22004925 - 021

زن ذلیلی و خصوصیات مردان زن ذلیل

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(27 رای)
زن ذلیلی و خصوصیات مردان زن ذلیل

زن ذلیلی و خصوصیات مردان زن ذلیل اصطلاحی است، در مورد مردانی که در خیلی از موارد با همسران خود رابطه خوب و مناسبی دارند. این اصطلاح اصولاً در جوامع مرد سالار به وجود می آید. در این جوامع که مردان خود را نسبت به هر رفتاری محق میدانند اگر با همسران خود رفتاری مناسب داشته باشند، در مورد مسائل زندگیشان با آنها مشورت کنند. همچنین احترام بگذارند و مراقب رفتارشان باشند، از طرف دیگر مردان در جامعه مرد سالار، متنبه میشوند و زن ذلیل شناخته میشوند.

زن ذلیلی و خصوصیات مردان زن ذلیل (تحقیر)

زن ذلیلی و خصوصیات مردان زن ذلیل یا این دست از اصطلاحات، هیچ شمه ایی از شوخی در خود ندارد. معمولا تحقیرهای کلامی و آسیب زا خوانده میشوند. در صورتیکه رفتارهایی از این دست که در غالب احترام، حفظ حرمت کلام و حفظ حرمت نفس در مقابل همسران زن در خود دارد، در جوامع دیگر، نشانی از شعور، فرهنگ و منش مردانه دارد.

یک مرد متشخص کیست؟

در واقع هر مردی که بیشتر به همسر خود احترام بگذارد، با او مشورت کند، حرمت کلام داشته باشد، نشانه هایی از مرد با شخصیت یا اصطلاحاً gentleman را دارد. زیرا سالهاست که در جوامع پیشرفته، احترام گذاشتن به زنها و همسران، به غیر از یک شیوه رفتاری از فرهنگ و شعور و متانت، یک قانون نیز میباشد.

زن ذلیلی

در واقع مردانی که نمیتوانند به همسران خود احترام بگذارند، همیشه خشمگین هستند، خود را نسبت به انجام هر رفتاری محق میدانند. ناسزا میگویند و رفتارهایی از این دست، اگر همسرانشان مورد اجحاف و ظلمشان قرار بگیرند، میتوانند به صورت قانونی در مورد همسرانشان اقدام کنند.

هیچ قانونی نمیتواند بین افراد صمیمیت بیاورد. اما از آنجایی که زنها در جوامع پیشرفته در لوای قانونهای بسیار سخت گیرانه نسبت به مردان، زنانی قدرتمند شده اند. به همان نسبت میزان کسب احترام و رعایت اصول اخلاقی در قبالشان از طرف مردها بالاتر میرود.

دوست داشتن همسر

اما اگر کسی، فردی را دوست نداشته باشد باز هم هیچ قانونی نمیتواند او را مجاب به دوست داشتن فردی دیگر کند. بنابراین احساساتی که به میل قلبی و خواسته های قلبی مربوط میشود، از آن دست احساساتی هستند که شخصی شمرده میشوند و برای کسب آنها باید از روح و روان و خواسته قلبیمان زمان و وقت بگذاریم.

مرد مهربان یا زورگو

بنابراین هر مردی میتواند مهربان و یا زورگو باشد. زمانی که خود فرد به عنوان یک رفتار اجتماعی و سطحی از معرفت و شعور بخواهد که با زن و همسر خود مهربان باشد. همچنین متانت رفتاری داشته باشد و به او از هیچ لحاظی آسیب و آزار نرساند، خواسته قلبی او بر هر قانون و هر فشاری مقدم میشود.

مرد واقعی کیست؟

بنابراین اگر هر کسی در جایگاه آن مرد قرار بگیرد، اگر از طرف اطرافیان مورد آزار کلامی (تیکه، توهین، تحقیر) قرار بگیرد. از رفتار خود پشیمان نمیشود و حتی اطرافیان را نیز تشویق به داشتن رفتار مناسب با همسران خود میکند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: مردان جذاب چگونه هستند؟

البته خصلت های اینچنینی سالهاست که در جامعه ما رواج پیدا کرده و مردها رفتارهایی مناسب تر با سطحی از محبت، احترام و همدلی دارند. و این دست از رفتارها را نشانی از رشد فرهنگ و شعور اخلاقی میدانند که کاملاً هم صحیح میباشد.

بنابراین زن ذلیلی صرفاً کلامی تحقیرآمیز است که از سمت مردانی که از صمیمیت و همدلی با همسران و زنها هراس دارند. و مایلند دیگران را نیز با چنین صفت هایی تحت تأثیر خود قرار بدهند، که حداقل امروزه، با رشد شعور و فرهنگ دیگر برایشان کاربردی نخواهد داشت.

افزودن نظر:
CAPTCHA2
ورود / عضویت
صفحه اصلی ذهن و دارو سنجش هوش و استعدادیابی کارگاه ها همکاری با مکث طرف های قرارداد تماس با مکث