22006198 021

زوج درمانی چگونه به زوج ها کمک می کند؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(3 رای)
زوج درمانی چگونه به زوج ها کمک می کند؟

هر زوجی ممکن است درگیری را تجربه کند، از دعواهای کوچک گرفته تا دعواهای بزرگتر. به گفته مشاوران ازدواج و خانواده، زوجین اغلب اختلافاتی حل نشده دارند. در واقع، بسیاری از مشاجرات به ناامیدی یا به دعوای دیگری منجر میشود. این مقاله نکاتی را ارائه میکند که میتوانید برای تقویت رابطه خود از آنها استفاده کنید همچنین اطلاعات ارزشمندی در مورد مشاوره زوجین ارائه میکند.

چه چیزی باعث تنش در روابط زوج ها میشود؟

رایج ترین موضوعات مشاجره زوجین عبارتند از:

  • وقت آزاد (کجا غذا بخوریم، کدام فیلم را ببینیم و غیره)
  • پول
  • کارهای خانه
  • صمیمیت فیزیکی
  • تعهدات و مسائل خانوادگی گسترده
  • فرزندان
  • حرفه
  • خروپف و دیگر عادات خوابیدن
  • روابط گذشته

حتی یک موضوع ساده مانند باز گذاشتن صندلی توالت میتواند باعث ایجاد تنش در یک رابطه شود. اما در بسیاری از موارد، زوج ها در مورد مسائل بزرگتری مانند خیانت، خیانت به اعتماد و سایر رفتارهای سمی با هم بحث میکنند.

اگر شما و شریک زندگیتان درگیری دائمی را تجربه میکنید، زوج درمانی میتواند پشتوانه ارزشمندی برای رابطه شما باشد. زوج درمانی میتواند به نگرانی های مبرم زوج ها پاسخ دهد. خبر خوب این است که بسیاری از زوج ها در تقویت روابط خود موفق شده اند - شما هم میتوانید. تنها چیزی که نیاز دارید ابزار مناسب است.

اینفوگرافیک زوج درمانی

مشاوره: پایه ای برای برقراری ارتباط

بهتر است که در هنگام بروز اختلاف به جای تمرکز بر روی دعوای کمتر روی ارتباط بهتر تمرکز کنید. شنونده فعالی باشید: واقعاً به آنچه شریک زندگی خود میگوید گوش دهید. در حالیکه در لحظه، عینی بودن میتواند چالش برانگیز باشد، اما یادگیری نحوه بحث درباره افکار و احساسات، پایه ای ارزشمند برای یک رابطه سالم تر است. مشاوره میتواند به ایجاد این پایه کمک کند.

زوج درمانی چگونه به زوج ها کمک می کند؟

مسائل و تجربیات خود را بشناسید

دانستن مسائل شما شامل شناسایی الگوهای تکرار شونده در مشاجرات شما و شریکتان میشود. آیا در مورد قبوض ماهانه استرس داشته اید؟ آیا در مورد نحوه تربیت فرزندان خود اختلاف نظر دارید؟ آیا احساس میکنید در سایر تعهدات خانوادگی غرق شده اید؟ هر اتفاقی که میافتد، با شریک زندگی خود صحبت کنید تا درک روشنی در مورد موضع هر دوی شما در خانواده خود داشته باشید.

به مسائل عاطفی اکنون اهمیت دهید

وقتی اختلافی پیش می آید، به وضعیت فعلی و علت اصلی آن فکر کنید. اطلاعات نامربوطی که میتواند باعث دعوای بزرگتر شود را وارد نکنید. منصف باشید و سعی کنید بحث های گذشته را مطرح نکنید. از گفتن جملاتی مانند «تو همیشه این کار را می کنی» یا «قبلاً هر بار این اتفاق افتاده است» خودداری کنید.

جایی که توافق سالم دارید را بیابید

در حالیکه توافق صرفاً به خاطر اجتناب از یک بحث، همیشه یک استراتژی عالی نیست، شناسایی جاییکه در میان یک بحث موافق هستید میتواند مفید و سازنده باشد. به عنوان مثال، فرض کنید زن و شوهری در مورد اینکه آیا دختر کوچکشان باید در خانه تحصیل کند یا خیر، اختلاف نظر دارند. به جای بحث و جدل یا «موافقت یا مخالفت»، یکی از شرکا میتواند بگوید: «من میدانم که ما هم برای آموزش ارزش قائل هستیم و هم بهترین چیز را برای فرزندمان میخواهیم. حالا بیایید فهرستی از مزایا و معایب هر گزینه ایجاد کنیم تا بتوانیم بهترین راه حل را پیدا کنیم.» به رسمیت شناختن یک منطقه توافق، حس اتحاد ایجاد میکند که یافتن سازش را محتمل تر میکند.

خودتان را جای همسرتان بگذارید و یاد بگیرید

ارزش ها، افکار، باورها و سایر بخش های جدایی ناپذیر خود را ارزیابی کنید. آنها کجا با شریک زندگی شما مطابقت دارند و در کجا متفاوت هستند؟ ارزش های مختلف میتواند دلیل واقعی استدلال شما باشد - به درک آن کمک میکند. یا ممکن است تشخیص دهید که علت واقعی مشاجره این است که شریکتان احساس میکند کنترل کمتری نسبت به شما دارد و همین امر باعث دعوا می شود. اگرچه کنترل دیگران روش سالمی برای کار کردن نیست، اما تلاش برای درک بحث از دیدگاه طرف مقابل به شما کمک میکند با همدلی به موقعیت نزدیک شوید.

یک درمانگر خوب به شما کمک میکند نه تنها مشکل فوری رابطه خود را حل کنید، بلکه راه حل های طولانی مدتی ایجاد کنید که به برقراری ارتباط، تعامل و نمایش عشق هر دو طرف در طول رابطه شما کمک میکند.

منبع: betterhelp.com

نظرات کاربران:
فریال
پاسخ به این نظر
1402/10/24

من با همسرم سرمسایل مختلفی کشمکش داریم بچه خانواده ها روابط شخصی خودمون و خیلی چیزای دیگه میخوام بدونم با رفتن پیش مشاور مشکلاتمون حل میشه و اینکه مشاور چطور بهمون کمک میکنه؟

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ