22006198 021

4 راه برای مقابله یا درمان اضطراب و ترس از کرونا

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(10 رای)
4 راه برای مقابله یا درمان اضطراب و ترس از کرونا

پیش از آشنایی با 4 راه برای مقابله یا درمان اضطراب و ترس از کورونا باید بدانیم بصورت کلی هر ویروسی که به صورت یکباره و سریع شیوع پیدا می کند اضطراب را در سراسر مردم دنیا ایجاد می کند. با گسترش کرونا ویروس، بیشتر و بیشتر افراد نسبت به آنچه در زندگی آنها معنی دارد، نگران می شوند. از این گذشته، کل شهرها در دنیا دچار ترس و اضطراب شده اند و محدودیت های زیادی در سفر به سراسر جهان اعمال شده است. از این رو مرکز مشاوره اینجا مکث جهت کاهش و درمان اضطراب کرونا ویروس، به تمام مردم ایران این امکان را می دهد تا به صورت تماس ویدئویی یا حضوری راهکارهایی را به شما ارائه دهد. تا از میزان ترس و اضطراب شما که می تواند به دستگاه ایمنی بدن آسیب بزند جلوگیری کنید.

دوستانی که مشکلی جهت پرداخت هزینه دارند و با توجه به اهمیت این موضوع، مرکز مشاوره اینجا مکث بصورت رایگان خدمات خود را در اختیار مردم عزیز جهت کاهش ترس و درمان اضطراب کرونا ویروس را بصورت حرفه ای در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. البته کاملاً طبیعی است که از این بحران در حال گسترش برای سلامتی خود تا حدی احساس نگرانی کنید. بیماری کرونا ویروس می تواند یک بیماری کشنده باشد، اما همچنین می دانیم که در افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند احتمالاً کشنده تر است.

ویروس کرونا

در ادامه چهار راه برای مقابله با ترس و درمان اضطراب کرونا ویروس را خدمتتان ارائه می دهیم.

4 راه برای مقابله یا درمان اضطراب و ترس از کورونا (بزرگنمایی)

مغز ما عادت دارد چیزی را در خود ایجاد کند که به نظر ترسناک و ناشناخته باشد و خطر ابتلا به آن را در ذهن خود بسیار گسترده تر از آن چیزی که هست، کند. این بخشی از پاسخ ذاتی، داخلی و درگیری یا پرواز ذهنی است که بزرگ و ترسناک جلوه می کند. ما از یک بیماری آنقدر اضطراب می گیریم که گاهی مشکلمان به اختلال روان تنی می رسد. اما هیچگاه همین فکر را برای رانندگی نداریم؛ در صورتی که گاهی آمار کشته شدن در تصادف بسیار بیشتر است. هر چند به این مقایسه ایراداتی هم وارد است.

پیشنهاد می کنیم: تست کرونا

بنابراین شیوع ویروس کرونای جدید یا همان کووید 19، از همه گیری خیلی از از ویروس های دیگر احتمال مرگ کمتری دارد. بسیاری از رسانه های خبری و سایر منابع اطلاعاتی آنلاین و رسانه های اجتماعی بر این مسئله تأکید دارند. بیماری آنفولانزای عادی در یک فصل مسئول 15 میلیون عفونت، 140،000 بستری در بیمارستان و 8200 مرگ و میر در ایالات متحده آمریکا بود. در مقایسه، از 31 ژانویه سال 2020 ویروس کرونا فقط حدود 2% کشته در آمار خود داشته است.

مدیریت استرس

بطور خلاصه می توان گفت آنفولانزا به مراتب شایع تر است و بنابراین سالانه افراد بیشتری را می کشد. اگرچه کرونا ویروس نیز ممکن است کشنده باشد اما مشخصا تلفات آن از آنفولانزا، سارس و مرس بسیار کمتر است.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست آنلاین شخصیت

2. از اقدامات احتیاطی طبیعی و مناسب استفاده کنیم.

هر دو آنفلوانزا و کرونا ویروسی هایی هستند که از طریق تماس روزمره، لمس، سرفه یا عطسه منتشر می شوند. اگر مریض هستید، در خانه بمانید و به سر کار یا بیرون نروید. اگر مریض نیستید، از تماس بدنی با شخصی که مریض هست و بطور کلی، از دست دادن و روبوسی کردن پرهیز کنید. درجه اول اهمیت در مقابله با این ویروس شستن دست ها بطور مرتب و کامل است (حدود 20 ثانیه یا بیشتر). از آب گرم و صابون زیادی استفاده کنید یا در بیرون از منزل، همراه خود مواد ضد عفونی کننده داشته باشید.

اثرات روانی کرونا

شاد و سالم نگه داشتن سیستم ایمنی بدن بخصوص اگر بیمار شوید، می تواند به شما کمک بسیاری کند. یک سیستم ایمنی سالم با یک رژیم متعادل شروع می شود و میزان خواب لازم برای احساس آرامش در شب سیستم ایمنی بدن را قوی تر می کند. درگیر شدن در ورزش منظم حتی در زمستان نیز مهم است.

3. کمی از رسانه های خبری فاصله بگیریم.

دیدن اخبار، گوش دادن رادیو، چک کردن فضای مجازی، نگاه کردن به اخبار شبکه های ماهواره ای، اینستاگرام، تلگرامرا بسیار کم کنید؛ یکبار در روز کافیست. به جای آن سعی کنید شرایط خانه را با دیدن فیلم، کتاب خواندن، صحبت کردن با تلفن، مرور عکسهای قدیمی و توجه کردن به خود و حتی ورزشهای خانگی پر کنید. برای درمان اضطراب کرونا ویروس باید صبور و قوی بمانیم.

علائم ویروس کرونا

4. از مهارت های مقابله ای گذشته خود استفاده کنید.

مهم است که بر روی درمان اضطراب کرونا ویروس تمرکز بر روی خودمان باشد. استفاده از آنچه در گذشته برای مدیریت این احساسات کار کرده اید، معمولاً می تواند ایده خوبی باشد. اگر مدیریت استرس را بلد نیستید از ما کمک بگیرید. مرکز مشاوره اینجا مکث همیشه در طول این مسیر دشوار در کنار شما است. سعی کنید تا افکار غیر منطقی را با پاسخ های منطقی و مبتنی بر واقعیت وارد ذهن خود کنید. ارتباط های خانوادگی خود را بصورت تماس ویدئویی افزایش دهید. سعی کنید از تکنیکهای ذهن آگاهی، تکنیک بادی اسکن و تکنیکهای مدیتیشن، چند بار در طول زمان بیداری استفاده کنید.

به یاد داشته باشید، شیوع این موارد شاید در هر قرن یک بار در سراسر جهان رخ دهد. طبیعی است، اگرچه می تواند ترسناک باشد؛ بخصوص اگر در یک منطقه بسیار آلوده زندگی می کنید اما باید آرامش خود را حفظ کنید. فراموش نکنید که در صورت تدارک احتیاط های لازم، احتمال ابتلا به بیماری بسیار اندک است.

یکی از تکنیکهایی که می توان برای درمان اضطراب کورونا ویروس استفاده کرد، تکنیک حل مسئله می باشد. تکنیک حل مسئله یکی از پرکاربرد ترین تکنیکها برای درمان ترس و اضطراب است. با کمی صبر و کمک از روانشناس یا روانپزشک مرکز مشاوره اینجا مکث بر اضطراب خود پیروز شوید. مرکز مشاوره اینجا مکث پیشرو در مبارزه و درمان اضطراب کرونا ویروس.

جدید ترین یافته ها در امریکا نشان می دهد افزایش پیاده روی و نگاه کردن کمتر به اخبار به شدت باعث پایین آمدن سطح اضطراب در افراد می شود. همین نکته باعث می شود درمان اضطراب کرونا ویروس و افزایش ایمنی بدن سرعت بیشتری بگیرد. فقط به یاد داشته باشید پیاده روی در خانه و جلوی پنجره به صورت درجا انجام شود.

نظرات کاربران:
مهسا
پاسخ به این نظر
1400/6/24

ممنون راهکارهای خوبی بود

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ