22006198 021

رابطه جنسی بعد از بچه دار شدن چگونه خواهد بود؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(12 رای)
رابطه جنسی بعد از بچه دار شدن چگونه خواهد بود؟

چگونگی رابطه جنسی بعد از بچه دار شدن سوال بسیاری از زوجها است. معمولاً بسیاری از این سوالها در زوج درمانی جنسی پاسخ داده می شود. تعداد زیادی از زوج ها در تلاش هستند تا به هر طریقی که می شود شادی، خوشی و رضایت مندی را در زندگی مشترکشان بیدار نگه دارند. عوامل بسیار زیادی وجود دارند که می توانند به راحتی زندگی جنسی انسان ها را تحت الشعاع قرار دهند؛ مثل: برنامه های سخت کاری، افزایش سن و نگهداری و مراقبت از فرزندان و … در حقیقت هر زندگی مشترکی بدون توجه به این مطلب که در آغاز تا چه حد پرحرارت بوده، پس از مدتی هیجان اولیه خود را از دست می دهد.

در این حالت برقراری رابطه جنسی به کمترین میزان خود می رسد. البته اگر در طول این دوره دو طرف از طریق دیگر بتوانند نزدیکی موجود را حفظ کنند، مشکل حادی به وجود نخواهد آمد. اما شادی و رضایتمندی از آمیزش، زمانی به طور کلی از زندگی مشترک محو میشود که زوجین یکدیگر را در انتهای لیست اولویت هایشان قرار دهند و با هم مانند هم اتاقی رفتار کنند و نه بیشتر.

رابطه جنسی بعد از بچه دار شدن چگونه خواهد بود؟

زندگی جنسی شما و همسرتان وقتی بچه دار میشوید دیگر به آن سادگی قبل نخواهد بود. برای آن دسته از والدینی که به تازگی صاحب فرزند شده اند و هنوز با مشکلاتی مثل کمبود خواب دست و پنجه نرم میکنند، شاید بزرگترین قاتل شور و اشتیاق شما این فکر است که تصور کنید با وجود بچه ها در خانه دیگر نمیتوانید به همسرتان نزدیک شوید چون ممکن است آنها شما را ببینند یا صدایتان را بشنوند که باعث وحشت آنها و خجالت شما بشود. اما با این وجود، شما هنوز هم میتوانید با وجود آنها از زندگی جنسی خود در کنار همسرتان لذت ببرید، فقط کافی است زمان و مکان مناسب آن را پیدا کنید.

بیشتر والدین پرمشغله هم مطمئناً برای اینکه صبح ها دندان هایشان را مسواک کنند وقتی پیدا میکنند، بنابراین، پیدا کردن کمی زمان در برنامه روزانه تان برای لذت بردن از روابط صمیمانه با همسرتان ماموریت غیرممکن نیست! خیلی مهم است که اولویت هایتان را سازماندهی کنید، طوری که بتوانید با همسرتان هم وقت بگذرانید و بودن بچه ها در خانه نباید مانع نزدیکی شما به هم باشد. در زوج درمانی جنسی نکته بسیار مهمی وجود دارد، که باید به آن توجه کنید ساعت خواب کودکانتان هست. قطعاً نباید تا زمانی که شما بیدار هستید، آنها نیز بیدار باشند. بلکه کودکان باید ساعت خواب مشخصی داشته باشند که هر شب راس همان زمان به خواب بروند. حداقل یک تا دو ساعت زودتر از والدین.

زوج درمانی جنسی

رابطه جنسی بهتر با زوج درمانی جنسی

در چگونگی رابطه جنسی بعد از بچه دار شدن ممکن است برخی از والدین خصوصاً پدرها به دلیل مشغله کاری دیر به منزل برگردند و زمان کوتاهی را برای گذراندن با فرزندشان داشته باشند، به همین دلیل به اشتباه اجازه دهند که کودکشان نیز تا زمانی که آنها بیدار هستند بیدار بماند و این مسئله باعث شود که والدین دیگر زمانی برای خلوت کردن با یکدیگر و رابطه جنسی نداشته باشند. فراموش نکنید که اولویت زندگی شما نقش زن و شوهری است و بعد از آن پدری و مادری و کودکی که پدر و مادر شاد و سالمی نداشته باشد قطعاً خودش نیز چنین چیزی را تجربه نخواهد کرد.

راهکارهایی برای والدین

شب ها با همدیگر به رختخواب بروید

اگر ساعت ها قبل یا بعد از همسرتان به رختخواب بیایید، این احتمال وجود دارد که وقتی یکی از شما برای رابطه جنسی آماده است دیگری خواب باشد.

زود به رختخواب بروید

اگر زمان زیادی را کنار کودکتان بوده اید، حداقل از فرصت کوتاه باقی مانده برای رابطه زناشویی خود بهره ببرید و این فرصت را صرف جمع کردن ظروف شام یا دیدن اخبار و چک کردن ایمیل های کاری خود نکنید. چرا که این کارها را در حضور فرزندتان هم میتوانید انجام دهید ولی رابطه جنسی نه!

یک شب بچه ها را بیرون بفرستید

دوستان یا خانواده خیلی وقت ها از نگه داشتن فرزندانتان خوشحال میشوند. از این سخاوت آنها استفاده کرده و زمان بیشتری را تنها در خانه کنار هم بگذرانید.

برنامه ای برای نزدیکی عصرانه ترتیب دهید

اگر شب ها آنقدر خسته اید که فقط دوست دارید بخوابید، میتوانید زمانی از عصر را برای رابطه جنسی خود اختصاص دهید. شاید سخت باشد اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد!

شاید شما نگران باشید که کودکتان صدای شما را بشنود و به سمت اتاق شما بیاید، قطعاً این موضوع بسیار مهم خواهد بود میتوانید از راه های زیر برای جلوگیری از این موضوع استفاده کنید:

رابطه جنسی بعد از داشتن فرزند

صدای تختتان را بررسی کنید

اینکه صدای خودتان را تحت کنترل داشته باشید یک مسئله است اما سر و صدای تختتان چیز دیگر. پس پیچ های تخت را سفت کنید و ملحفه ای نرم و بی صدا انتخاب کنید.

یک موزیک ملایم روشن کنید

موزیک در اتاق خواب خودتان یا فرزندتان خیلی از سر و صداها را میپوشاند.

مواجهه ناگهانی کودک با رابطه جنسی والدین

گاهی والدین به علل مختلف، مثل نداشتن اتاق خواب مجزا، محدودیت فضای خانه، داشتن بچه زیاد و شلوغ بودن خانه و گاه اهمال کاری و سهل انگاری، نمی توانند شرایط و محیطی امن و آرام برای روابط زناشویی خود فراهم کنند. برخی دیگر از والدین، کودکانشان را با عروسک اشتباه می گیرند و فکر می کنند، آنها نه احساس دارند، نه می فهمند، نه می شنوند و نه می بینند.

ولی واقعیت چیز دیگری است. کودکان خیلی خوب احساس می کنند، خیلی خوب می فهمند، همه چیز را می بینند و خیلی خوب صداها را می شنوند و درک می کنند، حتی اگر خواب باشند یا خود را به خواب زده باشند. هر چند کودکان دو ساله بیان خوبی ندارند و نمی توانند مسائل را توضیح بدهند ولی از حافظه ای قوی برخوردارند و همه مناظر، تصاویر و صداهای دور و بر خود را مثل یک دوربین و ضبط صوت، در ذهن و خیال خود ثبت می کنند.

اگر کودکمان شاهد رابطه جنسی ما بود چه کار کنیم؟

اگر با وجود رعایت تمامی مسائل ناگهان کودک شما وارد اتاق شود و یا متوجه شدید که در گوشه ای به صورت مخفیانه شاهد رابطه جنسی شما است آرامش خودتان را حفظ کنید و سعی کنید عکس العملی که ناشی از وحشت و دستپاچگی است، از خود نشان ندهید. مسئله ای که بسیار اهمیت دارد این است که اگر کودکی شاهد هم آغوشی پدر و مادرش باشد و نتواند این مشاهدات خود را در چهارچوب مشخصی معنا کند این مشاهدات میتواند در کودک احساس ناخوشایندی ایجاد کند. آنها تصور میکنند که چیزی که بطور اتفاقی شاهدش بوده اند یا صداهایی که شنیده اند، خشونت و نزاع بین والدین بوده و همین موضوع گاه باعث ایجاد وحشت در آنها میشود و آنها احساس میکنند که باید در حمایت از مادر برآمده و پدر را از او جدا کنند.

رابطه جنسی بعد بچه دار شدن

نکته دوم در مورد آموزش به کودک

بنابراین بهتر است با رعایت پوششی کودک را نزد خود بیاورید و به او توجه نشان دهید. اگر سوال کرد که شما مشغول چه کاری هستید، میتوانید برایش توضیح دهید که هم آغوشی بین بزرگسالان برای خود آنان بسیار لذت بخش است و آنان به این طریق به هم نشان می دهند که یکدیگر را خیلی دوست دارند و یکدیگر را می بوسند و نوازش می کنند و می خندند، آنگاه برای کودکان روشن می شود که پدر و مادرش قصد آزار و اذیت یکدیگر را ندارند، بلکه همدیگر را خیلی هم دوست دارند و آدم بزرگ ها وقتی همدیگر را دوست دارند و عاشق هم هستند، این کارها را انجام می دهند و آنگاه دوباره او را به اطاقش راهنمائی کنید.

نتیجه گیری

به نظر تعدادی از صاحب نظران، قفل کردن در اتاق خواب ایده مطمئن تری است، اما این کار باعث آشفتگی ذهن کودک می گردد و موجب می شود به این فکر بیافتد که چیز پنهانی در این اتاق در جریان است. آنگاه شنیدن سر و صداهایی که از این اتاق بیرون می آید، برای کودکان گیج کننده و پرابهام خواهد شد و در عین حال امکان ورود و سوال کردن هم از آنها سلب شده است.

در پایان لازم است بدانید که یکی از پایه های مهم زندگی زناشویی شما، رابطه جنسی شما است و هرگز نباید به بهانه فرزند داشتن از این امر حیاتی غافل شد ولی باید توجه کرد که دیدن این صحنه میتواند برای کودک شما آثار نامطلوبی داشته باشد. پس حتماً تلاش کنید تا از این اتفاق جلوگیری کنید ولی در صورت حادث شدن، آرامش خود را حفظ کنید و از راهکارهای بالا استفاده کنید.

منبع: parents.com, parentmap.com

افزودن نظر:
captcha