22006198 021

زن ذلیلی و خصوصیات مردان زن ذلیل

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(29 رای)
زن ذلیلی و خصوصیات مردان زن ذلیل

زن ذلیلی و خصوصیات مردان زن ذلیل اصطلاحی است، در مورد مردانی که در خیلی از موارد با همسران خود رابطه ای منفعلانه و تله وابستگی افراطی دارند گفته میشود. این اصطلاح اصولاً در جوامع مرد سالار به وجود می آید و به این گونه افراد که پیرو همیشگی زن خود هستند به صورت کنایه گفته می شود. در این جوامع که مردان خود را نسبت به هر رفتاری محق میدانند اگر با همسران خود رفتاری مناسب داشته باشند، در مورد مسائل زندگیشان با آنها مشورت کنند. همچنین احترام بگذارند و مراقب رفتارشان باشند، از طرف دیگر مردان در جامعه مرد سالار، متنبه میشوند و زن ذلیل شناخته میشوند.

زن ذلیلی و مازوخیسم

زن ذلیلی و خصوصیات مردان زن ذلیل یا این دست از اصطلاحات، هیچ شمه ایی از شوخی در خود ندارد. معمولا تحقیرهای کلامی و آسیب زا مازوخیسم یا خودآزاری خوانده میشوند. در صورتیکه رفتارهایی با ویژگی زن سالاری از این دست که در غالب احترام، حفظ حرمت کلام و حفظ حرمت نفس در مقابل همسران را در خود دارد. در جوامع دیگر، نشانی از شعور، فرهنگ و منش مردانه کرامت گذاشتن به زنان است. در نظر داشته باشید که وقتی مردی کاملا در اختیار زن باشد و همیشه بله قربان گو، شاید دچار عزت نفس کم و حتی مازوخیسم یا خود ازاری باشد. افرادی که دارای مازوخیسم هستند، به گونه ای علاقه به تحقیر شدن دارند و ناتوان در ابراز نظر هستند.

یک مرد متشخص کیست؟

در واقع هر مردی که بیشتر به همسر خود احترام بگذارد، با او مشورت کند، حرمت کلام داشته باشد، نشانه هایی از مرد با شخصیت کاریزماتیک یا اصطلاحاً gentleman را دارد. زیرا سالهاست که در جوامع پیشرفته، احترام گذاشتن به زنها و همسران، به غیر از یک شیوه رفتاری از فرهنگ و شعور و متانت، یک قانون نیز میباشد. حتی در فرهنگ و دین اسلام هم جایگاه مادر، جایگاه بسیار بزرگی است کما اینکه آمد است، (بهشت زیر پای مادران است).

زن ذلیلی

در واقع مردانی که نمیتوانند به همسران خود احترام بگذارند، همیشه خشمگین هستند، خود را نسبت به انجام هر رفتاری محق میدانند. ناسزا میگویند و رفتارهایی از این دست، اگر همسرانشان مورد اجحاف و ظلمشان قرار بگیرند، میتوانند به صورت قانونی در مورد همسرانشان اقدام کنند.

هیچ قانونی نمیتواند بین افراد صمیمیت بیاورد. اما از آنجایی که زنها در جوامع پیشرفته در لوای قانونهای بسیار سخت گیرانه نسبت به مردان، زنانی قدرتمند شده اند. به همان نسبت میزان کسب احترام و رعایت اصول اخلاقی در قبالشان از طرف مردها بالاتر میرود.

دوست داشتن همسر

اما اگر کسی، فردی را دوست نداشته باشد باز هم هیچ قانونی نمیتواند او را مجاب به دوست داشتن فردی دیگر کند. بنابراین احساساتی که به میل قلبی و خواسته های قلبی مربوط میشود، از آن دست احساساتی هستند که شخصی شمرده میشوند و برای کسب آنها باید از روح و روان و خواسته قلبیمان زمان و وقت بگذاریم. دوست داشتن در مردانی که بازداری هیجانی دارند یعنی قادر به بروز احساسات خود نیستند در زمان محبت تنها از روش های عملی استفاده می کنند، مثل خرید یک کالا، یک شاخه گل و دعوت فرد به رستوران. ولی نکته مهمی که وجود دارد این است که این موارد تنها چند ساعت می تواند حال افراد را بهتر کند. دوست داشتن و عشق نیاز به صحبت کردن و تجربه های مشترک دارند، مانند دو دوست که با هم تجربه های جدیدی را رقم می زنند.

مرد مهربان یا زورگو

بنابراین هر مردی میتواند مهربان و یا زورگو باشد. زمانی که خود فرد به عنوان یک رفتار اجتماعی و سطحی از معرفت و شعور بخواهد که با زن و همسر خود مهربان باشد. همچنین متانت رفتاری داشته باشد و به او از هیچ لحاظی آسیب و آزار نرساند، خواسته قلبی او بر هر قانون و هر فشاری مقدم میشود.

مرد واقعی کیست؟

بنابراین اگر هر کسی در جایگاه آن مرد قرار بگیرد، اگر از طرف اطرافیان مورد آزار کلامی (تیکه، توهین، تحقیر) قرار بگیرد. از رفتار خود پشیمان نمیشود و حتی اطرافیان را نیز تشویق به داشتن رفتار مناسب با همسران خود میکند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: مردان جذاب چگونه هستند؟

البته خصلت های اینچنینی سالهاست که در جامعه ما رواج پیدا کرده و مردها رفتارهایی مناسب تر با سطحی از محبت، احترام و همدلی دارند. و این دست از رفتارها را نشانی از رشد فرهنگ و شعور اخلاقی میدانند که کاملاً هم صحیح میباشد.

بنابراین زن ذلیلی صرفاً کلامی تحقیرآمیز است که از سمت مردانی که از صمیمیت و همدلی با همسران و زنها هراس دارند. و مایلند دیگران را نیز با چنین صفت هایی تحت تأثیر خود قرار بدهند، که حداقل امروزه، با رشد شعور و فرهنگ دیگر برایشان کاربردی نخواهد داشت.

نظرات کاربران:
ارسلان
پاسخ به این نظر
1402/11/15

تعریف زن ذلیلی در فرهنگ ها باهم متفاوت است. اما به طور کلی میتوتنیم بگوییم که در زن ذلیلی مرد،هیچ‌گونه اختیاری در تصمیم‌گیری‌های خانه‌اش ندارد. روند کلی زندگی، امور مهم و قوانین را زن به‌تنهایی تعیین می‌کند. در تمام امور تابع نظر همسرش است، حتی اگر اشتباه باشد. در بحث زن ذلیلی نگاه دیگران می تواند اذیت کننده باشد که باید از مشاور کمک گرفت.

0 0
حورا
پاسخ به این نظر
1402/11/11

همسرمن بسیار مرد خوب مهربون و با محبتیه به دلیل این خصوصیات و ارزش و احترامی که به من میذاره دوستامون مسخرش میکنن و بهش میگن زن ذلیل خیلی ناراحت میشه و من هم براش ناراحت میشم باید چی کار کنم براش که اذیت نشه؟

0 0
bahar
پاسخ به این نظر
1400/6/27

سلام بنظر من همه چیز باید تو زندگی زناشویی تقسیم شه قدرت هم همینطور و اقایون و خانومها باید با همفکری هم زندگی رو جلو ببرن و کسی نباید بر دیگری تسلط پیدا کنه . اما متاسفانه بعضی جاها اقایون کوچکترین احترامی هم که توی جمع میذارن به خانوماشون توسط بقیه مسخره میشن و این خیلی بده و اصلا فرهنگ قشنگی نیست بنظرم این کلمه کلا باید حذف بشه

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ