ورود / عضویت
021-22623587
تعیین وقت مشاوره

مرکز مشاوره مکث

تعیین وقت مشاوره
عنوان مطلب: مرکز مشاوره روانشناسی در شمال تهران - شریعتی

مرکز مشاوره روانشناسی در شمال تهران - شریعتی

مرکز مشاوره در شمال تهران میتواند تعداد بیشماری مرکز مشاوره را در بر بگیرد. بسیار مهم است مرکز مشاوره ایی که پیدا می کنیم، بتوانیم در آن مرکز سلامت خود را نسبت به گرایش درمانی که در آن مرکز وجود دارد پیدا کنیم.

مراکز مشاوره در هر منطقه ایی میتواند افراد آن منطقه را به خود جذب کند، به این دلیل که در مسافتی که یک مراجع برای دستیابی به مسیر طی میکند، هر چند نزدیک تر به محل سکونت مراجع باشد، قطعاً میزانی از مقاومت مراجع در درمان را کم میکند.

مرکز مشاوره شمال تهران

شاید این سوال برای افرادی که نیازمند درمان هستند پیش بیاید که چرا فردی خود برای درمان مراجعه میکند و خود نیاز احساسی از مقاومت در درمان را تجربه میکند؟ 

جواب این است که ناخودآگاه هیچ فردی میل به تغییر ندارد، تغییر مستلزم شناخت، شناخت مستلزم رشد و رشد در خود احساسی را ایجاد میکند که فرد به واسطه آن نیازمند رجوع به گذشته و قبول مسئولیت در رفتار خود میباشد. از این رو فرد مراجع میتواند با پای خود به مرکز درمانی مراجعه کنند، اما دیر رسیدن، کنسل کردن روزهای مراجعه، بیمار شدن، خستگی و نرسیدن به ساعت ملاقات با روانشناس، همه و همه مرحله ایی از مقاومت در درمان هستند. 

از این رو یک توصیه در انتخاب مرکز مشاوره همیشه نزدیک بودن محل مشاوره است و اگر متخصص روانشناس مورد علاقه ما نزدیک محل سکونت مراجع نبود، حداقل با این بینش به مقاومت در درمان میتوانیم به این تفکر برسیم که هر آنچه که باعث شود به اتاق درمان و ساعت ملاقاتمان نرسیم، نوعی مقاومت است و میتوانیم آگاهانه در مقابل آن رفتاری متفاوت داشته باشیم و آن را نپذیریم.

همین آگاهی خود به نوعی شناخت محسوب میشود که مرحله درمان در آن آغاز میشود. شناخت از هر رفتاری که انجام میدهیم و شناخت از آن رفتارهایی که نمیدانیم به چه علت آن را انجام میدهیم، باعث میشود به خودمان، احساساتمان و افکارمان تسلط داشته باشیم و بتوانیم خودمان را بهتر ارزیابی کنیم.

زمانی که هر فردی بتواند حدس بزند در چه زمانی چه احساسی دارد و یا به چه دلیل رفتاری را که میل به انجام آن ندارد انجام میدهد و یا واکنش احساسات خود را در بدن خود بتواند ببیند، به مرحله ایی از شناخت خود دست پیدا کرده که در آن مرحله درمان بسیار راحت تر از قبل اتفاق میافتد.

مرکز مشاوره

در مراکز مشاوره ایی که هر فردی در شمال تهران و یا جنوب تهران بتواند مراجعه کند، کافی است خود را نیازمند درمان بداند و بخواهد احساساتی متفاوت را تجربه کند و از تحمل رنج و عذاب خود را دور کند. ممکن است هر فردی در زندگی خود ملاک هایی برای خوشبختی داشته باشد، اما همین که در خلوت خود احساس خوشبختی نکند و مدام درگیر این باشد که باری از غم، خشم و اندوه بر دوش او میباشد، بدان معنی است که نیازمند صحبت با مشاور روانشناسی است که بتواند به او کمک کند و او را به سمت بهبود و درمان در زندگی خود هدایت کند.

برای آشنا شدن با مراکز مشاوره در شمال تهران راهکارهایی وجود دارد که به آنها میپردازیم

1. جستجو های اینترنتی

جستجو های اینترنتی یکی از قابل  دسترس ترین و آسان ترین روشها برای جستجوی مراکز مشاوره در شمال تهران میباشد. لازم است با صرف زمان کوتاهی برای جستجو در سایت های اینترنتی با سرچ کلمه (مرکز مشاوره در شمال تهران) به بیشتر مجموعه های مشاوره ایی در شمال تهران دسترسی پیدا کنیم.

2.جستجوی مجموعه خاص

اگر مجموعه خاصی از مشاوره روانشناسی مد نظرمان است میتوانیم با سرچ و جستجوی اسم همان مجموعه در شمال تهران به آن دسترسی پیدا کنیم و همچنین با راهنمایی گرفتن از افرادی که در آن مجموعه روانشناسی در رفت و آمد بوده اند میتوانیم پیگیر باشیم که چگونه با دکتر روانشناس مد نظرمان در رابطه مشاور و مراجع قرار بگیریم.

3. درمان توسط روانشناس خاص

از متخصص روانشناسمان در مورد فعالیتش در مجموعه های روانشناسی در شمال تهران پیگیری کنیم. اگر به متخصص روانشناس خاصی علاقه داریم که میتواند فعالیت درمانی ما را به عهده بگیرد و همچنین در مرکزی در شمال تهران مشغول فعالیت است میتوانیم به وسیله خود متخصص روانشناسمان به همان مجموعه لینک شویم و تحت درمان قرار بگیریم.

4. پیگیری از خود مجموعه مورد علاقه مان در شمال تهران

اگر در مجموعه روانشناسی شمال تهران بوده ایم و یا در آن مجموعه احساس آرامش داشته ایم میتوانیم از همان موسسه بخواهیم مشاور روانشناسی را به ما معرفی کند که بتوانیم نسبت به نوع فعالیت مشاور روانشناس و نوع مشکل ما، ما را تحت مشاوره خود قرار بدهد.

5. فضایی که به ما آرامش و آسایش میدهد را انتخاب کنیم

انتخاب یک موسسه روانشناسی که در مواردی میتواند در شمال تهران باشد، اگر احساسی از آرامش را در ما به وجود آورد بسیار امکان درمان ما را نیز بیشتر میکند. در واقع اگر ما در فضایی پر از استرس و اضطراب قرار بگیریم که متوانیم با آن فضا ارتباط برقرار کنیم، قطعاً نمیتوانیم گره های ذهنیمان را در آن مکان برای مشاوره خود باز کنیم. زیرا به آرامش دست پیدا نکرده ایم و در فرار از آن مکان باقی خواهیم ماند.

احساس آرامش در مرکز مشاوره

6 مقاوتمان را به درمان کم کنیم

کم کردن مقاوت به درمان اصطلاحی است که چه در مراکز مشاوره در شمال تهران و چه در هر منطقه ایی دیگر ممکن است به سراغ ما بیاید، از این رو اگر به محل هایی که ممکن است در آن احساس کنیم مقاومت ما را به درمان بالا میبرد نباید به دنبال مراکز مشاوره بگردیم. یا اگر در آن مناطق مرکز مشاوره مورد علاقه مان را جستجو کرده ایم میتوانیم با مقاومت و احساس نارضایتیمان با آگاهی مواجه شویم و بدانیم چه چیزی در این مکان ما را به خشم میاورد.

این یکی از کلیدی ترین نکات درمان است که ما به صورت مداوم به جستجوی خودمان نسبت به احساساتمان بپردازیم و بدانیم نسبت به هر موضوعی چه احساسی داریم و ریشه آن را در خود پیدا کنیم. به تعویق انداختن، نادیده گرفتن و سرکوب کردن هر آنچه که در ما آلارم ایجاد میکند راه های درمانی ما را متوقف میکند.

نویسنده: مرکز مشاوره مکث

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(4 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: مرکز مشاوره روانشناسی در شمال تهران - شریعتی

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی
×

تعیین وقت مشاوره حضوری

CAPTCHA