22006198 021

آیا کسی که در گذشته خیانت کرده در آینده هم خیانت میکند؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(7 رای)
آیا کسی که در گذشته خیانت کرده در آینده هم خیانت میکند؟

آیا با خیانت شوهر میتوان بار دیگر رابطه را تجدید کرد؟ آیا کسی که در گذشته خیانت کرده در آینده هم خیانت میکند؟ بعد از اینکه متوجه شدید که شخصی که دوستش دارید به شما خیانت میکند، احتمالاً احساسات شدیدی خواهید داشت. ذهن شما پر از هزاران سوال میشود و از همان ابتدا همه چیز را در مورد آنچه در رابطه تان گذشته زیر سوال خواهید برد. این دردناک است که بدانی کسی که به او اعتماد کردی و دوستش داری به تو وفادار نیست. ممکن است رابطه شما برای شش ماه یا شش سال ادامه داشته باشد اما هنوز هم ممکن است بتوانید رابطه شادی داشته باشید.

آیا کسی که در گذشته خیانت کرده در آینده هم خیانت می کند؟

کشف خیانت به هر شکلی (پیام های تلفنی مخفی، تماس های تلفنی، ارتباطات آنلاین، حتی روابط فیزیکی و روابط طولانی مدت خارج از ازدواج) میتواند یک تجربه ویرانگر برای طرف خیانت شده باشد. طبیعی است که خیانت و دروغگویی برای پنهان کردن آن منجر به بی اعتمادی و سوء ظن مداوم در یک رابطه شود. فردی که به او خیانت شده می پرسد «آیا کسی که در گذشته خیانت کرده در آینده هم خیانت میکند؟».

بله طبق پژوهشهای انجام شده در صورتی که افراد بدون کمک روانشناس زوج درمانگر به حل مشکل خود بپردازند 75% و با کمک روانشناس حدود 50% از احتمال تکرار خیانت جلوگیری میشود. یکی از مهمترین نکات در خیانت، دوری از انکار و پذیرش آن است. با این حال، امکان «بازسازی» اعتماد توسط همسران وجود دارد. سرعت و درجه بهبودی از بی اعتمادی به خیانت به شدت تحت تأثیر اقدامات طرف خیانتکار است. بسیاری از زوج های خیانتکار احساسات طرف مقابل را درک نمیکنند و نمیدانند برای بازسازی اعتماد چکاری میتوانند انجام دهند. اما برخی در بازسازی اعتماد و بهبود رابطه شکسته جدی هستند و از رفتار خود پشیمانند.

آیا کسی که در گذشته خیانت کرده در آینده هم خیانت می کند؟

آیا میتوان دوباره به یک فرد خیانتکار اعتماد کرد؟

آیا کسی که در گذشته خیانت کرده در آینده هم خیانت میکند؟ این یک سؤال شخصی است و کاملاً به موقعیت و شخص بستگی دارد. یک پاسخ عمومی برای همه مناسب نیست. بعنوان مثال اعتماد به کسی که فقط یک بار خیانت کرده و هر روز ناراحت است و سعی میکند دوباره اعتماد نشان دهد، راحتتر از کسی است که مکرراً خیانت میکند و تلاشی برای بهبود وضعیت نمیکند. اینکه دوباره با خیانت شوهر کنار بیایید یا نه کاملاً به شما بستگی دارد. اگر احساس میکنید که میتوانید مشکلات موجود در رابطه را با هم حل کنید و میخواهید اینکار را انجام دهید، میتوانید دوباره تلاش کنید. کارشناسان میگویند «کسی که به خاطر اینکه خیانت کرده رنج میبرد و کسی که ضررهای زیادی متحمل شده است، ممکن است دیگر خیانت نکند».

تنفر بعد از خیانت

چگونه میتوانم پس از خیانت شوهرم اینقدر عصبانی نباشم؟ ما سعی میکنیم این مشکل را حل کنیم اما نمیتوانم کینه ام را کنار بگذارم. من میخواهم به او صدمه بزنم همانطور که او به من صدمه زد اما نمی واهم او را از دست بدهم. چه باید کرد؟ احساس خشم و نفرت یک واکنش فوق العاده طبیعی به خیانت شوهر است. شوهرتان اعتماد شما را شکسته و رابطه شما آسیب دیده است. نمیدانید که آیا کسی که در گذشته خیانت کرده در آینده هم خیانت می کند یا نه. همه اینها بسیار واقعی است و با واکنشهای احساسی مشروع همراه است.

خشم و نفرت یک احساس قدرتمند است و میتواند احساسات دیگر را پنهان کند. خشم ممکن است راهی مطمئنتر برای مدیریت درد باشد، اما روند بهبودی شما را کند میکند. پذیرش و مقابله با درد پشت کینه ضروری است و مستلزم آسیب پذیری است که وقتی با این نوع نقض اعتماد سر و کار دارید، سخت است. البته زمان به روند بهبودی کمک می کند. با این حال، در حال حاضر کلمات عذرخواهی و اعمال پشیمانانه به شما کمکی نمیکند که رها کنید و ادامه دهید. اغلب، وقتی صدمه دیده ایم، باید احساس کنیم که طرف مقابل واقعاً دردی را که ما تجربه می کنیم درک می کند و متوجه می شود که درد عاطفی و خیانت واقعاً چقدر جدی است.

ممکن است شوهرتان فکر کند که مسئولیت را پذیرفته است و شما چقدر آسیب دیدهاید، اما ممکن است زمان ببرد تا همدلی که باید از او احساس کنید واقعاً شنیده و به روشی معنادار احساس شود. درمانگران غالباً از کسانی که مورد خیانت شریک زندگی خود قرار گرفته اند، دعوت می کنند تا آزادانه خشم خود را نسبت به خیانت شوهر ابراز کنند. با این حال، اگر قرار است ازدواج دوام بیاورد، اگر هر دو طرف بخواهند از این رابطه فراتر رفته و رابطه خود را بازسازی کنند، این کینه و خشم باید فروکش کند.

حالات مرد بعد از خیانت

مراقب باشید:

 • اگر پیامهای بیشتری به تلفن همراهش میرسد و او آن را به عنوان «پیامک های بانکی، خسته ام از این پیامها» توضیح می دهد.
 • اگر قبلاً او در روزهای آخر هفته کار نمی کرد و اکنون کارهای اضطراری وجود دارد که باید در روزهای جمعه تکمیل شود.
 • اگر ناگهان بر خلاف گذشته شما را «عزیزم» صدا می زند.
 • اگر تعداد افرادی که می شناسید افزایش یافته است.
 • اگر در گذشته متوجه تغییرات در شما نمیشد، اکنون حتی کوچکترین جزئیات را از دست نمی دهد.
 • در صورت افزایش ناگهانی صورتحسابهای کارت اعتباری.
 • اگر شروع به مراقبت بیشتر از خودش کرده است.
 • اگر عادت های خود را که سال هاست ترک نکرده است کنار می گذارد.

خیانت در زندگی

مشاوره در مورد خیانت شوهر

در حالیکه خیانت شوهر اغلب مانند یک رویداد پایان دهنده ازدواج به نظر می رسد، می تواند آغازی برای ایجاد یک رابطه بسیار عمیق تر و صمیمی تر باشد. اگر بعد از یک رابطه عاشقانه به مشاوره فکر می کنید، مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که هر دوی شما متعهد به حداقل تعداد انگشت شماری از ملاقات ها باشید؛ این شانس موفقیت شما را در مشاوره افزایش می دهد. زمان می برد تا مشاور دامنه وسیع تری از مشکلات رابطه را درک کند و شروع به کمک به رشد هر دوی شما در این زمینه ها کند. در حالیکه همه چیز بعد از چند بار مراجعه درست نمی شود، اگر بعد از 3-4 جلسه به مشاور خود اطمینان ندارید، باید ادامه دهید و مشاور دیگری پیدا کنید.

یک مطالعه با بررسی عواملی که به نجات ازدواجها پس از خیانت کمک میکند، نشان داد زوجهایی که خیانت داشتند؛ اما در کنار هم ماندند، ثبات زناشویی و رضایت رابطهای برابر با زوجهای بدون خیانت در یک پیگیری پنج ساله داشتند.

سکوت بعد از خیانت

بسیاری از زوجها با اطلاع از خیانت شوهر بلافاصله تصمیم به طلاق میگیرند. برخی شوهر را ترک میکنند و برخی در مورد خیانت چیزی نمیگویند. برخی نمیدانند که آیا کسی که در گذشته خیانت کرده در آینده هم خیانت می کند یا نه.

با این حال بهتر است بدانید:

 • سکوت بعد از خیانت هیچیک از مشکلات زندگی زناشویی را حل نمیکند.
 • شناسایی ریشه های خیانت با کمک روانشناس تنها راه رفع زندگی مشترک پس از خیانت است.
 • برخی به دلیل وجود فرزندان ترجیح میدهند خیانت شوهر را نادیده بگیرند.
 • متأسفانه سکوت در برابر خیانت عواقب خوشایندی ندارد و شما را وارد روابط پیچیده میکند.
 • اگر فکر میکنید سکوت بعد از خیانت ازدواج شما را نجات میدهد، کاملاً در اشتباه هستید اما سکوت بعد از خیانت برای مدت کوتاهی لازم است.

روانشناسی خیانت

اصلی ترین دلایل خیانت مرد به زن و زن به مرد از منظر روانشناس و سوالات رایج پیرامون روانشناسی خیانت

نیازهای برآورده نشده

اولین عنصر اصلی خیانت شوهر نیازهای برآورده نشده است. در ازدواج، همسران ممکن است برای برآوردن نیازهای یکدیگر ناکافی باشند. اما در چنین مواردی اشتباه بسیار رایج این است که این نیازها در واقع بین همسران ابراز نمی شود. به یاد داشته باشید، هیچکس نمی تواند ذهن را بخواند. بیان نیازهای خود مسئولیت فردی است.

عدم رسیدگی مستقیم به مسائل

عامل دیگر این است که مشکلات ازدواج مستقیماً حل نمی شود. فرار از مشکلات یا اجتناب از تعارض به جای برقراری ارتباط مستقیم و حل مشکلات یک عنصر بسیار مهم در تعهد زناشویی است.

5 مرحله فراموشی خیانت چیست؟

اولین مرحله آسیب خیانت اغلب شوک و ناباوری است. مرحله انکار زمانی است که فرد سعی می کند آنچه را که اتفاق افتاده را کنار بزند و وانمود کند که اتفاق نیفتاده است.

 1. وسواس
 2. خشم
 3. چانه زنی
 4. افسردگی
 5. پذیرش
نظرات کاربران:
Tara
پاسخ به این نظر
1400/11/19

به نظر من که خیانت میکنه، من خودم دیدم که فقط انجام میده باز انجام میده

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ