل ساز باشد. قمار، خرید مواد، پورن و رابطه جنسی نمونه هایی از رفتارهایی هستند که در این دسته قرار می گیرند و می توانند به همان اندازه به زندگی و روابط افراد آسیب وارد کنند. لذا، فرد بیشتر و بیشتر از مواد خود استفاده می کند در حالی که به طور فزاینده ای منزوی می شود. معتادان به طور کامل گویا در روابط خود «حضور» ندارند، زیرا یا در حالت تغییر خلق و خو هستند، یا در حال یافتن راه هایی برای رفع مشکل بعدی خود هستند، یا برای کاری که انجام داده اند (یا انجام نداده اند) احساس پشیمانی می کنند.
 • اتیسم: بله درست خواندید. در طی جلسات مشاوره، در حال حاضر سه نفر مراجع دارم که به دلیل رفتار همسرشان که آنها را خودخواهانه، آسیب زا، بدون احساس، عجیب و غریب و طردکننده توصیف می کنند، به جدایی فکر می کنند. تحمل این عدم ارتباط می تواند سخت باشد. اگر مشکوک هستید که همسرتان ممکن است اختلال آسپرگر یا اتیسم داشته باشد، مهم است که او مورد بررسی قرار گیرد. ممکن است تمایل شما را به ترک او تغییر ندهد، اما مطمئناً می تواند دلیل بسیاری از رفتارهای آزاردهنده را برایتان روشن کند و به شما کمک کند تا آن را شخصی سازی نکنید.
 • امورات زندگی: از نشانه های بارز مردی که همسرش را دوست ندارد این است که از نظر احساسی (و اغلب از نظر فیزیکی) در دسترس نیستند. دلایل این امر این است که بی خیال شریک زندگی شان هستند. همسرانی که خیانت می کنند نیز می توانند در این حیطه قرار گیرند. آنها برای توجیه خیانت، همسر خود را شرور جلوه می دهند. من نمی توانم تحمل کنم که در کنار او باشم یا او آنقدر کنترل می کند که من دلم می خواهد فرار کنم. دلیل بعدی، نفرت از خود است. کسانی که از دروغ گفتن و خیانت احساس بدی دارند، بدون شک تا حدی از خود متنفرند.

نشانه های دیگری که بهتر است مراقب آنها بود عبارتند از دوری کردن از خانه (سفرهای کاری مکرر، تا دیر وقت کار کردن)، حالت تدافعی (لازم نیست هر بار که همسرم تماس می گیرد به تلفنم پاسخ دهم! یا من با شما تماس گرفتم تو هم جواب ندادی، کجا بودی؟) و خیال پردازی یا خیره شدن به فضا نیز از نشانه های دیگر این مسئله است.. یکی از نشانه های آسیب زا این است که دیگر نمی خواهند با شما صمیمی باشند. آنها ممکن است به شما بگویند که علاقه خود را به رابطه جنسی از دست داده اند یا دیگر شما را جذاب نمی بینند. اما نکته اصلی این است که زندگی جنسی مشترک شما در گذشته باقی مانده است.

نحوه رفتار با مردی که همسرش را دوست ندارد

به جرات می توان گفت، در بعضی فرهنگ ها از جمله فرهنگ شرقی، صحبت کردن یا نوشتن درباره مردان و نیاز آنها به ارتباط و ابراز احساساتشان تقریباً کلیشه ای است. من از شما می خواهم که این موضوع را نیز در نظر بگیرید و در ادامه اجازه بدهید چند پیشنهاد بدهم: تلاش کنید در مورد چگونگی شخصیت افراد و همچنین چگونگی داشتن یک زندگی آرام و رضایت بخش بیشتر بدانید. به این فکر کنید که چگونه مکالمات معنادارتری داشته باشید. مثال، صحبت های کوتاه را به حداقل برسانید و صحبت های عمیق و با پاسخ های باز را به حداکثر برسانید.

در اینجا چند سوال را به عنوان نمونه برای کمک در انجام این کار، خدمت تان ارائه می کنیم:

بجای:

 • چطور هستید؟
 • آخر هفته ات چطور گذشت؟
 • در کدام شهر زندگی کردی؟
 • برای کسب درآمد چه کار می کنی؟

سعی کنید بپرسید:

 • موضوع (داستان، شرح حال) چیست؟
 • بخش مورد علاقه شما در آخر هفته ات چه بود؟
 • یک چیز جالب در مورد جایی که بزرگ شدی به من بگو.
 • چه چیزی شما را به سمت خط کاری تان سوق داده است؟

شناخت همسر

نتیجه گیری و پیشنهادات

داشتن یک یا ترکیبی از همه نشانه ها در رابطه با مردی که همسرش را دوست ندارد، میتواند ویرانگر باشد، به خصوص اگر شریک زندگی شما نتواند روی رابطه کار کند. ارزیابیهای حرفه ای میتواند به شما کمک کند دقیقاً بدانید با چه چیزی سر و کار دارید، اما نتایج این بررسیها برای اینکه بخواهید با همسری بمانید که در دسترس نیست و ابراز علاقه نمیکند، ممکن است کافی نباشد.

زوج درمانی با فردی که در مورد مسائل آگاه است میتواند بسیار مفید باشد. دریافت حمایت از طریق درمان فردی یا گروهی بسیار مهم است. وقتی افراد بتوانند هر دو را انجام دهند، سریعتر بهبود می یابند. درمان فردی برای داشتن فضایی امن برای به اشتراک گذاشتن تجربیاتتان عالی است. اما از آنجایی که مقابله با هر یک از این مسائل میتواند بسیار منزوی کننده باشد، گروه درمانی نیز میتواند ارزشمند باشد. دانستن اینکه تنها نیستید و شنیدن صحبت های دیگران در موقعیت های مشابه می تواند حمایت کننده و تایید کننده باشد.

منابع:

افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ